Νέα

Η Άλωση της Κωνσταντινούπολης 29 Μαΐου 1453

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα petroskonstantinou17
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 725
  • Εμφανίσεις 28K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Δεν μπορώ, βλέπω ηλίθιους να ασχολούνται με την άλωση της Κων/πολης το 2011 και μου σηκώνεται η τρίχα.
Μου είσαι τόσο ενοχλητικός που δεν μπορώ να σε αγνοήσω.

Με τι ζητηματα θα πρεπει να ασχολειται ενα εθνος? Η αλωση δεν ηταν ενα κομβικο σημειο του εθνους?
 

ntyrse

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
81
Like
2
Πόντοι
0
Δεν είμαι Ράμπο και δεν είμαι φιλοπόλεμος.Όμως στρατό πήγα στο Πυροβολικό και αν και δεν ήμουν άσος στο σημάδι αν ύμουν το 1996 σε μάχιμη ηλικία και με στέλναν στα Ίμια δεν θα άκουγα ούτε Σημίτη ούτε Λυμπέρη αλλά θα τουφέκιζα όσους πιο πολλούς κι ας με πηγαίναν στρατοδικείο.

Και τώρα επειδή δεν γουστάρω τους Μουσουλμάνους της θράκης άνετα έσφαζα μερικούς.
Εισαι ανωμαλος τελικα
 

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Εισαι ανωμαλος τελικα

Δοσίλογος και λιποτάκτης δεν είμαι ούτε και αριστερός.Ούτε ανέχομαι καθικια του κερατά όπως ο Σημίτης να μας κάνουν ραγιάδες.Δεν θέλω πόλεμο με τους γείτονες αρκεί να μην προκαλούν.Δεν μπορεί να στέλνουν τις φρεγάτες τους κρουαζιέρα στο Αιγαίο και να μην χτυπάς.Δεν μπορεί τα αεροπλάνα να πετούν πάνω από τα ησιά και να μην τα χτυπάς.

Και δεν λέω ότι δεν θα μας χτυπήσουν και οι Τούρκοι αλλά πρέπει να υπερασπίζεσαι το δίκιο σου.Δεν μπορεί επειδή ο άλλος έχει 10 όπλα παραπάνω να σκύβεις να σε καρπαζώνει.
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Με τι ζητηματα θα πρεπει να ασχολειται ενα εθνος? Η αλωση δεν ηταν ενα κομβικο σημειο του εθνους?

Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι απόγονος του Μ. Κωσταντίνου. Αν εσύ αισθάνεσαι μπορείς ελεύθερα να κάτσεις και να κλάψεις για την πούτσα που εφαγαν οι πρόγονοί σου 600 χρόνια πριν. Κάντο διακριτικά όμως, μη μας γυρνάς τ' άντερα, θα ξεράσουμε.
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι απόγονος του Μ. Κωσταντίνου. Αν εσύ αισθάνεσαι μπορείς ελεύθερα να κάτσεις και να κλάψεις για την πούτσα που εφαγαν οι πρόγονοί σου 600 χρόνια πριν. Κάντο διακριτικά όμως, μη μας γυρνάς τ' άντερα, θα ξεράσουμε.

περιγραφεις ενα εμφυλιο χριστιανων ελληνων και εθνικων ελληνων. Ο ελληνισμος εχει αποφασισει σε τι πιστευει σημερα....τοτε να μην φιορταζουμε και το 21 και το 40 γιατι οι ελληνες ηταν χριστιανοι και οχι εθνικοι...
 

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι απόγονος του Μ. Κωσταντίνου. Αν εσύ αισθάνεσαι μπορείς ελεύθερα να κάτσεις και να κλάψεις για την πούτσα που εφαγαν οι πρόγονοί σου 600 χρόνια πριν. Κάντο διακριτικά όμως, μη μας γυρνάς τ' άντερα, θα ξεράσουμε.

Τί σχέση έχει ρε βλάκα ο Μέγας Κωνσταντίνος με την Άλωση της Κωνσταντινούπολης;

μι ασχολισε λεμε
 

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι απόγονος του Μ. Κωσταντίνου. Αν εσύ αισθάνεσαι μπορείς ελεύθερα να κάτσεις και να κλάψεις για την πούτσα που εφαγαν οι πρόγονοί σου 600 χρόνια πριν. Κάντο διακριτικά όμως, μη μας γυρνάς τ' άντερα, θα ξεράσουμε.

Απόγονοι του Κωσταντίνου;;Δηλαδή στο Βυζάντιο δεν ήταν κατεξοχήν ελληνικός πληθυσμός αλλά Ρωμαίοι;;;Την πρωτεύουσα μετέφερε ο Κωσταντίνος ανιστόρητε και όχι τον πληθυσμό.

Και αφού δεν σε πονάει τράβα και γιόρτασε μαζί με τους Τούρκους.
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Τί σχέση έχει ρε βλάκα ο Μέγας Κωνσταντίνος με την Άλωση της Κωνσταντινούπολης;

μι ασχολισε λεμε

OK, δε ασχολίμαι, δεν έχει και πολύ νόημα.
Παραδέξου όμως please, ότι τον έφαγες από τους Οθωμανούς 600 χρόνια πριν, είναι ιστορική αλήθεια, δεν είναι;
 

ntyrse

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
81
Like
2
Πόντοι
0
Vaggeli 20 δεν τραβας καμμια μαλακια να ξελαφρωσεις?
 

Επισκέπτης
Εγώ πάντως δεν αισθάνομαι απόγονος του Μ. Κωσταντίνου. Αν εσύ αισθάνεσαι μπορείς ελεύθερα να κάτσεις και να κλάψεις για την πούτσα που εφαγαν οι πρόγονοί σου 600 χρόνια πριν. Κάντο διακριτικά όμως, μη μας γυρνάς τ' άντερα, θα ξεράσουμε.

Ἀφοῦ ἐσεῖς προφανῶς αἰσθάνεσθε Μεξικανὸς δῆτε ἀφιέρωμα εἰς κάποιον ὁ ὁποῖος ἐτακτοποίησεν τοὺς ἰδικοὺς σας προγόνους πρὸ 175 ἐτῶν


Ὁ Houston ἐπετέθη εἰς τοὺς ὀκνηροὺς καὶ μοχθηροὺς προγόνους σας κατὰ τὸν μεσημβρινὸν τους ὕπνον (siesta)!

Ὑποθέτω ὅτι εἶσθε ἀνυπόδητος καὶ φέρετε γελοῖον τεράστιον πίλον.
 

Συνημμένα

  • Sam_Houston_at_San_Jacinto.jpg
    Sam_Houston_at_San_Jacinto.jpg
    94,4 KB · Εμφανίσεις: 65

Φυλήςυχος Πολίτης

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
11.773
Like
0
Πόντοι
166
OK, δε ασχολίμαι, δεν έχει και πολύ νόημα.
Παραδέξου όμως please, ότι τον έφαγες από τους Οθωμανούς 600 χρόνια πριν, είναι ιστορική αλήθεια, δεν είναι;

Και το 1922 και το 1974 μη σου πω.

Ευχαριστήθηκες;

Κάνε μου τώρα τη χάρη και διάβασε κανένα βιβλιαράκι να μάθεις ότι ο Μέγας Κωνσταντίνος που έζησε τον Γ' αιώνα είναι διαφορετικό πρόσωπο από τον Κωνσταντίνο Παλαιολόγο που έζησε τον ΙΕ' αιώνα.

ΤΙΠ: Οι δύο πρώτοι Κουσταντήδες που γράφω στην υπογραφή μου.
 
OP
OP
petroskonstantinou17
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
5.818
Like
5
Πόντοι
66
OK, δε ασχολίμαι, δεν έχει και πολύ νόημα.
Παραδέξου όμως please, ότι τον έφαγες από τους Οθωμανούς 600 χρόνια πριν, είναι ιστορική αλήθεια, δεν είναι;

απο ποτε ευχαριστιεται κανεις που οι τουρκοι κατεκτησαν τους ελληνες (τουλαχιστον και τους ελληνες) εαν δεν νοιωθει ελληνας?
 

Vagelis_20

Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2009
Μηνύματα
709
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
6
Vaggeli 20 δεν τραβας καμμια μαλακια να ξελαφρωσεις?

Βασικά κάνας αναρχικός αγράμματος θα είσαι.Ένα από τα σκουπίδια που βλέπεις σε πλατείες,παγκάκια,καφετέριες της κακιάς ώρας..Με κάτι τέτοιους σαν εσένα δεν προκειται να φύγει ούτε το ΔΝΤ ούτε οι ξένοι νταβατζήδες.
 

ntyrse

Μέλος
Εγγρ.
22 Μαρ 2006
Μηνύματα
81
Like
2
Πόντοι
0
Ακριβως οπως τα λες και οπου βρισκουμε φασιστα τον τακτοποιουμε, ξερεις εσυ
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom