Νέα

Ηλεκτρικά scooters / Ενδιαφέρον για να γίνεις Lime Juicer

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα El Duderino
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 47
  • Εμφανίσεις 3K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.677
Πόντοι
456
Όπως λέει και ο τίτλος, αναφέρομαι στα e-scooters που έχουν γεμίσει την Αθήνα και συγκεκριμένα σε αυτά της εταιρείας Lime, μιας και αυτή σου δίνει την ευκαιρία - βλέπω μέσω της εφαρμογής της που το διαφημίζει - να συνεργαστείς επαγγελματικά μαζί της (Become a Lime Juicer) συλλέγοντας πατίνια το βράδυ και φορτίζοντάς τα ο ίδιος στο σπίτι σου και πηγαίνοντάς τα στα προβλεπόμενα σημεία την προβλεπόμενη ώρα το επόμενο πρωί.

Υπάρχει κανένας που να το έχει κάνει ή να έχει κάποιον φίλο/γνωστό που να έχει γίνει Juicer για την Lime μήπως;

Αν υπάρχει κάποιος λογιστής ή που να ξέρει τελοσπαντων τι ακριβώς χρειάζεται κάποιος να κάνει ώστε να ξεκινήσει συνεργασία μαζί με την εταιρία ας μου/μας δώσει τα φώτα του παρακαλώ. Δηλαδή χρειάζεται λέει η εταιρεία να έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ, πρέπει να κάνω έναρξη επαγγέλματος πρώτα αν καταλαβαίνω καλά, αυτό σημαίνει ότι θα χρειαστεί να κάνω προσωπικά ο ίδιος μια σύσταση κάποιου είδους επιχείρησης;  :think:
Και τι είδους επιχείρηση θα πρέπει να είναι αυτή, ΟΕ, ΕΕ, ΑΕ, κλπ δεν έχω ιδέα από αυτά  :-(
Το καλό είναι από ό,τι καταλαβαίνω ότι πλέον έχουν απλοποιηθεί πολύ οι διαδικασίες και μπορείς να το κάνεις ψηφιακά μέσω της E-ΥΜΣ (Υπηρεσία Μιας Στάσης), αλλά αν γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε σχετικό ας με κατατοπίσει διότι μου ακούγεται ενδιαφέρον. Ευχαριστώ.
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.481
Κριτικές
165
Like
25.318
Πόντοι
34.168
Εγω αυτο που ξερω ειναι οτι ειναι θεμα χρονου να φαει φαπες κανενας..
Δεν σεβονται τιποτα.....διαβασεις,φαναρια,αναποδα στους δρομους,πανω στα πεζοδρομια..

:S :S

 

gusmx5

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιαν 2007
Μηνύματα
3.138
Κριτικές
6
Like
61
Πόντοι
16
γενικοτερα ψαχνουν μαλακες για να κανουν το χαμαλικι τους...πληρωνε εσυ το ρευμα...ποσα δινουν?500? 600?
 

savealekos

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2008
Μηνύματα
28
Like
22
Πόντοι
0
γενικοτερα ψαχνουν μαλακες για να κανουν το χαμαλικι τους...πληρωνε εσυ το ρευμα...ποσα δινουν?500? 600?
απόσο ξέρω 3€ ανα πατίνι, αν το επιστρέψεις στα κατάλληλα σημεία και τις κατάλληλες ώρες..
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
Εγώ για προσωρινή ""μόδα"" το βλέπω.Δεν νομίζω να ρισκάρει κάποιος χρήματα σαν επένδυση!
:hi:
 

Καστράτο

Μέγας
Εγγρ.
17 Αυγ 2018
Μηνύματα
3.896
Κριτικές
1
Like
11.896
Πόντοι
3.506
και εξω παιζει πολυ ηλεκτρικο πατινι
δεν ειναι απλα μοδα..
Για την Ελλάδα μιλάμε.Και δεν επιμένω ότι είμαι σίγουρος!Απλά ποσά μαγαζιά άνοιξαν στην Ελλάδα και έκλεισαν (σαν είδος) ενώ έξω υπάρχουν ακόμα?
 

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646
Για την Ελλάδα μιλάμε.Και δεν επιμένω ότι είμαι σίγουρος!Απλά ποσά μαγαζιά άνοιξαν στην Ελλάδα και έκλεισαν (σαν είδος) ενώ έξω υπάρχουν ακόμα?
για δωσε επενδυτικό π(κ)λανο εσυ που ξερεις  ;) :headbaning2: :headbaning2:
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
230
Πόντοι
86
Για την Ελλάδα μιλάμε.Και δεν επιμένω ότι είμαι σίγουρος!Απλά ποσά μαγαζιά άνοιξαν στην Ελλάδα και έκλεισαν (σαν είδος) ενώ έξω υπάρχουν ακόμα?

εξω δεν εχει σουβλατζιδικα καφε και μινι μαρκετ καθε 20 μετρα
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.767
Like
26.661
Πόντοι
5.506
στα αρχιδια μας ρε ναζι
 

dimitris_k8

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαρ 2019
Μηνύματα
14
Like
1
Πόντοι
0
Πως προστατεύουν τα πατίνια μην τα κλέψει κάποιος;
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.767
Like
26.661
Πόντοι
5.506
σιγα μην σε περιμενω μωρη ασημαντη ....
 

Karaman 7

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Ιουν 2009
Μηνύματα
6.845
Κριτικές
379
Like
5.340
Πόντοι
10.647
Σαλονικα παντως εχω πετυχει εναν τυπο που τα αφηνει με ενοικιαζομενη κλουβα απο την herz, επερνε καμια 30-40αρια μεσα η κλουβα
 

Νεαρχος Κουκης

Σεβαστός
Εγγρ.
22 Οκτ 2014
Μηνύματα
11.389
Κριτικές
15
Like
5.994
Πόντοι
1.496
και εξω παιζει πολυ ηλεκτρικο πατινι
δεν ειναι απλα μοδα..
Λιγο πριν ερθει σαν  μοδα στην Ελλαδα, ειχα δει 45αρη γκριζομαλη με ηλεκτρικο πατινι πρωι πρωι, προφανως να πηγαινει στη δουλεια του, προσπερνωντας αερα τα σταματημενα αυτοκινητα στον πηγμενο δρομο.
 
OP
OP
El Duderino

El Duderino

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Δεκ 2018
Μηνύματα
1.658
Κριτικές
2
Like
2.677
Πόντοι
456
Υπάρχει κανένας που να το έχει κάνει ή να έχει κάποιον φίλο/γνωστό που να έχει γίνει Juicer για την Lime μήπως;

Αν υπάρχει κάποιος λογιστής ή που να ξέρει τελοσπαντων τι ακριβώς χρειάζεται κάποιος να κάνει ώστε να ξεκινήσει συνεργασία μαζί με την εταιρία ας μου/μας δώσει τα φώτα του παρακαλώ. Δηλαδή χρειάζεται λέει η εταιρεία να έχεις επαγγελματικό ΑΦΜ, πρέπει να κάνω έναρξη επαγγέλματος πρώτα αν καταλαβαίνω καλά, αυτό σημαίνει ότι θα χρειαστεί να κάνω προσωπικά ο ίδιος μια σύσταση κάποιου είδους επιχείρησης;  :think:
Και τι είδους επιχείρηση θα πρέπει να είναι αυτή, ΟΕ, ΕΕ, ΑΕ, κλπ δεν έχω ιδέα από αυτά  :-(
Το καλό είναι από ό,τι καταλαβαίνω ότι πλέον έχουν απλοποιηθεί πολύ οι διαδικασίες και μπορείς να το κάνεις ψηφιακά μέσω της E-ΥΜΣ (Υπηρεσία Μιας Στάσης), αλλά αν γνωρίζει κάποιος οτιδήποτε σχετικό ας με κατατοπίσει διότι μου ακούγεται ενδιαφέρον. Ευχαριστώ.

Όπως βλέπω κανείς δεν το χει επιχειρήσει ή ξέρει καλά κάποιον που να έχει γίνει Lime Juicer  :think:  :think: που θα πάει όλο και κανένας που θα ξέρει δυο πράγματα θα βρεθεί να δώσει τα φώτα του σε εμένα και όποιον άλλον ενδιαφέρεται. Κανένας λογιστής μπουρδελιάρης στον ορίζοντα μήπως?!?!??  :think:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom