Νέα

H Γη είναι επίπεδη;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anexelektos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 668
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Εσύ τί λές ;

  • Εγώ λέω οτι είναι στρογγυλή

    Ψήφοι: 66 26,6%
  • Εγώ λέω ότι είναι επίπεδη

    Ψήφοι: 31 12,5%
  • Εγώ λέω ότι είναι τρίγωνη

    Ψήφοι: 50 20,2%
  • Εγώ λέω ότι δεν υπάρχει γή αλλά ζούμε σε ένα χωροχρονικό μάτριξ που απωτυπώνεται σε ένα σημείο

    Ψήφοι: 101 40,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    248

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
Ενα άλλο καλό επιχείρημα των επιπεδιστων είναι τα αεροπλάνα το πως γινεται το ανατολη δυση και το δυση ανατολή να έχουν τους ίδιους πάνω κατω χρόνους , το παρακάτω βίντεο υποτίθεται εξηγει το πως γίνεται .. εγω προσωπικά δεν το καταλαβαίνω :P



Δε καταλαβα χριστο τυπε...
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.381
Like
26.160
Πόντοι
5.506
εγω περπατησα μια φορα λιγο πιο μακρυα απο απο την αστραλια και κοντεψα να γρεμοτσακιστω....
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
εγω περπατησα μια φορα λιγο πιο μακρυα απο απο την αστραλια και κοντεψα να γρεμοτσακιστω....

Καλα εσυ παιζει να πηγες μεχρι κερατσινι δραπετσονα η καμινα στο γκεττο με το τακη  :grin:

ερωτηση
αν η γη ηταν επιπεδη, θα μπορουσες αν κατευθυνοσουν δυτικα και διατηρουσες σταθερη πορεια να ξαναβρεθεις στο ιδιο μερος;


Μμμμμ οχι!

Θα βρισκες γκρεμο! Χαος! Απο κατω θα ηταν το διαστημα
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.381
Like
26.160
Πόντοι
5.506
τυπε δλδ συμφωνα με την θεωρια δεν εχει φτασει ποτε ανθρωπος στην ακρη της γης?
 

gggjjjjj

Μέλος
Εγγρ.
19 Μαΐ 2018
Μηνύματα
911
Like
206
Πόντοι
6
τυπε δλδ συμφωνα με την θεωρια δεν εχει φτασει ποτε ανθρωπος στην ακρη της γης?

Τι να σου πω τυπε... μπορει να χει φτασει και να μας το κρυβουν!
Οπως μας κρυβουν την υπαρξη εξωγηινων νοημωνων οντων!
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.381
Like
26.160
Πόντοι
5.506
στο ματριξ πιστευεις?
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.762
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
Δε καταλαβα χριστο τυπε...
Αυτό που λεει στο βίντεο είναι οτι εφοσον η γη γυρίζει προς την ανατολή , δηλαδη η αμερικη σε μερικές ώρες βρίσκεται εκει που βρισκόταν πριν λίγες ωρες η ευρώπη , άρα δεν θα ηταν λογικό το ευρωπη αμερικη , παράδειγμα το πορτογαλία - μεξικο να ηταν πιο γρήγορο απο το μεξικο - πορτογαλία με το αεροπλάνο;

Αλλα κάπως εξηγει στο βίντεο οτι αυτό δεν μπορει να συμβεί για κάποιους λόγους τους οποίους ούτε εγώ κατάλαβα .. :P
 

Celebc

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
6.390
Like
100
Πόντοι
66
να φερω την μπενζινα τυπε....? :S :S :S
:2funny: :2funny: :2funny: κλαμαααααα
εγω περπατησα μια φορα λιγο πιο μακρυα απο απο την αστραλια και κοντεψα να γρεμοτσακιστω....
καλα εσυ εισαι ο ιντιανα τζουνς του μπου..τουλαχιστον πηρες ζακετα :think: :S :S :S
 

το πουλί

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Νοε 2014
Μηνύματα
18.274
Like
597
Πόντοι
246
νομιζω ηταν ο μαγγελανος που εκανε το γυρο
αλλα αν εκανε το γυρω οπως σε ενα ταψι λογικα απο τη μια μερια θα ειχε θαλασσα και απο την αλλη τοιχο
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.381
Like
26.160
Πόντοι
5.506
:2funny: :2funny: :2funny: κλαμαααααακαλα εσυ εισαι ο ιντιανα τζουνς του μπου..τουλαχιστον πηρες ζακετα :think: :S :S :S
τυπε θα αρχισω αμμεσα αγωνα να τοποθετηθουν καγκελα στην ακρη της γης γιατι ειναι πολυ επικυνδινο να πεσεις κατω  :S :S :S
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.762
Κριτικές
6
Like
3.430
Πόντοι
736
ερωτηση
αν η γη ηταν επιπεδη, θα μπορουσες αν κατευθυνοσουν δυτικα και διατηρουσες σταθερη πορεια να ξαναβρεθεις στο ιδιο μερος;
Σαν απάντηση σε αυτό οι οπαδοί της επίπεδης γης υποστηρίζουν οτι ο κολόμβος η ποιος ηταν τελος πάντων έκανε μεν τον γύρο της γης αλλα έκανε τον γυρο σαν να είσαι στην εξωτερική μεριά ενος μεγάλου ταψιου και να πηγαίνεις γύρω γύρω ... δεν το εξηγω καλά αλλα τέλος πάντων  :S
 

Celebc

Μέλος
Εγγρ.
27 Ιουλ 2017
Μηνύματα
6.390
Like
100
Πόντοι
66
τυπε θα αρχισω αμμεσα αγωνα να τοποθετηθουν καγκελα στην ακρη της γης γιατι ειναι πολυ επικυνδινο να πεσεις κατω  :S :S :S
τυπε η γη εχει πεταλο?ειχα ακουσει για ανθρωπους που ζουν στην κατω πλευρα της επιπεδης γης :S :S :S
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.381
Like
26.160
Πόντοι
5.506
:walkingpenis:
Σαν απάντηση σε αυτό οι οπαδοί της επίπεδης γης υποστηρίζουν οτι ο κολόμβος η ποιος ηταν τελος πάντων έκανε μεν τον γύρο της γης αλλα έκανε τον γυρο σαν να είσαι στην εξωτερική μεριά ενος μεγάλου ταψιου και να πηγαίνεις γύρω γύρω ... δεν το εξηγω καλά αλλα τέλος πάντων  :S
ταψι στρογγυλο τυπε η τετραγωνο? :S :S :S
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.381
Like
26.160
Πόντοι
5.506
αρχιζω να εκνευριζομαι που δεν με συμπεριλαμβανεις στην ανωτερα συνομοταξια :headbang: :S :S :S
εισαι στους κλπ οπως και εγω τυπε αλλα εδω ειναι επιστημονικο το νημα και δεν ηθελα να μας προσβαλλω 3χ :S
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom