Νέα

Ιδιωτικά Πανεπιστήμια και Sugar daddies

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα TOMCRUISE
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 564
  • Εμφανίσεις 19K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.355
Like
481
Πόντοι
36
Οχι αγαπητέ μου, δεν εμεινα. Φροντισα να διαβασω και να περασω στην Αθηνα, μένοντας στο σπιτι μου. Ενταξει ειμαστε?
Αν ημουν ομως απο επαρχια και επρεπε να μεινω Αθηνα, κανενα προβλημα δεν θα ειχα να μεινω με συγκατοικο. Εξαλλου υπηρξαν μερες που εμεινα σε σπιτια φιλων μου, που ειχαν πιασει σπιτι στην Αθηνα. Τι θα παθεις δηλαδη αν εχεις συγκατοικο? Ρε ειστε με τα καλα σας? Παλιοτερα οχι μονο ειχαν συγκατοικους αλλά δουλευανε κιολας πολλά παιδια για να τα βγαλουν περα. Κοιτα ρε κατι πριγκιπες που γεμισαμε....
με τον φίλη τα λέμε συχνά στο αθηναικό στον ν. ψυχικό και είναι πολύ λογικός και πραγματιστής. όσο για την νεο-ελληνική πραγματικότητα την έχει κατα νου και την έχουμε σχολιάσει αρκετά ..... μέλλον δεν έχει αν συγκρίνεις με δυτικοευρωπαικά πρότυπα ..... εχουμε καταλήξει οτι ο νεος αν έχει οπτική ευρωπαικη θα βρει τον δρομο του ...
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
626
Κριτικές
1
Like
1.349
Πόντοι
206
Οχι αγαπητέ μου, δεν εμεινα. Φροντισα να διαβασω και να περασω στην Αθηνα, μένοντας στο σπιτι μου. Ενταξει ειμαστε?
Αν ημουν ομως απο επαρχια και επρεπε να μεινω Αθηνα, κανενα προβλημα δεν θα ειχα να μεινω με συγκατοικο. Εξαλλου υπηρξαν μερες που εμεινα σε σπιτια φιλων μου, που ειχαν πιασει σπιτι στην Αθηνα. Τι θα παθεις δηλαδη αν εχεις συγκατοικο? Ρε ειστε με τα καλα σας? Παλιοτερα οχι μονο ειχαν συγκατοικους αλλά δουλευανε κιολας πολλά παιδια για να τα βγαλουν περα. Κοιτα ρε κατι πριγκιπες που γεμισαμε....
Αλλο φιλος αλλο συγκατοικος
Μπορει να πεσεις σε μπιχλα η ανωμαλο πολυ ευκολα
Πλακα κανεις;
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
13.480
Like
12.009
Πόντοι
3.656
με τον φίλη του σύριζα? :new_shocked:
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.716
Κριτικές
1
Like
31.478
Πόντοι
8.006
είναι μια πραγματικότητα που θα ενισχυθεί στο επόμενο διάστημα on a global scale - if you know what I mean
Yes sir
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Αλλο φιλος αλλο συγκατοικος
Μπορει να πεσεις σε μπιχλα η ανωμαλο πολυ ευκολα
Πλακα κανεις;
Αστο ρε φιλε, δεν συνεννοουμαστε
 

ΤΙΜΩΡΟΣ(1)

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Οκτ 2009
Μηνύματα
626
Κριτικές
1
Like
1.349
Πόντοι
206
Yes sir
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


Αστο ρε φιλε, δεν συνεννοουμαστε
Τι να συννενοηθουμε μπες σε κανα φορουμ εξωτερικου να δεις horror stories απο ιστοριες συγκατοικων
Ειστε τρελλοι τελειως;
Ετσι θα βρεις ενα τυχαιο ανθρωπο και θα μεινεις μαζι του στο ιδιο σπιτι;
Ειδικα τη σημερον ημερα που οι μισοι ειναι ανωμαλοι
 

assofmaria

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2023
Μηνύματα
61
Like
194
Πόντοι
0
Το πόσο συνταγματικό είναι δε το ξέρω, ακούω διάφορες απόψεις αλλά δε ξέρω από νομικά για να κρίνω.
Πρακτικά πάντως, όποιος θέλει χαλαρό πτυχίο και έχει κάποιο χρήμα πάει εξωτερικό και το παίρνει σε ένα εύκολο ιδιωτικό πανεπιστήμιο και μετά δουλεύει Ελλάδα. Αν φτιαχτούν μερικά τέτοια πανεπιστήμια και εδώ κάποια από αυτά τα λεφτά θα μένουν στη χώρα και θα φτιαχτούν και μερικές δουλειές.
Σίγουρα θα βοηθούσε στην εξοικονόμηση χρημάτων. Θα βόλευε και γονείς, κυρίως Αθηναίους και Θεσσαλονικείς, να αποφύγουν τα έξοδα σπουδών σε άλλη πόλη. Με βλέπεις λίγο συγκρατημένο να συμφωνήσω πλήρως με το σκεπτικό γιατί θεωρώ ότι έτσι αδικούνται οι μαθητές που προσπάθησαν περισσότερο. Είμαι κάπως διχασμένος με το θέμα, άλλοτε κλίνω προς την μια και άλλοτε προς την άλλη άποψη.

Για την συνταγματικότητα ούτε εγώ ξέρω από νομικά για να εκφέρω γνώμη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξει προσφυγή κατά του νόμου από συλλογικότητες και έτσι θα την κρίνουν οι δικαστές, που είναι οι αρμόδιοι και πληρώνονται καλά γι αυτό....
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.874
Like
16.629
Πόντοι
3.656
Για πες, εχει πολυ ενδιαφερον
Για πες μας τυπάρα ... από τους 17.000 του ΔΣΑ σήμερα ...

Πόσοι θα έχουν σφραγίδα τέλη του 2025 ;;;

Εγώ λέω χαλαρά -3000 .


Αν και θα ευχόμουν να μη μείνουν ούτε 3000 .
Και από αυτούς οι 2500 έδρα στο σπίτι τους.
Χωρίς θέρμανση . Και χωρίς ΙΧ.
ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ !!!!!!!


Πάμε σιγά σιγά !
Να γουστάρουμε .
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.355
Like
481
Πόντοι
36
Σίγουρα θα βοηθούσε στην εξοικονόμηση χρημάτων. Θα βόλευε και γονείς, κυρίως Αθηναίους και Θεσσαλονικείς, να αποφύγουν τα έξοδα σπουδών σε άλλη πόλη. Με βλέπεις λίγο συγκρατημένο να συμφωνήσω πλήρως με το σκεπτικό γιατί θεωρώ ότι έτσι αδικούνται οι μαθητές που προσπάθησαν περισσότερο. Είμαι κάπως διχασμένος με το θέμα, άλλοτε κλίνω προς την μια και άλλοτε προς την άλλη άποψη.

Για την συνταγματικότητα ούτε εγώ ξέρω από νομικά για να εκφέρω γνώμη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξει προσφυγή κατά του νόμου από συλλογικότητες και έτσι θα την κρίνουν οι δικαστές, που είναι οι αρμόδιοι και πληρώνονται καλά γι αυτό....
τι σύνταγμα και μαλακίες ? με κατάλληλες κινήσεις θα αποτραπούν οι βλακώδεις ενέργειες και το κόστος προσφυγής θα πρέπει να ορισθεί αβάστακτο για τις ηλίθιες συλλογικότητες σηλαδή για ανανρχικούς βλάκες.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.622
Like
21.564
Πόντοι
5.506
O μεγαλύτερος ΜΠΙΝΕΣ που έχει περάσει από το σάιτ, επειδή ΓΑΜΗΣΕ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΑΤΡΙΚΗ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ και έμεινε στον ασσο, παρακαλάει τα ίδια και χειρότερα για τους άλλους.

Κακή αεργία μουνοπανο.
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
649
Like
540
Πόντοι
86
Οχι αγαπητέ μου, δεν εμεινα. Φροντισα να διαβασω και να περασω στην Αθηνα, μένοντας στο σπιτι μου. Ενταξει ειμαστε?
Αν ημουν ομως απο επαρχια και επρεπε να μεινω Αθηνα, κανενα προβλημα δεν θα ειχα να μεινω με συγκατοικο. Εξαλλου υπηρξαν μερες που εμεινα σε σπιτια φιλων μου, που ειχαν πιασει σπιτι στην Αθηνα. Τι θα παθεις δηλαδη αν εχεις συγκατοικο? Ρε ειστε με τα καλα σας? Παλιοτερα οχι μονο ειχαν συγκατοικους αλλά δουλευανε κιολας πολλά παιδια για να τα βγαλουν περα. Κοιτα ρε κατι πριγκιπες που γεμισαμε....
μην βιαζεσαι να μιλησεις. επειδη δεν το εχεις κοιταξει καθολου και απλα λες η τιμη πλεον δωματιου (μιας και ο ελληνας δεν σκαμπαζει απο αυτα) για συγκατοικηση ειναι ιδια με το να νοικιασεις μια μικτη γκαρσονιερα που ειναι οτι πρεπει για ενα φοιτητη. αρα γτ να το κανει;
 

assofmaria

Μέλος
Εγγρ.
18 Απρ 2023
Μηνύματα
61
Like
194
Πόντοι
0
τι σύνταγμα και μαλακίες ? με κατάλληλες κινήσεις θα αποτραπούν οι βλακώδεις ενέργειες και το κόστος προσφυγής θα πρέπει να ορισθεί αβάστακτο για τις ηλίθιες συλλογικότητες σηλαδή για ανανρχικούς βλάκες.
Το κόστος του παραβόλου προσφυγής έχει προσδιοριστεί πολύ σωστά κατά την γνώμη μου σε ένα χαμηλό ποσό (νομίζω γύρω στα 200-250€), για να μπορεί ο καθένας να προσφεύγει στην Δικαιοσύνη. Αν η πρόσβαση στην Δικαιοσύνη ήταν πρακτικά αδύνατη, δεν θα διαφέραμε στην ουσία από τις Σοβιετίες, όπου η Δικαιοσύνη ήταν απλά μια τυπική διαδικασία, χωρίς καμμιά πιθανότητα δικαίωσης αυτού που προσφεύγει.

Εκείνο που είναι δυσβάσταχτο για τον μέσο πολίτη σήμερα είναι το κόστος του δικηγόρου, το οποίο μπορεί να φτάσει σε αρκετές χιλιάδες ευρώ. Αλλά οι συλλογικότητες δεν έχουν τέτοιο θέμα, έχουν δικούς τους δικηγόρους. Το ζήτημα πρέπει να φτάσει στο ΣτΕ και να εκδικαστεί. Διαφορετικά κανείς δεν θα επενδύσει για Ιδωτικό Πανεπιστήμιο...
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
319
Κριτικές
19
Like
1.126
Πόντοι
371
Σίγουρα θα βοηθούσε στην εξοικονόμηση χρημάτων. Θα βόλευε και γονείς, κυρίως Αθηναίους και Θεσσαλονικείς, να αποφύγουν τα έξοδα σπουδών σε άλλη πόλη. Με βλέπεις λίγο συγκρατημένο να συμφωνήσω πλήρως με το σκεπτικό γιατί θεωρώ ότι έτσι αδικούνται οι μαθητές που προσπάθησαν περισσότερο. Είμαι κάπως διχασμένος με το θέμα, άλλοτε κλίνω προς την μια και άλλοτε προς την άλλη άποψη.

Για την συνταγματικότητα ούτε εγώ ξέρω από νομικά για να εκφέρω γνώμη. Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα υπάρξει προσφυγή κατά του νόμου από συλλογικότητες και έτσι θα την κρίνουν οι δικαστές, που είναι οι αρμόδιοι και πληρώνονται καλά γι αυτό....

Αδελφέ, η πρόσβαση στην εκπαίδευση είναι άδικη ούτως ή άλλως.
Όποιος δεν έχει χρήμα πρέπει να προσπαθήσει περισσότερο, άδικο είναι, αλλά έτσι είναι η κοινωνία, money talks.
Και αυτά για δωρεάν παιδεία που λέμε συνέχεια, πίπες είναι, κανένα παιδί δεν περνάει σε καλό ΑΕΙ χωρίς οικογενειακό κονδύλι για φροντιστήρια εδώ και δεκαετίες. Αυτή η πρακτική αδικεί όσες οικογένειες δεν έχουν λεφτά.
Αυτοί που έχουν όντως πολύ δυνατή τσέπη και θέλουν first class μόρφωση σπάνια στέλνουν τα παιδιά τους σε ελληνικά ΑΕΙ, κατευθείαν σε καλά ΑΕΙ του εξωτερικού τα πάνε, UK, US, καμιά Ελβετία κλπ. Τα ελληνικά ΑΕΙ, ακόμα και τα καλύτερα που έχουν αρκετά σοβαρή διεθνή απήχηση (π.χ. ΕΜΠ) τα θεωρούν Β class.
Αυτό με τα ιδιωτικά ΑΕΙ θα βολέψει κάποιους μικρομεσαίους με παιδιά που δεν είναι πολύ του διαβάσματος και που αντί να τα στέλνουν στη Βουλγαρία ή την Κύπρο θα μένουν εδώ και μετά ο γιος θα παίρνει το φαρμακείο του μπαμπά και θα πουλάει ντεπόν ή το δικηγορικό γραφείο και θα γράφει κανένα εξώδικο κλπ.
 
Τελευταία τροποποίηση:

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.355
Like
481
Πόντοι
36
Το κόστος του παραβόλου προσφυγής έχει προσδιοριστεί πολύ σωστά κατά την γνώμη μου σε ένα χαμηλό ποσό (νομίζω γύρω στα 200-250€), για να μπορεί ο καθένας να προσφεύγει στην Δικαιοσύνη. Αν η πρόσβαση στην Δικαιοσύνη ήταν πρακτικά αδύνατη, δεν θα διαφέραμε στην ουσία από τις Σοβιετίες, όπου η Δικαιοσύνη ήταν απλά μια τυπική διαδικασία, χωρίς καμμιά πιθανότητα δικαίωσης αυτού που προσφεύγει.

Εκείνο που είναι δυσβάσταχτο για τον μέσο πολίτη σήμερα είναι το κόστος του δικηγόρου, το οποίο μπορεί να φτάσει σε αρκετές χιλιάδες ευρώ. Αλλά οι συλλογικότητες δεν έχουν τέτοιο θέμα, έχουν δικούς τους δικηγόρους. Το ζήτημα πρέπει να φτάσει στο ΣτΕ και να εκδικαστεί. Διαφορετικά κανείς δεν θα επενδύσει για Ιδωτικό Πανεπιστήμιο...
έχουν γνώση οι φυλάττοντες .... θα φάνε σκληρή πούτσα οι αναρχο-κουμμουνιστές ..... όλα ιδωτικά και με άλογο κόστος .... το μέλλον έχει κόστος ..... όταν αύριο αναζητήσεις κρατικές υπηρεσίες για υγεία φύλαξη αστυνόμευση δικαιοσύνη μαθητεία διδασκαλία και τα λοιπά θα καταβάλλει το αντίστοιχο κόστος πλέον συμπληρωματικής χρέωσης για πιθανή πλαγεία - παραπλανητική υποθετικά ψευδή απασχόληση δημοσίου λειτουργού - αχρήστου ενασχόλησης ...... θα φάνε γερή πούτσα τα κουμμούνια !
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.355
Like
481
Πόντοι
36
Αδελφέ, η πρόσβαση στην εκπαίδευση είναι άδικη ούτως ή άλλως.
Όποιος δεν έχει χρήμα πρέπει να προσπαθήσει περισσότερο, άδικο είναι, αλλά έτσι είναι η κοινωνία, money talks.
Και αυτά για δωρεάν παιδεία πίπες είναι, κανένα παιδί δεν περνάει σε καλό ΑΕΙ χωρίς οικογενειακό κονδύλι για φροντιστήρια εδώ και δεκαετίες. Αυτή η πρακτική αδικεί όσες οικογένειες δεν έχουν λεφτά.
Αυτοί που έχουν όντως πολύ δυνατή τσέπη και θέλουν first class μόρφωση σπάνια στέλνουν τα παιδιά τους σε ελληνικά ΑΕΙ, κατευθείαν σε καλά ΑΕΙ του εξωτερικού τα πάνε, UK, US, καμιά Ελβετία κλπ. Τα ελληνικά ΑΕΙ, ακόμα και τα καλύτερα που έχουν αρκετά σοβαρή διεθνή απήχηση (π.χ. ΕΜΠ) τα θεωρούν Β class.
Αυτό με τα ιδιωτικά ΑΕΙ θα βολέψει κάποιους μικρομεσαίους με παιδιά που δεν είναι πολύ του διαβάσματος και που αντί να τα στέλνουν στη Βουλγαρία ή την Κύπρο θα μένουν εδώ και μετά ο γιος θα παίρνει το φαρμακείο του μπαμπά και θα πουλάει ντεπόν ή το δικηγορικό γραφείο και θα γράφει κανένα εξώδικο κλπ.
ενημερώνω διαρκώς φίλους συναδέλφους και γνωστούς χρηματοδότες σε US - Emirates - KSA - Switzerland and further για την μπούρδα του ελληνικού μορφωτικού κατεστημένου και την βλακώδη ανοησία υα επενδύσουν locally στην ελληνική επιχειρημταικότητα και το high return risk με ελληνες .... παρτε για παραδειγμα viva wallet καρώνης - γελειοτητες προς τον κ. Σπύρο Λάτση και J P Morgan .......
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.716
Κριτικές
1
Like
31.478
Πόντοι
8.006
Για πες μας τυπάρα ... από τους 17.000 του ΔΣΑ σήμερα ...

Πόσοι θα έχουν σφραγίδα τέλη του 2025 ;;;

Εγώ λέω χαλαρά -3000 .


Αν και θα ευχόμουν να μη μείνουν ούτε 3000 .
Και από αυτούς οι 2500 έδρα στο σπίτι τους.
Χωρίς θέρμανση . Και χωρίς ΙΧ.
ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΣΦΑΛΙΣΤΙΚΗ ΕΝΗΜΕΡΟΤΗΤΑ !!!!!!!


Πάμε σιγά σιγά !
Να γουστάρουμε .
Δεν με απασχολει αυτο που λες φιλαρακι
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
153.716
Κριτικές
1
Like
31.478
Πόντοι
8.006
Σκοπος ειναι να υπάρχει ενοτητα στον συριζα και οχι αλλη δυχονοια.
Αν ο κασελ παρει 3η θεση και κάτω απο 15 μοναδες κανεις δεν θα τον στηρίξει θα ξαναγίνουν εσωκομματικές.
Αν γινουν θα δω ποιοι θα ειναι οι αντίπαλοι,αν π.χ ειναι μονο η γεροβασιλη παλι κασελ θα στηρίξω
Μην σοκαριστεις αν σας περασει και ο βελοπουλος
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.355
Like
481
Πόντοι
36
είναι πολύ σημαντικό να ενημερώνεται ο irs για οτι έχει σχέση με την επιχειρηματικότητα του κασελα σε ελλάδα και us . ηδη ο κ. τσουνης εχει άνθρωπο που ασχολείται .
 

sex volcano

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
15 Οκτ 2012
Μηνύματα
25.617
Κριτικές
178
Like
40.531
Πόντοι
21.896
Ξέρει κανείς με ποιους τρόπους ψηφίστηκε για το πώς θα εισάγεται στα ιδιωτικά πανεπιστήμια ή πρώτα ψηφίσανε να υπάρχουν ιδιωτικά κ μετέπειτα βλέπουμε;;; Διότι ο τρόπος εισαγωγής είναι κ ο πιο σοβαρός δλδ πχ οι επιλαχόντες αποτυχημένοι από τις πανελλαδικές να έχουν το δικά ωμά κ εφόσον πληρώσουν να εισαχθούν στους ιδιώτης
Τα πανεπιστήμια που θα μπορούν να έρθουν να είναι καταξιωμένα κ όχι τα ΙΕΚ της Αγγλίας κ Αμερικής
Επίσης το μισθολόγιο των καθηγητών μα είναι ίδιο με το μισθολόγιο των δημοσίων καθηγητών ώστε να μην ερημώνουν από καθηγητές τα δημόσια πανεπιστήμια
Επίσης ο φόρος από τα δίδακτρα να πηγαίνει στα δημόσια πανεπιστήμια κ μόνο εκεί

Έτσι συμφωνούμε μα έρθουν ιδιώτες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom