Νέα

Γυναικοκτονία στους Αγίους Αναργύρους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα msakis
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 50K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Cantfindname

Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
571
Like
835
Πόντοι
86
Δεκαδες ατομα την ημερα ζητανε ενα περιπολικο να τους συνοδευσει, επειδη απειλουνται ή φανταζονται οτι απειλουνται.
Φυσικα δεν μπορει αυτο να συμβει.
Τωρα βεβαια, που εκατσε η στραβη (και μαλιστα την ωρα του τηλεφωνηματος, ούτε στο νετφλιξ αυτα), αν ξαναβρειτε διαθεσιμο περιπολικο για ληστειες, διαρρηξεις και παρομοια, να μου γραψετε.

Τωρα όποιος ζηταει περιπολικο να τον συνοδευσει, θα γινεται δεκτό. Ψαξτε για περιπολικα εκει που χρειαζονται τωρα. Ποιος τηλεφωνητης θα αρνηθει να στειλει περιπολικο τωρα για το ο,τιδηποτε? Αυτο δεν θελετε? Αυτο θα γινει.
Ναι, πειτε τωρα και ποσοι αστυνομικοι φυλανε την προεδρο της δημοκρατιας, την βρηκατε παλι την απαντηση δεκαχρονου.


Αλλά ετσι ειναι, αντι να κατανοησετε οτι αυτο που ειπε ο αστυνομικος για "ταξι" ηταν απολυτως ορθο, και της προτεινε το ΣΩΣΤΟ, δηλαδη να παει το περιπολικο εκεί που υποτιθεται οτι ηταν ο δραστης, ασχολουμαστε αν ηταν βαριεστημενος, αν μιλουσε ζωηρα, κλπ κλπ., λέτε ό,τι να' ναι εξαιτιας της καταληξης.
Τύπε εγώ προσωπικά, -και φυσικά- το εφαρμόζω στη καθημερινότητά μου, πιστεύω ότι ο καθένας μας πρέπει να παίρνει τα μέτρα του ώστε να αποφύγει να βρεθεί σε καταστάσεις "περίεργες" και επικίνδυνες. Μιας και το μόνο που μπορούμε να ελέγξουμε είναι οι δικές μας πράξεις και αποφάσεις. Δε μπορούμε να ζούμε και να πορευόμαστε με την ελπίδα ότι η χ,ψ προβληματική κατάσταση δε θα οδηγήσει σε κάποιο τραγικό αποτέλεσμα. Πρέπει να προφυλασόμαστε και βασικό αυτού είναι οι σωστές επιλογές.
Η κοπέλα που δολοφονήθηκε φυσικά και επέλεξε να έχει σχέσεις με ένα κατακάθι εν γνώση της. Ο οποιοσδήποτε λογικός άνθρωπος θα μπορούσε να υπολογίσει, να κατανοήσει και να προβλέψει τι αποτέλεσμα θα μπορούσε να επιφέρει αύτη η σχέση. Ήταν ακόμα ευκολότερο αν αναλογιστούμε τι παρελθόν υπήρξε ακόμα και μεταξύ τους

Κατά τα άλλα, εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι στη προκειμένη περίπτωση, στο συγκεκριμένο γεγονός, η αστυνομία λειτούργησε σωστά? Με τις πληροφορίες που είχαν, το ποινικό μητρώο του εν συνεχεία δράστη (ανεξαρτήτως αν η κοπέλα δε προχώρησε σε μήνυση και τα σχετικά), έκαναν ότι περνούσε από το χέρι τους έτσι ώστε έστω να προσπαθήσουν να προλάβουν αυτό το τραγικό γεγονός?
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.284
Like
10.223
Πόντοι
2.606
ΡΕ ΦΙΛΕ ΚΑΘΕ ΣΟΥ ΣΧΟΛΙΟ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΑΣΗ ΛΟΓΙΚΗΣ.
ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΕΛΑΧΙΣΤΟΙ ΣΚΕΦΤΟΝΤΑΙ ΜΕ ΜΥΑΛΟ - ΟΛΟΙ ΜΕ ΑΛΛΑ ΟΡΓΑΝΑ
τυπε μας γραφεις οτι κατεβαινεις κεντρο αθηνας με στρατιωτικες τακτικες λες και ψαχνεις ανταρτες στη ζουγκλα της μυανμαρ και μας ψεγεις οτι δεν σκεφτομαστε λογικα-παρα ελαχιστοι -αλλα με την πουτσα ???

τελικα το σαη ειναι μαγικο!
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
423
Like
755
Πόντοι
81
Ναι αδερφε μου
υπαρχει βιντεο , υπαρχουν φωτο , εσυ δεν εχει δει Χριστό , το ειπες και πιο πανω μονος σου , απλα διαβασες την ανακοινωση της Αστυνομιας
και μας λες και τι ισχυει :tooth::tooth::tooth:
Στην αρχή η μονταζιερες μίλαγαν 50 με 150 μέτρα,τώρα το γύρισαν σε κοντινή απόσταση.
Θα περιμένω να βγάλουν ολόκληρο το βίντεο,τώρα θα το μελετάνε καρέ καρέ μην τους ξεφύγει κανένα φιάσκο όπως τότε με τον φύλακα της Βουλής που προετρεξε να αθωωσει τον οδηγό "Να το,δεν φταίει ο ΔΙΚΟΣ ΜΑΣ".
Οτι θα έπρεπε βέβαια να υπάρχει τροχονόμος για να μπει με παραχώρηση προτεραιότητας στη Βουλή ούτε λόγος....
 

Katikos

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2022
Μηνύματα
423
Like
755
Πόντοι
81
Τύπε εγώ προσωπικά, -και φυσικά- το εφαρμόζω στη καθημερινότητά μου, πιστεύω ότι ο καθένας μας πρέπει να παίρνει τα μέτρα του ώστε να αποφύγει να βρεθεί σε καταστάσεις "περίεργες" και επικίνδυνες. Μιας και το μόνο που μπορούμε να ελέγξουμε είναι οι δικές μας πράξεις και αποφάσεις. Δε μπορούμε να ζούμε και να πορευόμαστε με την ελπίδα ότι η χ,ψ προβληματική κατάσταση δε θα οδηγήσει σε κάποιο τραγικό αποτέλεσμα. Πρέπει να προφυλασόμαστε και βασικό αυτού είναι οι σωστές επιλογές.
Η κοπέλα που δολοφονήθηκε φυσικά και επέλεξε να έχει σχέσεις με ένα κατακάθι εν γνώση της. Ο οποιοσδήποτε λογικός άνθρωπος θα μπορούσε να υπολογίσει, να κατανοήσει και να προβλέψει τι αποτέλεσμα θα μπορούσε να επιφέρει αύτη η σχέση. Ήταν ακόμα ευκολότερο αν αναλογιστούμε τι παρελθόν υπήρξε ακόμα και μεταξύ τους

Κατά τα άλλα, εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι στη προκειμένη περίπτωση, στο συγκεκριμένο γεγονός, η αστυνομία λειτούργησε σωστά? Με τις πληροφορίες που είχαν, το ποινικό μητρώο του εν συνεχεία δράστη (ανεξαρτήτως αν η κοπέλα δε προχώρησε σε μήνυση και τα σχετικά), έκαναν ότι περνούσε από το χέρι τους έτσι ώστε έστω να προσπαθήσουν να προλάβουν αυτό το τραγικό γεγονός?
Επιτέλους ένα λογικό μήνυμα που να περιγράφει τα αυτονόητα για όλους μας.Το τι λάθη έκανε αν έκανε η κοπέλα είναι προσωπικό ζήτημα.ΕΣΥ ΣΑΝ ΠΟΛΙΤΕΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΣΟΥ ΑΝΑΚΟΙΝΩΝΕΙ ΟΤΙ ΚΙΝΔΥΝΕΥΕΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙΣ;
ΤΗΝ ΠΑΡΑΠΕΜΠΕΙΣ ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΌΚΟΛΛΟ...;
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.130
Like
5.785
Πόντοι
1.206
Τελικά, αφού οι αστυνομικοί του ΑΤ Καματερού τα έκαναν όλα σωστά, γιατί ξηλώθηκαν ;
Γιατί πρέπει να ικανοποιηθεί το κοινό περί δικαίου αίσθημα του όχλου, ψηφίζει ο όχλος.
Που δεν ξηλώθηκαν οι περισσότεροι απλά θα μετατεθούν κι όλα καλά.
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.528
Πόντοι
2.816
Δεν σου ζήτησα να αλλάξεις άποψη. Δεν νομίζω να έκανα παράθεση σε κάποια ανάρτηση σου. Ας μην κουράσουμε αλλο.
Εσύ κουράζεις με τα καφενειακα που λες τύπε...
Όπως και το άλλο παρακάτω..
Ξηλώθηκαν γιατί ο όχλος θέλει άρτο και θεάματα.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.284
Like
10.223
Πόντοι
2.606
γιατι ειχαν βαλει το φυλακιο σε εσοχη :tooth::tooth:
...το ενδεχομενο να ειχε πετσικαρει η πορτα της σκοπιας και να μην ανοιγε δεν το σκεφτηκαν οι μαλακες οι μπατσοι να το πουν..ειπαν εκατο χιλιαδες ψεματα στην αγωνια τους να δικαιολογησουν τα αδικαιολογητα και σκασανε τα βιντεο και τα ηχητικα και για μια ακομα φορα τους ξεβρακωσαν και αφησαν εκθετη την ηδη μειωμενη αξιοπιστια της ελλ.αστ.... οι τυποι στην αστυνομια ειναι απιστευτοι ρεμπεσκεδες ,μακραν οι χειροτεροι δημ.υπαλληλοι...ανικανοι ψευτες λαμογια και φερουν οπλισμο....ξηλωμα και στησιμο απο την αρχη δεν παιζει βεβαια γιατι το κεντρικο αφηγημα της κυβερνησης ειναι πως τετοια αστυνομια θελει...χειραγωγησιμη και βυσματικη,επι της ουσιας μακρυ της δεξιο χερι!
 

Jason.vavv

Μέλος
Εγγρ.
30 Νοε 2016
Μηνύματα
500
Κριτικές
1
Like
363
Πόντοι
26
γιατι ειχαν βαλει το φυλακιο σε εσοχη :tooth::tooth:

Εσύ κουράζεις με τα καφενειακα που λες τύπε...
Όπως και το άλλο παρακάτω..
Ξηλώθηκαν γιατί ο όχλος θέλει άρτο και θεάματα.
Είμαι καφενειακος τύπος, έχω το δικαίωμα;
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.528
Πόντοι
2.816
Τύπε εγώ προσωπικά, -και φυσικά- το εφαρμόζω στη καθημερινότητά μου, πιστεύω ότι ο καθένας μας πρέπει να παίρνει τα μέτρα του ώστε να αποφύγει να βρεθεί σε καταστάσεις "περίεργες" και επικίνδυνες. Μιας και το μόνο που μπορούμε να ελέγξουμε είναι οι δικές μας πράξεις και αποφάσεις. Δε μπορούμε να ζούμε και να πορευόμαστε με την ελπίδα ότι η χ,ψ προβληματική κατάσταση δε θα οδηγήσει σε κάποιο τραγικό αποτέλεσμα. Πρέπει να προφυλασόμαστε και βασικό αυτού είναι οι σωστές επιλογές.
Η κοπέλα που δολοφονήθηκε φυσικά και επέλεξε να έχει σχέσεις με ένα κατακάθι εν γνώση της. Ο οποιοσδήποτε λογικός άνθρωπος θα μπορούσε να υπολογίσει, να κατανοήσει και να προβλέψει τι αποτέλεσμα θα μπορούσε να επιφέρει αύτη η σχέση. Ήταν ακόμα ευκολότερο αν αναλογιστούμε τι παρελθόν υπήρξε ακόμα και μεταξύ τους

Κατά τα άλλα, εσύ δηλαδή πιστεύεις ότι στη προκειμένη περίπτωση, στο συγκεκριμένο γεγονός, η αστυνομία λειτούργησε σωστά? Με τις πληροφορίες που είχαν, το ποινικό μητρώο του εν συνεχεία δράστη (ανεξαρτήτως αν η κοπέλα δε προχώρησε σε μήνυση και τα σχετικά), έκαναν ότι περνούσε από το χέρι τους έτσι ώστε έστω να προσπαθήσουν να προλάβουν αυτό το τραγικό γεγονός?
Τύπε αν η αστυνομία ασχολιόταν με κάθε καυγαδακι σαν να είναι υπόθεση ζωής ή θανάτου θα έφτανε στην προχθεσινή περίπτωση μετά από κάνα εξάμηνο
 

ΜΕΝΕΔΗΜΟΣ

Σπουδαίος
Εγγρ.
10 Μαρ 2014
Μηνύματα
6.471
Κριτικές
2
Like
5.717
Πόντοι
2.356
Αυτός ο Κλόσερ και ο άλλος ο Νίπλης πρέπει να είναι 10 έτων ο καθείς. Ούτε ανάγνωση δεν ξέρουν οι άνθρωποι. Τους συμπονούμε.
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.284
Like
10.223
Πόντοι
2.606
Εσύ κουράζεις με τα καφενειακα που λες τύπε...
Όπως και το άλλο παρακάτω..
Ξηλώθηκαν γιατί ο όχλος θέλει άρτο και θεάματα.
δεσε μια πετρα στο λαιμο σου μεγαλη και βουτα στο λιμανι ρε μπαφιαρη να δουμε και κατι!!
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.528
Πόντοι
2.816
Είμαι καφενειακος τύπος, έχω το δικαίωμα;
Δεν βλέπω κάπου να σου αφαιρώ κάποιο δικαίωμα

Εσύ πάλι το δικαίωμα μου να σχολιάζω αυτά που λες μου φαίνεται δεν το σέβεσαι
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

δεσε μια πετρα στο λαιμο σου μεγαλη και βουτα στο λιμανι ρε μπαφιαρη να δουμε και κατι!!
Σπάσε την πλάκα σου εσύ και ο άλλος και άσε μας εμάς στον κόσμο μας
Μαλάκα
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.284
Like
10.223
Πόντοι
2.606
Αυτός ο Κλόσερ και ο άλλος ο Νίπλης πρέπει να είναι 10 έτων ο καθείς. Ούτε ανάγνωση δεν ξέρουν οι άνθρωποι. Τους συμπονούμε.
ειναι γνωστο σε ολους πως ο σχιζοφρενης δεν μπορει να νιωσει συμπονια τυπε...δεν εχει ενσυναισθηση αφου...οποτε μη γραφεις μαλακιες .....
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.126
Like
186
Πόντοι
16
Αυτός ο Κλόσερ και ο άλλος ο Νίπλης πρέπει να είναι 10 έτων ο καθείς. Ούτε ανάγνωση δεν ξέρουν οι άνθρωποι. Τους συμπονούμε.
Τύπε μου.Απο ad hominen επιθέσεις ξέρουμε κι εμείς ναούμ.
Για θύμησέ μου να δω κάτι.
Εσύ δεν είσαι το όργιο που ζητούσε δουλειά εδω μέσα στο μπού;
 

Enter_Analman

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαρ 2024
Μηνύματα
70
Like
897
Πόντοι
80
Πίθηκος τραπερ με 50 άκυρα ταττοο..ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΜΠΆΤΣΟΥΣ ,ΠΟΥΛΑΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΆ,ΔΕΝ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ,ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΏΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΑΜΗΣΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ 100
Γυναίκες:ΑΧΧΧΧ ΤΙ ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ,ΘΑ ΠΟΥΛΑΓΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΓΛΥΨΩ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΓΙΑ 1 ΛΕΠΤΟ
Επυσις γυναίκες όταν πάμε με τέτοιους και τρωνε ξύλο η της σκοτώνουν: *surprised Pikachu face* ΜΑ ΜΑ ΜΑ ΠΩΣ ΕΓΙΝΕ ΚΑΤΙ ΤΈΤΟΙΟ????ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΠΑΤΡΙΑΡΧΊΑ ΚΑΙ ΤΟΞΙΚΉ ΑΡΡΕΝΩΠΌΤΗΤΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΠΟΤΥΧΕΙ ΣΑΝ ΛΑΟΣ μπλαχ μπλαχ μπλαχ
 

Παραλιώτης

Σπουδαίος
Εγγρ.
13 Φεβ 2013
Μηνύματα
4.167
Κριτικές
10
Like
5.528
Πόντοι
2.816
ειναι γνωστο σε ολους πως ο σχιζοφρενης δεν μπορει να νιωσει συμπονια τυπε...δεν εχει ενσυναισθηση αφου...οποτε μη γραφεις μαλακιες .....
Είσαι πρώτος σε αυτά
Άσε τις νουθεσίες
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.284
Like
10.223
Πόντοι
2.606
Πίθηκος τραπερ με 50 άκυρα ταττοο..ΓΑΜΩ ΤΙΣ ΓΥΝΑΙΚΕΣ,ΓΑΜΩ ΤΟΥΣ ΜΠΆΤΣΟΥΣ ,ΠΟΥΛΑΩ ΝΑΡΚΩΤΙΚΆ,ΔΕΝ ΜΠΛΕΚΕΙΣ ΜΑΖΙ ΜΟΥ,ΘΑ ΣΕ ΣΚΟΤΏΣΩ ΚΑΙ ΘΑ ΓΑΜΗΣΩ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΛΦΗ ΣΟΥ ΣΑΝ ΕΣΕΝΑ ΕΧΩ ΑΛΛΕΣ 100
Γυναίκες:ΑΧΧΧΧ ΤΙ ΑΝΤΡΑΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΠΟΥ ΤΑ ΛΕΕΙ,ΘΑ ΠΟΥΛΑΓΑ ΤΗΝ ΜΑΝΑ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟΥ ΓΛΥΨΩ ΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΓΙΑ 1 ΛΕΠΤΟ
Επυσις γυναίκες όταν πάμε με τέτοιους και τρωνε ξύλο η της σκοτώνουν: *surprised Pikachu face*
...εγραψε ο αναλμαν....
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
14.054
Like
30.258
Πόντοι
6.056
Ρε τυποι και στο ενα μετρο απο την σκοπιά να της επιθετόταν δεν θα άλλαζε τίποτα, μεχρι να πάρει χαμπάρι ο σκοπός τι γίνεται, να ανοίξει πόρτα, να βγει εξω και να επέμβει... ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!! 5-6 δευτερόλεπτα θες να για να τραβήξεις 5 μαχαιριές.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
68.422
Like
69.140
Πόντοι
12.756
Αυτός ο Κλόσερ και ο άλλος ο Νίπλης πρέπει να είναι 10 έτων ο καθείς. Ούτε ανάγνωση δεν ξέρουν οι άνθρωποι. Τους συμπονούμε.
ευτυχως που ξερεις εσυ και διαβαζεις τις ανακοινωσεις της αστυνομίας και μας τις μεταφέρεις σαν αποψη σου
χωρις να εχεις δει βιντεο , φωτογραφιες και να μας λες αν ισχυει κάτι η όχι..

Συρε βρε μαλάκα απο εδω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom