Νέα

Γυναίκα ανίδεη και μη ικανή στο μαγείρεμα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Termin
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 261
  • Εμφανίσεις 11K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
το πλαστικο μουνι παιρνει αριστα σχεδον σε ολα (διαθεσιμοτητα, ευκολια χρησης, κοστος, αποφυγη μουρμουρας κλπ)
στη συμμετοχη ομως χανει πολυ
ειναι κατω κι απο την κατηγορια κομοδινο
οποιος απαλειψει αυτο το μειονεκτημα θα εχει κανει την ανακαλυψη ολων των αιωνων, θα εχει εφευρει το μουνι του μελλοντος
θα γλιτώνεις και τα προφυλακτικά τύπε το πλαστικό μουνί δεν χρειάζεται ούτε φάντα ούτε τίποτα μετά
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
θα γλιτώνεις και τα προφυλακτικά τύπε το πλαστικό μουνί δεν χρειάζεται ούτε φάντα ούτε τίποτα μετά

Τυπε εχεις παρει; Προτεινεις καποιο μοντελο; Γραψε μας κριτικη, να εχουμε μια ιδεα πριν επιλεξουμε.
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
Τυπε εχεις παρει; Προτεινεις καποιο μοντελο; Γραψε μας κριτικη, να εχουμε μια ιδεα πριν επιλεξουμε.
έχω πολλά τύπε...ανάλογα με τα κέφια...άσπρα...μαύρα...καμιά φορά βάζω καπότα και αφήνω ένα 20ρικο στο κομοδίνο έτσι για την αλητεία της ψευδαίσθησης...


άκου την συμβουλή μου...τι τις θέλετε τις κανονικές γυναίκες αφού δεν τις πάτε και πολύ από ότι φαίνεται  :effemine:
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
έχω πολλά τύπε...ανάλογα με τα κέφια...άσπρα...μαύρα...καμιά φορά βάζω καπότα και αφήνω ένα 20ρικο στο κομοδίνο έτσι για την αλητεία της ψευδαίσθησης...


άκου την συμβουλή μου...τι τις θέλετε τις κανονικές γυναίκες αφού δεν τις πάτε και πολύ από ότι φαίνεται  :effemine:

Τυπε σκεφτεσαι να το κανεις κινημα το ολο θεμα ή θα το αφησεις στη τυχη του; :S :S :S
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
σωστος,αν το δουμε και λιγο ευρυτερα αυτοι που ειναι κατα του δευτερου γαμου τοτε πρεπει να ειναι και κατα της δευτερης σχεσης
το αντιθετο ο γαμος είναι που σκοτωνει την σχεση,τον ερωτα κλπ.
εχω κανει σχεσεις με 39 κοπελες, από 1 μερα ως 7 χρονια.
καποιες από αυτές χωρισαμε και τα ξαναφτιάξαμε αρκετες φορες.
ο γαμος εχει νομικη-οικονομικη-ΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΗ υπογραφη, είναι πολύ διαφορετικο, από μια κακη σχεση ξεμπερδεύεις με ένα γεια  σε 1 δευτερολεπτο. μια κακια γυναικα-συζυγος μπορει να σε βαλει να πληρωνεις μια ζωη, να σου παρει το σπιτι, να σου στερει το παιδι, να σε καταστρεψει
 

Christos Savvidis

Μέλος
Εγγρ.
9 Νοε 2018
Μηνύματα
7.704
Like
821
Πόντοι
146
Λέω να κάνω ένα θρεντ κυριακκάτικο μόνο για αυτό

Γαμαει σαν ιδεα, φυσικα και πρεπει να το κανεις αυριο τυπε.

Σκεφτομαι να κανω ενα νημα στο οποιο θα βαζουμε στοιχημα ποσες σελιδες θα παει το νημα σου ανα εβδομαδα. Θα γινει σκληρο παιχνιδι τυπε, θα μαζευτουν σκληροι χυστες και στα δυο νηματα και θα κερνανε πονο. :S :S :S
 

Λιάρης5695236

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2014
Μηνύματα
15.243
Like
195
Πόντοι
166
Γαμαει σαν ιδεα, φυσικα και πρεπει να το κανεις αυριο τυπε.

Σκεφτομαι να κανω ενα νημα στο οποιο θα βαζουμε στοιχημα ποσες σελιδες θα παει το νημα σου ανα εβδομαδα. Θα γινει σκληρο παιχνιδι τυπε, θα μαζευτουν σκληροι χυστες και στα δυο νηματα και θα κερνανε πονο. :S :S :S
Τύπε όλα μάρκετινγκ είναι...

μόνο τα μέλη από τις Ελεεινίδες να φήσουν από ένα σχόλιο ο καθένας το νήμα μου θα πάει τρένο
 

Luka Bazuka

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Δεκ 2018
Μηνύματα
5.340
Κριτικές
1
Like
6.327
Πόντοι
2.356
Γι'αυτο αντι για γαμο καντε ενα συμφωνο συμβιωσης,παμφθηνο και διαλυεται πανευκολα!!!
 

msakis

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2017
Μηνύματα
7.810
Κριτικές
20
Like
12.618
Πόντοι
4.546
Πρόσεξε όμως μια λεπτομέρεια...
Οι γυναίκες είναι από τη φύση τους πολύ πιο πονηρές και πανούργες από έναν άντρα και ο βασικότερος λόγος είναι η επιβίωσή τους σε κάθε περίσταση, οπότε προσαρμόζονται αναλόγως.
Θα σου πω λοιπόν τι άκουσα σε διπλανό τραπεζάκι όταν κουβέντιαζε μια γυναικοπαρέα 30φεύγα.
Είχε σχέση η μια λοιπόν με ένα παλικάρι , και του έκανε όλα τα χατήρια σε βαθμό να λέει ο άντρας τι κελεπούρι έχω στα χέρια μου.Οι υπόλοιπες της γυναικόπαρέας την έστησαν στον τοίχο την κοπέλα και της λέγανε οτι δεν κάνει σωστά και θα έπρεπε να πατήσει πόδι και να μην το έχει το παλικάρι στα ώπα ώπα.Και τότε γυρνάει η λεγάμενη και τους λέει το αποστομωτικό : "Αμ έννοια σας και μόλις μπει η κουρούρα θα του ψήσω το ψάρι στα χείλια.Θα πει το δεσπότη Παναγιώτη το πουλάκι μου...".
Θέλω να πω οτι υπάρχουν πολλές περιπτώσεις που κάποιος άντρας φαινομενικά έχει βρει την ιδανική γυναίκα όταν συζούν , και στην πορεία μόλις παντρευτούν και πάρει η γυναίκα αυτό που θέλει , τότε ξαφνικά γυρνάει διακόπτη και έκει έρχονται τα πάνω κάτω και ο άντρας απορεί πως έγινε αυτή η μετάλλαξη  και δεν ξέρει τι να κάνει.Αυτός εαν αναγκαστεί να χωρίσει δεν έχει δικαίωμα να ξαναδοκιμάσει; Εγώ πιστεύω πως σίγουρα έχει το δικαίωμα.Απλά κατ εμέ το πιθνότερο είναι να την ξαναπατήσει όπως την πρώτη φορά εκτός και εαν βάλει μυαλό και ΔΕΙ τα καμουφλαρισμένα σημάδια από την αρχή.Το θετικό όμως είναι οτι τη 2η φορά πας πιο ψιλλιασμένος και πιο προσεκτικός , άρα έχεις και αυξημένες πιθανότητες να αποφύγεις τις όποιες κακοτοπιές.Για μένα δεν είναι λάθος ο δεύτερος γάμος αλλά δυστυχώς είναι για λίγους.Οι περισσότεροι όμως που κάνουν 2 και 3 γάμους είναι είτε απλά βλάκες που δεν μαθαίνουν από τα παθήματά τους είτε αρρωστάκια.Δηλαδή το ζητάει ο οργανισμός τους.

Βασικά ως σωστός ανήρ και Έλλην πολίτης έπρεπε να βρεις τον γκόμενο της τύπισσας και να τον αποτρέψεις από την μελλοντική του φυλακή, χωρισμό κτλ.
Θα έσωζες πιθανόν έναν από εμάς!
Όσον αφορά αυτούς που παντρεύονται παραπάνω από 3 φορές.. πάσχουν από το σύνδρομο του "πλανητάρχη"!
 
Δ

Διαγραμμένο μέλος 172663

Επισκέπτης
Γι'αυτο αντι για γαμο καντε ενα συμφωνο συμβιωσης,παμφθηνο και διαλυεται πανευκολα!!!
ουτε καν.
το συμφωνα συμβιωσης είναι για οσους θελουν να εχουν δικαιώματα παντρεμένων χωρις να εχουν υποχρεώσεις και χωρις νομικες οικονομικες συνεπειες από τον ένα προς τον άλλο, όταν τα τσουγκρισουν.


ποια ακριβως δικαιώματα είναι αυτά?
να είναι και ο αντρας κηδεμονας του παιδιου? γινεται αυτόματα με την αναγνωριση του ααααν κανετε παιδι.
να εχει δικαιώματα ο άλλος αααααν πεθανεις να σε κληρονομησει ή να ορισει τοπο και τροπο ταφης? ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΣΟΥ ΟΤΑΝ ΚΛΕΙΣΕΙΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ.

...εκτος αν εισαι εσυ που θελεις να εξασφαλίσεις πχ το σπιτι της μακαριτισας κλπ.

σχεσεις που μπλέκονται κινητρα οικονομικα λεγονται με μια λέξη πουτανιά
 

βυζολάγνος

Τιμημένος
Εγγρ.
6 Σεπ 2007
Μηνύματα
7.784
Κριτικές
17
Like
5.746
Πόντοι
5.035
Με κρύα ντους θα γίνει Χρύσα Παραδείση (και μπόμπα στο γαμήσι).
 

MAD MAX(1)

Μέλος
Εγγρ.
19 Οκτ 2005
Μηνύματα
709
Κριτικές
9
Like
367
Πόντοι
26
Η δικιά μου φτιάχνει κ ΓΑΜΩ τα φαγητά...αλλά δε γαμιεται πλέον.. Τρώω καλά σπίτι
κ έχω ξεσκιστει στα μασατζιδικα κ τις πουτανες!!
 

GALLAS

Ανώτερος
Εγγρ.
4 Μαΐ 2017
Μηνύματα
1.950
Κριτικές
50
Like
5.674
Πόντοι
7.636
πέθανα στο γέλιο, τι φάση που έχετε ρεε......χαχαχα, μπράβο !!!
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.964
Κριτικές
14
Like
3.875
Πόντοι
2.777
45άρα γυναίκα παντρεμένη με δυο μεγάλα παιδιά εφήβους ανίδεη αλλά και μη ικανή να μάθει μαγειρική. Πως γίνεται αυτό;

Παράδειγμα μακαρόνια με κιμά. Ο κιμάς την μια φορά έχει πάρα πολύ ντομάτα κατακόκκινος τόσο που να μη τρώγεται. Την άλλη φορά δεν έχει καθόλου ντομάτα. Την επόμενη φορά η σάλτσα είναι τελείως άδετη σαν νερό να στάζει, την επόμενη να έχει πήξει τόσο που να μην υπάρχει. Τα μακαρόνια βρασμένα επί 20 λεπτά να έχουν γίνει λάσπη.

Καφές νες. το νερό βρασμένο στους.... 120 Κελσίου.... ναι ναι. η κούπα να μη πιάνεται από πουθενά να μην κρυώνει ούτε μετά από 30 λεπτά ο καφές. Φυσικά ο καφές καμμένος.

Δεν μιλάμε για πιο πολύπλοκα φαγητά παράδειγμα παστίτσιο και τέτοια την μια η μπεσαμέλ γάλα νερό... την άλλη Durostick στόκος.

Αλάτισμα του φαγητού  στην κατσαρόλα, αν δείτε πως το κάνει ρίχνει με την αλατιέρα όσο πέσει ποτέ μέτρημα με κουτάλι ή με το χέρι, μια λύσσα μια ανάλατα.

Και να μη παίρνει απο συμβουλές.

Έχετε αντιμετωπίσει κάτι τέτοιο; Εννοώ όχι παροδικά, μόνιμα για 20 χρόνια.

Και έχει δουλέψει και επαγγελματικά σε εστιατόρια....


και να σε ρωτήσω...
κάνει εύκολα μελανιές;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom