Νέα

Η Samsung θέλει να ανεβάσει τον «πήχυ» με τα νέα smartphones της

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 130
  • Εμφανίσεις 9K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
1) Μιλα με τον ασφαλιστη σου, ζητα να σου πει τι παιζει εαν αυριο δηλωσεις κλοπη, αναλυτικα ολη τη διαδικασια.

2) Γαματο μοντελο, ηταν τοτε που εφτιαχναν αμαξια με αρχιδια, οχι σαν τα σημερινα μοντελα, ευγε για την επιλογη.

3) Καντου μια ανακατασκευη να ξανανιωσει, οταν δεις το πως ειναι μεσα το μοτερ θα καταλαβεις αν το χρειαζοταν ή οχι. Στην οδηγηση, η αισθηση θα σε παει 20 ετη πισω.

4) Δεν παιρνεις και το γκαραζ μαζι σου οπου πας τυπε, παρκαρεις και χυμα αν χρειαστει. Δεν σε καταπιεζει ενα αμαξι στη ζωη σου στο τι θα κανεις.

5) Στα αρχιδια σου, ακομα και να χαθει. 1000 ευρω κανει. Ευκαιρια να παρεις το επομενο μοντελο.

6) Εαν δεν εχεις τα χρηματα για το επομενο μοντελο μολις χαθει, με αφορμη τη κλοπη του πρωτου, εμαθες 2 πραγματα: α) Το ποσο μαλακας ειναι καποιος που αγοραζει ενα κινητο 1000 ευρω ενω δεν εχει λεφτα και β) Ισως ειναι μια καλη αφορμη για ενα νεο ξεκινημα στη ζωη σου, τολμα επιτελους και αλλαξε τροπο ζωης και προσπαθησε να αυξησεις με νομιμο τροπο το εισοδημα σου.

7) Μιλα με τον ασφαλιστη σου, ασφαλισε το και αυτο.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
το nokia 3310 πάει σφαίρα πάντα !

αμάξι να δώσεις και ένα μύριο , κινητό είναι για φλώρους ...... και πιάνει χώρο ........

αν είσαι άνδρας και κυκλοφοράς με σακάκι και όχι χλαίνη
και βέβαια δεν έχεις μαζί γυλιό , δεν θες μεγάλο κινητό !
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Τυπε τα σακακια δεν πουλανε στα γκομενακια, σε βλεπουν ως ασφαλιστη.

Εκτος αν εισαι ο ταδε γνωστος μαιντανος ή ο χ λεφτας. Εκει δεν παιζει ρολο ουτε το πως ντυνεσαι, τους αρεσουν ολα πανω σου. Γιατι; Γιατι εχεις επιλογες λογω φημης και χρηματος και το ξερουν.

Αν δεν καταλαβες, συνεχισε τις παπαριες, εσενα διαβαζουν και γελανε τα γκομενακια.
 

irobot

Μέλος
Εγγρ.
30 Ιουν 2017
Μηνύματα
1.334
Like
467
Πόντοι
36
Τυπε ειναι μουφα εντελως, καμια σχεση με τα κορυφαια μοντελα της σαμι.

Ουτε στο ονειρο τους δεν θα δουν τετοιες δυνατοτητες.

Ειναι απλα για τραγικομαλακες που και καλα θελουν να ξεχωριζουν.

Οντως ξεχωριζουν, ειναι τερματισμενοι μαλακες.

Πληρωνουν ακριβα κατι που ειναι κατα πολυ κατωτερο απο τα λεφτα που δινουν.

είχες ποτέ Vertu ?
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
Σχετικα με την κλοπη του αυτοκινητου το εχω ψαξει και τωρα πλεον ειναι δυσκολα τα πραγματα αλλα τοσο παλαιο δυσκολα κλεβεται

Σε οτι αφορα την ανακατασκευη, ειναι αριστα συντηρημενο και πριν 2 χρονια πηγα Γερμανια και του φορεσα μοτερ ανακατασκευης σε επισημο δικτυο (εχω 500 χιλιαδες χιλιομετρα αλλα ειναι πετρελαιο)
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
το nokia 3310 πάει σφαίρα πάντα !

αμάξι να δώσεις και ένα μύριο , κινητό είναι για φλώρους ...... και πιάνει χώρο ........

αν είσαι άνδρας και κυκλοφοράς με σακάκι και όχι χλαίνη
και βέβαια δεν έχεις μαζί γυλιό , δεν θες μεγάλο κινητό !

Για να εχεις επιτυχιες στις γυναικες πρεπει να νομιζουν οτι εχεις λεφτα (οχι αναγκαστικα να εχεις) τωρα απο εκει και περα αν θες καποια να σε κανει μεροκαματο αυτο ειναι αλλη υποθεση
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
Περα απο τα γκομενακια και το αν γαμησε κανεις με κυρτη οθονη ή οχι να κανω ενα απλο πολυ απλο ερωτημα:

Με βαση τα χαρακτηρηστικα και μονο αυριο το πρωι τι κινητο θα παιρνατε;
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Για να εχεις επιτυχιες στις γυναικες πρεπει να νομιζουν οτι εχεις λεφτα

Και θα το νομίσουν αυτό από το κινητό του χιλιάρικου ;;;
αν έχεις μαζί σου 10 χιλιάρικα μετρητά , δεν πείθεις ;

γυναίκα λες για 22αρα με stan smith ;;;
εγώ δεν τις ονομάζω γυναίκες αυτές ....
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Περα απο τα γκομενακια και το αν γαμησε κανεις με κυρτη οθονη ή οχι να κανω ενα απλο πολυ απλο ερωτημα:

Με βαση τα χαρακτηρηστικα και μονο αυριο το πρωι τι κινητο θα παιρνατε;

Ποσα λεφτα εχεις να χωσεις τυπε; Αυτο μετραει.

Εαν εχεις, τραβα και παρε οτι σου καυλωσει.

Δες τα ολα απο κοντα και κανε την επιλογη σου.

Γενικα, μη ρωτας αλλους το τι θα κανεις στη ζωη σου. Κανε οτι καυλωνεις εσυ οχι οτι καυλωνουν αλλοι.
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
Christos Savvidis τονιζω μονο απο πλευρας τεχνικων χαρακτηρηστικων
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Τυπε και οι 30 με 40 εχουν ξενερωσει με τους σακακια στυλ αγαμητους τρολακηδες που βλεπουν παντου γυρω τους.

Αλητεια θελουν και αυτες, συναισθηματα, δραμα, τι σκατα δεν εχεις καταλαβει για ακομα μια φορα;

Εκει στη Γερμανια δεν εχετε μαγαζια της προκοπης να βγεις εξω να γουσταρεις να παιξεις με τα μουνακια;

Βγες εξω τυπε, ζυμωσου μεσα στα μαγαζια, ζησε και μη πετας παπαριες συνεχως.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
το πιο ακριβο που βλέπω στο σκρουτζ,σαμσουγκ γκαλαξυ φολντ , 2500€ .........

γκουμούτσα βέβαια .........
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Ασταματητος...προτεινει στον ανθρωπο να παει να χωσει 2500 για μια μαλακια, ετσι απλα για να λεει οτι το πηρε.

 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
Ας πουμε οτι το οικονομικο δεν ειναι θεμα και μπορω να πω οτι το S20 ειναι μεσα στις επιλογες μου ΟΜΩΣ
Samsung
Xiaomi
ή
Iphone?
Σε χαρακτηρηστικα λογου χαρη το Μι10 δειχνει killer, ενω σε οτι αφορα τη Σαμμυ, το s20 τεχνολογικα δεν ειναι και τοσο καλυτερο απο το S10 το οποιο θεωρητικα αντικαθιστα
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Ας πουμε οτι το οικονομικο δεν ειναι θεμα και μπορω να πω οτι το S20 ειναι μεσα στις επιλογες μου ΟΜΩΣ
Samsung
Xiaomi
ή
Iphone?
Σε χαρακτηρηστικα λογου χαρη το Μι10 δειχνει killer, ενω σε οτι αφορα τη Σαμμυ, το s20 τεχνολογικα δεν ειναι και τοσο καλυτερο απο το S10 το οποιο θεωρητικα αντικαθιστα

Το κινεζο το ξεχναμε, καμια σχεση σε ποιοτητα και ειδικα σε sar.

Ειτε πας στο Κορεατη με το νεο του μοντελο (γαμαει απλα εσυ δεν το εχεις καταλαβει τι εχει πανω) ειτε περιμενεις το επομενο μηλαρακι που θα ερθει ως απαντηση.

Αν δεν εχεις θεμα με τα μαρουλια, παρε εναν Κορεατη τωρα και μετα παρε και το μηλο, κανε τα κουμαντα σου και βγαλε τα συμπερασματα σου.
 

sexybay

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2008
Μηνύματα
711
Κριτικές
10
Like
50
Πόντοι
606
Δεν ξερω τι να πω εχω ακουσει παρα πολλα σχετικα με την xiaomi αν και δεν ειχα ποτε την χαρα να εχω καποιο μοντελο της.

Το Samsung ειναι ποιο πιθανη επιλογη απο πλευρας μου γιατι ηδη εχω το s10 και ενδεχομενως ειναι ποιο ευκολη η μεταβαση. Επισης με τα μαρουλια δεν εχω θεμα σε αυτη την φαση γιατι εχω συεργασια με μεγαλο μεταπωλητη τοσο της apple / samsung οποτε θα ειναι δωρο
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.396
Πόντοι
34.612
Δεν ξερω τι να πω εχω ακουσει παρα πολλα σχετικα με την xiaomi αν και δεν ειχα ποτε την χαρα να εχω καποιο μοντελο της.

Το Samsung ειναι ποιο πιθανη επιλογη απο πλευρας μου γιατι ηδη εχω το s10 και ενδεχομενως ειναι ποιο ευκολη η μεταβαση. Επισης με τα μαρουλια δεν εχω θεμα σε αυτη την φαση γιατι εχω συεργασια με μεγαλο μεταπωλητη τοσο της apple / samsung οποτε θα ειναι δωρο

Κ γω το s10 εχω
Ειχα το s7 edge πριν
Μια χαρα αλλα η μπαταρια για τον μπουτζον
 

centrino

Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2008
Μηνύματα
6.210
Like
656
Πόντοι
146
Δεν ξερω τι να πω εχω ακουσει παρα πολλα σχετικα με την xiaomi αν και δεν ειχα ποτε την χαρα να εχω καποιο μοντελο της.

Το Samsung ειναι ποιο πιθανη επιλογη απο πλευρας μου γιατι ηδη εχω το s10 και ενδεχομενως ειναι ποιο ευκολη η μεταβαση. Επισης με τα μαρουλια δεν εχω θεμα σε αυτη την φαση γιατι εχω συεργασια με μεγαλο μεταπωλητη τοσο της apple / samsung οποτε θα ειναι δωρο

Τα τελευταία χρόνια τα πλέον ολοκληρωμένα android flagship κινητά θεωρούνταν τα Note μοντέλα της Samsung και τα περισσότερο ραφιναρισμένα σε επίπεδο λογισμικού τα Pixel της Google.

Tα iPhone είναι ένας τελείως διαφορετικός κόσμος και έχουν νόημα από χρηστικής άποψης περισσότερο εάν το περιβάλλον σου είναι από άκρο σε άκρο Apple.

H xiaomi βγάζει κινητά με εξαιρετικό hardware αλλά όχι επαρκώς εξελιγμένο software την στιγμή της κυκλοφορίας τους, πλήν όμως σε εξαιρετικά ανταγωνιστικές τιμές. Βεβαίως το τελευταίο διάστημα έχει αρχίσει και αυτή την υπερκοστολόγηση οπότε έχει νόημα να τα αγοράζει κανείς κανένα 6μηνο μετά την επίσημη κυκλοφορία τους τόσο για λόγους οικονομίας όσο και ωρίμανσης του λογισμικού τους.

Για όσους δεν το ξέρουν ήδη το είναι μια εξαιρετική πηγή πληροφοριών - μαζί με το gsmarena.com και phonearena.com , ενώ το site αναφοράς για το φωτογραφικό μέρος των κινητών θεωρείτε το dxomark.com και δευτερευόντως - μόνον αν ασχοληθεί - το dpreview.com .
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom