Νέα

Γυναίκες σύγχρονες vs παλιές. Ποιος τις άλλαξε;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα propiosalic
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 67
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

cervantes

Ανώτατος
Εγγρ.
5 Σεπ 2007
Μηνύματα
881
Κριτικές
185
Like
4.069
Πόντοι
14.175
Από τις βασικές αιτίες αλλαγής εκτός από το οικογενειακό περιβάλλον στο οποίο ζουν και τα μαθήματα που παίρνουν από αυτό είναι η συμπεριφορά των αντρών. Πλέον ο άντρας κουράζεται και ψάχνει πολύ για να βρει μια, κατά τα δικά του κριτήρια, <<σωστή σχέση>>. Με το που το κάνει και αφού νιώσει άνετα και εξασφαλίσει το πήδημα φρικάρει και μόνο στην ιδέα ότι θα χάσει την σχέση του και θα ξαναβγεί στην γύρα για ψάξιμο. Οπότε κάθεται στα αυγά του και σταδιακά δίνει όλο τον έλεγχο στην γυναίκα. Έτσι πλέον όλες οι γυναίκες έχουν μάθει την καραμέλα της <<σοβαρής σχέσης>>, δηλαδή το καλό παιδί που δεν πίνει,δεν είναι ρεμάλι, δεν ξενυχτάει, δεν κάνει πολύ παρέα με τους φίλους του, δεν ξενοπηδάει, δεν βλέπει ποδόσφαιρο κλπ..Το αστείο είναι ότι μετά από κάποια χρόνια <<σοβαρής σχέσης>> και όταν το αρσενικό έχει γίνει εντελώς φλούφλης οι γυναίκες τον βαριούνται και πάνε για άλλα, με αποτέλεσμα ο τυπος να παθαίνει πολιτισμικό σοκ,να πέφτει στα πατώματα και να ξεφτιλίζεται προσπαθώντας να πείσει την γυναίκα να γυρίσει πίσω.
Πρόσφατα στην δουλεία είχαμε μια κουβέντα με μια συνάδελφο 27 χρονών η οποία έλεγε ότι έχει σοβαρή σχέση και όλες τις οι φίλες έχουν σοβαρή σχέση. Δηλαδή αν έχει 10-15 φίλες αυτή όλες έχουν σοβαρή σχέση??Δεν νομίζω απλά το έλεγε για να δημιουργήσει την συγκεκριμένη εντύπωση και να κόψει την φόρα σε επίδοξους διεκδικητές..
 

OlaAkapota

Μέλος
Εγγρ.
3 Φεβ 2017
Μηνύματα
25
Κριτικές
2
Like
30
Πόντοι
0
Και την επόμενη φορά που θα πει κάποιος ξένος φαντάρος στον ελλαδικό χώρο σαν δυνάμει κατακτητής, Ο νεοέλληνας θα πει: σιγά μην παω να πολεμήσω για τις ελλεηνίδες! Να πάνε να γαμηθούν με όποιον θέλουν, και Εγώ θα συνεχίσω να κάνω τη δουλειά μου στη φυλής και στο μεταξι με ένα δεκάρικο!
Και πολύ καλά θα πει.Αν ημουν στη θέση του θα πρόσθετα και το σιγα μην πολεμήσω για μια διεφθαρμένη χώρα και βολεμένους δ/υ και συνταξιούχους.
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
( ΣΥΝΕΧΕΙΑ )

"Ανάλυση'' τέρμα. Πάμε τώρα στη ''Σύνθεση''.

Οι γονείς μας έζησαν σε μια κοινωνία όπου έψαχναν ανάμεσα στις γυναίκες ( ένα είδος εν αφθονία στην εποχή τους )  τις όμορφες απο αυτές.
Εμείς ζούμε σε μια κοινωνία όπου οι όροι μάλλον έχουν αντιστραφεί.  Ψάχνουμε  ανάμεσα στις όμορφες ( ενα είδος σε σχετική αφθονία σήμερα ) τις γυναίκες.

Και εννοώ ότι εν μέσω όμορφων  ( η και άσχημων ) μαλακοτσιμπουκωματων μεταφεμινιστικής προέλευσης οι γυναίκες που αντιλαμβάνονται σωστά το ρόλο τους δίπλα σε ένα άντρα είναι πια ελάχιστες.

Αν πετύχετε κάποια τέτοια Γυναίκα ( το Γ κεφαλαίο ) και επιπλεον τη γουστάρετε από αισθητικης και σεξουαλικής απόψεως μην την αφήσετε. Μαλλον είναι πια λαχείο.

Και δεν το καταλαβαίνεις το λαχείο και εύκολα. Κατά τη γνώμη μου λοιπόν:

Αν  ποτέ νοιώσετε ότι κάποια γυναίκα ότι πέρα από την όποια αισθητικής η σεξουαλικής βάσης έλξη, την εκτιμάτε σαν άνθρωπο. Για παράδειγμα για την επαγγελματική της επάρκεια και ρωτάτε τη γνώμη της σε σχετικά θέματα.

Αν νοιώσετε ότι με κάποιο περίεργο ( και ισως για κάποιους ανεξήγητο ) τρόπο  γουστάρετε να κάθεστε και να συζητάτε μαζί της απο σοβαρά θέματα, μέχρι μαλακίες του κερατά, χωρίς να τη βαριέστε, με τον ίδιο περίπου τρόπο που συζητάτε με τα φιλαράκια σας.

Αν με κάποιο ( πρωτόγνωρο  για κάποιους τρόπο ) ''πιάσετε'' τον ευατό σας να σκέπτεται ότι θέλει να κάνει κάποια  άλλα ( εκτός απο το σεξ ) πράγματα  με την συγκεκριμμένη γυναίκα.

Αν ''πιάσετε'' τον εαυτό σας να έχει ''περίεργες'' ανησυχίες η ακόμη και αμφιβολίες του τύπου ''τι γνώμη έχει για εμένα η συγκεκριμμένη γυναίκα ??''.

κλπ κλπ κλπ

Τότε υπάρχει μια πιθανότητα να έχεις κερδίσει ένα λαχείο, η ένα ''λαχείο''. Με τον όρο  ''λαχείο'' εννοώ ότι μπορεί τελικά το λαχείο να αποδειχθεί φόλα. Αλλά σίγουρα αξίζει να το ψάξεις λίγο παραπάνω επενδύοντας σε αυτό κάποιο χρόνο.


Ο αγώνας  συνεχίζεται

Αυτά απο εμένα εν ολίγοις.

Το πιο καλό ποστ σ' όλο τούτο το φόρουμ δίχως υπερβολή!


Που κάποιος να μου έλεγε ότι το πως να βρεις τον σύντροφο της ζωής σου θα το μάθαινες από ένα σάιτ για τον αγοραίο έρωτα! Εγώ πριν από 5 χρόνια δε θα το πίστευα θα γέλαγα μάλιστα!
 

howbawdat

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2017
Μηνύματα
223
Κριτικές
15
Like
670
Πόντοι
291
Η μαλθακοποιηση των αντρων εκανε τις γυναίκες να μη τους σέβονται.
 
Εγγρ.
29 Δεκ 2016
Μηνύματα
1.363
Like
279
Πόντοι
36
Οι γονείς φταίνε μάστορα. "Μην ανησυχεις κορη μου. Τράβα παντρέψου τον και άμα δεν σου κάνει, ο μπαμπάς και η μαμά είναι εδώ".
Παλιότερα και να πήγαινε η σύζυγος στους γονείς της "μπαμπά με δέρνει", έτρωγε ξύλο και από τον πατέρα της.(προφανώς και δεν το θεωρω σωστο)

προφανεστατα

εμετουλης  >:(
 

Mindreader

Τιμημένος
Εγγρ.
24 Φεβ 2014
Μηνύματα
14.802
Κριτικές
110
Like
20.314
Πόντοι
28.786
Το πιο καλό ποστ σ' όλο τούτο το φόρουμ δίχως υπερβολή!


Που κάποιος να μου έλεγε ότι το πως να βρεις τον σύντροφο της ζωής σου θα το μάθαινες από ένα σάιτ για τον αγοραίο έρωτα! Εγώ πριν από 5 χρόνια δε θα το πίστευα θα γέλαγα μάλιστα!

Ευχαριστώ πολύ !! :hi: :hi:

Αν και το βρισκω λιγο υπερβολικο. Πολλοι αλλοι φιλοι εχουν καλυτερα απο εμενα posts.

Οσον αφορά την αξία του site.

Το site φιλε εχει μια δικη του δυναμική. Είναι ενα είδος ζούγκλας. Αλλα προσωπικά μου αρεσουν οι ζούγκλες. Στις ζούγκλες κανεις δεν σκοτώνει αν δεν πεινάει.

Το site εκπροσωπεί ηλεκτρονικά το πεζοδρόμιο. Και το πεζοδρόμιο ειναι πολυ μεγαλυτερο σχολείο απο το πανεπιστήμιο.

Οτι αντέχει,στέκεται και γίνεται σεβαστό από το πεζοδρομιο το πανεπιστήμιο το εχει για πλάκα.

Αυτός είναι και ο κυριος λόγος που γράφω στο site. :hi:

 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Ευχαριστώ πολύ !! :hi: :hi:

Αν και το βρισκω λιγο υπερβολικο. Πολλοι αλλοι φιλοι εχουν καλυτερα απο εμενα posts.

Οσον αφορά την αξία του site.

Το site φιλε εχει μια δικη του δυναμική. Είναι ενα είδος ζούγκλας. Αλλα προσωπικά μου αρεσουν οι ζούγκλες. Στις ζούγκλες κανεις δεν σκοτώνει αν δεν πεινάει.

Το site εκπροσωπεί ηλεκτρονικά το πεζοδρόμιο. Και το πεζοδρόμιο ειναι πολυ μεγαλυτερο σχολείο απο το πανεπιστήμιο.

Οτι αντέχει,στέκεται και γίνεται σεβαστό από το πεζοδρομιο το πανεπιστήμιο το εχει για πλάκα.

Αυτός είναι και ο κυριος λόγος που γράφω στο site. :hi:

:respect:

:hi:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom