Νέα

Η γοητεία της λανθάνουσας ομοφυλοφιλίας στην ιδεολογία του φασισμού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 168
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Έχεις απελευθερωθεί, έτσι; :cheesy:

βρε αρχι-μαλακα παπαζολ η μακεδονια επι 2000 χρονια ειναι ελληνικη ακομα και εαν οι ελληνες  της Μακεδονιας δεν θελανε να γινουν πολιτες του ελληνικου κρατους το 1912 αυτο δεν την κανει μη-ελληνικη...ζητας απο ελληνικο στρατος να ρωταγε τους ελληνικους πληθυσμους της μακεδονιας εαν θελουν να γινουν ελληνες πολιτες το 1912 οταν η εσσδ δεν ρωτησε τα βαλτικα κρατη εαν θελουν να γινουν μελη της ΕΣΣΔ? Το κατακτω σημαινει οτι παιρνω κατι που δεν μου ανηκει και ακομα δεν απαντησες  εαν η μακεδονια επρεπε να ανηκει στο 1912 στην βουλγαρια (της οποιας δεν ηταν ποτε επαρχια) ή της τουρκιας που της κατεχτησε το 1400...

ρε μηπως καθεσε στο υπολογιστη σου και λες οτι μαλακια σκεφτει για να σου δωσουμε σημασια?
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Γιατί ρε δεν μπορεί να σπάσει πλάκα κανείς καλοκαίρι 20 Αυγούστου σε ένα site με πουτάνες κ πρέπει να έχει σοβαρό πρόβλημα;;; :2funny:
Τι να σε πω αδερφέ... :dunno: πάντως αν ήμουν η Ελένη από το 104 πχ με τον τίτλο και μόνο, θα έκανα το σταυρό μου. :rolleyes:
 

Επισκέπτης
ΑΠΟ ΠΟΙΟΥΣ ΘΑ ΧΟΡΕΥΩ?
URL]]
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Χρήσιμο δεν ξέρω φίλε, πάντως όποιος ανοίγει τέτοιο thread σε site για πουτάνες-trans κλπ και μάλιστα ντάλα καλοκαίρι 20 Αυγούστου - έχει σοβαρό πρόβλημα. :rolleyes:


δΗΛΑΔΗ ΑΠΟΔΕΧΕΣΑΙ ΤΙΣ ΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΓΑΣΠΑΡΟΓΑΤΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΕΧΩΒΑ????  :2funny: :2funny:
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Από ότι έχω διαβάσει, σε κάποια προγράμματα, την διακρίνει μία ροπή προς τα εκεί  :s&m_1:  :lheel:  :s&m_2:



ο Γασπαρογατος εναντια δεξιων -- υπερ τουρκων, εβραιων ...ιεροδουλων σε απταιστα τουρκικα
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Η διαφορά είναι ότι όταν είσαι κομμουνιστής ή αριστερός κ ομοφυλόφιλος δεν είσαι καταπιεσμένος κ κομπλεξικός όπως συμβαίνει όταν είσαι φασίστας.

Αντιλαβού;;;


Καλωσόρισμα στα δύο νέα μου κανάλια στο youtube  :idiot:
 
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66

Ο Γασπαρογατος συμμαχος του ΠΑΣΟΚ και ιδεολογικος συμμαχος του ΠΑΠΑΖΟΛ!!!!
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
55.796
Κριτικές
90
Like
33.650
Πόντοι
24.700
Η γοητεία της λανθάνουσας ομοφυλοφιλίας στην ιδεολογία του φασισμού

Αν εξαφανίσουμε όλους τους ομοφυλόφιλους, θα εξαφανιστεί αυτόματα και ο φασισμός"
Ο "πάπας" της σοσιαλιστικής λογοτεχνίας, Μαξίμ Γκόρκι,
Правда (η "Αλήθεια") - 23.5.1934

salo.jpg


Με κάποια θυμηδία παρακολουθούμε την ειδησεογραφία για το παρασκήνιο γύρω από το βίο του μακαρίτη ηγέτη της αυστριακής ακροδεξιάς Γερκ Χάιντερ...  ...Ένα πολύ χρήσιμο θρεντάκι που πρέπει να υπάρχει ανεξάρτητο,αποτρέπω την συγχωνευσή του.

Ενδιαφέρουσα ανάλυση. Πάρα ταύτα, ο συντάκτης συγχεέι σε κάποια σημεία τον Φασισμό με τον Ναζισμό. Επίσης δεν υπάρχει αναφορά στην "Νύχτα των Μεγάλων Μαχαιριών".
 

Επισκέπτης
Ενδιαφέρουσα ανάλυση. Πάρα ταύτα, ο συντάκτης συγχεέι σε κάποια σημεία τον Φασισμό με τον Ναζισμό. Επίσης δεν υπάρχει αναφορά στην "Νύχτα των Μεγάλων Μαχαιριών".
Υπαρχει,εμμεση.
Στην ταινία του Λουκίνο Βισκόντι, οι "Καταραμένοι" (ή Λυκοφώς των Θεών), υπάρχει μια σκηνή όπου ναζί ομοφυλόφιλοι στρατιώτες μαζεύονται σε ένα σπίτι για να κάνουν έρωτα μεταξύ τους. Το σχόλιο όμως αυτής της σκηνής είναι άλλο, η λατρεία της στολής που κατατρέχει τον φασίστα δίνει στη θέση της τη λατρεία της ζαρτιέρας, μερικοί από αυτούς στην ταινία ήταν ντυμένοι με γυναικεία εσώρουχα.
Αν εχεις δει την(κατω του μετριου ΙΜΟ)ταινια το αποσπασμα αναφερεται στη σκηνη με το οργιο των SA,λεγεται οτι ηταν ο ιδιος ο Αδολφος που επιασε τον Ρεμ να χαιδολογιεται με αγορακια.
Αν εξαφανίσουμε όλους τους ομοφυλόφιλους, θα εξαφανιστεί αυτόματα και ο φασισμός"
Ο "πάπας" της σοσιαλιστικής λογοτεχνίας, Μαξίμ Γκόρκι,
Правда (η "Αλήθεια") - 23.5.1934
FYI η ομοφυλοφιλια νομιμοποιηθηκε απο τους μπολσεβικους μετα την επανασταση,κυρηχθηκε ξανα παρανομη επι κακου μουστακια το 1930.



 

leonoro

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Δεκ 2006
Μηνύματα
14.483
Like
11
Πόντοι
166
Αν εχεις δει την(κατω του μετριου ΙΜΟ)ταινια το αποσπασμα αναφερεται στη σκηνη με το οργιο των SA,λεγεται οτι ηταν ο ιδιος ο Αδολφος που επιασε τον Ρεμ να χαιδολογιεται με αγορακια.

Η ταινεία είναι γτπ.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom