Νέα

Γύφτοι-βΡομά: συμβάντα, απόψεις κλπ.

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anton3566
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 5K
  • Εμφανίσεις 333K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

mpekiaris10

Μέλος
Εγγρ.
11 Φεβ 2016
Μηνύματα
767
Like
2
Πόντοι
6
...αν δεν θέλουν στρατοπεδα συγκεντρωσης γιαυτά τα ζωα τοτε πουτσα και βρωμοξυλο σε καθε κωλογυφτο με την πρώτη υπονοια ότι παει να αντιμιλησει λιγο


Σώπα καημένε...εδώ οι μπάτσοι κλάνουν μέντες, θα τα βάλεις εσύ με τους Ρομά; Έτσι και πειράξεις Ρομά σε έχει γαμήσει όλο το υπόλοιπο σόι.

Αλλά βέβαια εσείς οι χαζονομοταγείς όλο λόγια είστε, ότι ΘΑ κάνετε ΘΑ δείρετε, κτλ.
 

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.872
Κριτικές
24
Like
11.307
Πόντοι
9.477
Καθημερινά περνάνε κάτω από το σπίτι μου γύφτοι με φορτηγάκια με μεγάφωνα που λένε "έλα ο παλιατζής..."
Ωστόσο τρέχουν σχετικά γρήγορα, δηλ. είναι αδύνατο κάποιος να προλάβει το γύφτο για να ξεφορτωθεί πράγματα.
Συμπέρασμα: Αυτά τα φορτηγάκια κόβουν κίνηση για να σχεδιάσουν διαρρήξεις.
 

Stathis1988

Μέλος
Εγγρ.
16 Ιαν 2017
Μηνύματα
55
Like
33
Πόντοι
0
Παντως επειδη ειμαι δυτικη αθηνα και δουλευω σε καφετερια ξερω πολυ καλα οτι οι γυφτοι εχουν κανει το ταξι επαγγελμα.για χιλιους 2 λογους εννοειτε αλλα βλεπω τουλαχιστον 5-6 ταξιτζηδες.γιαυτο καλο θαταν σε γυναικες σας και συγγενεις και δικα σας ατομα να τους πειτε να προσεχουν τα ταξι μην μπουν σε γυφτο.μπορει να φανε πλαστο.μπορει να τους ζητησει περισσοτερα λεφτα και χιλια δυο.και δεν μπλεκεις με γυφτο εννοειτε.μπορει και η κοπελα να επαθε αυτο ποτε δεν ξερεις.Προσεχτε πετρουπολη ,ιλιον , καματερο ,περιστερι ειδικα ειναι πολλοι γυφτοι ταξιτζηδες.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.413
Κριτικές
16
Like
13.586
Πόντοι
6.515
Παντως επειδη ειμαι δυτικη αθηνα και δουλευω σε καφετερια ξερω πολυ καλα οτι οι γυφτοι εχουν κανει το ταξι επαγγελμα.για χιλιους 2 λογους εννοειτε αλλα βλεπω τουλαχιστον 5-6 ταξιτζηδες.γιαυτο καλο θαταν σε γυναικες σας και συγγενεις και δικα σας ατομα να τους πειτε να προσεχουν τα ταξι μην μπουν σε γυφτο.μπορει να φανε πλαστο.μπορει να τους ζητησει περισσοτερα λεφτα και χιλια δυο.και δεν μπλεκεις με γυφτο εννοειτε.μπορει και η κοπελα να επαθε αυτο ποτε δεν ξερεις.Προσεχτε πετρουπολη ,ιλιον , καματερο ,περιστερι ειδικα ειναι πολλοι γυφτοι ταξιτζηδες.

Μπηκα σε γυφτο ταξιτζη. Μου σπασε τα ..δια. Γκρινιαζε ολη τη διαδρομη γιατι εχει κινηση.
Οταν εφτασα του την ειπα. Γιατι διαλεξες αυτη τη δουλεια?
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.236
Κριτικές
49
Like
22.171
Πόντοι
24.596
Μπηκα σε γυφτο ταξιτζη. Μου σπασε τα ..δια. Γκρινιαζε ολη τη διαδρομη γιατι εχει κινηση.
Οταν εφτασα του την ειπα. Γιατι διαλεξες αυτη τη δουλεια?
πηγαινε και σε γιατρο γυφτο εσυ τυπε :S :S :S
 

arkas1986

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Μαΐ 2018
Μηνύματα
1.707
Κριτικές
15
Like
354
Πόντοι
326
Ο Χίτλερ και ο Στάλιν αφησαν ημιτελές το έργο τους
 

glaskos

Σεβαστός
Εγγρ.
25 Δεκ 2011
Μηνύματα
15.130
Like
7.970
Πόντοι
1.206
Καθημερινά περνάνε κάτω από το σπίτι μου γύφτοι με φορτηγάκια με μεγάφωνα που λένε "έλα ο παλιατζής..."
Ωστόσο τρέχουν σχετικά γρήγορα, δηλ. είναι αδύνατο κάποιος να προλάβει το γύφτο για να ξεφορτωθεί πράγματα.
Συμπέρασμα: Αυτά τα φορτηγάκια κόβουν κίνηση για να σχεδιάσουν διαρρήξεις.
οντως συμβαινει και στην δικη μου γειτονια
 

rokos

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιουλ 2010
Μηνύματα
939
Κριτικές
1
Like
159
Πόντοι
6
Άμεσα ευνουχισμός όλων των γύφτων .............είναι η μόνη λύση !!!!

 

Οξαποδω

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Αυγ 2009
Μηνύματα
3.872
Κριτικές
24
Like
11.307
Πόντοι
9.477
Οι αστυνομικοί θα είχαν καταστραφεί από την πολιτική ηγεσία εάν είχαν χρησιμοποιήσει τα όπλα τους εναντίον των κακοποιών γύφτων.
 

SPORT200

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
20
Like
261
Πόντοι
1.520
Πληροφοριακά:

Εδώ και λίγο καιρό βρωμά πάνε και κατασκηνώνουν συχνά-πυκνά στο πάρκο Γουδή (δίπλα στο κλειστό Badminton). Για την ώρα τους διώχνουν και δεν "οριστικοποιείται" η μόλυνση της περιοχής, αλλά πόσο θα πάει η ιστορία και ποιός θα "κουραστεί" πρώτος είναι άγνωστο.

Νομίζω πως εδώ και χρόνια της επίλυσης του θέματος της ρύπανσης της Ευρώπης από του γύφτουλες ΔΕΝ είναι πλέον δουλειά της αστυνομίας, αλλά του στρατού (και του πυροβολικού πιο συγκεκριμμένα).

το ελυσαν το προβλημα,ο δημοσ -το κρατοσ,με 2 απλεσ κινησεισ.(για οποιον περνα απο εκει ξερει)
 

rantanplangr30

Σπουδαίος
Εγγρ.
28 Σεπ 2013
Μηνύματα
3.906
Κριτικές
38
Like
4.955
Πόντοι
2.696
Καθημερινά περνάνε κάτω από το σπίτι μου γύφτοι με φορτηγάκια με μεγάφωνα που λένε "έλα ο παλιατζής..."
Ωστόσο τρέχουν σχετικά γρήγορα, δηλ. είναι αδύνατο κάποιος να προλάβει το γύφτο για να ξεφορτωθεί πράγματα.
Συμπέρασμα: Αυτά τα φορτηγάκια κόβουν κίνηση για να σχεδιάσουν διαρρήξεις.

Δεν μπορούν να πάνε πιο αργά τους κορνάρουν οι πίσω.Φωνάζουν από τα μεγάφωνα να βγει όποιος θέλει να πετάξει κάτι πιο νωρίς.Όχι όταν φτάσει.Πάντως εγώ κατέβασα ένα πλυντήριο και δεν πέρασε 20λεπτο το πήραν!
 

SPORT200

Σεβαστός
Εγγρ.
29 Οκτ 2008
Μηνύματα
1.018
Κριτικές
20
Like
261
Πόντοι
1.520
περιστατικο που μου ειχε διηγηθει φορτηγατζησ,με τον οποιο δουλευα εκεινη την εποχη,περιπου το 80..

ενασ οχι γυφτοσ κ μια γυφτισα ειχαν ερωτευτει κ το πηγαιναν για σοβαρα.μιλαμε για καποιον καταυλισμο που υπηρχε εκεινη την εποχη καπου πισω απο την  κοκα κολα ,στην εθνικη οδο.οι γυφτοι επειδη δεν γουσταραν την ολη φαση,καθαρισαν το παλικαρι.ο αδερφοσ αυτου που σκοτωσαν,φορτηγατζησ κ αυτοσ,μπηκε στον καταυλισμο με ενα τριαξονικο,κ τον ισοπεδωσε ολον τον καταυλισμο,περνοντασ σβαρνα, ολουσ,οτι κ οποιον υπηρχε εκει.
 

tomahok

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Δεκ 2007
Μηνύματα
18.683
Κριτικές
1
Like
2.012
Πόντοι
366

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom