Νέα

iPhone 11: Αυτά είναι τα νέα κινητά της Apple

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 99
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.704
Like
20.540
Πόντοι
5.006
υπαρχουν και τωρα μπουφοι που δινουν 5 κατοσταρικα για android που ειναι ολα σχεδον ιδια

Ειχα εναν τετοιο φιλο μπουφο που επαιρνε καθε χρονι το νεο μοντεο iphone..ειχε το iphone5 και ερχοταν περιχαρης να μου πει οτι πηρε το 5ς που εχει ξερω γω πανοραμικη καμερα και 2 δισεκατομυρια χρωματα οθονης και μισο πιξελ παραπανω απο το προηγουμενο μοντελο...
Πραγματικα πολυ σημαντικα πραγματα...αμα εισαι επαγγελματιας φωτογραφος του national geografic!!!!

υγ: τωρα ο τυπος δουλευει γκαρσον στο βελγιο...
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.447
Πόντοι
506
ειχα android των 150 ευτω. ελεγα οτι android των 500 και πανω δε θα επαιρνα ποτε και οτι ειναι πεταμενα λεφτα. Κατοχος android αξιας 500. εκανα την υπερβαση και το πηρα. η διαφορες ειναι χαοτικες. σε καθημερινη χρηση το καταλαβαινεις. εχω το oneplus 5t εδω και ενα χρονο και λειτουργρει σαν να το εβγαλα απο το κουτι του πριν 2 ωρες.
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.704
Like
20.540
Πόντοι
5.006
ειχα android των 150 ευτω. ελεγα οτι android των 500 και πανω δε θα επαιρνα ποτε και οτι ειναι πεταμενα λεφτα. Κατοχος android αξιας 500. εκανα την υπερβαση και το πηρα. η διαφορες ειναι χαοτικες. σε καθημερινη χρηση το καταλαβαινεις. εχω το oneplus 5t εδω και ενα χρονο και λειτουργρει σαν να το εβγαλα απο το κουτι του πριν 2 ωρες.

Υπαρχει κινητο που στον πρωτο χρονο βγαζει προβληματα???εγω οσα εχω αλλαξει, στα 2-3 χρονια τα φτυνουν....

Ποιες ειναι οι χαωτικες διαφορες που ειδες?

Ποιες ειναι οι διαφορες ιφον 11 σε σχεση με το ιφον 10 ή το 9ς σε σχεση με το 9?
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.411
Πόντοι
736
Εγω παλι πριν κανενα χρόνο είχα πάρει σε προσφορά το motorola moto Ε4 plus το ειχαν σε προσφορά απο 170 ευρω στα 115 περίπου αν θυμαμαι καλα. Αρκετα καλο , ειδικά στην τιμη που το πηρα. Δεν ειναι και oneplus υποθέτω , μιας και δεν ειχα ποτε ακριβό κινητό , αλλα οτι πληρωνεις παίρνεις.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.333
Like
467
Πόντοι
36
ειχα android των 150 ευτω. ελεγα οτι android των 500 και πανω δε θα επαιρνα ποτε και οτι ειναι πεταμενα λεφτα. Κατοχος android αξιας 500. εκανα την υπερβαση και το πηρα. η διαφορες ειναι χαοτικες. σε καθημερινη χρηση το καταλαβαινεις. εχω το oneplus 5t εδω και ενα χρονο και λειτουργρει σαν να το εβγαλα απο το κουτι του πριν 2 ωρες.

Αν είναι corporate δηλαδη στο παρέχει η εταιρεία ( συσκευή και λειτουργία) αξιζει - και έχω παντα Apple. Το προσωπικό μου είναι Nokia των 100 ευρω και κανει τι δουλειά του καλά ....
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.447
Πόντοι
506
Υπαρχει κινητο που στον πρωτο χρονο βγαζει προβληματα???εγω οσα εχω αλλαξει, στα 2-3 χρονια τα φτυνουν....

Ποιες ειναι οι χαωτικες διαφορες που ειδες?

Ποιες ειναι οι διαφορες ιφον 11 σε σχεση με το ιφον 10 ή το 9ς σε σχεση με το 9?
Κιοωμς υπαρχει. δεν αναφερομαι στο οτι κολουσε απειρα και εκανα 10 ωρες να μπει σε μια εφαρμγη αλλα εφτασε σε σημειο η οθονη να τα παιξει τοσο που δεν ανταποκρινοταν σε εντολες η εμπαινε μονο του σε εφαρμογες. δεν ηταν θεμα οτι επεσε και για αυτο χαλασε. τα κινητα η οτιδιποτε αλλο εχω παντα το προσεχω. προφανως updaite  δεν ηξερε τι ηταν.

διαφορες λοιπον. πρωτον σε λογισμικο. πολυ φιλικο και απιστευτα γρηγορο. update καθε μηνα στανταρ.

οθονη. ναι για εσενα μπορει να μη σου λεει τιποτα και να εσαι ευχαριστημενος με lcd 720ρ αλλα εγω δεν ειμαι και την amoled την εχω πλεον ως στανατρ.

γρηγορη φορτιση κατι που λυνει τα χερρια αν και πλεον σημερα ολα το εχουν αυτο

και βεβαια επεξεργαστης. οπως οταν παιρνεις λαπτοπ κοιτας επεξεργαστη αυτο κανεις και εδω. φοραει τον καλυτερο snapdragon της αγορας. τι σημαινει αυτο? δε ζεστενεται ποτε. ανοιγεις οσες εφαρμογες θες και το κανει κατευθειαν δε ζοριζετε ποτε το κιντητο. το προηγοθμενο με λιγο φβ ζεματουσε.

τωρα ποιες ειναι οι διαφορες σε αιφον? δεν ειχα ποτε και δεν θα εχω και ποτε. αρα δεν ειμαι καταλληλος να σου πω. φανταζομαι ομως πολυ μικρες
 

litafade

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2019
Μηνύματα
394
Κριτικές
8
Like
616
Πόντοι
301
Όντας χρήστης iPhone από το πρώτο 2G το οποίο δεν είχε έρθει ποτέ Ελλάδα ως και φέτος τον Ιανουάριο, έχω να πω πως το καλύτερο που έκανα είναι που μετά από πολλή σκέψη αγόρασα για πρώτη φορά android. Δεν είναι θέμα χρημάτων, έχω κοντά στις 2000€ επιδότηση κάθε 24 μήνες, είναι οτι θεωρώ ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ από την Apple να έχει τόσο μικρές μπαταρίες και να μην επαρκεί μία φόρτιση κάθε βράδυ για να σου βγάλει άνετα την επόμενη ημέρα. Στον αντίποδα, ένας από τους σημαντικούς λίγους που που συνεχίζω με macbook είναι αριβώς επειδή έχουν καταπληκτική αυτονομία μπαταρίας.
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
δεν κολλάνε κ εχουν πολυ καλες κ λειτουργικές εφαρμογες κ αψεγάδιαστο λειτουργικό
και για να μην κολλαν στο 10% της χρησης τους αξιζουν 10πλασια λεφτα?????????????

δηλαδη αν ενα αμαξι κανει 10.000 ευρω ενα με 10% καλυτερη τελικη, επιταχυνση και χωρους πρεπει να κανει 100.000?????

ρε δεν παμε καλα, ενταξει πειτε οτι πουλας ονομα για μοστρα, δεν πειραζει η ειλικρινεια.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.695
Like
29.019
Πόντοι
6.056
Περιμένουμε στις 27 Σεπτεμβρίου τις πρώτες φώτο στο Instagram απο της βίζιτες και τους celebrity να μας επιδεικνύουν το νέο iPhone :grin:
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Περιμένουμε στις 27 Σεπτεμβρίου τις πρώτες φώτο στο Instagram απο της βίζιτες και τους celebrity να μας επιδεικνύουν το νέο iPhone :grin:
Τα iPhone  είναι πραγματικα για επαγγελματίες , τώρα αν τα επιδεικνύουν τα celebrity λόγο της μεγάλης αξίας τους είναι δικό τους πρόβλημα και κόμπλεξ !!! Από το 7 και μετά τα ιφον είναι πραγματικα αστέρια σε όλα τα επίπεδα ...... προσωπικά επηδη είχα πολλά προβλήματα με σαμσουνγκ ξαιομι και πολλά αλλά τέτοιας κατηγορίας ... έχανα σήμα , έκαναν μόνα τους επανεκινηση !! Χωρίς να τα γεμίζω γέμιζε η μνημη στο φοολ από περιττά αρχεία ...και παρά πολλές άλλες δησλιτουργειες που θέλει πολύ συζήτηση αποφασίσεις να πάρω ιφον και δεν έχω κανένα θέμα πλέον !!! Εκτός αυτό η μπαταρία κραταει 4 μέρες ... χωρίς χρήση ....μόνο κλήσεις ...και 1 μέρα με Ίντερνετ χρήση στο φουλ !!! Τονιζο από το 7 και μετά !!!πριν είχαν πολλές δυσλειτουργίες !!!
 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Κάτι τελευεταιο μια ερώτηση που δίνει πολλές απαντήσεις όμως ..... πειτε μου ένα κινητό 10 ετιας που να δέχεται αναβάθμισης το 2019 και να μην κρασαρη !!! Εγώ ξέρω το iPhone 5s !!! Πείτε μου ένα από της γνωστές ναυαρχίδες πριν 10 χρόνια που να αντέχει στο σήμερα ...?
 

Profilaktika

Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.806
Like
253
Πόντοι
36
Το galaxy s3 που κυκλοφόρησε πριν 7,5 χρόνια νομίζω δέχεται το πιο καινούριο Android (δεν είμαι σίγουρος βέβαια)
 

nordalta

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2014
Μηνύματα
1.249
Like
334
Πόντοι
36
Τα iPhone  είναι πραγματικα για επαγγελματίες , τώρα αν τα επιδεικνύουν τα celebrity λόγο της μεγάλης αξίας τους είναι δικό τους πρόβλημα και κόμπλεξ !!! Από το 7 και μετά τα ιφον είναι πραγματικα αστέρια σε όλα τα επίπεδα ...... προσωπικά επηδη είχα πολλά προβλήματα με σαμσουνγκ ξαιομι και πολλά αλλά τέτοιας κατηγορίας ... έχανα σήμα , έκαναν μόνα τους επανεκινηση !! Χωρίς να τα γεμίζω γέμιζε η μνημη στο φοολ από περιττά αρχεία ...και παρά πολλές άλλες δησλιτουργειες που θέλει πολύ συζήτηση αποφασίσεις να πάρω ιφον και δεν έχω κανένα θέμα πλέον !!! Εκτός αυτό η μπαταρία κραταει 4 μέρες ... χωρίς χρήση ....μόνο κλήσεις ...και 1 μέρα με Ίντερνετ χρήση στο φουλ !!! Τονιζο από το 7 και μετά !!!πριν είχαν πολλές δυσλειτουργίες !!!
οταν λες επαγγελματιες τι εννοεις?για πιο χωρο? προσωπικα  εχω phone  πο την εποχη του 3gs ,μετα το 8 δεν ξανα
παιρνω γιατι απλα δεν αξιζει,φυσικα λατρευω το μακμπουκ που εχω που σαν επαγγελματιας δεν προκειται ποτε να το αλλαξω και απο θεμα μπαταριας οθονης λειτουργικου οπως ειπε ο φιλος παραπανω,
επισης εχω αλλη μια ερωτηση τωρα που το 11 βγαινει να το αγορασεις πιο φτηνο απο το x,xr,xs πως αισθανονται οι κατοχοι αυτων των κινητων?
 

ZoReN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2013
Μηνύματα
5.731
Κριτικές
8
Like
2.447
Πόντοι
506
Κάτι τελευεταιο μια ερώτηση που δίνει πολλές απαντήσεις όμως ..... πειτε μου ένα κινητό 10 ετιας που να δέχεται αναβάθμισης το 2019 και να μην κρασαρη !!! Εγώ ξέρω το iPhone 5s !!! Πείτε μου ένα από της γνωστές ναυαρχίδες πριν 10 χρόνια που να αντέχει στο σήμερα ...?
για το θεμα τον αναβαθμισεων ειναι λιγο περιπλοκο. αλλο να εχεις μια εταιρια που σου φτιαχνει και software και hardware και αλλο να εχεις μια εταιρια που φτιαχνει το software και να το μοιράζει δεξια και αριστερα και ο θενας που φτιαχνει το δικο του hardware να το παιρνει ετοιμο και απλα να αλλαζει καποια πραγματα. απο αυτο καταλαβαινεις οτι ειναι δυο διαφορετικα πραματα και δε μπορεις να συγκρινεις τα update του ενος με τα update του αλλου. και ναι android 5ετιας τοτε ναυαρχιδας μπορει να ανταπεξελθει στη σημερα. μπορει να ειναι πιο αργο απο οτν βγηκε? και παλι μπορει και δουλευει.
 

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.223
Like
46.891


:happy:

 

Συνημμένα

  • IMG_20190910.jpg
    IMG_20190910.jpg
    35,9 KB · Εμφανίσεις: 87
  • IMG_20190915.jpg
    IMG_20190915.jpg
    51,2 KB · Εμφανίσεις: 87

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Κάτι τελευεταιο μια ερώτηση που δίνει πολλές απαντήσεις όμως ..... πειτε μου ένα κινητό 10 ετιας που να δέχεται αναβάθμισης το 2019 και να μην κρασαρη !!! Εγώ ξέρω το iPhone 5s !!! Πείτε μου ένα από της γνωστές ναυαρχίδες πριν 10 χρόνια που να αντέχει στο σήμερα ...?
το 5sβγηκε πριν εξι χρονια όχι 10 που λες.
η apple νομιζω εχει υποσχεθεί ότι θα αναβαθμιζει τις συσκευες μια 5ετια από τοτε που θα κυκλοφορουν,με λιγα λογια τους λεει παρτε νεα  συσκευη  κάθε 5ετια αφου τα σκατε που τα σκατε.
από την άλλη το αντροιντ ως πιο περιπλοκο λειτουργικο και με μεγαλη γκαμα συσκευών υποστήριξης λογικο είναι η δουλεια να μην γινεται τοσο καλα οσο στην απλ.
αν και το αντροιντ οι ναυαρχιδες για μια 3ετια αναβαθμίζονται,αυτο βεβαια εχει να κανει και με την κάθε εταιρεια.
ειπαμε το ιος είναι πιο ελαφρυ λειτουργικο κομμενο και ραμμενο για τα ιφον αλλα από εκει και περα υπαρχει το χαος.
ειδικα η ναυαρχιδα σαμσουνγκ και huawei σε χαρακτηριστικα αφηνουν το ιφον αρκετα πισω.

 

bigshak

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.084
Κριτικές
50
Like
7.893
Πόντοι
8.236
Παιδιά εγώ πιστεύω ότι τα iphone ωραία είναι , κανείς δεν το αμφισβητεί αυτό όμως μπροστά στα Samsung s galaxy απλά δεν πιάνουν μια
 

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.712
Like
10.038
Πόντοι
3.556
Ελάχιστοι αλλάζουν συσκευή κάθε χρόνο, ας είμαστε ρεαλιστές
Προσωπικό iphone 8s και επαγγελματικό galaxy s8 ... μοντέλα του 2017 έν έτη 2020 το 8s είναι ακόμα πιστόλι ... κάποιες φορές μόνο το s8 βγάζει καλύτερες φωτό υπό συνθήκες και μόνο
 
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Για πρωτη φορα ειπα να κανω την υπερβαση (προσωπικη) και να τα σκασω για iphone.Ο λογος ηταν η καμερα,η μπαταρια ηθελα να διαρκει και κατι γρηγορο απο λειτουργικο ωστε στα ταξιδια μου να "τρεχει" και οχι να ξυνεται.

Πηρα το 11 pro max,το οποιο ειναι το πρωτο κινητο που η apple εβαλε μπαταρια 4000mA  παρουσιαζοντας ελαφρυτερο λογισμικο,κανοντας το να διαρκει περισσοτερο.

Το κινητο στο θεμα μπαταρια απλα γαμει,εγω το φορτιζω καθε δυο μερες,οι φωτογραφιες του ειναι απλα ουαου,μιας που εχω καταργησει την dslr που εχω και ταχυστο,μιας που το gps του δεν πρεπει να κανεις καποια μετρα για να προσανατολιστει,ειναι φωτια.

Αυτα ηταν τα πραγματα που χρειαστηκα κ σ αυτα ειναι κορυφη.Κατι απ τα υπολοιπα δεν χρειαστηκα ως τωρα.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom