Νέα

Η Huawei αποκαλύπτει τα νέα smartphones P30 και P30 Pro

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα company of heroes tho
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 36
  • Εμφανίσεις 4K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
ρε κομπλεξικο εχω ipad και iphone που μου τα εδωσε η εταιρεια. Με sim καρτες και τα 2 και τον λογαριασμο δεν τον πληρωνω εγω :dancing:

σημερα ειναι μαλακια να τα σκαει καποιος για κινητο αφου με ολα τα smartphone τα ιδια πραγματα κανεις. Μου θυμιζει εποχες που εδιναν 700 ευρω για nokia slide επειδη ηταν πιο μικρο και ειχε οθονη πεντε γραμμων :idiot:

η πρωτη και τελευται φορα που χρυσοπληρωσα κινητο ηταν για το HTC Diamond το 2007 περιπου αλλα τοτε ολα τα smartphones ηταν πανακριβα

παιξτο μουρη με σαμσουνγκ των 800ευρω καραγκιοζη :2funny: :2funny:
ενώ εσυ με το ipad k iPhone δεν το παιζεις?
οσους ιφονακιδες εχω γνωρισει κανεις δεν το πληρωσε αλλοι τους το πηραν δωρο αλλοι το εφεραν από το εξωτερικο μισο τιμης αλλοι το πηραν φθηνα από  επιδοτηση συμβολαιου και αλλοι από τις εταιριες τσαμπα.
πεστε ότι σκασατε ένα σωρο λεφτα και το μετανιώσατε με αυτά που προσφερει
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
228
Πόντοι
86
ενώ εσυ με το ipad k iPhone δεν το παιζεις?
οσους ιφονακιδες εχω γνωρισει κανεις δεν το πληρωσε αλλοι τους το πηραν δωρο αλλοι το εφεραν από το εξωτερικο μισο τιμης αλλοι το πηραν φθηνα από  επιδοτηση συμβολαιου και αλλοι από τις εταιριες τσαμπα.
πεστε ότι σκασατε ένα σωρο λεφτα και το μετανιώσατε με αυτά που προσφερει

αυτο που λεω ειναι πως ηδη εχω προιοντα της apple και δεν προσφερουν κατι παραπανω απο ενα μεσο κινητο που κοστιζει στο 1/5
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Οι ναυαρχίδες κάποτε είχαν στα 850€. Τώρα έχουν ξεπεράσει τα 1000€ οι μικρές ναυαρχίδες πχ S10+ 128gb. Αν πεις να πάρεις και παραπάνω εσωτερική μνήμη πας 1500€. Οι κατάσταση έχει ξεφύγει...Αλλά πώς θα στηρίξουν την κάθε εταιρεία αφού τα κινητά έχουν μπει στις λεγόμενες φούσκες και υπάρχει πτώση στην ζήτηση; Γι αυτό κάθε 10-12 μήνες βλέπουμε την νέα γενιά του προηγούμενου. Σε λίγο θα είναι κάθε 6μηνο που σχεδόν γίνεται γιατί στους 8 μήνες αρχίζουν οι πληροφορίες για την νέα γενιά που θα παρουσιάσουν αργότερα. Μύλος....  
οι τιμες στις ναυαρχιδες εχουν ανεβει γιατι στο παρελθον πουλουσαν και αφου εβλεπαν ότι εσκαγαν ευκολα τα 600 για να παρουν κινητο σταδιακα γενια με γενια ανεβαζαν την τιμη με αποτέλεσμα να φτασουν οι τιμες εκει που είναι σημερα.βεβαια υπαρχει ο παραγοντας πιο πολλοι αισθητήρες στα σημερινα κινητα καλυτερη ποιοτητα κατασκευης κλπ αλλα δεν δικαιολογει αυτην την αυξηση.
κάθε 6μηνο δεν το πιστευω να βγαινει καινουργια ναυαρχιδα ολες οι εταιριες κάθε χρονο βγαζουν η sony εν ετη 2013 2014 εβγαζε κάθε 6μηνο ναυαρχιδα σειρα z z1 z2 z3 και εφαγε τα μουτρα της αν κ εβγαζε αξιολογες συσκευες αλλα όταν βγει το z και μετα σε ένα εξαμηνο βγαινει το z1 οπου οι διαφορες τους ηταν απειροελάχιστες αυτομάτως το z το απαξιωσε η ιδια η εταιρεια.το ιδιο εκανε και η apple με τα s 5s 6s αν και το σταματησε μετα το facelifting
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
τα κινητα με τον snapdragon 855 θα ειναι αρκετα πιο γρηγορα..
αυτό θα το δουμε τυπε στα benchmark αν και οι snapdragon τα τελευταια χρονια εχουν αξιόλογους αντιπαλους.
η σαμμυ εχει βγαλει τον δικο της επεξεργαστη τον exynos μονο στην αμερικη στελνει τα μοντελα της με σναπντραγκον και στην πραξη στα benchmarks οι exynos βγαινουν ταχύτεροι.
επισης η huawei εχει τον kirin και μονο σε μεσαιου κοστους μοντελα παιζουν μπαλα σναπντραγκον και mediatek.
oσο για την apple τους snapdragon τους ειχε απαξιωσει προ πολλου μιας και εφτιαχνε εξολοκλήρου τους δικους της σειρα Α.
με λιγα λογια οι εμπορικότερες μαρκες στις ναυαρχιδες τους δεν χρησιμοποιουν πλεον σναπντραγκον επεξεργαστες
 

George Alpha

Σεβαστός
Εγγρ.
24 Φεβ 2018
Μηνύματα
1.884
Like
5.579
Πόντοι
1.056
Υπάρχουν πολλοί μαλάκες σε αυτή την κοινωνία.

Επίσης το να δώσεις 1.000 ευρώ ακόμα και για iphone είναι κοροϊδία.

Εγώ πήρα νέο pc τελευταίας γενιάς για το γραφείο για να δουλεύω άνετος autocad κλπ. Έδωσα 700 ευρώ...

Το μυνημα σου τα λεει ολα! Ωραιος!

 

ISINAS

Μέγας
Εγγρ.
17 Σεπ 2012
Μηνύματα
5.035
Κριτικές
57
Like
6.406
Πόντοι
3.636
Τσάμπα λεφτά όλα τα Android  μα όλα !! Παίρνεις iPhone x η πιο πανό ακόμα και ξεμπερδεύεις για παρά πολλά χρόνια μετά  :spam:
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Τσάμπα λεφτά όλα τα Android  μα όλα !! Παίρνεις iPhone x η πιο πανό ακόμα και ξεμπερδεύεις για παρά πολλά χρόνια μετά  :spam:
τι παραπανω εχουν τα ιφον?
μπορει το ios λειτουργικο να είναι πιο ελαφρυ δηλαδη κομμενο και ραμενο για τα apple προιοντα αλλα από εκει και περα τι?
σε θεμα παραμετροποιησhς τα android είναι μπροστα όπως και η ελλειψη widget στα apple
σε θεμα καμερας παντοτε τα iPhone ερχονται πισω από τις ναυαρχιδες του android
σε μπαταρια αυτονομια παλι δευτερα ερχονται
επισης σε αναλυση οθονης ευκρινειας κλπ παλι πισω από τα android
γενικα τα iPhone δυστηχως δεν δικαιολογουν την ακριβη τιμη τους μπροστα σ αυτά που προσφερουν.
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Έδωσα ανταλλαγή το mate 20 pro κ από χτες τοχω στα χέρια μου. Η ΚΆΜΕΡΑ ΤΟΥ ΓΑΜΑΕΙ ΜΑΝΕΣ!!!έχω αλλάξει ότι κυκλοφορεί τον τελευταίο χρόνο.. Τέτοια κάμερα κ Ζουμ δεν έχω ξανασυναντησει.(P30 PRO)
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.569
Κριτικές
61
Like
39.310
Πόντοι
21.555
:rose:
jean-Claud... Συμφωνώ απόλυτα δεν δίνω παραπάνω από 180€ Με τίποτα.
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
Έδωσα ανταλλαγή το mate 20 pro κ από χτες τοχω στα χέρια μου. Η ΚΆΜΕΡΑ ΤΟΥ ΓΑΜΑΕΙ ΜΑΝΕΣ!!!έχω αλλάξει ότι κυκλοφορεί τον τελευταίο χρόνο.. Τέτοια κάμερα κ Ζουμ δεν έχω ξανασυναντησει.(P30 PRO)
εκει που κανει θαυματα η καμερα του εχω δει σε Review ότι τραβαει φωτογραφιες σχεδόν στο απολυτο σκοταδι χωρις το φλας.
το εχεις δοκιμασει τυπε να μας πεις ισχυει?
 

sugardadis

Μέγας
Εγγρ.
27 Ιουν 2007
Μηνύματα
540
Κριτικές
10
Like
581
Πόντοι
4.245
Κάκιστο σε επίπεδα ακτινοβολίας, όπως όλα τα Huawei. Κάτι ανάλογο ενός φούρνου μικροκυμάτων. 0,37watt/kg ακτινοβολία στο κεφάλι το S10+, με επιτρεπτό όριο το 0.60, ενώ τα Huawei γενικώς 1.30+. Προσοχή γιατί τα κινέζικα θερίζουν. Το ίδιο και το iphone 8, το οποίο είναι φουλ κινέζικο. Για να μη μιλήσω για τις τεχνολογικές διαφορές με το S10+ οι οποίες είναι μέρα-νύχτα. Σόρυ αλλά άλλο κινητό με 4 κάμερες κι άλλο κινέζικος φούρνος μικροκυμμάτων με 3πλάσια του επιτρεπτού, ακτινοβολία στο κεφάλι (για να μην πω για σώμα κλπ).
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Κάκιστο σε επίπεδα ακτινοβολίας, όπως όλα τα Huawei. Κάτι ανάλογο ενός φούρνου μικροκυμάτων. 0,37watt/kg ακτινοβολία στο κεφάλι το S10+, με επιτρεπτό όριο το 0.60, ενώ τα Huawei γενικώς 1.30+. Προσοχή γιατί τα κινέζικα θερίζουν. Το ίδιο και το iphone 8, το οποίο είναι φουλ κινέζικο. Για να μη μιλήσω για τις τεχνολογικές διαφορές με το S10+ οι οποίες είναι μέρα-νύχτα. Σόρυ αλλά άλλο κινητό με 4 κάμερες κι άλλο κινέζικος φούρνος μικροκυμμάτων με 3πλάσια του επιτρεπτού, ακτινοβολία στο κεφάλι (για να μην πω για σώμα κλπ).
που τα έχεις διαβάσει αυτά?? P30 0.53w head, 054w body..GALAXY S10+  1.11w head, 1.04w body!! Mαλλον στο είπε φίλος του ξαδέλφου του μπατζανακη ενός φίλου σου....
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
ΓΑΜΑΕΙ Η ΣΥΣΚΕΥΉ ΜΑΓΚΕΣ.+-
 

jean-Claud

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Φεβ 2018
Μηνύματα
18.303
Κριτικές
9
Like
7.823
που τα έχεις διαβάσει αυτά?? P30 0.53w head, 054w body..GALAXY S10+  1.11w head, 1.04w body!! Mαλλον στο είπε φίλος του ξαδέλφου του μπατζανακη ενός φίλου σου....
οντως το s10 εχει υψηλο SAR μιας και πανω από 1 θεωρείται υψηλο.
τωρα αν καποια συσκευη εχει 0,80 ειτε 0,30 θεωρούνται και τα δυο νουμερα ασφαλη.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom