Νέα

Jeronimo groovy radio station

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα komis diablo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 37
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
602
Κριτικές
6
Like
206
Πόντοι
6
Ποιος θυματε αυτον το σταθμο ηταν κορυφαιος στα μεσα του 90 τωρα μεταδιδει μεσω
internet στην ακολουθη διευθηνση για οσους ενδιαφερονται
μετεδιδε στους 88.9 FM ειχε και τηλεοπτικο καναλι
 

PEOKLHS

Μέλος
Εγγρ.
4 Οκτ 2007
Μηνύματα
80
Κριτικές
1
Like
4
Πόντοι
0
Θυμαμαι οτι ειχε κατι μαλακες παραγωγους,ονοματι Μανωλοπουλος και Μανωλακος αν θυμαμαι καλα,τους ειχαμε ταραξει στα μπινελικια οταν εκαναν εκπομπες εκεινη την περιοδο...
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
602
Κριτικές
6
Like
206
Πόντοι
6
Εγω θημαμαι καποιον Τακη Φωτιου εναν χοντρουλη
 

johnny.be.good

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
Φωτιου Πετρακας Κουνιακης Πιταουλη κλπ κριμα που εκλεισε
 

str81977

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Απρ 2006
Μηνύματα
13.679
Κριτικές
2
Like
6
Πόντοι
166
Εγώ πάλι θυμάμαι κάτι ανεκδιήγητα πάρτυ που έκανε στο αίθριο, στο μαρούσι!

Μιλάμε για 1990-91...
 

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
23
Πόντοι
66
Ποιος θυματε αυτον το σταθμο ηταν κορυφαιος στα μεσα του 90 τωρα μεταδιδει μεσω
internet στην ακολουθη διευθηνση για οσους ενδιαφερονται
μετεδιδε στους 88.9 FM ειχε και τηλεοπτικο καναλι
Όχι μόνο μέσα '90. Έχω την εντύπωση ότι κράτησε μέχρι 2001-2, αν δεν κάνω λάθος.
Χαβαλετζίδικες εκπομπές και καλή μουσική. Πάντως, δεν τον πολυάκουγα.
 

polemistis

Μέλος
Εγγρ.
18 Νοε 2006
Μηνύματα
1.162
Like
6
Πόντοι
16
Είχε διάφορες χαρακτηριστικές φάτσες ο σταθμός. Τον Μηνά Λαβάντη να φτιάχνει διαφημιστικά σποτάκια με την φωνή της γιαγιάς του, τον Γελαντάλη που κάνει σήμερα οικονομικό ρεπορτάζ στην TV να κάνει εκεί βραδυνές ερωτικές εκπομπές κτλ. Είχε και κάτι ακροατές μπουμπούκια. Θυμάμαι έναν που είχε το ψευδώνυμο "σπιτόγατος" ο οποίος έπαιρνε τηλέφωνο τα βράδια και το ηχητικό εφέ σήμα κατατεθέν του ήταν να κοπανάει το πουλί του στο ακουστικό του τηλεφώνου.
 
Εγγρ.
7 Νοε 2007
Μηνύματα
1.768
Κριτικές
4
Like
1
Πόντοι
16
Τάκης Καραγιάννης απο νυχτερινη ζώνη, προσωπικότητα, χαρακτήρας, χαβαλές.
Ακροατής του που έπαιρνε συχνάο Μήτρος, μια βλαχομπαστουνέικη φωνή, τι γελιο εβγαζε δε λέγεται.
 

TARZAN(1)

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2006
Μηνύματα
851
Like
11
Πόντοι
6
Εγω θημαμαι καποιον Τακη Φωτιου εναν χοντρουλη
..αυτοι ειχαν και μια συχνοτητα τηλεοπτικη και μετα ανοιξε το ΜΑΝΤ,αν δεν κανω λαθος.στην δεκαετια του 90 εκανε καλη παρεα τα βραδια με τα τηλεφωνα ,ειχε χαβαλε.και οχι τηλεφ με χρεωση,αλλα κανονικα αστικα.μιλαγανε 2 3 μαζι στο τηλεφ και γινοτανε μπαχαλο.τοτε που σκεψη για ιντερνετ-ουτε ξεραμε τι ειναι αυτο.
τωρα θυμηθηκα και τον τσαουσοπουλο....μουσικοραμα,κρατικη τηλ...τα βαφει σιγουρα....
 

stranger88

Μέλος
Εγγρ.
15 Μαρ 2008
Μηνύματα
3.105
Κριτικές
3
Like
28
Πόντοι
16
Ωραίο θέμα άνοιξες φίλε,μου θύμισες αρκετές καλές μουσικές στιγμές,αν δεν κάνω λάθος και η Δέσποινα Καμπούρη ξεκίνησε από το jeronimo.
 
OP
OP
K

komis diablo

Μέλος
Εγγρ.
22 Ιουλ 2007
Μηνύματα
602
Κριτικές
6
Like
206
Πόντοι
6
Εγω τον ακουγα σχεδον καθε μερα απο το 94 εως το 97 που ηταν τα tecno rave house
κτλ της μοδας μετα αρχισε κατι ξενερωτα κοματια και δεν τον ακουγα καθολου παντως κριμα που
εκλεισε ειχε θημαμαι και fun club οπως επισης και εφημεριδα σε καποια φαση ξερει καναεις γιατι
εκλεισε
 

johnny.be.good

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
86
Like
0
Πόντοι
0
Εγω τον ακουγα σχεδον καθε μερα απο το 94 εως το 97 που ηταν τα tecno rave house
κτλ της μοδας μετα αρχισε κατι ξενερωτα κοματια και δεν τον ακουγα καθολου παντως κριμα που
εκλεισε ειχε θημαμαι και fun club οπως επισης και εφημεριδα σε καποια φαση ξερει καναεις γιατι
εκλεισε


νομιζω ηταν τοτε που εκλεισαν πολλους σταθμους μαζι
 

TARZAN(1)

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2006
Μηνύματα
851
Like
11
Πόντοι
6
Εγω τον ακουγα σχεδον καθε μερα απο το 94 εως το 97 που ηταν τα tecno rave house
κτλ της μοδας μετα αρχισε κατι ξενερωτα κοματια και δεν τον ακουγα καθολου παντως κριμα που
εκλεισε ειχε θημαμαι και fun club οπως επισης και εφημεριδα σε καποια φαση ξερει καναεις γιατι
εκλεισε
..καλα λες φιλε,διοργανωνε κατι παρτυ υπαιθρια,τεκνο της εποχης,νομιζω καπου στην βαρυμπομπη.τωρα δε θυμαμαι και καλα,αυτος τα διοργανωνε η καπιος αλλος σταθμος.ειχα παει 2 φορες καπου εκει στο πουθενα,σε κατι χωραφια.επισης και σε ενα κλαμπ στην βουλιαγμενης ,καμελ νομιζω.τι ρειβ χορο ριχναμε τοτεεεεεεε
 

6john9

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2005
Μηνύματα
116
Κριτικές
2
Like
2
Πόντοι
1
Δεν έκλεισε .... σαν καλοί "μέτοχοι" οι ιδιοκτητες του (αφοι Πρωτοπαπά) τον πούλησαν στον Τράγκα (και το ράδιο και την tv) και ο άλλος το έριξε στην πολιτική για κόμματα και αποκόματα ....

Κρίμα και ήταν ένας απο τους λίγους παλιους πειρατικούς σταθμούς που πήραν νόμιμη άδεια με την ελεύθερη ραδιοφωνία.
 

ApostolaKiss

Μέλος
Εγγρ.
13 Δεκ 2008
Μηνύματα
18
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
..αυτοι ειχαν και μια συχνοτητα τηλεοπτικη και μετα ανοιξε το ΜΑΝΤ,αν δεν κανω λαθος.στην δεκαετια του 90 εκανε καλη παρεα τα βραδια με τα τηλεφωνα ,ειχε χαβαλε.και οχι τηλεφ με χρεωση,αλλα κανονικα αστικα.μιλαγανε 2 3 μαζι στο τηλεφ και γινοτανε μπαχαλο.τοτε που σκεψη για ιντερνετ-ουτε ξεραμε τι ειναι αυτο.
τωρα θυμηθηκα και τον τσαουσοπουλο....μουσικοραμα,κρατικη τηλ...τα βαφει σιγουρα....

Ο Τσαουσόπουλος απλά  :knockinb: τώρα ειναι στον Athens dee jay 95.2 κάθε μέρα 7-10 και κάθε σαββλατο 6-8 έχει εκπομπή "The dancemasters" με house καταστάσεις... κάνει τρελό χαβαλέ κάθε πρωί :)
 

paixnidinaginete

Μέλος
Εγγρ.
19 Δεκ 2008
Μηνύματα
1.371
Like
1
Πόντοι
16
Εγώ πάλι θυμάμαι κάτι ανεκδιήγητα πάρτυ που έκανε στο αίθριο, στο μαρούσι!

Μιλάμε για 1990-91...

καλα εκει ειχαμε τα απιστευτα γελια εσκαγαν τα 13χρονα ..εμεισ ειμασταν 15!!! και ξαφνικα τα πεταγαν ολα και γινονταν ξεκολα

Μια μερα εσκασε ο πατερας μιας νωριτερα και την πετιχε με το βρακι σχεδον"ειχε αλσξει..."

και την εδερνε μεσα σε ολο το αιθριο με κλωτσιες εφυγε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Εγω παντως θυμαμε μια εκπομπη με ενα μεγαλουτσικο που επεζε ροκ και καλα. τον περνανε τηλεφωνο και του ζητουσαν κοματαρες ...τα ελεγε στο αερα τι ζητησε ο κοσμος και μετα εβαζε τα πιο ασχετα και μαλακιες...ποτε αυτο που του ζητησαν γαμησε τα ηταν.
 

thourios

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2006
Μηνύματα
1.424
Κριτικές
2
Like
10
Πόντοι
16
Ένας ώραίος παρείστικος σταθμός που κατέληξε μπουρδέλο με κεφαλαίο.
Ο Τσαουσόπουλος νομίζει ότι είναι ακόμα 20 χρονών. Άμα τον δείτε από κοντά "γάματα". Ντύσιμο εικοσάρι σε κορμί πενηντάρι-φεύγα. Ο σταθμός αυτός είχε καταστρέψει οικονομικά πολλά σπίτια με τους λογαριασμούς τηλεφώνου 090. Χαμός γινόταν από τους μπαμπάδες στα καταστήματα του ΟΤΕ για τα νυχτερινά καμώματα των κανακάριδων και όχι μόνον. Όσο για τον σπιτόγατο ένας φουκαράς σεκιουριτάς ήταν που έριξε την εταιρεία έξω με τις κλήσεις που έκανε. Τον έκαναν τσακωτό καθώς δεν πήρε χαμπάρι ότι τα τηλέφωνα της εταιρείας μετατράπηκαν σε  ψηφιακά οπότε άρχισε και η ανάλυση του λογαριασμού. Ακόμα κάποιοι τον κυνηγούν μέσω δικαστηρίων για να του τα πάρουν. Στο τέλος πριν κλείσει ο σταθμός φυσιογνωμία ήταν και η Σαβουλίνα η "δημοσιγράφος". Αυτήν την σπίτωναν διάφοροι γκόμενοι συνήθως αστυνομικοί πυροσβέστης σεκιουριτάδες και όταν ήταν υπηρεσία τους φούσκωνε τους λογαριασμούς καλώντας jeronymo και μην την είδατε μετά...

:jerking:
 
 

dark_eyes

Μέλος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
931
Like
2
Πόντοι
6
Εγω τον ακουγα σχεδον καθε μερα απο το 94 εως το 97 που ηταν τα tecno rave house
κτλ της μοδας μετα αρχισε κατι ξενερωτα κοματια και δεν τον ακουγα καθολου παντως κριμα που
εκλεισε ειχε θημαμαι και fun club οπως επισης και εφημεριδα σε καποια φαση ξερει καναεις γιατι
εκλεισε

Να σας θυμίσω μερικά..


τα ΄βαζε συχνά αυτά..
:rockon: :rockon: :rockon:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.690
Κριτικές
3
Like
4.325
Πόντοι
606
αλεξανδρος πετρακας,απ'τους καλυτερους παραγωγους ever!!!Οσοι τον ακουγαν,ξερουν τι λεω...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom