Νέα

Γυναίκα ανίδεη και μη ικανή στο μαγείρεμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Termin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 261
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Eraser..

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2016
Μηνύματα
27.180
Like
8.627
Πόντοι
1.406
Φίλε ακου να δεις πως κάνει την σαλάτα. Την ντομάτα την κόβει στα 4 είτε είναι ντοματίνι είτε είναι 2 κιλά ντομάτα πάντα στα 4 ας βγει μισό κιλό το κάθε κομμάτι. Το αγγουράκι τόσο ψιλό κομμένο που νομίζεις είναι πιπεριά τριμμένη.

Να την στείλεις στο μάστερ σεφ, θα μάθει σίγουρα!
 
OP
OP
Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.726
Πόντοι
2.306
Δεν έγραψα το άλλο που έχω παρατηρήσει.
Στο ντουλάπι είναι πάρα πολλά μακαρόνια συσκευασίες ανοιχτά. Δηλαδή ανοίγει ένα αφήνει λίγα μέσα ανοίγει άλλο αφήνει μέσα τα μισά έτσι μπορεί να είναι και 8 συσκευασίες μέσα ανοιχτές τώρα.
Σάλτσες ντομάτας ίσως και 4 ανοιχτά στο ψυγείο.
 

jimy.m.

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
14 Μαΐ 2011
Μηνύματα
56.149
Κριτικές
171
Like
20.358
Πόντοι
33.988
τυπε δεν πιστευω στο τελος να μας σκασεις το παραμυθι οτι δεν ξερει μεν να κοβει σαλατες αλλα ξερει να κοβει φλατζες μιας και τον λενε μητσο και ειναι υδραυλικος  :S :S :S

:think:
 

The Saint*

Τιμημένος
Εγγρ.
28 Ιουλ 2010
Μηνύματα
54.971
Κριτικές
90
Like
32.028
Πόντοι
24.700
Δεν έγραψα το άλλο που έχω παρατηρήσει.
Στο ντουλάπι είναι πάρα πολλά μακαρόνια συσκευασίες ανοιχτά. Δηλαδή ανοίγει ένα αφήνει λίγα μέσα ανοίγει άλλο αφήνει μέσα τα μισά έτσι μπορεί να είναι και 8 συσκευασίες μέσα ανοιχτές τώρα.
Σάλτσες ντομάτας ίσως και 4 ανοιχτά στο ψυγείο.

Μήπως πάσχει από πρώιμο Αλτζχάιμερ η γυναίκα, και την κατηγορείτε αδίκως;
 

sirodoht

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
596
Πόντοι
81
Μήπως πέφτει δούλεμα για να κάνουμε χάζι...

ξέρω εγώ λίγο υπερβολικό δεν είναι...
 
OP
OP
Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.726
Πόντοι
2.306
Γελάμε γελάμε αλλά μιλάμε είναι απελπισία.
Παράδειγμα πάει να κάνει κρέμα ή σαντιγύ την μια δεν της πήζει και το πετάει γιατί βάζει γάλα με το μάτι, την άλλη είναι τόσο πηχτό που χρειάζεσαι κομπρεσερ.

Α έχει κάψει πόσα μίξερ γιατί δεν μπορούν να γυρίσουν μερικές φορές λόγω των υλικών και επιμένει.

Έκαψε και 3 ηλεκτρικές σκούπες μια φορά τρομοκρατήθηκα μύριζε λες και πήραμε φωτιά.
 

Μπιρλας

Σπουδαίος
Εγγρ.
21 Μαρ 2017
Μηνύματα
10.441
Like
8.554
Πόντοι
2.456
Γελάμε γελάμε αλλά μιλάμε είναι απελπισία.
Παράδειγμα πάει να κάνει κρέμα ή σαντιγύ την μια δεν της πήζει και το πετάει γιατί βάζει γάλα με το μάτι, την άλλη είναι τόσο πηχτό που χρειάζεσαι κομπρεσερ.

Α έχει κάψει πόσα μίξερ γιατί δεν μπορούν να γυρίσουν μερικές φορές λόγω των υλικών και επιμένει.

Έκαψε και 3 ηλεκτρικές σκούπες μια φορά τρομοκρατήθηκα μύριζε λες και πήραμε φωτιά.
τυπε μαλλον πρεπει να την φερεις σε επαφη με τον ποδολαγνο :S
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.804
Κριτικές
20
Like
12.601
Πόντοι
4.546
Δεν έγραψα το άλλο που έχω παρατηρήσει.
Στο ντουλάπι είναι πάρα πολλά μακαρόνια συσκευασίες ανοιχτά. Δηλαδή ανοίγει ένα αφήνει λίγα μέσα ανοίγει άλλο αφήνει μέσα τα μισά έτσι μπορεί να είναι και 8 συσκευασίες μέσα ανοιχτές τώρα.
Σάλτσες ντομάτας ίσως και 4 ανοιχτά στο ψυγείο.

Ψώνισες από σβέρκο τύπε μου!
Δυστυχώς και λεφτά να έχεις για ντελιβερι κάποια στιγμή θα τα βαρεθείς (προσωπική εμπειρία).
Υπομονή και μάθε να μαγειρεύεις.
 :hi:
 

brabus67

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Οκτ 2010
Μηνύματα
32.075
Like
11.530
Πόντοι
2.606
Γελάμε γελάμε αλλά μιλάμε είναι απελπισία.
Παράδειγμα πάει να κάνει κρέμα ή σαντιγύ την μια δεν της πήζει και το πετάει γιατί βάζει γάλα με το μάτι, την άλλη είναι τόσο πηχτό που χρειάζεσαι κομπρεσερ.

Α έχει κάψει πόσα μίξερ γιατί δεν μπορούν να γυρίσουν μερικές φορές λόγω των υλικών και επιμένει.

Έκαψε και 3 ηλεκτρικές σκούπες μια φορά τρομοκρατήθηκα μύριζε λες και πήραμε φωτιά.
τυπε να φανταστω πηρε και το αλογο απ το σκακι και το πηγε στον κτηνιατρο?  :grin:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.024
Like
25.623
Πόντοι
5.506
Γελάμε γελάμε αλλά μιλάμε είναι απελπισία.
Παράδειγμα πάει να κάνει κρέμα ή σαντιγύ την μια δεν της πήζει και το πετάει γιατί βάζει γάλα με το μάτι, την άλλη είναι τόσο πηχτό που χρειάζεσαι κομπρεσερ.

Α έχει κάψει πόσα μίξερ γιατί δεν μπορούν να γυρίσουν μερικές φορές λόγω των υλικών και επιμένει.

Έκαψε και 3 ηλεκτρικές σκούπες μια φορά τρομοκρατήθηκα μύριζε λες και πήραμε φωτιά.
τυπε στο πεντικιουρ ειναι καλη?
ποσα κιλα ειναι?
συγγνωμη για την αδιακρισια αλλα να βγαλουμε ακρη να βοηθησουμε ρωταω
 

sirodoht

Μέλος
Εγγρ.
25 Αυγ 2019
Μηνύματα
369
Κριτικές
1
Like
596
Πόντοι
81
άστο δεν συμφέρει άμα είναι όπου περνάει να αφήνει καμένη γη
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.010
Like
1.422
Πόντοι
216
Στο κρεβάτι καλή, αλλά τι να το κάνεις; Σου λέω δεν καταννοεί ότι δεν βάζουμε νερό στους 100 βαθμούς στον καφέ τον στιγμιαίο. Και ο καφές καίγεται και δεν πίνεται τουλάχιστον μισή ώρα να κρυώσει.
Δεν μιλάω για 15 χρονών παιδάκι μιλάω για 45άρα.

Δεν καταλαβαίνει ότι το αλάτι πρέπει να το μετρήσουμε κάπως στο φαγητό δεν γίνεται την μια φορά λύσσα την άλλη φορά 2 κόκκοι αλατιού σε μια ολόκληρη κατσαρόλα.

Τύπε αν σου δινε κώλο ο Μποτρίνι τον αντάλλαζες για της γυναίκας σου :S
 
OP
OP
Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.726
Πόντοι
2.306
Ψώνισες από σβέρκο τύπε μου!
Δυστυχώς και λεφτά να έχεις για ντελιβερι κάποια στιγμή θα τα βαρεθείς (προσωπική εμπειρία).
Υπομονή και μάθε να μαγειρεύεις.
 :hi:

Όταν έχω χρόνο εγώ μαγειρεύω, αλλα τι το θες;
 
OP
OP
Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.726
Πόντοι
2.306
τυπε στο πεντικιουρ ειναι καλη?
ποσα κιλα ειναι?
συγγνωμη για την αδιακρισια αλλα να βγαλουμε ακρη να βοηθησουμε ρωταω

Μωρέ εμφανίσιμη μια χαρά είναι αυτή μας έχει καταστρέψει.
Αυτή τρώει ένα γιαουρτάκι ή δυο φρούτα. Στην ουσία δεν τρώει ποτέ αυτά που μαγειρεύει.
 

maik_mk

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Απρ 2009
Μηνύματα
7.283
Like
1.504
Πόντοι
266
φιλε εχω δει κ χειροτερα
στο δευτερο σπιτι που επιασα όταν εμενα αθηνα ημασταν 5 ατομα από την δουλεια
είχαμε συμφωνησει το φαγητο να το βαζουμε ρεφενε η μια να μαγειρευει ο ενας μια ο άλλος για να μην φτιαχνουμε φαγητο να τρωμε 2 και 3 μερες το ιδιο
μια από την παρεα δεν ηξερε να μαγειρευει κ μια μερα καθόμασταν σπιτι της κ βλέπαμε ταινια από ντροπη ειπε να μας κερασει να παραγγειλει
κ παω κ της λεω ακου παω να φερω σαλατα από το σπιτι βαλε 5-6 αυγα να βραζουν κ λιγο ψωμοτυρι θα ειμαστε οκ
παω φερνω την σαλατα κ περιμεναμε τα αυγα να γινουν
ξαφνικα ακουμε στην κουζινα μπαμ μπουμ μπαμ τρεχουμε κ τι να δουμε?
ειχε βαλει τα αυγα να βραζουν χωρις να βαλει νερο στην κατσαρολα κ ειχαν κολλησει στον αποροφυτηρα :S

ευτηχως η γυνεκα μου νερο της δεινεις να βρασει παπαδες φτιαχνει ισα μην την πιανουν τα φεμηνιστηκα όμως :grin:
 

troubakhs

Ανώτερος
Εγγρ.
6 Φεβ 2017
Μηνύματα
66.024
Like
25.623
Πόντοι
5.506
Μωρέ εμφανίσιμη μια χαρά είναι αυτή μας έχει καταστρέψει.
Αυτή τρώει ένα γιαουρτάκι ή δυο φρούτα. [size=20pt]Στην ουσία δεν τρώει ποτέ αυτά που μαγειρεύει.[/size]
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
ε φυσικα ρε τυπε  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom