Νέα

HELP! Μου χάκαραν το λογαριασμό στο Facebook

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα κωλο-γερος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 127
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
Χθες τα ξημερωματα μου χακαραν τον λογαριασμο μου στο facebook με αποτελεσμα τωρα να εχουν ολες τις επαφες μου στο μεσσεντζερ και να μπορουν να δουν και τις συνομιλιες μου.
Προσπαθω να το μπλοκαρω αλλα ο χακερ, του οποιου εχω το μειλ, εχει αλλαξει το μειλ και τον κωδικο και δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο. Στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν τεχνικα, μονο ποινικα αν κανω καταγγελια σε αστυνομικο τμημα. Επειδη ο λογαριασμος αφορουσε και την δουλεια μου, φοβαμαι μηπως ο μαγκας κανει τιποτα απατες μεσω του λογαριασμου μου, δηλ. να ερθει σε επαφη με πελατες μου που ειναι στο μεσσεντζερ.


Το θεμα ειναι σοβαρο, ας προσπαθησουμε να μην το μπαχαλεψουμε απο την πρωτη σελιδα:confused:
 

celebre

Μέγας
Εγγρ.
15 Μαΐ 2019
Μηνύματα
16.838
Like
18.106
Πόντοι
3.656
Χθες τα ξημερωματα μου χακαραν τον λογαριασμο μου στο facebook με αποτελεσμα τωρα να εχουν ολες τις επαφες μου στο μεσσεντζερ και να μπορουν να δουν και τις συνομιλιες μου.
Προσπαθω να το μπλοκαρω αλλα ο χακερ, του οποιου εχω το μειλ, εχει αλλαξει το μειλ και τον κωδικο και δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο. Στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν τεχνικα, μονο ποινικα αν κανω καταγγελια σε αστυνομικο τμημα. Επειδη ο λογαριασμος αφορουσε και την δουλεια μου, φοβαμαι μηπως ο μαγκας κανει τιποτα απατες μεσω του λογαριασμου μου, δηλ. να ερθει σε επαφη με πελατες μου που ειναι στο μεσσεντζερ.


Το θεμα ειναι σοβαρο, ας προσπαθησουμε να μην το μπαχαλεψουμε απο την πρωτη σελιδα:confused:
Ειχα σκοπο να βοηθησω,αλλα θα κανω υπομονη(τουλαχιστον για μια σελιδα):hi::confused::confused::confused:
 

poutsesmple1447

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2022
Μηνύματα
575
Like
487
Πόντοι
26
Ειχα σκοπο να βοηθησω,αλλα θα κανω υπομονη(τουλαχιστον για μια σελιδα):hi::confused::confused::confused:
αστο εσυ δεν τα ξερεις καλα... θα τα κανεις χειροτερα ασε τον αθηναιο να αναλαβει...
 

kiss-my-feet

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Αυγ 2023
Μηνύματα
653
Like
1.353
Πόντοι
206
αν επιλεξεις "ξεχασα τον κωδικο μου" στην σελιδα συνδεσης δεν μπορεις να κανεις νεο κωδικο; με το e-mail που εχεις η και το κινητο αν εχεις βαλει. το ε-μαιλ του προφιλ δεν αλλαζει νομιζω. ο τυπος εκανε ιδιο λογαριασμο προφιλ με αλλο μειλ ομως .
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
Χθες τα ξημερωματα μου χακαραν τον λογαριασμο μου στο facebook με αποτελεσμα τωρα να εχουν ολες τις επαφες μου στο μεσσεντζερ και να μπορουν να δουν και τις συνομιλιες μου.
Προσπαθω να το μπλοκαρω αλλα ο χακερ, του οποιου εχω το μειλ, εχει αλλαξει το μειλ και τον κωδικο και δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο. Στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν τεχνικα, μονο ποινικα αν κανω καταγγελια σε αστυνομικο τμημα. Επειδη ο λογαριασμος αφορουσε και την δουλεια μου, φοβαμαι μηπως ο μαγκας κανει τιποτα απατες μεσω του λογαριασμου μου, δηλ. να ερθει σε επαφη με πελατες μου που ειναι στο μεσσεντζερ.


Το θεμα ειναι σοβαρο, ας προσπαθησουμε να μην το μπαχαλεψουμε απο την πρωτη σελιδα:confused:
εφοσον ειναι επαγγελματικο το προφιλ και δεν θες να γινουν απατες, γιατι δεν εχεις κανει ηδη καταγγελια σε αστυνομικο τμημα οπως σου ειπαν; Το φβ δεν αναγνωριζει οτι το σταθερο email που ειχες για καποιον καιρο, ξαφνικα αλλαξε και καποιος αλλος μπαινει απο αλλο μερος;

Για να εγινε η μαλακια, καπως εδωσες προσβαση εσυ παντως, κατα 99%, κατι κατεβασες, κατι αποδεχτηκες, δεν ξερω...

Κοιτα, μην πανικοβαλεσαι, ακομα και πουστια με πελατη να προσπαθησουν να κανουν, μαλλον θα αποτυχουν γιατι θα το κανουν με χαζο τροπο οπως παντα. Ο τοιχος σου ειναι ανοιχτος για δημοσιευσεις τουλαχιστον να γραψει κανας συγγενης ή να σε κανει ταγκ οτι το προφιλ χακαριστηκε;

Δεν μου χει τυχει οποτε δεν ξερω κατι αλλο συγκεκριμενο, καλη τυχη παντως...
 

Ωρίων

Μέγας
Εγγρ.
7 Ιουλ 2019
Μηνύματα
6.390
Κριτικές
2
Like
18.318
Πόντοι
3.836
Χθες τα ξημερωματα μου χακαραν τον λογαριασμο μου στο facebook με αποτελεσμα τωρα να εχουν ολες τις επαφες μου στο μεσσεντζερ και να μπορουν να δουν και τις συνομιλιες μου.
Προσπαθω να το μπλοκαρω αλλα ο χακερ, του οποιου εχω το μειλ, εχει αλλαξει το μειλ και τον κωδικο και δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο. Στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν τεχνικα, μονο ποινικα αν κανω καταγγελια σε αστυνομικο τμημα. Επειδη ο λογαριασμος αφορουσε και την δουλεια μου, φοβαμαι μηπως ο μαγκας κανει τιποτα απατες μεσω του λογαριασμου μου, δηλ. να ερθει σε επαφη με πελατες μου που ειναι στο μεσσεντζερ.


Το θεμα ειναι σοβαρο, ας προσπαθησουμε να μην το μπαχαλεψουμε απο την πρωτη σελιδα:confused:
Εσείς δεν είστε που σας έπαιρναν και σας ξαναέπαιρναν από τη Microsoft (και καλά) και σας ζητούσαν να τους δώσετε κωδικούς για να αποκτήσουν πρόσβαση στον υπολογιστή σας για να φτιάξουν κάτι; Λέτε να έχει σχέση;
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
Χθες τα ξημερωματα μου χακαραν τον λογαριασμο μου στο facebook με αποτελεσμα τωρα να εχουν ολες τις επαφες μου στο μεσσεντζερ και να μπορουν να δουν και τις συνομιλιες μου.
Προσπαθω να το μπλοκαρω αλλα ο χακερ, του οποιου εχω το μειλ, εχει αλλαξει το μειλ και τον κωδικο και δεν μπορω να μπω στον λογαριασμο. Στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος που πηρα τηλεφωνο μου ειπαν οτι δεν μπορουν να επεμβουν τεχνικα, μονο ποινικα αν κανω καταγγελια σε αστυνομικο τμημα. Επειδη ο λογαριασμος αφορουσε και την δουλεια μου, φοβαμαι μηπως ο μαγκας κανει τιποτα απατες μεσω του λογαριασμου μου, δηλ. να ερθει σε επαφη με πελατες μου που ειναι στο μεσσεντζερ.


Το θεμα ειναι σοβαρο, ας προσπαθησουμε να μην το μπαχαλεψουμε απο την πρωτη σελιδα:confused:
βαλε ολους τους γνωστους σου να κανουν ριπορτ στο προφιλ σου οτι χακαριστηκε.
Με καμια 10ρια ριπορτ λογικα θα μπλοκαριστει αυτοματα για αρχη. Μετα βλεπουμε

1691523343489.png


find support

1691523424387.png


i want to help

1691523438926.png


hacked
 

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.195
Like
8.688
Πόντοι
1.406
Ίσως έχει νόημα και η αποστολή ενός μαζικού email, με bcc, σε σημαντικούς πελάτες όπου θα τους γίνεται γνωστό το γεγονός της παραβίασης του συγκεκριμένου λογαριασμού στο fb.
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
εφοσον ειναι επαγγελματικο το προφιλ και δεν θες να γινουν απατες, γιατι δεν εχεις κανει ηδη καταγγελια σε αστυνομικο τμημα οπως σου ειπαν; Το φβ δεν αναγνωριζει οτι το σταθερο email που ειχες για καποιον καιρο, ξαφνικα αλλαξε και καποιος αλλος μπαινει απο αλλο μερος;

Για να εγινε η μαλακια, καπως εδωσες προσβαση εσυ παντως, κατα 99%, κατι κατεβασες, κατι αποδεχτηκες, δεν ξερω...

Κοιτα, μην πανικοβαλεσαι, ακομα και πουστια με πελατη να προσπαθησουν να κανουν, μαλλον θα αποτυχουν γιατι θα το κανουν με χαζο τροπο οπως παντα. Ο τοιχος σου ειναι ανοιχτος για δημοσιευσεις τουλαχιστον να γραψει κανας συγγενης ή να σε κανει ταγκ οτι το προφιλ χακαριστηκε;

Δεν μου χει τυχει οποτε δεν ξερω κατι αλλο συγκεκριμενο, καλη τυχη παντως...
To εχω γεμισει με αναρτησεις οτι εχει χακαριστει, δεν εχω δει καμμια αντιδραση.
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
βαλε ολους τους γνωστους σου να κανουν ριπορτ στο προφιλ σου οτι χακαριστηκε.
Με καμια 10ρια ριπορτ λογικα θα μπλοκαριστει αυτοματα για αρχη. Μετα βλεπουμε

1691523343489.png


find support

1691523424387.png


i want to help

1691523438926.png


hacked
Εχω βαλει πολλους να κανουν αναφορα, επισης εχω ειδοποιησει πολλους πελατες για το μεσσεντζερ, φοβαμαι μηπως κανει καμμια τρελη προσφορα στα ειδη που εμπορευομαι και αρχισει να μαζευει προκαταβολες.
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
Εσείς δεν είστε που σας έπαιρναν και σας ξαναέπαιρναν από τη Microsoft (και καλά) και σας ζητούσαν να τους δώσετε κωδικούς για να αποκτήσουν πρόσβαση στον υπολογιστή σας για να φτιάξουν κάτι; Λέτε να έχει σχέση;
Ναι, τελικα δεν τους ειχα δωσει προσβαση. Αυτοι το τηλεφωνο που με παιρνανε ητανε απο Βελγιο, αυτος υποτιθεται οτι ειναι απο Λος Αντζελες
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
"Σημείωση: Αν το email που σχετίζεται με τον λογαριασμό σας στο Facebook έχει αλλάξει, μπορείτε να αναιρέσετε αυτή την αλλαγή. Όταν αλλάζει μια διεύθυνση email, στέλνουμε στην προηγούμενη διεύθυνση email ένα μήνυμα με έναν ειδικό σύνδεσμο. Μπορείτε να πατήσετε αυτόν τον σύνδεσμο για να αναιρέσετε την αλλαγή της διεύθυνσης email και να ασφαλίσετε τον λογαριασμό σας."
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
αν επιλεξεις "ξεχασα τον κωδικο μου" στην σελιδα συνδεσης δεν μπορεις να κανεις νεο κωδικο; με το e-mail που εχεις η και το κινητο αν εχεις βαλει. το ε-μαιλ του προφιλ δεν αλλαζει νομιζω. ο τυπος εκανε ιδιο λογαριασμο προφιλ με αλλο μειλ ομως .
Οχι, γιατι εχει αλλαξει το μειλ μου και το μειλ επανακτησης και στελνει τον κωδικο στο δικο του μειλ.
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
"Σημείωση: Αν το email που σχετίζεται με τον λογαριασμό σας στο Facebook έχει αλλάξει, μπορείτε να αναιρέσετε αυτή την αλλαγή. Όταν αλλάζει μια διεύθυνση email, στέλνουμε στην προηγούμενη διεύθυνση email ένα μήνυμα με έναν ειδικό σύνδεσμο. Μπορείτε να πατήσετε αυτόν τον σύνδεσμο για να αναιρέσετε την αλλαγή της διεύθυνσης email και να ασφαλίσετε τον λογαριασμό σας."
Το κανω απο χθες το πρωι αυτο, δεν το δεχεται, οι κωδικοι πανε στο μειλ του χακερ.
 

paparotriftoulas

Ανώτατος
Εγγρ.
13 Σεπ 2014
Μηνύματα
9.998
Κριτικές
67
Like
29.001
Πόντοι
10.336
Το κανω απο χθες το πρωι αυτο, δεν το δεχεται, οι κωδικοι πανε στο μειλ του χακερ.
δεν εχω κατι αλλο να βοηθησω. Καλη τυχη ευχομαι.

Αν θες ποσταρε το mail του χακερ να του το μπαχαλεψουμε :coffee: αυτο το κανουμε καλα
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
δεν εχω κατι αλλο να βοηθησω. Καλη τυχη ευχομαι.

Αν θες ποσταρε το mail του χακερ να του το μπαχαλεψουμε :coffee: αυτο το κανουμε καλα
Θα περιμενω λιγο 1-2 ημερες, μηπως εχει γινει καμμια μαλακια κατα λαθος και μετα θα το βγαλω στη φορα να του γαμησουμε τα πρεκια. dχχχχχχχχχχχs@hotmail.com
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.694
Like
29.009
Πόντοι
6.056
Για αυτο ασφαλιζουμε τους λογαριασμούς μας διπλα και τριπλα με two Factor authentication και με κινητο τηλέφωνο... Δεν γίνεται να χακαριστουν και τα τρια.
 
OP
OP
κωλο-γερος

κωλο-γερος

Ανώτατος
Εγγρ.
7 Οκτ 2008
Μηνύματα
31.601
Κριτικές
36
Like
35.063
Πόντοι
18.565
Για αυτο ασφαλιζουμε τους λογαριασμούς μας διπλα και τριπλα με two Factor authentication και με κινητο τηλέφωνο... Δεν γίνεται να χακαριστουν και τα τρια.
Μαλακια μου, το ξερω.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom