Νέα

Η Ουκρανία και τα μυστικά της!!!!!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα spartakos_33
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 517
  • Εμφανίσεις 55K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα παντρευόσασταν ποτέ μια κοπέλα από το ανατολικό Μπλοκ?

  • Ναι

    Ψήφοι: 37 37,8%
  • Μάλλον ναι

    Ψήφοι: 23 23,5%
  • Οχι

    Ψήφοι: 18 18,4%
  • Μαλλον οχι

    Ψήφοι: 8 8,2%
  • Είμαι είδη παντρεμένος με μια κοπέλα από εκεί

    Ψήφοι: 12 12,2%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    98

cool11

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2009
Μηνύματα
4.793
Like
1.245
Πόντοι
216
Χρηστο, ως γνωστης των ουκρανικων καταστασεων, μηπως εσυ γνωριζεις καποιον τροπο για έρθει μια ουκρανιδα για μονιμη διαμονη στην ελλαδα, χωρις να χρειαζεται η γνωστή συνταγή του γάμου;
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Ωραία η ανάλυση σου για τα διαμερίσματα, από call girls και καμάκι τι παίζει?
Τα βασικά από ότι κατάλαβα είναι Aerosvit, διαμέρισμα και μετά παιχνίδι.

Οι ερωτήσεις μου είναι α) KIEBO ή επαρχία ?  Το KIEV έχω ακούσει ότι είναι πανάκριβο.
Ποια πόλη αξίζει τον κόπο , τα κριτήρια μου είναι  οι γκόμενες να είναι δεκτικές στο καμάκι και σε περίπτωση που δεν κάτσει καμιά γκόμενα μετά να μπορείς να βρεις εύκολα call girl.
Σε περίπτωση που αποτύχεις από το καμάκι εκτός του mamba.ru  που αλλού μπορείς να βρεις επί χρήμασι εκδιδόμενα γκομενάκια;  

Γεια σου φίλε μου και σένα και ευχαριστώ,

Όπως ανέφερες και εσύ το Κίεβο είναι πολύ μεγάλη πόλη και αρκετά Ακριβή όσον αφορά τα γούστα δεν παύει όμως να έχει και φτηνές λύσεις για τους μη προνομιούχους. Υπάρχουν τα σίτε προανέφερες στα οποία κοπέλες βάζουν τις αγγελίες τους χωρίς να είναι συνδεδεμένες απόλυτα με κάποιο γραφείο η στούντιο η προστάτη (Για να το πω με την Καλή έννοια). Βέβαια ακόμα και σε αυτές τις αγγελίες στο Ιντερνέτ λίγες είναι οι εντελώς ανεξάρτητες γιατί όπως και να το κάνουμε σε αυτήν την δουλεία υπάρχουν και παγίδες και αρκετό ρίσκο. Αυτές οι αγγελίες είναι κατά 95% στα ρώσικα η στα Ουκρανικά και βρίσκονται κατά κύριο λόγω μέσα σε σίτε γνωριμιών για τον εύλογο λόγο ότι απευθύνονται περισσότερο σε Ρωσόφωνους διότι ότι οι ίδιες δεν μιλούν Αγγλικά η κάποια άλλη ξένη γλώσσα, όποτε γνωρίζουν ότι αυτοί οι πελάτες για αυτές είναι μονόδρομος γιατί με τους ξένους θα κάνουν όπως λέμε συνεννόηση Μπουζούκι! Χαρακτηριστικά  παραδείγματα τέτοιων σίτε είναι το η το το το το το το και άλλα τέτοια παρόμοια που μπορεί να βρει κάποιος ο οποίος έχει στοιχειώδεις γνώσεις Ρωσικών.
Τέτοια σίτε υπάρχουν πολλά και μέσα μπορείς να βρεις κοπέλες από όλες τις μεγάλες πόλεις της Ουκρανίας. Υπάρχουν και σίτε γνωριμιών τα οποία δεν έχω πρόχειρα τα οποία εξειδικεύονται και σε συγκεκριμένες πόλεις!
Εμένα προσωπικά μου αρέσει η επαρχεία, δηλαδή πόλεις και κωμοπόλεις τις Ουκρανίας με πληθυσμό κάτω των 100.000 κατοίκων. Εκεί πραγματικά εάν πας με κάποιον που γνωρίζει λίγο πολύ τα πράγματα μπορείς να περάσεις φανταστικά κάνοντας γνωριμίες σχεδόν αμέσως λόγω του ότι είσαι Έλληνας και είσαι σαν την μύγα μέσα στο Γάλα. ΟΙ κοπέλες σε αυτές τις πόλεις είναι πολύ πιο δεικτικές και ζεστές και αν έχεις υπομονή μπορείς να περάσεις πάρα πολύ καλά χωρίς απαραίτητα να πληρώσεις για την Γυναίκα που εάν σε γουστάρει θα πάει μαζί σου ούτω συ άλλος. Σε αυτές τις πόλεις όπως προανέφερα το μόνο που χρειάζεται κάποιος είναι κάποιον που να γνωρίζει Ρώσικα κάποια χρήματα βέβαια και καλή διάθεση. Συνήθως σε τέτοιες πόλεις οι Ντισκοτέκ η τα Κλαμπ είναι μετρημένα στα δάκτυλα έτσι οι θαμώνες γνωρίζουν ο ένας τον άλλο και πόσο μάλλον οι γυναίκες τους άντρες που συχνάζουν εκεί. Στις Περισσότερες Ντισκοτέκ αυτών των πόλεων είτε θέλεις να το πιστέψεις  είτε όχι οι Θαμώνες είναι γυναίκες κατά 75%.Θα μου πεις γιατί συμβαίνει αυτό? Η απάντηση είναι πολύ απλή, οι άντρες βγαίνουν σε τέτοια μαγαζιά μόνο με συνοδεία γυναίκας και όχι μόνοι τους, για τον απλό λόγο ότι οι άντρες εκεί όσο άσχημοι και να είναι έχουν γκόμενα η γυναίκα και δε πάνε να ψάξουν εκεί. Μόνοι τους οι άντρες βγαίνουν αλλά βγαίνουν μόνο για να πιούν οπότε διαλέγουν αλλά πιο ήσυχα στέκια που δεν θα τους πάρουν και πολλά μάτια. Έτσι λοιπόν θα συναντήσεις σε τέτοιες Ντισκοτέκ κάποιους που συνοδεύονται από γυναίκα η γκόμενα και όλες οι άλλες παρέες θα είναι μόνο γυναίκες οι οποίες ήρθαν είτε για να διασκεδάσουν είτε για να γιορτάσουν γενέθλια είτε για κάποια γιορτή η επέτειο. Μόλις λοιπόν αυτές ανέβουν στο Τσακίρ κέφι μπορείς να χορέψεις κάποιο μπλουζ η να κεράσεις κάποια σφηνάκια (Αυτό το εκτιμούν πολύ) η ακόμα και να πάρεις έτσι στην ψύχρα το ποτό σου και να πάς εκεί για μία γνωριμία, θα δεις ότι δεν έχουν κανένα απόλυτος  πρόβλημα να γνωριστούν με κάποιον αρκεί αυτός να μην είναι μεθυσμένος και να μην τις προσβάλει με αυτά που λέει.
Τώρα ακόμα και σε τέτοιες Μικρές πόλεις υπάρχουν και οι Κοπέλες που το κάνουν για τα λεφτά όπως λέμε, αυτές μπορείς να τις βρεις είτε ρωτώντας έναν Ταξιτζή είτε πηγαίνοντας στο μεγαλύτερο Ξενοδοχείο της Πόλης( Τα μεγάλα ξενοδοχεία πάντα έχουν η μπορούν να βρουν)
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Χρηστο, ως γνωστης των ουκρανικων καταστασεων, μηπως εσυ γνωριζεις καποιον τροπο για έρθει μια ουκρανιδα για μονιμη διαμονη στην ελλαδα, χωρις να χρειαζεται η γνωστή συνταγή του γάμου;

Εγώ παντρεύτηκα τον Αύγουστο και ακόμα τρέχω με τα χαρτιά και η γυναίκα μου είναι ακόμα επάνω, βέβαια φταίω και εγώ και το καθυστέρησα λίγο παραπάνω από ότι έπρεπε αλλά δύστυχος έτσι είναι τα πράγματα φιλαράκι. Αυτοί που έκαναν τα αίσχη στην Ελλάδα και έφερναν κοπέλες με ότι τρόπους μπορείς να φανταστείς αυτοί είναι υπεύθυνοι που την σήμερων ημέρα τις νεαρές κοπέλες τις περνάν από κόσκινο και δεν τις δίνουν βίζα ακόμα και αν είναι παντρεμένες με Έλληνα εάν δεν πάει πρώτα ο Έλληνας στην Ελλάδα και δεν τελειώσει με τα χαρτιά της για να δήλωση τον γάμο εδώ!
Από έχω ακούσει υπάρχουν τρόποι αλλά αυτοί οι τρόποι πρώτων είναι πολυέξοδα χωρίς κανένας να σο δίνει καμία εγγύηση και δεύτερον είναι και σχεδόν παράνομοι γιατί μπλέκονται μέσα πλαστά πιστοποιητικά και ψευδείς δηλώσεις η τις βγάζουν βίζα για κάποια άλλη χώρα και εισιτήρια και μετά τις φέρνουν εδώ. Από εμένα τέτοια μακριά φίλε, ποτέ δεν μπλέχτηκα ακόμα και για φίλους και γνωστούς και δεν σκοπεύω να το κάνω τώρα!
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
Χρηστο, ως γνωστης των ουκρανικων καταστασεων, μηπως εσυ γνωριζεις καποιον τροπο για έρθει μια ουκρανιδα για μονιμη διαμονη στην ελλαδα, χωρις να χρειαζεται η γνωστή συνταγή του γάμου;
αν ΕΧΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΚΕΙ,ερχεται με τουριστικη βιζα,σε πολλα γραφεια που δουλευουν ελλαδα
για μερικες μερες
αλλα αν ειναι ξεμπαρκη,πιτσιρικα κ χωρις σοβαρη δουλεια ΕΚΕΙ,,ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ
υγ.φιλε χρηστο απορω .ξερω αρκετες,ειδικα που δουλευουν σε τραπεζες που πηραν τουριστικη βιζα
μηπως αναφερεσαι σε αλλη βιζα,πιο μακροχρονη για τη γυναικα σου?
 

redpeainz

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιαν 2009
Μηνύματα
958
Like
2
Πόντοι
6
οσον αφορα την βιζα σεγκεν ,πχ απο τσεχια κ μετα εδω,δεν ειναι παρανομο,εφοσον πρωτα παει εκει κ μετα οπου αλλου..
απο φιλους που εχουν την σχετικη εμπειρια...
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.103
Κριτικές
3
Like
4.013
Πόντοι
736
Γεια σου φίλε μου και σένα και ευχαριστώ,

Όπως ανέφερες και εσύ το Κίεβο είναι πολύ μεγάλη πόλη και αρκετά Ακριβή όσον αφορά τα γούστα δεν παύει όμως να έχει και φτηνές λύσεις για τους μη προνομιούχους. Υπάρχουν τα σίτε προανέφερες στα οποία κοπέλες βάζουν τις αγγελίες τους χωρίς να είναι συνδεδεμένες απόλυτα με κάποιο γραφείο η στούντιο η προστάτη (Για να το πω με την Καλή έννοια). Βέβαια ακόμα και σε αυτές τις αγγελίες στο Ιντερνέτ λίγες είναι οι εντελώς ανεξάρτητες γιατί όπως και να το κάνουμε σε αυτήν την δουλεία υπάρχουν και παγίδες και αρκετό ρίσκο. Αυτές οι αγγελίες είναι κατά 95% στα ρώσικα η στα Ουκρανικά και βρίσκονται κατά κύριο λόγω μέσα σε σίτε γνωριμιών για τον εύλογο λόγο ότι απευθύνονται περισσότερο σε Ρωσόφωνους διότι ότι οι ίδιες δεν μιλούν Αγγλικά η κάποια άλλη ξένη γλώσσα, όποτε γνωρίζουν ότι αυτοί οι πελάτες για αυτές είναι μονόδρομος γιατί με τους ξένους θα κάνουν όπως λέμε συνεννόηση Μπουζούκι! Χαρακτηριστικά  παραδείγματα τέτοιων σίτε είναι το η το το το το το το και άλλα τέτοια παρόμοια που μπορεί να βρει κάποιος ο οποίος έχει στοιχειώδεις γνώσεις Ρωσικών.
Τέτοια σίτε υπάρχουν πολλά και μέσα μπορείς να βρεις κοπέλες από όλες τις μεγάλες πόλεις της Ουκρανίας. Υπάρχουν και σίτε γνωριμιών τα οποία δεν έχω πρόχειρα τα οποία εξειδικεύονται και σε συγκεκριμένες πόλεις!
Εμένα προσωπικά μου αρέσει η επαρχεία, δηλαδή πόλεις και κωμοπόλεις τις Ουκρανίας με πληθυσμό κάτω των 100.000 κατοίκων. Εκεί πραγματικά εάν πας με κάποιον που γνωρίζει λίγο πολύ τα πράγματα μπορείς να περάσεις φανταστικά κάνοντας γνωριμίες σχεδόν αμέσως λόγω του ότι είσαι Έλληνας και είσαι σαν την μύγα μέσα στο Γάλα. ΟΙ κοπέλες σε αυτές τις πόλεις είναι πολύ πιο δεικτικές και ζεστές και αν έχεις υπομονή μπορείς να περάσεις πάρα πολύ καλά χωρίς απαραίτητα να πληρώσεις για την Γυναίκα που εάν σε γουστάρει θα πάει μαζί σου ούτω συ άλλος. Σε αυτές τις πόλεις όπως προανέφερα το μόνο που χρειάζεται κάποιος είναι κάποιον που να γνωρίζει Ρώσικα κάποια χρήματα βέβαια και καλή διάθεση. Συνήθως σε τέτοιες πόλεις οι Ντισκοτέκ η τα Κλαμπ είναι μετρημένα στα δάκτυλα έτσι οι θαμώνες γνωρίζουν ο ένας τον άλλο και πόσο μάλλον οι γυναίκες τους άντρες που συχνάζουν εκεί. Στις Περισσότερες Ντισκοτέκ αυτών των πόλεων είτε θέλεις να το πιστέψεις  είτε όχι οι Θαμώνες είναι γυναίκες κατά 75%.Θα μου πεις γιατί συμβαίνει αυτό? Η απάντηση είναι πολύ απλή, οι άντρες βγαίνουν σε τέτοια μαγαζιά μόνο με συνοδεία γυναίκας και όχι μόνοι τους, για τον απλό λόγο ότι οι άντρες εκεί όσο άσχημοι και να είναι έχουν γκόμενα η γυναίκα και δε πάνε να ψάξουν εκεί. Μόνοι τους οι άντρες βγαίνουν αλλά βγαίνουν μόνο για να πιούν οπότε διαλέγουν αλλά πιο ήσυχα στέκια που δεν θα τους πάρουν και πολλά μάτια. Έτσι λοιπόν θα συναντήσεις σε τέτοιες Ντισκοτέκ κάποιους που συνοδεύονται από γυναίκα η γκόμενα και όλες οι άλλες παρέες θα είναι μόνο γυναίκες οι οποίες ήρθαν είτε για να διασκεδάσουν είτε για να γιορτάσουν γενέθλια είτε για κάποια γιορτή η επέτειο. Μόλις λοιπόν αυτές ανέβουν στο Τσακίρ κέφι μπορείς να χορέψεις κάποιο μπλουζ η να κεράσεις κάποια σφηνάκια (Αυτό το εκτιμούν πολύ) η ακόμα και να πάρεις έτσι στην ψύχρα το ποτό σου και να πάς εκεί για μία γνωριμία, θα δεις ότι δεν έχουν κανένα απόλυτος  πρόβλημα να γνωριστούν με κάποιον αρκεί αυτός να μην είναι μεθυσμένος και να μην τις προσβάλει με αυτά που λέει.
Τώρα ακόμα και σε τέτοιες Μικρές πόλεις υπάρχουν και οι Κοπέλες που το κάνουν για τα λεφτά όπως λέμε, αυτές μπορείς να τις βρεις είτε ρωτώντας έναν Ταξιτζή είτε πηγαίνοντας στο μεγαλύτερο Ξενοδοχείο της Πόλης( Τα μεγάλα ξενοδοχεία πάντα έχουν η μπορούν να βρουν)

Χρήστο σε ευχαριστώ για την ανάλυση , από πόλεις τι προτείνεις Λβωφ, Χάρκοβο, Ντονιετσκ, Οντέσσα ή ποιά άλλη ? 
Πως κάποιος που δεν μιλάει ρώσσικα ή ουκρανικά μπορεί να κονεξαριστεί εκεί?
 

teras exinta ennea

Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2010
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Οσο αφορά τις βλυαδ ουκρανέζες κλπ. συναφή ουκρανικά τέρατα η καλλύτερη από αυτές έχει σκοτώσει την μάνα της και τον πατέρα της όποτε τι μιλάμε 3 χρονια το πλήρωσα το βύσσινο......η αχαριστεια τους ειναι γενικό φαινόμενο και τρόπος ζωής για αυτές ανευ εξαιρέσεων.....δές εδώ...


και εδώ....


και εδώ....



και ευχομαι κανένας να μην την ξαναπατήσει και βρεθεί στα επίγεια κολαστήρια για μια Ουκρανή πόρνη οχι μόνο στο σώμα αλλά στην ψυχή.
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
αν ΕΧΕΙ ΕΙΣΟΔΗΜΑ Κ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΕΚΕΙ,ερχεται με τουριστικη βιζα,σε πολλα γραφεια που δουλευουν ελλαδα
για μερικες μερες
αλλα αν ειναι ξεμπαρκη,πιτσιρικα κ χωρις σοβαρη δουλεια ΕΚΕΙ,,ΔΕΝ ΕΡΧΕΤΑΙ
υγ.φιλε χρηστο απορω .ξερω αρκετες,ειδικα που δουλευουν σε τραπεζες που πηραν τουριστικη βιζα
μηπως αναφερεσαι σε αλλη βιζα,πιο μακροχρονη για τη γυναικα σου?

Ε ναι αυτό εννοείτε φίλε μου, η γυναίκα μου θα πάρει 3μηνη βίζα σαν σύζυγος Έλληνα και μετά θα κάνουμε εδώ χαρτιά. Όσον αφορά τις άλλες που λες πάλι συμφωνώ μαζί σου ότι αυτοί που έχουν σοβαρή δουλεία και μετρητά την Τράπεζα πάνω από 10.000-20.000 Δολάρια παίρνουν σχετικά εύκολα βίζα 15 ημερών τουριστική. Αυτά βέβαια τους αναγκάζει το προξενείο να τα αποδείξουν με σχετικά έγγραφα και πιστοποιητικά. Εγώ μιλάω για κοπέλες που δεν έχουν ούτε το ένα ούτε το άλλο! Αυτές μπαίνουν στην Λούμπα των ταξιδιωτικών γραφείων που τους ζητούν προκαταβολές που φτάνουν έως και τα 1000$ και που προσπαθούν να τις βγάλουν βίζες με πλαστά πιστοποιητικά η καταθέσεις στο λογ/σμό τους της μιας ημέρας μόνο και μόνο για να πάρουν το αποδεικτικό και άλλα τέτοια κόλπα! Με την βίζα Σέγκεν θα συμφωνήσω και πάλι μαζί σου αλλά είναι το ίδιο δύσκολο να βγει για άλλες χώρες όπως και για την Ελλάδα. Υπάρχουν και αυτοί που βγάζουν βίζα τύπου Ε εάν δεν κάνω λάθος και αυτή η βίζα ισχύει μόνο για την συγκεκριμένη χώρα αυτό δηλαδή που θέλει να κάνει τώρα η Ελλάδα για τους Ρώσους και τους Ουκρανούς ώστε να αυξήσει τον τουρισμό όπως έχει κάνει εδώ και αρκετά χρόνια η Κύπρος για τους Ρώσους αλλά με αυτήν την Βίζα δεν επιτρέπετε να πάς πουθενά αλλού! Εσύ γνωρίσεις ότι εάν κάποιος έχει όχι βίζα αλλά παραμονή 5ετίας στην Ελλάδα δεν έχει το δικαίωμα να πάει να μείνει σε άλλο Ευρωπαϊκό κράτος για παραπάνω από ένα μήνα?
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Οσο αφορά τις βλυαδ ουκρανέζες κλπ. συναφή ουκρανικά τέρατα η καλλύτερη από αυτές έχει σκοτώσει την μάνα της και τον πατέρα της όποτε τι μιλάμε 3 χρονια το πλήρωσα το βύσσινο......η αχαριστεια τους ειναι γενικό φαινόμενο και τρόπος ζωής για αυτές ανευ εξαιρέσεων.....δές εδώ...


και εδώ....


και εδώ....



και ευχομαι κανένας να μην την ξαναπατήσει και βρεθεί στα επίγεια κολαστήρια για μια Ουκρανή πόρνη οχι μόνο στο σώμα αλλά στην ψυχή.

Φίλε μου πραγματικά λυπάμαι για αυτό που έπαθες και για αυτά που τράβηξες. Κατά τα λεγόμενα σου η ιστορία σοκάρει και πραγματικά θλίβομαι για όλα αυτά που πέρασες και περνάς ίσως ακόμα! Παρόλα αυτά δεν μπορούμε και πιστεύω δεν πρέπει να βάζουμε όλους τους Ουκρανούς η όλες τις Ουκρανές σε ένα Τσουβάλι όπως δεν έχουμε το δικαίωμα να το κάνουμε και με άλλους λαούς οι εθνότητες. Πιστεύω ότι δεν είναι λίγες ούτε οι Ελληνίδες ούτε οι Ιταλίδες ούτε οι Γαλλίδες που για  χάρη τους κάποιος υπέφερε η καταστράφηκε οικονομικά η ακόμα  πήγε και φυλακή. Από εμένα προσωπικά έχεις αμέριστη συμπαράσταση γιατί πρώτα είμαι Έλληνας και πατέρας και μετά όλα τα άλλα και σε καταλαβαίνω.
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Χρήστο σε ευχαριστώ για την ανάλυση , από πόλεις τι προτείνεις Λβωφ, Χάρκοβο, Ντονιετσκ, Οντέσσα ή ποιά άλλη ? 
Πως κάποιος που δεν μιλάει ρώσσικα ή ουκρανικά μπορεί να κονεξαριστεί εκεί?

Κοίτα αναλόγως την εποχή τα φράγκα που έχεις μαζί σου και τι αρέσει σε εσένα πιο πολύ. Στις μεγάλες Βιομηχανοποιημένες πόλεις όπως Το Ντονίέτσκ το Χαρκοβο το Ντιεπροπετρόβσκ την Ζπαρόζια το Κιροβογράντ το Κριβορογ το Ζιτόμιρ την Βλινιτσα το Ροβνο και άλλες πού είναι κεντρικά και βόρεια δεν έχεις πολλά πράγματα να δεις οποιαδήποτε εποχή του χρόνου και εάν πας. Γυναίκες βεβαία υπάρχουν παντού σε αυτές τις πόλεις και σε αφθονία μάλιστα αλλά είναι πόλεις επίπεδες σχετικά καινούργιες χωρίς ιδιαίτερες ομορφιές και αξιοθέατα. Από την άλλη υπάρχουν οι Πόλεις του Νότου που βρέχονται από την Αζοφική η την Μαύρη θάλασσα όπως η Οδησσός το Νικολάεφ η Χερσόν και όλη η χερσόνησος της Κριμαίας (Σεβαστούπολη,  Σημφερούπολη, Ευπαθόρια, Κέρτς) Μαριούπολη και άλλες οι οποίες είναι ιδανικές για καλοκαιρινές διακοπές και εκεί γίνετε  ο χαμός το καλοκαίρι και από Ουκρανούς και Ουκρανές ντόπιες από τουρίστες μέσα από την Ουκρανία αλλά και από τουρίστες από άλλα κοντινά κράτη όπως η Ρωσία η Λευκορωσία οι βαλτικές χώρες κ.α. Για την άνοιξη και για τον χειμώνα εγώ προσωπικά θα διάλεγα πόλεις με αξιοθέατα όπως το Κίεβο το Λβοβ το Ουζγκοροντ το Ιβανο-Φρανκοβσκ στις οποίες υπάρχουν πολλά και όμορφα πράγματα να δεις εκτός από τις γυναίκες βέβαια. Ειδικά για τους Μήνες του Χειμώνα και αν είσαι και λάτρης των χειμερινών σπορ η του χιονιού κατ’ επέκταση  είναι το Ιβανο-Φρανκοβσκ στο οποίο βρίσκονται όλα τα χειμερινά θέρετρα και αφάνταστη ομορφιά από τα Καρπάθια όροι.
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
οσον αφορα την βιζα σεγκεν ,πχ απο τσεχια κ μετα εδω,δεν ειναι παρανομο,εφοσον πρωτα παει εκει κ μετα οπου αλλου..
απο φιλους που εχουν την σχετικη εμπειρια...

Εάν η βίζα είναι Σέγκεν ναι, εάν όμως η βίζα είναι τέτοιου τύπου που τις επιτρέπει να πάνε μόνο στην Τσεχία π.χ τότε εάν περάσουν τα σύνορα που είναι βέβαια ελεύθερα τότε είναι παράνομο.
 

teras exinta ennea

Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2010
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Φίλε Χρήστο,

ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης και ελπίζω να μην την ξαναπατήσει κανένας συμπατριώτης μας...Απλά κατά τα λέγομενα του καθηγητού Ιωσήφ Μπλάσκου, τα φαινόμενα των Ουκρανίδων που εκμεταλλεύονται σε αφάνταστο ποσοστό αισθήματα και τρόπους συμπεριφοράς είναι αρκετά υψηλότερα απο αλλους λαούς και εθνη...είναι και οι συνθήκες ζωής των που επιδρά στην αχάριστη,άπονη,σκληρή και ψεύτικη αφωσίωση τους σε εναν διαφορετικο για αυτές περιβάλλον ζωής.
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Εάν η βίζα είναι Σέγκεν ναι, εάν όμως η βίζα είναι τέτοιου τύπου που τις επιτρέπει να πάνε μόνο στην Τσεχία π.χ τότε εάν περάσουν τα σύνορα που είναι βέβαια ελεύθερα τότε είναι παράνομο.

Οι χώρες αυτές και ιδιαίτερα η Ουκρανία με την Ρουμανία-Σλοβακία-Ουγγαρία και Τσεχία που είναι Ευρωπαϊκές και από τον Ιανουάριο του 2008 ανήκουν και αυτοί στην Συνθήκη του Σέγκεν έχει αδιάρρηκτους δεσμούς πολλών εκατοντάδων χρόνων !Για να σου δώσω ένα παράδειγμα αυτήν την στιγμή που μιλάμε πάνω από 500.000 που είναι στην Εθνικότητα ρουμάνοι, 300.000 που είναι στην Εθνικότητα Ούγγροι, 200.000 που είναι στην Εθνικότητα Τσεχοσλοβάκοι και 500.000 που είναι στην Εθνικότητα Πολωνοί μένουν στην Ουκρανία, μεταξύ της Ουκρανίας και αυτών των Ευρωπαϊκών χωρών η Βίζες τύπου Ε αν δεν κάνω λάθος είναι πολύ εύκολο να βγουν. Κάποιοι αυτό το εκμεταλλεύονται και γίνετε ότι γίνετε!
 

klarino1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Μαΐ 2010
Μηνύματα
3.103
Κριτικές
3
Like
4.013
Πόντοι
736
Χρηστάρα πως μπορεί να βρεί κάποιος κανέναν πιτσιρικά ή ακόμα καλύτερα καμιά πιτσιρίκα που να μιλάει αγγλικά  , να τους δώσει κάνα φράγκο και να τους έχει μερικές ώρες την ημέρα για να του μεταφράζουν και να του κανονίζουν ?  Εχεις καμοιά ιδέα από κανένα site που μιλάνε Αγγλικά ή καμοιά άλλη ιδέα? 
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Φίλε Χρήστο,

ευχαριστώ για τα λόγια συμπαράστασης και ελπίζω να μην την ξαναπατήσει κανένας συμπατριώτης μας...Απλά κατά τα λέγομενα του καθηγητού Ιωσήφ Μπλάσκου, τα φαινόμενα των Ουκρανίδων που εκμεταλλεύονται σε αφάνταστο ποσοστό αισθήματα και τρόπους συμπεριφοράς είναι αρκετά υψηλότερα απο αλλους λαούς και εθνη...είναι και οι συνθήκες ζωής των που επιδρά στην αχάριστη,άπονη,σκληρή και ψεύτικη αφωσίωση τους σε εναν διαφορετικο για αυτές περιβάλλον ζωής.

Φίλε μου και εμένα μου έχουν τύχη στην Ζωή μου πολλά και διάφορα και μου τα έφερε έτσι η τύχη που έχω φτάσει πολλές φορές στο απροχώρητο και στο τέλμα λόγω του καλού μου χαρακτήρα και λόγω του ότι εμπιστεύτηκα τους λάθους ανθρώπους. Ακόμα και Ουκρανοί μου έχουν φάει τα λεφτά. Αλλά πιστεύω σαν άντρας που είμαι ότι πρώτα φταίω εγώ και μετά όλοι οι άλλοι. Σε αυτήν την ζωή που ζούμε και σε αυτόν τον κόσμο υπάρχουν παντού άνθρωποι οι οποίοι εκμεταλλεύονται καταστάσεις και φέρνουν άλλους ανθρώπους στα όρια της τρέλας και του εξευτελισμού κοιτώντας μόνο το δικό τους συμφέρων και τις δικές τους ανάγκες. Είναι πολύ άσχημο και σε καταλαβαίνω απόλυτα μία γυναίκα βασιζόμενη στην Ομορφιά και στα εξωτερικά της χαρακτηριστικά να  εκμεταλλεύεται τα συναισθήματα ενός άντρα και να τον φτάνει σε τέτοια κατάσταση. Εγώ πραγματικά δεν θέλω να ξύνω πληγές και δεν θέλω να διαφωνώ μαζί σου γιατί εάν και δεν σε ξέρω σε σέβομαι και σε συμπονώ! Απλά νομίζω και τελειώνω, ότι πρέπει κάπου να τα αφήσεις αυτά όλα πίσω σου και να κοιτάξεις την ζωή σου μιας και όπως λες εσύ από την μεριά σου ήσουν και είσαι σωστός. Ότι χρειαστείς και εάν μπορώ να βοηθήσω εκτός φόρουμ είμαι στην διάθεση σου.
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Χρηστάρα πως μπορεί να βρεί κάποιος κανέναν πιτσιρικά ή ακόμα καλύτερα καμιά πιτσιρίκα που να μιλάει αγγλικά  , να τους δώσει κάνα φράγκο και να τους έχει μερικές ώρες την ημέρα για να του μεταφράζουν και να του κανονίζουν ?  Εχεις καμοιά ιδέα από κανένα site που μιλάνε Αγγλικά ή καμοιά άλλη ιδέα? 

Όποτε πάρεις την απόφαση πες μου, κάτι θα βρούμε! Αυτά τα πράγματα θέλουν γνωριμίες γιατί αλλιώς είναι ακριβά η επικίνδυνα!
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Κλαρινο σκεφτεσαι να αλλαξεις λημερια? αμα πας χαρκοβο να σε στειλο συστημενο στα σιγουρα.... :grin:
 

teras exinta ennea

Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2010
Μηνύματα
47
Like
0
Πόντοι
0
Λοιπόν, Φίλε Χρήστο,
και παλι ευχαριστώ για τιν προσφορά βοήθειας.  Αλλωστε και εγω παράθεσα την αλήθεια για αυτό που μου συνέβη μέσω φασεμπούκ, απλά και μόνο για λόγους αποκάλυψης τις αλήθειας μονο οχι για εκδίκηση αυτο ας το βρούν απο ανώτερες δυνάμεις....αν και δεν το εύχομε να τους συμβει τίποτε κακό.  Δεν μένω Ελλάδα σκέφτομε να φύγω για καμμιά Ταυλάνδη μόνιμα, δεν εχω τιποτε αλλωστε στην Ελλαδα τώρα πια...και με τις σημερινές συνθήκες, καταστροφικές οικονομία, γενικά...καταλαβαίνεις τις δυσκολιες ζωής στη χώρα μας..
 
OP
OP
spartakos_33

spartakos_33

Μέλος
Εγγρ.
15 Δεκ 2010
Μηνύματα
155
Like
0
Πόντοι
1
Λοιπόν, Φίλε Χρήστο,
και παλι ευχαριστώ για τιν προσφορά βοήθειας.  Αλλωστε και εγω παράθεσα την αλήθεια για αυτό που μου συνέβη μέσω φασεμπούκ, απλά και μόνο για λόγους αποκάλυψης τις αλήθειας μονο οχι για εκδίκηση αυτο ας το βρούν απο ανώτερες δυνάμεις....αν και δεν το εύχομε να τους συμβει τίποτε κακό.  Δεν μένω Ελλάδα σκέφτομε να φύγω για καμμιά Ταυλάνδη μόνιμα, δεν εχω τιποτε αλλωστε στην Ελλαδα τώρα πια...και με τις σημερινές συνθήκες, καταστροφικές οικονομία, γενικά...καταλαβαίνεις τις δυσκολιες ζωής στη χώρα μας..

Μου αρέσουν αυτά που διαβάζω και έτσι πραγματικά δείχνεις ότι είσαι ανώτερος άνθρωπος, για την Ταϋλάνδη δεν μπορώ να έχω γνώμη αν και έχω ακούσει τα καλύτερα. Κάνε αυτό που θέλει η καρδία και η ψυχή σου γιατί πρέπει καταρχήν να τα έχεις καλά με τον εαυτό σου και μην μετανιώνεις για τίποτα φιλέ μου. Απλά να ξέρεις ότι εμείς οι αισθηματίες όπως είπε και ο Αείμνηστος Καζαντζίδης μπλέκουμε πάντα σε παλιό ιστορίες και όπου και να πάμε έχουμε μια τάση να δινόμαστε ψυχή και σώμαση. Οπότε η συμβουλή μου είναι να αποφεύγεις όσο μπορείς τις κακοτοπιές.
 

lefteris38

Μέλος
Εγγρ.
14 Νοε 2005
Μηνύματα
3.677
Like
843
Πόντοι
96
Καταρχήν θέλω να χαιρετήσω το Φόρουμ και να συστηθώ. Με λένε Χρήστο και τα τελευταία 14 χρόνια από το 1997 πηγαίνω στην Ουκρανία. .........
Πιστεύω ότι μπορώ να βοηθήσω το φόρουμ και να απαντήσω σε όλες τις ερωτήσεις λόγω της εμπειρίας μου όλα αυτά τα χρόνια αλλά και από το Γεγονός ότι τα τελευταία χρόνια οργανώνω όταν μου ζητηθεί για φίλους και γνωστούς ταξιδάκια VIP για αναψυχή και ότι πρόκυψη στην Ουκρανία.
..............

Καλως τον κι ας μας αργησε. Αγαπητε εφτασες δευτερος και καταιδρωμενος. Η εδρα του πρυτανη στο πανεπιστημιο της Ουκρανολογιας εχει καταληφθει μονιμα απο τον Dr Josef Blasco.
Την φραση ¨δεν εχω να αποδειξω τιποτα" την εχω διαβασει παμπολες φορες εδω μεσα, με αποκορυφωμα, ενα απιθανο τυπο τον επονομαζομενο "pipinokynhgo" ο οποιος το παιζε ειδικος Κινεζολογος, και αμφιβαλω αν ειχε ποτε πατησει το ποδι του στην Κινα, γιαυτο και οταν τον στριμωξα, ζητωντας του να συναντηθουμε, η να μιλησουμε εστω μεσω Κινεζικων κινητων τηλεφωνων, την εκανε με ελαφρια πηδηματακια.
Ακου τωρα τι θα σου πει ο Dr της θρεαντολογιας για εκτος Ελλαδος Θεματα:
1. Ειναι ετσι οπως τα λες. Ο χρονος θα το δείξει. Γιατι ομως δεν ασχολεισαι με την γυναικουλα σου (φρεσκοπαντρμενος γαρ,- μη βλεπεις  εμεις που σε λιγο παμε να γιορτάσουμε την τριτη 10ετια γαμου) και τις μπιζνες σου; Μηπως Βαριεσαι;
2. Δεν ειναι έτσι οπως τα λες. Το μεγαλυτερο ταξιδι που εχεις κανει, ειναι μεχρι το περιπτερο της πλατειας. Καθεσαι στο Ιντερνετ με τις ώρες, συλλέγεις πληροφοριες, και μετα το παιζεις έξυπνος πισω απο ενα πληκρολογιο. (βλεπε "pipinokynhgos")
3. Ειναι περιπου ετσι οπως τα λες. θα σταθω δε στην παραπανω σου φραση "οργανώνω όταν μου ζητηθεί για φίλους και γνωστούς ταξιδάκια VIP για αναψυχή και ότι πρόκυψη στην Ουκρανία."
Αυτο σηκωνει πολη συζήτηση. Αν ισχυει η 3 περιπτωση, τοτε ολο το ρεζουμε ειναι σε αυτη την φραση, που εγω τη μεταφραζω: Ειμαι μπατηρης, και ψαχνω τροπο να βγαλω κανα φραγκο. Αυτα τα περι ¨θελω να βοηθησω¨ειναι παπαριες. Μου θυμηζει κατι υποψηφιους δημοτικους συμβουλους που λενε το ιδιο, ευελπιστώντας οτι θα καπαρώσουν καποια θεση.
Αυτια..... που θα ελεγε και ο δασκαλος............

Ωτει ηχα να πο τω οιπα. Αναγνοσει κε γραφυ γνοροιζο.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom