Νέα

Iphone - photo stream

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα lefteris38
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3
  • Εμφανίσεις 924
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Ενας φιλος αφου αγορασε ενα μηλοτηλεφωνο στη κοπελα του (που δεν σκαμπαζει και πολυ απο τεχνολογια) της εγκατεστησε το icloud και φυσικα γνωριζοντας τον κωδικο αρχισε να μπαινει στο λογαριασμο της. Οταν εγινε το πρωτο back-up  στον υπολογιστη της (πριν ενα μηνα) εβγαινε οτι το συνεφο καταλαμβανε χωρο 2,1 G. Τωρα εχει παει στα 3,8G. Στο λογαριασμο τησ αρχισε να μπαινει πριν 3-4 μερες, και ενω αρχικα του κατεβασε ολες τησ φωτογραφιες του Back-up, μετα συνεχισε με πολυ αργο ρυθμο. (20-30 φωτογραφιες την ημερα) τωρα εχει φτασει εως 13 Οκτ. Γιατι δεν του τις κατεβαζει ολες? μηπως φορτονοντε σιγα σιγα απο το Ι-phone sto Cloud? Γιατι ομως πηγε ηδη 3,8G. Αν δεν ειναι φωτογραφιες τι μπορει να ειναι? Τα φωτα σας παιδια διοτι "ο στραβος (φιλο μου) ρωτησε τον.... αληθωρο (εμενα).
 

mmastoras

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιαν 2012
Μηνύματα
42
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Φιλε εξαρταται το τι εχει επιλεξει αυτος να γινεται back up to icloud ειναι μεχρι 5G free απο εκει και περα αγοραζει εσυ εξτρα αποθηκευτικο χωρο εχτος απο φωτο μπορει να ειναι apps σημειωσεις και γενικα τα παντα που εχει το κινητο....
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Αν κατάλαβα καλά από αυτά που λες, μπορεί να έχει σταματήσει να τραβάει άλλες φωτογραφίες η κοπέλα ή μπορεί να έχει απενεργοποιήσει το iCloud να ανεβάζει αυτόματα τις φωτογραφίες (το έχω κάνει και εγώ στο δικό μου γιατί δε γούσταρα να ανεβαίνουν στο net).
 

Lucent51

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Σεπ 2008
Μηνύματα
14.679
Κριτικές
36
Like
149
Πόντοι
2.046
Ενας φιλος αφου αγορασε ενα μηλοτηλεφωνο στη κοπελα του (που δεν σκαμπαζει και πολυ απο τεχνολογια) της εγκατεστησε το icloud και φυσικα γνωριζοντας τον κωδικο αρχισε να μπαινει στο λογαριασμο της. Οταν εγινε το πρωτο back-up  στον υπολογιστη της (πριν ενα μηνα) εβγαινε οτι το συνεφο καταλαμβανε χωρο 2,1 G. Τωρα εχει παει στα 3,8G. Στο λογαριασμο τησ αρχισε να μπαινει πριν 3-4 μερες, και ενω αρχικα του κατεβασε ολες τησ φωτογραφιες του Back-up, μετα συνεχισε με πολυ αργο ρυθμο. (20-30 φωτογραφιες την ημερα) τωρα εχει φτασει εως 13 Οκτ. Γιατι δεν του τις κατεβαζει ολες? μηπως φορτονοντε σιγα σιγα απο το Ι-phone sto Cloud? Γιατι ομως πηγε ηδη 3,8G. Αν δεν ειναι φωτογραφιες τι μπορει να ειναι? Τα φωτα σας παιδια διοτι "ο στραβος (φιλο μου) ρωτησε τον.... αληθωρο (εμενα).

Να κοιταξεις δυο πραγματα.

1. Να απενεργοποιησεις το βακ απ του εμαιλ, και αλλων ιδιωτητων που δεν χρησιμοποιεις
2. Οτι εχεις γρηγορη συνδεση wifi

Αν εχεις ακομα προβληματα πηγαινε στον Γερμανο, Κοσμοτε η Βονταφον να στο κοιταξουν.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom