Νέα

Internet ISP - Πάροχοι... ΠΟΙΟΝ προτείνετε κ γιατί;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα punter
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 212
  • Εμφανίσεις 12K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ποια εταιρία παροχής internet προτιμάτε ?

  • otenet

    Ψήφοι: 42 50,6%
  • forthnet

    Ψήφοι: 16 19,3%
  • h.o.l.

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • vivodi

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • on

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • panafonet

    Ψήφοι: 0 0,0%
  • netone

    Ψήφοι: 5 6,0%
  • tellas

    Ψήφοι: 5 6,0%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    83

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
Όλο και κάποιος μπουρδελιάρης θα υπάρχει από Πιερία... μάλλον. :rolleyes:
 

LION7

Ανώτερος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2007
Μηνύματα
30.780
Κριτικές
16
Like
10.240
Πόντοι
7.045
Ρε σεις,γαμιούνται ασυστόλως εκεί στην Tellas;
Τellas zisto σου λεει ο άλλος, Τellas χύστο είναι! :cum:

Ολο το σαββατοκύριακο το ίντερνετ σέρνεται!Πάρτε και καταγγελίες κι άλλων...


 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Σε λιγες μερες θελω να βαλω internet αλλα το προβλημα μου ειναι το εξης!
εδω και καιρο δεν βρισκομαι Ελλαδα οποτε δεν ξερω τι παιζει απο τιμες και απο ταχυτητες! (γενικα απο προσφορες)
επισης δεν ξερω ποιες εταιριες ειναι καλες...καποιοι μου ειπαν για ΟΤΕ οτι ειναι λιγο ακριβος αλλα θα χεις γκαραντι καλη ταχυτητα ενω για φορθνετ ακουσα καλα λογια αλλα και ασχημα....σε καποιους κανει νερα, να τονισω οτι δεν ειμαι Αθηνα-Θεσ/νικη....οποτε την φοβαμαι την φορθνετ...!λεει εως 24 ΜΒΡS αλλα ενα φιλαρακι μου, μου ειπε οτι πιανει γυρω στα 2!!
τι συμφερει???
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
Διαλεξε ΟΤΕ γιατι, μπορει μεν να ειναι λιγο πιο ακριβος απο τους αλλους, ειναι ομως λιγοτερο μπουρδελο απο τις υπολοιπες εταιρειες + την ιδιοκτητη υποδομη του, απο την οποια παιζουν μπαλα οι παροχοι και πληρωνουν οποτε τους καυλωσει.

 

Mentoras

Μέλος
Εγγρ.
6 Οκτ 2005
Μηνύματα
34
Κριτικές
10
Like
0
Πόντοι
10
NET ONE  φίλε μου και για την τηλεφωνία και για το ΝΕΤ. Κανένα πρόβλημα και κουβέντες σκέτες νέτες.  
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
και εγω ετσι σκεφτομαι.....η φορθνετ αν δεν κανω λαθος ειναι γυρω στα 2.9.90 τον μηνα και ο ΟΤΕ 40.....
και απ οτι ειδα σου δινει και ο ΟΤΕ απεριοριστα +60 σε κινητα + εξωτερικο αν δεν απατωμαι......
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
NET ONE  φίλε μου και για την τηλεφωνία και για το ΝΕΤ. Κανένα πρόβλημα και κουβέντες σκέτες νέτες.  
ναι αλλα πες τιμες......κλπ........ειμαι ασχετος παντελως,με το τι γινεται στο ελλαδισταν :grin:
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
χαχαχαχαχα
σε καποια φαση βρηκα ενα ποστ μου που ρωταω για το καλοκαιρι (δηλ για τωρα) για τιμες πακετα κλπ
και καποιοι μου απαντησαν κατσε εκει που εισαι........ ;) :cheesy: :grin: :2funny:
 

loytsos

Μέλος
Εγγρ.
28 Απρ 2009
Μηνύματα
9.449
Like
3
Πόντοι
66
κανεις????
τιποτα??????
Ρώτα στην περιοχή που είσαι να σου πουν ποιες εταιρείες έχουν ανεπτυγμένα δύκτια. Γιατί κατά τόπους μπορεί να είναι καλή Η αλφα ή η δείνα.Φτυνότερες λύσεις είναι όλες οι  εμπορικές εταιρείες ,αλλά στο θέμα αξιοπιστία Κ έγκαιρη εξυπηρέτηση μόνο ο ΟΤΕ
όταν είχα πάροχο την εταιρεια ""Τρύπα"" είχα κάτι αναμονές μέχρι 65 λεπτά .αυτό κράτησε για ένα μήνα περίπου
μέχρι που πήγα στον οτε και το πρόβλημα τελείωσε εκεί. Τελικά οτι πληρώνεις παίρνεις
 

doctore

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
29 Αυγ 2008
Μηνύματα
554
Κριτικές
40
Like
0
Πόντοι
606
Σε λιγες μερες θελω να βαλω internet αλλα το προβλημα μου ειναι το εξης!
εδω και καιρο δεν βρισκομαι Ελλαδα οποτε δεν ξερω τι παιζει απο τιμες και απο ταχυτητες! (γενικα απο προσφορες)
επισης δεν ξερω ποιες εταιριες ειναι καλες...καποιοι μου ειπαν για ΟΤΕ οτι ειναι λιγο ακριβος αλλα θα χεις γκαραντι καλη ταχυτητα ενω για φορθνετ ακουσα καλα λογια αλλα και ασχημα....σε καποιους κανει νερα, να τονισω οτι δεν ειμαι Αθηνα-Θεσ/νικη....οποτε την φοβαμαι την φορθνετ...!λεει εως 24 ΜΒΡS αλλα ενα φιλαρακι μου, μου ειπε οτι πιανει γυρω στα 2!!
τι συμφερει???
H Forthnet στην Αθήνα πιάνει 8 αντι για 24 , οπότε το 2 στην επαρχία λογικό ακούγεται.
Αν θέλεις ταχύτητα και αξιοπιστία πάρε ΟΤΕ, ΟΤΕΝΕΤ . Αν θές να γλυτώσεις φράγκα ρώτα τους ντόπιους πιος πάροχος παίζει καλύτερα.
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
H Forthnet στην Αθήνα πιάνει 8 αντι για 24 , οπότε το 2 στην επαρχία λογικό ακούγεται.
Αν θέλεις ταχύτητα και αξιοπιστία πάρε ΟΤΕ, ΟΤΕΝΕΤ . Αν θές να γλυτώσεις φράγκα ρώτα τους ντόπιους πιος πάροχος παίζει καλύτερα.
η φαση ειναι οτι το ακουσα απο 2-3 διαφοερετικα ατομα......καποιοι μαλιστα μου ειπανε οτι δεν τους λειτουργουσε και το τηλ.....
ε δεν ειμαι για να με κραζει η μανα μου και ο πατερας μου...οτι μας γαμησες με την φορθνετ....
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Ρώτα στην περιοχή που είσαι να σου πουν ποιες εταιρείες έχουν ανεπτυγμένα δύκτια. Γιατί κατά τόπους μπορεί να είναι καλή Η αλφα ή η δείνα.Φτυνότερες λύσεις είναι όλες οι  εμπορικές εταιρείες ,αλλά στο θέμα αξιοπιστία Κ έγκαιρη εξυπηρέτηση μόνο ο ΟΤΕ
όταν είχα πάροχο την εταιρεια ""Τρύπα"" είχα κάτι αναμονές μέχρι 65 λεπτά .αυτό κράτησε για ένα μήνα περίπου
μέχρι που πήγα στον οτε και το πρόβλημα τελείωσε εκεί. Τελικά οτι πληρώνεις παίρνεις
τελικα μαλλον για ΟΤΕ με κοβω.....καλα ειπες οτι, οτι δινεις παιρνεις!!

στην φαση που ειμαι εγω τωρα....δηλ εχουμε ειδη ΟΤΕ(τηλ) ποσο θα καθυστερησουνε???????
 

big_lebowski

Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
240
Like
0
Πόντοι
1
H Forthnet στην Αθήνα πιάνει 8 αντι για 24 , οπότε το 2 στην επαρχία λογικό ακούγεται.
Αν θέλεις ταχύτητα και αξιοπιστία πάρε ΟΤΕ, ΟΤΕΝΕΤ . Αν θές να γλυτώσεις φράγκα ρώτα τους ντόπιους πιος πάροχος παίζει καλύτερα.

ΟΤΕΝΕΤ δεν υπαρχει τυπικα εδω και ενα 6μηνο.Ατυπα εδω και 1 χρονο. Εχει κλεισει ΑΦΜ και εχει ενσωματωθει στον ΟΤΕ. Μην κοιτατε που λεει ο λογαριασμος ΟΤΕ και πιο διπλα ΟΤΕΝΕΤ. Επειδη ειμαι στον χωρο και εχω φιλους που δουλευουν σε παροχους, θα ξαναπω αυτο που ειπα πιο πριν. Ο ΟΤΕ ειναι λιγοτερο μπουρδελο απο τους παροχους + οτι εχει δικη τοπυ υποδομη και καλυτερη εξυπηρετηση πελατων.

οσον αφορα τα 24mbps, ειναι καθαρα ονομαστικη η ταχυτητα πλην ελαχιστων εξαιρεσεων. Αν θες να εχεις Conn-x tv, πρεπει να εχεις 8mbps.
 

Dim72

Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2005
Μηνύματα
1.484
Κριτικές
4
Like
159
Πόντοι
16
H Forthnet στην Αθήνα πιάνει 8 αντι για 24 , οπότε το 2 στην επαρχία λογικό ακούγεται.
Αν θέλεις ταχύτητα και αξιοπιστία πάρε ΟΤΕ, ΟΤΕΝΕΤ . Αν θές να γλυτώσεις φράγκα ρώτα τους ντόπιους πιος πάροχος παίζει καλύτερα.

Eκει που πιάνει 8 η forthnet Θα πιάνει  8 kai η otenet=conn-x δεν ειναι θέμα παροχου ειναι θέμα αποστασης απο το dslam...
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
big_lebowski εγω και με την μιση ταχυτητα ειμαι ευχαρηστημενος....!
 

thanoss

Μέλος
Εγγρ.
26 Φεβ 2007
Μηνύματα
5.295
Like
16
Πόντοι
66
Eκει που πιάνει 8 η forthnet Θα πιάνει  8 kai η otenet=conn-x δεν ειναι θέμα παροχου ειναι θέμα αποστασης απο το dslam...
και θεμα server αν δεν κανω λαθος!
δηλ μου χει τυχει να κατεβαζω απο site με 3.8-4.0 ΜΒΡS/sec και απο αλλα με 80 ΚΒ!!!
 

o palios

Μέλος
Εγγρ.
18 Οκτ 2007
Μηνύματα
956
Like
2
Πόντοι
6
και θεμα server αν δεν κανω λαθος!
δηλ μου χει τυχει να κατεβαζω απο site με 3.8-4.0 ΜΒΡS/sec και απο αλλα με 80 ΚΒ!!!
σωστος γιαυτο πρεπει να  μετρας απο στανταρ σαιτ π.χ symantec υπαρχουν περιοχες με πολυ παλιο και κακο υλικο που χανεις μεχρι και 2 mbps στα 500 μετρα!!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom