Νέα

Ημερήσια ενημέρωση για φωτιές

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα px75
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 8K
  • Εμφανίσεις 334K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

px75

Τιμημένος
Εγγρ.
30 Σεπ 2006
Μηνύματα
53
Κριτικές
40
Like
2.045
Πόντοι
8.045
www.bourdela.com/content/view/747/1/]Αυτό το thread αναφέρεται στο άρθρο[/url]

Συγγνώμη ρε παιδιά αλλά το έχουμε πάρει χαμπάρι ότι καίγεται όλη η Ελλάδα;

Είκοσι νεκροί και δεκάδες αγνοούμενοι είναι ο μέχρι στιγμής απολογισμός από τις φωτιές σε Ταϋγετο, Λαγονήσι, Ζαχάρω, Φωκίδα και ακόμη έχουμε δρόμο.

Και ας μη σχολιάσω καλύτερα την αηδιαστική εμφάνιση των διάφορων κυβερνητικών παραγόντων στα κανάλια. Αντί να ψελίσουν καμιά εξήγηση για τη δραματική κατάσταση που βρίσκεται η χώρα τα έβαλαν με δημοσιογράφους και αντιπολίτευση γιατί ...ρίχνουν το ηθικό των πολιτών με την κριτική τους. :jerking: :jerking: :jerking: :idiot: :idiot: :idiot: :headbang: :headbang:

Ρε που είναι ένας Πάσαρης όταν τον χρειάζεσαι; 
 

podolagnos_28

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαΐ 2006
Μηνύματα
3.482
Like
33
Πόντοι
16
Το έχουμε πάρει και κλαίμε....βλέπουμε στην τηλεόραση και τρελλαινόμαστε.....και επειδή ξέρω τίς περισσότερες περιοχές από την Πελ/σο κλαίω παραπάνω....κρίμα-κρίμα-κρίμα....
 

tomito

Moderator
Γλομπεο-στέλεχος
Εγγρ.
15 Μαΐ 2006
Μηνύματα
10.311
Κριτικές
3
Like
164
Πόντοι
166
"Και οι πολιτικοί τους,
αδιόρθωτοι κομπογιαννίτες,
πανομοιότυποι με την μάζα των ατόμων,
έχουν σκοτωμένο για την ησυχία τους,
τον ενθουσιασμό για ότι άλλο,
παρά για το ατομικό συμφέρο.
Οι καλλίτεροί τους συλλογίζονται καμμιά φορά,
από ντροπή πια-τι διάβολο;- και τα συμφέροντα του κράτους.
Μα το κράτος αυτό το έχουν για ξετελειωμό και σαν τσιφλίκι τους,
και επειδή είναι μπαλωματήδες,
κάθε τόσο κάνουν να μπαλώσουν μερικά του ψεγάδια στην διοίκηση,
για να μην παραπονιέται και πάρα πολύ ο κοσμάκης ο ψηφοφόρος
ή η ρητορικότατη αντιπολίτεψη με τις τέλειες πατσαβούρες,
τις εφημερίδες.

Προπάντων το κόμμα πρέπει να μένη στα πράματα όσο μπορεί περισσότερο"


Σας θυμίζουν τίποτα;
Εν έτει 1911...
Πόσα άραγε έχουν αλλάξει

Ίων Δραγούμης "Όσοι Ζωντανοί"
 

Επισκέπτης
Και ας μη σχολιάσω καλύτερα την αηδιαστική εμφάνιση των διάφορων κυβερνητικών παραγόντων στα κανάλια. Αντί να ψελίσουν καμιά εξήγηση για τη δραματική κατάσταση που βρίσκεται η χώρα τα έβαλαν με δημοσιογράφους και αντιπολίτευση γιατί ...ρίχνουν το ηθικό των πολιτών με την κριτική τους.

Ναι... αν πιστεύεις ότι την φωτιά την έβαλαν (ή έβαλαν άλλους να το κάνουν) η κυβέρνηση και ο Καραμανλής... τότε μάλλον έχεις δίκιο...!
 

AssFiller

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουλ 2007
Μηνύματα
6.084
Κριτικές
4
Like
24
Πόντοι
66
ΑΙΣΧΟΣ μετά από 3 ώρες παρακολούθησης του δελτίου..........ΑΙΣΧΟΣ...
 

Επισκέπτης
4000 ατομα,μπορει και παραπανω θα μεινουν στο δρομο!!χωρις να εχουν τιποτα!!οι κοινωνικες υπηρεσιες θα στειλουν ομαδες κοινωνικων λειτουργων και ψυχολογων για βοηθεια και συμπαρασταση!και ρωταω ?τι θα τους πω?τι θα πω σε εναν ανθρωπο που εχασε την οικογενεια του και το σπιτι του?κουραγιο?οτι ολα θα πανε καλα? :headbang: :headbang:!!που θα μεινουν ολοι αυτοι ξερετε?σε ξενοδοχεια μεχρι να κοπιασει η κατακραυγη και να ξεχαστει το θεμα!και τοτε θα γυρνανε απο κοινωνικη υπηρεσια σε κοινωνικη υπηρσια και θα ζητανε λεφτα και επιδομα!και η προνοια θα μυριζει ψιχουλα!!και τα κομματα θα μοιραζουν υποσχεσεις μονο και μονο για να μαζευουν ψηφους!!
 

Επισκέπτης
Κρίμα!Όσο σκέφτομαι αύριο που θα ξυπνήσω τον απολογισμό των θυμάτων και των καταστροφών...Όσοι έχουμε κάποια σχέση με Πελοπόννησο,έχουμε δει την ομορφιά σε εκείνα τα μέρη,ακούμε και άτομα που κινδυνεύουν και τηλεφωνούν απεγνωσμένα στα κανάλια...Πίκρα!
 

bourdeliaris1984

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Δεκ 2006
Μηνύματα
1.591
Κριτικές
35
Like
1.034
Πόντοι
7.775
Εγω εχω καταγωγη απο Αμαλιαδα και λυπαμαι πολυ που καιγεται η Ηλεια. Εδω πρεπει ο λαος να δει ποιος φταιει και επιτελους να ψηφισει με ωριμοτητα και να μαυρισει τα 2 μεγαλα κομματα αλλιως θα εχει αυτους που του αξιζει.
 

boidopoutsa

Μέλος
Εγγρ.
17 Μαΐ 2007
Μηνύματα
1.467
Like
5
Πόντοι
16
Εγω εχω καταγωγη απο Αμαλιαδα και λυπαμαι πολυ που καιγεται η Ηλεια. Εδω πρεπει ο λαος να δει ποιος φταιει και επιτελους να ψηφισει με ωριμοτητα και να μαυρισει τα 2 μεγαλα κομματα αλλιως θα εχει αυτους που του αξιζει.
Εγω σου λεω οτι θα περασει το ΠΑΣΟΚ  μπροστα τωρα!
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
ακούω τους μεγαλοδημοσιογράφους....φταίει ο τάδε ,ο δείνα, ο έτσι ,ο στουπέτσι,....όλα τα ξέρουν και ας είναι 400 χλμ μακριά....άξιος ο μισθός τους...δώστε τους κι άλλα...γαμώ τα κόμματα που σας πληρώνουν γαμώ... :headbang:
 

bestathens1972

Μέλος
Εγγρ.
9 Οκτ 2006
Μηνύματα
614
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Ρε παιδιά τα πράγματα είναι απλά!!! Δεν έφταναν τα όμολόγα στο ΠΑΣΟΚ για να γυρίσει το κλίμα... Ήθελε κάτι πιο δυνατό!!! Ο νοών νοήτω!!!
 

Επισκέπτης
το χειροτερο πραγμα ειναι να βλεπεις ανθρωπους να ζητανε βοηθεια,καπου να μεινουν,κατι να φανε,ενα τροπο να ορθοποδησουν και να ξεκινησουν απο την αρχη και οσοι δουλευουν στη προνοια να μην εχουν την δυνατοτητα να προσφερουν κατι ουσιαστικο!!γιατι οι προτεραιοτητες του υπουργειου ειναι να διοργανωνει  εκδηλωσεις ,με κοστος 7000 ευρω την μερα!!ανθρωποι πεθαναν,εμειναν αστεγοι και αβοηθητοι!!και οσοι πανε να προσφερουν θα τους πουν και μαλακες!!!τα χαλια μας.....
 

xaotikos

Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2007
Μηνύματα
306
Like
1
Πόντοι
1
Τι να λέμε τώρα χάθηκαν ψυχές και περιουσίες....
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Εγω σου λεω οτι θα περασει το ΠΑΣΟΚ  μπροστα τωρα!
και μόλις ξεχαστεί το θέμα σε 5-6 μέρες μπροστά η ΝΔ...και κάθε τι που συμβαίνει πότε ο ένας και πότε ο άλλος...γαμώ τα μυαλά που έχουν οι συμμετέχοντες στα γκάλοπ....
 

Επισκέπτης
Συγγνώμη κιόλας,αλλά μου φαίνεται άστοχο κατά τη διάρκεια τέτοιας κατάστροφής να βγάζουμε προς τα έξω τις πολιτικές μας εμπάθειες.Το πράττουν σε επαρκή βαθμό οι <<τηλεαστέρες>>,μην κάνουμε και εμείς το ίδιο λάθος.Ούτε πιστεύω ότι η ψήφος καθενός από εμάς επηρεάζεται από αυτό το γεγονός.Δεν μπορώ να βλέπω να αναμιγνύεται ένα τέτοιο δράμα με κινήσεις και λόγια πολιτικού επηρεασμού.Λίγος σεβασμός τουλάχιστον για όσουν χάθηκαν και για όσουν παλεύουν να επιβιώσουν!
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
πάντως επιμένω..κάτι βρωμάει εδώ...έτσι και πιάσουν έναν μόνο εμπρηστή και κελαιδήση...ε..ρε τι θα γίνει...
 

talos43

Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2006
Μηνύματα
9.547
Like
9
Πόντοι
66
Συγγνώμη κιόλας,αλλά μου φαίνεται άστοχο κατά τη διάρκεια τέτοιας κατάστροφής να βγάζουμε προς τα έξω τις πολιτικές μας εμπάθειες.Το πράττουν σε επαρκή βαθμό οι <<τηλεαστέρες>>,μην κάνουμε και εμείς το ίδιο λάθος.Ούτε πιστεύω ότι η ψήφος καθενός από εμάς επηρεάζεται από αυτό το γεγονός.Δεν μπορώ να βλέπω να αναμιγνύεται ένα τέτοιο δράμα με κινήσεις και λόγια πολιτικού επηρεασμού.Λίγος σεβασμός τουλάχιστον για όσουν χάθηκαν και για όσουν παλεύουν να επιβιώσουν!
ΣΩΣΤΟΣ...πες το και στα κανάλια με τους μεγαλοκαριόληδες δημοσιογράφους...
 

Επισκέπτης
τα κομματα και τα καναλια καλα θα κανουν να σταματησουν να γυριζουν σαν τα κορακια πανω στα μνηματα .....!!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom