Νέα

H Γη είναι επίπεδη;;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα anexelektos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 670
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Εσύ τί λές ;

  • Εγώ λέω οτι είναι στρογγυλή

    Ψήφοι: 66 26,6%
  • Εγώ λέω ότι είναι επίπεδη

    Ψήφοι: 31 12,5%
  • Εγώ λέω ότι είναι τρίγωνη

    Ψήφοι: 50 20,2%
  • Εγώ λέω ότι δεν υπάρχει γή αλλά ζούμε σε ένα χωροχρονικό μάτριξ που απωτυπώνεται σε ένα σημείο

    Ψήφοι: 101 40,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    248

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.556
Πόντοι
2.456

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
28
Like
19.336
Πόντοι
5.896
:coffee::confused::confused::confused::hi:
cdaa2a6102e047ab8cbcdb8cadb834ef.jpg
....ωωωω νσγ μεσημεριατικα!!!!! :headbang::headbang::headbang:
1683125517
 

Odin_

Ανώτερος
Εγγρ.
1 Δεκ 2014
Μηνύματα
4.448
Κριτικές
28
Like
19.336
Πόντοι
5.896
Eιδες τυπε?Φυσικη ομορφια,ουτε φιλτρα,ουτε τιποτα.:coffee::confused::confused::confused:
...μαγκα μου δν εχει φιλτρα γτ κρασαρουν μνημες κ επεξεργαστες οταν παει να εφαρμοστει το φιλτρο σε ολη την επιφανεια !!!:2funny::2funny::2funny::2funny::2funny:
 
Εγγρ.
22 Απρ 2023
Μηνύματα
99
Like
141
Πόντοι
0
τυπε αμα το 1950 σου ελεγε καποιος οτι σε 50 χρονια στην ευρωπη το να κανεις καμακι σε μια γυναικα θα ειναι αδικημα που τιμωρειται με 750 ευρω προστιμο και η πορνεια θα απαγορευεται με απειλη ποινη φυλακισης ενω αντιθετα οι πουστηδες θα κανουν ξεβρακωτοι παρελασεις στους δρομους, θα παντρευονται και θα κανουν δικα τους παιδια με παρενθετες μητερες η θα υιοθετουν ορφανα μωρα και θα τα μεγαλωνουν θα με πιστευες;
εδω εχουν τρελαθει τα κρατη και οι κοινωνιες, μακαρι να ηταν μονο οι βλαμμενοι επιπεδιστες...

Μια χαρα τα λένε οι επιπεδιστες.
 

savvass

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
13 Μαΐ 2010
Μηνύματα
4.753
Κριτικές
6
Like
3.414
Πόντοι
736
Όσον αφορά το γιατί να πούνε ψέματα ... αν λένε ψέματα. Μια θεωρία (δεν θυμάμαι αν την άκουσα κάπου) είναι πως εφόσον είμαστε ένας μικροσκοπικός πλανήτης σε ένα μικρό ηλιακό σύστημα (σε σχέση με τον γαλαξία η σε σχέση με όλο το σύμπαν) άρα είναι πιό εύκολο να αισθανόμαστε μικροί και επομένως ευκολότερα χειραγωγήσιμοι , αφου η γή είναι ένα μυρμήγκι σε σχέση με το σύμπαν ... πόσο μάλλον εμείς που με την σειρά μας είμαστε ένα μυρμήγκι σε σχέση με τον πλανήτη.

Ενώ στο μοντέλο της επίπεδης γής το σύμπαν είτε δεν υπάρχει , η αν υπάρχει κάτι εκτός του θόλου απλά δεν μπορούμε να πάμε εκεί. Άρα σε αυτό το μοντέλο ίσως να μην ηταν τόσο εύκολα τα πράγματα για τους κυβερνόντες. Δηλαδή σε αυτό το μοντέλο κυβέρνηση που σε υποχρέωσε να βάλεις μάσκα στον καθαρό αέρα δεν θα ξανάμπαινε ούτε στην Βουλή. Έτσι νομίζω τουλάχιστον :confused:
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.561
Like
11.320
Πόντοι
3.656
παλιά είχα και εγώ αυτή την απορία αλλά μετά περπάτησα ευθεία μέχρι που ξαναβρέθηκα στο ίδιο σημείο που ξεκίνησα οπότε τώρα ξέρω ότι η γή είναι σφαιρική :confused:
 

ManusMan

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
327
Like
876
Πόντοι
81
Προτιμώ αύτό το σχήμα, φαίνεται πιο βολικό.
maxresdefault.jpg
 
Εγγρ.
22 Απρ 2023
Μηνύματα
99
Like
141
Πόντοι
0
Η γη είναι ένας επίπεδος δίσκος. Στην περίμετρο της είναι η Ανταρκτική. Ο Βόρειος Πόλος είναι στο κέντρο.
 
Εγγρ.
28 Μαΐ 2011
Μηνύματα
10.258
Κριτικές
7
Like
13.999
Πόντοι
3.936
Νομίζω ότι λείπει αυτό το θέμα από εδώ.

Υπάρχουν θεωρίες που λένε και έτσι και αλλιώς.Τελευταία υπάρχει και ένα κίνημα πολιτών, ολόκληρη κοινότητα, που έχει πολλά εκατομμύρια μέλη και κάνει και παγκόσμια συνέδρια και τέτοια που υποστηρίζει ότι η γη είναι επίπεδη και πως τόσα χρόνια μας τα λένε ψέμματα!

Εσείς τι λέτε ότι ισχύει από όλα;
Ναι
 
Εγγρ.
22 Απρ 2023
Μηνύματα
99
Like
141
Πόντοι
0
Διαβάστε λίγο Παλαιά Διαθήκη, λίγο από τα βιβλία του Ησαια και του Ενώχ, και μετά ελάτε πέστε μας ότι κατοικουμε πανω σε μια μπάλα που στριφογυρναει στο σύμπαν :2funny:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Reznov

Reznov

Ανώτερος
Εγγρ.
30 Ιουν 2016
Μηνύματα
18.879
Like
23.217
Πόντοι
6.056
Διαβάστε λίγο Παλαιά Διαθήκη, λίγο από τα βιβλία του Ησαια και του Ενώχ, και μετά ελάτε πέστε μας ότι κατοικουμε πανω σε μια μπάλα που στριφογυρναει στο σύμπαν :2funny:
πολυ σωστα...

μαν με την παρακολουθηση του ντοπα στην πολυκατοικια τι εγινε? τον εχασες? :undecided:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom