Νέα

Herbalife-Ευκαιρία Καριέρας ή μια καλοστημένη Απάτη;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Bourdeliaris22
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 132
  • Εμφανίσεις 16K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

psix_fan

Μέλος
Εγγρ.
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.439
Κριτικές
5
Like
459
Πόντοι
36
Βέβαια... Ό,τι πεις!  :cheesy:
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πια ανεργεία ρε παιδια? Ένα πολυ καλός μου φίλος ωάχνει πωλητές 3 μήνες ουτε τηλέφωνο δεν τον έχουν πάρει έως και σήμερα που τον είδα.Όποιος σοβαρά ενδιαφέρεται ας μου στείλει πμ να ενημερώσω.

Ψαχνει πωλητές 3 μήνες;
Τι πουλάει;
Βασικό μισθό δίνει ή μόνο ποσοστά επί των πωλήσεων;
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πριν λίγο καιρό ένας γνωστός μου βρήκε μια αγγελία στην Χ.Ε από εταιρεία μεγάλου ομίλου που ζήταγε πωλητές ακινήτων.Έστειλε βιογραφικό,τον κάλεσαν και πήγε για συνέντευξη.Τελικά,δεν έδιναν μισθό ούτε 300€,δεν πλήρωναν εννοείται ένσημα,και απλώς του έλεγαν ότι θα παίρνει 40% επί της προμήθειας που θα έπαιρνε η εταιρεία αν πούλαγε ένα ακίνητο.Φυσικά έφυγε σε 4 λεπτά..
 

Stratocaster

Μέγας
Εγγρ.
21 Νοε 2007
Μηνύματα
1.105
Κριτικές
12
Like
1.674
Πόντοι
4.655
Η herbalife δεν ειναι απλα μια απατη...Ειναι μια πολυ καλοστημενη απατη..
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
Πήγε να με μπλέξει πριν 6 χρόνια ένας,μέλος ενός φόρουμ,αλλά δεν τσίμπησα.Παρουσιαζόταν στο φόρουμ ως εισοδηματίας,χειμερινές διακοπές στις Άλπεις κλπ,χωρίς σαφή εργασία,και μια μέρα που μιλούσαμε μου το πέταξε.Αλλά έχουν γνώση οι φύλακες!
 

poutanakias1970

Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
72
Κριτικές
1
Like
18
Πόντοι
0
αναζητηστε την fm group παλλικαρια σοβαροτατο δυκτιακο μαρκετινγκ
 

Επισκέπτης
Ελατε για τρυγο ρε να περνετε 30 γιουργια στο χερι και 2 πιατα φαγητο ημερησιως.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Ελατε για τρυγο ρε να περνετε 30 γιουργια στο χερι και 2 πιατα φαγητο ημερησιως.
Παραλίμνιε σύντροφε, άντε καλό τρύγο νάχεις ;)
Θα ερχόμουνα να σε βοηθήσω, τζάμπα βεβαίος, αλλά είμαι μπίζι

Μάγκες, το ξαναλέω, έστω και αν πολλοί διαφωνούν, όποιοςέχει κανενα κτήμα ας πάει να το ξεχορταριάσει. Θα πέσει τρελή πείνα. Αφήστε τα κουστούμια και τα τρελά όνειρα (και παραμύθια) και σηκόστε τα μανίκια.
 

Επισκέπτης
Τρικαρδε, απο αυριο και για 10 μερες θα ακουω αλβανικα και αυγανικα. Αντε να ξεπιαστω κιολας γιατι πολυ καθισιο επεσε τωρα τελευταια.
 

trikardos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2008
Μηνύματα
11.075
Like
24
Πόντοι
166
Τρικαρδε, απο αυριο και για 10 μερες θα ακουω αλβανικα και αυγανικα. Αντε να ξεπιαστω κιολας γιατι πολυ καθισιο επεσε τωρα τελευταια.

Βέβαια να ξεπιαστεις, αφού στις όχθες της λίμνης όλο τον Αυγουστο, είπιες ένα φορτηγό μπύρες.

Σε ζηλεύω μάγκα μου.

Άσε τους λαλακες να κυνηγού καριέρες από αμερικάνους σεκταριστές.
 

pepe_le_pew

Μέλος
Εγγρ.
28 Μαΐ 2008
Μηνύματα
1.709
Like
0
Πόντοι
16
  το συστημα δεν ειναι καινουργιο,

  Στην ταινια (Ο μικες πανρευεται 1968) που ο Βογιατζης κανει τον Μικε -σας χαιρετησα δεν σας χαιρετησα , χαιρετε τι κανετε καλα ευχαριστω- παει σε μια εταιρεια που του λενε διαφορα και μετα του λενε και ολα αυτα θα τα κανει μολις με 2000 δρχ .

  Τοσο καλο μισθο λεει ο  Μικες , δεν καταλαβατε λεει ο αλλος εσεις θα τα δωσετε για να αγορασετε τα προιοντα

   Πρωτη φορα που ακουω δουλεια που πληρωνεις αντι να πληρωνεσαι λεει ο χαζοΜικες !!! ;) ;) ;)
 

mesoremes

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιαν 2009
Μηνύματα
152
Like
17
Πόντοι
1
καλημερα και απο μενα...το εχω δει αρκετα το θεμα οποτε οπιος θελει πληροφοριες μπορει να ροτησει ηθελα να ξεκολησω μια φιλη απο τους μαλακες πριν χρονια της οποιας της ειχε γινει κανονικα πλυση εγκεφαλου...

για καπιους που θυμουντε ειχε κοπει ζωντανη εκπομπη στον αερα του ΜΑΝΕΣΙ ΣΤΟΝ ΑΝΤ1 με θεμα την εν λογο εταιρια....

σαν γενικο σχολιο αν εισαι ενας καλος πολιτης με μεγαλο κυκλο και γνιριμιες και μπορεις να ξεφορτοθεις ενα καρο αχρηστα πραγματα σε σιγκεκριμενο χρονο μιας και ολλα τα προιοντα ληγουν..και βεβαια σε φούλ τιμε δουλια μπορεις να βγαλεις ςνα μεροκαματο αλλιος σου μενουν ολλα και τα εχεις πληρωσει απο την τυσεπη σου...

αλλα και να μπορεις να τα ξεφορτωθεισ ενοητε οτι ολη η διακηνηση ειναι παρανομη αφου τιποτα δεν συνοδευεται απο το αναλογο παραστατικο....

ευχαριστω....
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.347
Κριτικές
3
Like
6.953
Πόντοι
1.486
Εντομεταξυ μας ελεγαν οτι ασχολειτε και ενας του πολεμικου ναυτικου ο οποιος ειναι καταενθουσιασμενος και δουλευει σε υποβρυχιο. Και κανει ο ανθρωπος πως και πως να αναδυθει για να επικηνωνισει μαζι μας γιατι κατω απο το νερο δεν πιανει σημα το κινητο του!!  
Χωρις πλάκα..Ειμαι πολύ επιφυλακτικός για την AMWAY και κατηγορηματικά αρνητικός για την HERBALIFE γιατί τις ξέρω και τις δύο.Στην πρώτη είμαι στέλεχος μικρομεσαίο,δηλαδή εχω αγοράσει φίλτρο νερου -E SPRING- 700 ευρώ και έχω μείνει ικανοποιημένος από το νερό που βγάζει.Κυρίως για τα παιδιά το πήρα..Το εδωσα και σε δυο τρια φιλαρακια και μου ηρθαν πίσω 20% επί τρία...Όμως δεν εδωσα λεφτα για να πάρω προιόντα,ούτε βαλιτσακι πήρα..Τωρα λέω για το φιλτρο σε όποιον θέλει,αυτός ΑΝ θέλει μπαινει στο site της ΑΜWAY και αγοράζει,αν δεν θελει δεν μπαινει.Ουτε σε σεμιναρια εχω παει,ούτε εχω πληρωσει κατι άλλο.Πάντως ειναι γεγονός ότι δυο δικοί μας,εχουν ηγετική θέση στην Ελλάδα και μαλιστα παραιτήθηκαν απο το Ναυτικό και συνεχίζουν εκεί..Και το καλοκαίρι που μας περασε φυγαν άλλοι δυο Αντιπλοίαρχοι για εκεί...Πάντως ,επειδη ειμαστε μορφωμενοι και νοήμονες ανθρωποι,κανείς δεν σου χαρίζει λεφτα έτσι για πλάκα.Τους τα φέρνεις ,σε ανταμοίβουν.Η ουσία είναι ότι έτσι και δουλεψει μια ομάδα που εχεις φτιάξει,χωρίς να ασχολείσαι εσύ παιρνεις ποσοστα..Πιστεύω δηλαδή ότι αξίζει το στησιμο της ομαδας και όχι η πώληση,τουλαχιστον για μενα...Φίλε που ρωτησες στην αρχή,ψαξτο καλά και κυρίως ΜΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ....
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
Χωρις πλάκα..Ειμαι πολύ επιφυλακτικός για την AMWAY και κατηγορηματικά αρνητικός για την HERBALIFE γιατί τις ξέρω και τις δύο.Στην πρώτη είμαι στέλεχος μικρομεσαίο,δηλαδή εχω αγοράσει φίλτρο νερου -E SPRING- 700 ευρώ και έχω μείνει ικανοποιημένος από το νερό που βγάζει.Κυρίως για τα παιδιά το πήρα..Το εδωσα και σε δυο τρια φιλαρακια και μου ηρθαν πίσω 20% επί τρία...Όμως δεν εδωσα λεφτα για να πάρω προιόντα,ούτε βαλιτσακι πήρα..Τωρα λέω για το φιλτρο σε όποιον θέλει,αυτός ΑΝ θέλει μπαινει στο site της ΑΜWAY και αγοράζει,αν δεν θελει δεν μπαινει.Ουτε σε σεμιναρια εχω παει,ούτε εχω πληρωσει κατι άλλο.Πάντως ειναι γεγονός ότι δυο δικοί μας,εχουν ηγετική θέση στην Ελλάδα και μαλιστα παραιτήθηκαν απο το Ναυτικό και συνεχίζουν εκεί..Και το καλοκαίρι που μας περασε φυγαν άλλοι δυο Αντιπλοίαρχοι για εκεί...Πάντως ,επειδη ειμαστε μορφωμενοι και νοήμονες ανθρωποι,κανείς δεν σου χαρίζει λεφτα έτσι για πλάκα.Τους τα φέρνεις ,σε ανταμοίβουν.Η ουσία είναι ότι έτσι και δουλεψει μια ομάδα που εχεις φτιάξει,χωρίς να ασχολείσαι εσύ παιρνεις ποσοστα..Πιστεύω δηλαδή ότι αξίζει το στησιμο της ομαδας και όχι η πώληση,τουλαχιστον για μενα...Φίλε που ρωτησες στην αρχή,ψαξτο καλά και κυρίως ΜΗΝ ΔΩΣΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ....

καλό χειμώνα ναυαρχιδούλη .... τι κάνεις όρε? πέρα από το καζίνο ασχολείσαι και με δαύτα? δεν μας τάπες αυτά ρεεεεεε..... θα σε ξομολογήσω μόλις σε δώ από κοντά...

δικτυωμένος με κυκλώματα της νύχτας είσαι....
(σημείωση... το έτερο μιλφ της φωτό από την Πάρνηθα εμφανίστηκε και αυτή ως ρεσεψιόν στο ξενοδοχείο που σου έλεγα)...
 

tsirikapis

Μέλος
Εγγρ.
24 Ιαν 2009
Μηνύματα
55
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
αν κι είναι για το πέο το όλο σύστημα της και γενικά ο γλοιώδης τρόπος διαφήμισης/παρουσίασης της, αν έχεις λέγειν και υπομονή να 'ρχεσαι σε διαρκή επαφή με το κάθε μαλακά κτλ μπορεί και να βγάλεις κάτι.Γνωρίζω ένα άτομο που βγαζε κανα 800 το μήνα συνήθως σε επαρχία.
 

ADMIRAL GR

Τιμημένος
Εγγρ.
27 Αυγ 2005
Μηνύματα
15.347
Κριτικές
3
Like
6.953
Πόντοι
1.486
καλό χειμώνα ναυαρχιδούλη .... τι κάνεις όρε? πέρα από το καζίνο ασχολείσαι και με δαύτα? δεν μας τάπες αυτά ρεεεεεε..... θα σε ξομολογήσω μόλις σε δώ από κοντά...

δικτυωμένος με κυκλώματα της νύχτας είσαι....
(σημείωση... το έτερο μιλφ της φωτό από την Πάρνηθα εμφανίστηκε και αυτή ως ρεσεψιόν στο ξενοδοχείο που σου έλεγα)...
Καλό χειμώνα και σε σένα τρισμέγιστο ΤΕΡΑΣ!!!!Τι να κάνουμε,ο καθένας στον τομέα του.Εγώ στον τζόγο και στα dealing,εσύ στα μιλφέιγ!!!Θέλω ενημέρωση για τα μιλφακια μπας και κανουμε καμια εξόρμηση.... :2on1: :2on1: :2on1: :2on1:
 

teras1956

Μέλος
Εγγρ.
17 Φεβ 2006
Μηνύματα
4.547
Like
11
Πόντοι
16
μιλφείγ και όχι μόνο ναυαρχιδούλη μου.. γαμάω και νεανίσκες αμα λάχει να πούμε...
 

apoc

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Δεκ 2005
Μηνύματα
17.705
Κριτικές
30
Like
393
Πόντοι
3.115
Πριν λίγο καιρό ένας γνωστός μου βρήκε μια αγγελία στην Χ.Ε από εταιρεία μεγάλου ομίλου που ζήταγε πωλητές ακινήτων.Έστειλε βιογραφικό,τον κάλεσαν και πήγε για συνέντευξη.Τελικά,δεν έδιναν μισθό ούτε 300€,δεν πλήρωναν εννοείται ένσημα,και απλώς του έλεγαν ότι θα παίρνει 40% επί της προμήθειας που θα έπαιρνε η εταιρεία αν πούλαγε ένα ακίνητο.Φυσικά έφυγε σε 4 λεπτά..
Μάλλον ο φιλος σου δεν ηθελε να δουλεωει φιλαράκι αλλά να τσιμπαει το μηνιατικο και στα @@ του ολα.Πουληση δεν πουληση χεστικε.Εμ δεν είναι έτσι ομως
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom