Νέα

Κακοποίηση ζώων!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Heelover
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 125K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Επισκέπτης
δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραχματα...... αλλα σε τι διαφερει ενα κοτοπουλο που θα το παρεις απο το κρεοπωλειο απο ενα πουλι που θα το χτυπησεις εσυ???????????

για μενα καμια, γι αυτο και δεν τα τρωω..

αλλα εφοσον ολοι οι υπολοιποι τα τρωτε, γιατιιιιι πρεπει να σκοτωσεις ενα δολιο ακομα, τη στιγμη που μπορεις να βρεις ενα ετοιμο στο εμποριο? για την καυλα? για την ηδονη? γιατι?
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
κυνηγαγα με τον πατερα μου και το ξαδερφο μου αγριογουρουνα...
οχι για το ζωο..για αυτα τα λιγα δευτερα πριν τραβηξεις τη σκανδαλη...η αναμονη,το λοκαρισμα,η συναντηση του βλεμματος,το τελος...

εχω δυσαρεστες εμεπιριες απο τετια..... θυμαμαι που ειχα δει εναν φιλο με τον πατερα του να προσπαθουν να σκοτωσουν ενα γουρουνι που ειχανε για πωληση........ του ριχνουν μια στο κεφαλι με τιν καραμπινα τιποτα αυτο εβγαζε αιματα και ουρλιαζε..... και συνεχησαν με δευτερι τουφεκια... και μετα μαχαιρι....... τραγικο παιριστατικο
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
εχω δυσαρεστες εμεπιριες απο τετια..... θυμαμαι που ειχα δει εναν φιλο με τον πατερα του να προσπαθουν να σκοτωσουν ενα γουρουνι που ειχανε για πωληση........ του ριχνουν μια στο κεφαλι με τιν καραμπινα τιποτα αυτο εβγαζε αιματα και ουρλιαζε..... και συνεχησαν με δευτερι τουφεκια... και μετα μαχαιρι....... τραγικο παιριστατικο
ναι..εχω βιωσει και'γω αναλογο περστατικο με τραυματισμενο ετοιμοθαναντο...
για αυτο εχουμε παντα βοηθητικα μαζι..
υ.γ.1.δεν κυνηγουσα για το θηραμα..το ξαναλεω..δε με ενδιεφερε..
υ.γ.2,ειναι τουλαχιστον υποκριτικο ολοι αυτοι που τρωνε αβερτα-κουβερτα κρεας να κατακρινουν οποιον κυνηγα ΝΟΜΙΜΑ...
 

marios51

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Δεκ 2009
Μηνύματα
17.397
Κριτικές
16
Like
198
Πόντοι
676
για μενα καμια, γι αυτο και δεν τα τρωω..

αλλα εφοσον ολοι οι υπολοιποι τα τρωτε, γιατιιιιι πρεπει να σκοτωσεις ενα δολιο ακομα, τη στιγμη που μπορεις να βρεις ενα ετοιμο στο εμποριο? για την καυλα? για την ηδονη? γιατι?
καπου πρεπει να βαλουμαι τα ορια νομιζω..... διοτι και το ψαρι ζωη εχει και βγαζει και εκεινο αιμα.. και εκεινο σε κοιταει με την ιδια αγωνια στα ματια........
φυσικα σε αυτο που ρωτησες........ ο αγριολαγος που θα σκοτωσεις στον δασος.. εχει 100 φορες καλυτερο και πιο γευστικο κρεα απο εναν που θα αγορασεις απο το κρεωπολειο........ και φυσικα εισαι πιο σιγουρος πως δεν εχουν τοξινες
 

Επισκέπτης
ναι..εχω βιωσει και'γω αναλογο περστατικο με τραυματισμενο ετοιμοθαναντο...
για αυτο εχουμε παντα βοηθητικα μαζι..
υ.γ.1.δεν κυνηγουσα για το θηραμα..το ξαναλεω..δε με ενδιεφερε..
υ.γ.2,ειναι τουλαχιστον υποκριτικο ολοι αυτοι που τρωνε αβερτα-κουβερτα κρεας να κατακρινουν οποιον κυνηγα ΝΟΜΙΜΑ...

νομιμα?

δε σε ενδιεφερε το ζωο, αλλα το σκοτωνες.. τουλαχιστον ενα σεβασμο προς το προσωπο του που σε εκανε να καυλωσεις με το θανατο του, τον οφειλες..

τεσπα, ειναι ατοπο να συνεχισω  :'(
 

hitman21

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2008
Μηνύματα
14.896
Κριτικές
2
Like
13
Πόντοι
166
νομιμα?

δε σε ενδιεφερε το ζωο, αλλα το σκοτωνες.. τουλαχιστον ενα σεβασμο προς το προσωπο του που σε εκανε να καυλωσεις με το θανατο του, τον οφειλες..

τεσπα, ειναι ατοπο να συνεχισω  :'(
αν εσυ καταλαβες οτι καβλωνω με το θανατο του θηραματος,τι να σου πω..
η οοοοοοολη διαδικασια του κυνηγιου μου αρεσε..απο το ταξιδι και τη διαδρομη με τ'αμαξι στα στροφιλικαια του βουνου,μεχρι και το τελευταιο δευτερο πριν τραβηξεις σκανδαλη...το αποτελεσμα μου'ταν αδιαφορο..αλλοι περισιελλεγαν το θηραμα...
 

Επισκέπτης
αν εσυ καταλαβες οτι καβλωνω με το θανατο του θηραματος,τι να σου πω..
η οοοοοοολη διαδικασια του κυνηγιου μου αρεσε..απο το ταξιδι και τη διαδρομη με τ'αμαξι στα στροφιλικαια του βουνου,μεχρι και το τελευταιο δευτερο πριν τραβηξεις σκανδαλη...το αποτελεσμα μου'ταν αδιαφορο..αλλοι περισιελλεγαν το θηραμα...

το αποτελεσμα ομως μετραει. κι αυτο ηταν ο ασκοπος θανατος για να απολαυσεις ενα υπεροχο και μαγευτικο ταξιδι..
 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.493
Like
30
Πόντοι
66
Κόκερ έσβησε αβοήθητο και εγκαταλελειμμένο

Εικόνες φρίκης σε μπαλκόνι σπιτιού, στο κέντρο της Λευκάδας, πίσω από το υποθηκοφυλακείο.

Το κόκερ της οικογένειας του ΤΓ κείτεται νεκρό, αλυσοδεμένο, χωρίς τροφή και νερό για μία τουλάχιστον εβδομάδα, καθώς οι ιδιοκτήτες του λείπουν σε ταξίδι.
Δεν προνόησαν ή απλά δεν ενδιαφέρθηκαν; Γεγονός πάντως είναι ότι το συμπαθέστατο τετράποδο δεν θα τους περιμένει στο κατώφλι όταν επιστρέψουν...

Δυστυχώς, οι περίοικοι ειδοποίησαν το Σωματείο Ζωόφιλων Λευκάδας πολύ αργά…

 

CIM

Μέλος
Εγγρ.
29 Δεκ 2005
Μηνύματα
8.493
Like
30
Πόντοι
66
Στον εισαγγελέα για τα τραυματισμένα ζώα

Μοιάζει απίστευτο, κι όμως στην Λευκάδα, κάποιος ή κάποιοι παίρνουν τα όπλα και πυροβολούν ζώα.

Τους τελευταίους μήνες, οι κάτοικοι αλλά και οι φιλοζωικές οργανώσεις μαζεύουν από τα πεζοδρόμια τα ανυπεράσπιστα τετράποδα, τα οποία αιμόφυρτα, αδυνατούν να κάνουν έστω και ένα βήμα.

Πριν από λίγο καιρό, μέσα σε προαύλιο χώρο συγκροτήματος διαμερισμάτων, βρέθηκε ένα γατί νεκρό να επιπλέει στην πισίνα, πυροβολημένο στην σπονδυλική στήλη 2 φορές εξ επαφής, λίγο πριν πνιγεί.Ένα άλλο βρέθηκε παράλυτο, καθώς το βλήμα είχε σφηνωθεί στην σπονδυλική του στήλη.

Στο νησί ακούγεται πως ένας μαθητής γυμνασίου έχει δηλώσει πως το χόμπι του είναι να παίρνει το όπλο του πατέρα του και να στοχεύει γάτες και σκύλους  :s&m_3: :s&m_3:



Αύριο θα ξεκινήσουν οι ανακρίσεις, μετά από αυτεπάγγελτη μήνυση που έκανε ο εισαγγελέας Λευκάδας, για την σωρεία πυροβολισμών κατά σκυλιών και γατιών στο νησί.

Υπάρχουν πολλοί ύποπτοι, αλλά σίγουρα ο δράστης θα βρεθεί.
 

PEOKLHS

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
80
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Δεν ειναι τυχαιο οτι ειδικα στα νησια(και σε αλλλα τουριστικα μερη),αυτοι που εχουν φτιαξει φιλοζωικα σωματεια και ασχολουνται ειναι κυριως ξενοι(Γερμανοι,Αγγλοι.Ολλανδοι,κλπ)Οι κωλοεπαρχιωτες το μονο που ξερουν ειναι να ριχνουν φολες και να κρεμανε τα ζωα(ειδικα οι κομπλεξικοι Κρητικοι)
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Μην κακοποιειτε τον ΜΑΡΙΟ!
Ντροπη.
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
Ελληνας φανταρος σε επιδειξη κομπλεξισμου.
Ο Γιάννης Μαντζικος καμαρώνει για το κατόρθωμα του στο video που ο ίδιος ανέβασε στο προφίλ του στο facebook. Στο video, κάνοντας μια επίδειξη αντρισμού (όπως πιστεύει ο ίδιος) ενώ εμείς θα λέγαμε μια επίδειξη των ψυχολογικών προβλημάτων του και του συνδρόμου κατωτερότητας που κάποιος του δημιούργησε, δελεάζει ένα πεινασμένο γατάκι το οποίο μπροστά στο φαγητό που του προσφέρει παραμερίζει το δικαιολογημένο φόβο που νιώθει ενστικτωδώς και πλησιάζει το μαύρο πρόβατο του Ελληνικού στρατού.
Ρωτώντας τον άνανδρο επίσης συνεργό του που βιντεοσκοπεί τη σκηνή, ρωτά ‘’τραβάς?’’ για να βεβαιωθεί ότι η κακοποίηση ζώου που διαπράττει το επόμενο δευτερόλεπτο καταγράφεται. Δυστυχώς για αυτόν, το όνομα του και το video έχουν προωθηθεί ήδη με επίσημο έγγραφο στο ΓΕΝΙΚΟ ΕΠΙΤΕΛΕΙΟ ΣΤΡΑΤΟΥ (ΓΕΣ) του κράτους μας.
Καμαρώστε τον φαντάρο και τους ομοίους του που χαζογελάνε αφού ο κ.Ματζικος κλώτσησε ένα απροστάτευτο πλάσμα,που το μόνο που ήθελε ήταν λίγο φαγητό

:ak: :ak:

TO SXETIKO VIDEO
:ak: :ak:

Επίσης η ντροπή την Κρήτης...
:knuppel: :knuppel:

δεν το ειδα το βιντεο γιατι και μονο με τη περιγραφη δεν περιγραφεται αυτο που εννοιωσα. δεν ειναι οτι κλεινω τα ματια στη πραγματικοτητα απλα ειλικρινα στεναχωριεμαι πιο πολυ οταν βλεπω ενα κακοποιημενο ζωο παρα οταν βλεπω ενα κακοποιημενο ανθρωπο! ενα πραγμα θελω να ρωτησω: τιμωρια για ολα αυτους τους ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ δεν υπαρχει?
 

Επισκέπτης
δεν το ειδα το βιντεο γιατι και μονο με τη περιγραφη δεν περιγραφεται αυτο που εννοιωσα. δεν ειναι οτι κλεινω τα ματια στη πραγματικοτητα απλα ειλικρινα στεναχωριεμαι πιο πολυ οταν βλεπω ενα κακοποιημενο ζωο παρα οταν βλεπω ενα κακοποιημενο ανθρωπο! ενα πραγμα θελω να ρωτησω: τιμωρια για ολα αυτους τους ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ δεν υπαρχει?

ειναι πολυ ασχημο αυτο που λες... για ποιο λογο?
 
Εγγρ.
23 Ιαν 2010
Μηνύματα
1.022
Like
0
Πόντοι
16
ειναι πολυ ασχημο αυτο που λες... για ποιο λογο?

καθολου ασχημο. τα ζωα ειναι πολυ πιο γαματα απ τους ανθρωπους γι αυτο
δεν ειναι υπουλα, δεν λενε ψεματα, δεν ευθυνονται για πολεμους και καταστροφες, δεν εχουν πνιγει πνιγει στη διαφθορα, ειναι τα κατ'εξοχην αθωα οντα, τα νοιαζει μονο να επιβιωσουν και εχουν το καθε μαλακα μ ενα τουφεκι να τα κηνυγαει
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
ναι..εχω βιωσει και'γω αναλογο περστατικο με τραυματισμενο ετοιμοθαναντο...
για αυτο εχουμε παντα βοηθητικα μαζι..
υ.γ.1.δεν κυνηγουσα για το θηραμα..το ξαναλεω..δε με ενδιεφερε..
υ.γ.2,ειναι τουλαχιστον υποκριτικο ολοι αυτοι που τρωνε αβερτα-κουβερτα κρεας να κατακρινουν οποιον κυνηγα ΝΟΜΙΜΑ...

τώρα που σε βρήκα, έχω απορία.

κάποιοι κυνηγάνε γιατί τους αρέσει το κρέας του άγριου ζώου, άντε να το καταλάβω, δεν είμαι κατά του κυνηγιού, αρκεί να ακολουθούνται ΕΥΛΑΒΙΚΑ οι νόμοι, να υπάρχει υπευθυνότητα και να μην υποφέρει το ζώο.

για αυτούς που κυνηγούν μόνο για την εμπειρία του κυνηγιού, όπως εσύ, θα ήταν το ίδιο αν χρησιμοποιούσατε σφαίρες που να μην τραυματίζουν το ζώο? (πχ με χρώμα, ξέρω γω...)
Υπάρχει αυτή η επιλογή? αν υπήρχε θα το επέλεγες?  :think:
τη γνώμη σου θέλω να ακούσω, μια που έθιξες το θέμα.
 

Αλεκος_3

Μέλος
Εγγρ.
28 Ιαν 2010
Μηνύματα
798
Like
6
Πόντοι
6
τώρα που σε βρήκα, έχω απορία.

κάποιοι κυνηγάνε γιατί τους αρέσει το κρέας του άγριου ζώου, άντε να το καταλάβω, δεν είμαι κατά του κυνηγιού, αρκεί να ακολουθούνται ΕΥΛΑΒΙΚΑ οι νόμοι, να υπάρχει υπευθυνότητα και να μην υποφέρει το ζώο.

για αυτούς που κυνηγούν μόνο για την εμπειρία του κυνηγιού, όπως εσύ, θα ήταν το ίδιο αν χρησιμοποιούσατε σφαίρες που να μην τραυματίζουν το ζώο? (πχ με χρώμα, ξέρω γω...)
Υπάρχει αυτή η επιλογή? αν υπήρχε θα το επέλεγες?  :think:
τη γνώμη σου θέλω να ακούσω, μια που έθιξες το θέμα.

Το κυνηγι δεν ειναι paintball κοριτσακι. ακου σφαιρες με χρωμα αχχχαχαχαχχαχαχαχαχαχα ευθημισαμε πρωι πρωι
 

boomb

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
16.466
Like
18
Πόντοι
166
Το κυνηγι δεν ειναι paintball κοριτσακι. ακου σφαιρες με χρωμα αχχχαχαχαχχαχαχαχαχαχα ευθημισαμε πρωι πρωι

αγοράκι, είπε ότι δεν κυνηγούσε για το θήραμα, οπότε του αρκούσε η εμπειρία, αν δεν ξέρεις να διαβάζεις καλά κάνεις και γελάς  :birdman:
 

Επισκέπτης
Το κυνηγι δεν ειναι paintball κοριτσακι. ακου σφαιρες με χρωμα αχχχαχαχαχχαχαχαχαχαχα ευθημισαμε πρωι πρωι
Εεε ναι γιατί αν δεν βγεί αίμααα δεν υπάρχει ευχαρίστιση!!! :headbang:
Προσωπικά θεωρώ τους κυνηγούς για χόμπυ πειραγμένους!!! :idiot: :uglystupid:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom