Νέα

Green cockney club (1986-1998)

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nmb
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 111
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)
OP
OP
N

nmb

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
336
Like
0
Πόντοι
1
Aν και ολυμπιακος μεγαλο respect στον στεφανο,εχει αφησει εποχη.Αληθευει οτι ο μαναβης ο παοκτζης ειχε φαει κλωτσομπουνιδα απο τον στεφανο?
αν εννοεις το σκηνικο στη λεωφορο το 1988 αυτος που φαινεται σε φωτογραφιες να κοπαναει γνωστο παοκι ειναι ο καλτσας απο ζωγραφου που μιλαει και στην εκπομπη του τραγκα που εχει μπει παραπανω ενα αποσπασμα.ειχαν γινει χοντρα σκηνικα στην τουμπα και φυσικα υπηρχε και η αναλογη απαντηση.ειχαν στησει καρτερι σε ολη την αθηνα ατομα απο θυρα 13 και ελεγχαν ταυτοτητες.οσους βρηκαν απο θεσσαλονικη τους πλακωσαν και 500 παοκια που καταφεραν να μπουν στη λεωφορο εφυγαν στο ημιχρονο τρεχοντας ολη την αλεξανδρας.σε ολα αυτα ειχε πρωτοστατησει το green cockney club και ο βαρδινογιαννης τους εδιωξε απο το γηπεδο.
ειχαν προηγηθει καποια αλλα σκηνικα και τους ειχε διωξει πιο πριν και απο τα γραφεια που ειχαν στο υπογειο της παε επειδη ειχε μπει αιφνιδιως μεσα πριν απο εκδρομη στην κερκυρα και ειχε δει απο παλουκια μεχρι χαπια και πρεζες.


Πω ρε φίλε τι μου θύμισες τώρα!

Πρωτοετής φοιτητής στην Αθήνα εν έτει 1990 και βρίσκω κοντά στην Ομόνοια, εντελώς τυχαία Σύνδεσμο του Παναθηναϊκού και γίνομαι μέλος!

Μέχρι το 1997 που έφυγα από την Αθήνα, ήμουν ενεργό μέλος σε πολλές "δραστηριότητες" του Συνδέσμου! Από εκεί μέσα βγήκαν πολλά άτομα, που τα επόμενα χρόνια, στελέχωσαν τη 13...

Δεν ξέρω αν πρέπει να πω και άλλα πράγματα επ' αυτού, πάντως ο Στέφανος μας πούλησε τα τελευταία χρόνια και επειδή τον ήξερα προσωπικά, με στεναχώρησε το γεγονός αυτό. Αφού πρόσφατα σε ένα αγώνα που τον πέτυχα, προτίμησα να κάνω πως δεν τον είδα, γιατί θα μου έβγαινε και θα του έλεγα καμιά βαριά κουβέντα...

Για κάποιο φίλο που ρώτησε παραπάνω για το αν ο Στέφανος είχε πλακώσει το παοκτζή, αυτό που ξέρω εγώ είναι ότι ο αδερφός του Στέφανου, ο λεγόμενος Μπίλης, είχε μαχαιρωθεί από παόκια πριν κάποια χρόνια..
κακως εκανες οτι δεν τον ειδες γιατι αν του μιλαγες αφου λες οτι σε ξερει θα ειχες καταλαβει οτι δεν ειναι ετσι οπως τα λενε καποιοι και επισης θα καταλαβει οτι ειναι ο παλιος στεφανος και ποτε δεν αλλαξε.πριν λιγα χρονια ειχε βρει τον τσουκαλα και αλλους γνωστους της θυρας 7 σε νυχτερινο κεντρο και τον παρακαλαγαν να τον κερασουν χωρις αυτος να δεχθει.
ενω αλλοι απο τη θυρα 13 που κανουν τους ανεξαρτητους και οτι ειναι αντι-ΠΑΕ και τετοια γινονται κουμπαροι και γαμπροι και κουνιαδοι με κορυφαια στελεχη της θυαρς 7.



μακραν οι καλυτερες στιγμες του cockney club ειναι η πρωτη εκδρομη στο σουονσι και η εκδρομη στην κρητη αν δεν κανω λαθος το 1988 που εσπασαν ολο το καραβι και τους περιμενε ολη η αστυνομικη δυναμη της κρητης.πολλοι καταδικαστηκαν τοτε και φυλακιστηκαν.

η χειροτερη στιγμη ειναι το 1998 οταν σε αγωνα εκτος με ΑΕΚ στη νεα φιλαδελφεια πλακωνονταν περιπου στα 200 ατομα απο cockneys και athens fans απο τη βικτωρια μεσα στον ηλεκτρικο μεχρι και μεσα στο γηπεδο την ωρα του αγωνα και οι αεκτζηδες γελαγαν.
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Εγώ θυμάμαι που παίζαμε το '91 με τον Αθηναϊκό στο Βύρωνα (είχαμε χάσει 3-1) και μετά σπάσαμε όλη τη περιοχή, με αποκορύφωνα να πάμε στο σύνδεσμο του γαύρου, να τα γαμήσουμε όλα και να πάρουμε μια κούπα που έγραφε ολυμπιλαγός 1972 και να τη πάμε στο κλαμπ να την έχουμε στα τρόπαια.
Στο καπάκι, μαζευόμαστε και πάμε Ομόνοια να στήσουμε μπλόκο σε γαύρους που έπαιζαν εκείνη τη μέρα φαίναλ φορ στο βόλει και αφού τους κοπανήσαμε, είχαμε τόσα εισιτήρια στα χέρια μας που λέγαμε να πάμε στο Φάληρο να τα πουλήσουμε στη μαύρη...
 

madbad

Νέο Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2010
Μηνύματα
2
Like
0
Πόντοι
0
Μεγάλες μορφές του cockney club ο Κανέλλος και ο Ηλιόπουλος.Ο ένας είχε το club Αγίας Παρασκευής και ο άλλος των Βορείων προαστείων.
Στον κεντρικό ήταν οι μεγάλες μορφές Στέφανος Ανέστης Δήμος Ψωμάς Πάνος απο εξάρχεια και πολλοί άλλοι όπως και ο Γιώργος Καρνέζης.
Όταν παίθανε ο Καρνέζης απο μαχαιριά αεκτζή βγήκε όλη η 13 στους δρόμους και έσπαγε όπου έβρισκε club του ΟΣΦΠ ή της ΑΕΚ με μεγαλύτερα ντού στο κεντρικό του γαύρου στην Αγίου Κωνσταντίνου και στο Δωματιάκι της ORIGINAL 21.

Απο την άλλη υπήρχαν ήταν και οι Athens Fans που έιχαν μέσα μεγάλες θρυλικές μορφές όπως Καλτσάς Κροκίδης Αντωνάκης στου Ζωγράφου Παρασκευάς στους mad boys (τότε ήταν στους athens fans οι mad boys) ο Ψαρέας στο Χαϊδάρι και ο Doken στην Πετρούπολη.
Δυνατός ήταν και ο σύνδεσμος του Μπραχαμίου με τον Γ.Κουτσουμπό.
 

moutsos13

Μέλος
Εγγρ.
30 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.102
Like
139
Πόντοι
16
Μεγάλες μορφές του cockney club ο Κανέλλος και ο Ηλιόπουλος.Ο ένας είχε το club Αγίας Παρασκευής και ο άλλος των Βορείων προαστείων.
Στον κεντρικό ήταν οι μεγάλες μορφές Στέφανος Ανέστης Δήμος Ψωμάς Πάνος απο εξάρχεια και πολλοί άλλοι όπως και ο Γιώργος Καρνέζης.
Όταν παίθανε ο Καρνέζης απο μαχαιριά αεκτζή βγήκε όλη η 13 στους δρόμους και έσπαγε όπου έβρισκε club του ΟΣΦΠ ή της ΑΕΚ με μεγαλύτερα ντού στο κεντρικό του γαύρου στην Αγίου Κωνσταντίνου και στο Δωματιάκι της ORIGINAL 21.

Απο την άλλη υπήρχαν ήταν και οι Athens Fans που έιχαν μέσα μεγάλες θρυλικές μορφές όπως Καλτσάς Κροκίδης Αντωνάκης στου Ζωγράφου Παρασκευάς στους mad boys (τότε ήταν στους athens fans οι mad boys) ο Ψαρέας στο Χαϊδάρι και ο Doken στην Πετρούπολη.
Δυνατός ήταν και ο σύνδεσμος του Μπραχαμίου με τον Γ.Κουτσουμπό.
ποσο χρονων εισαι
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ο Κουτσουμπός ακόμα ασχολείται και φτιάχνει διάφορα (μπλουζάκια, βερμούδες, καπελάκια κ.λ.π.) για τους συνδέσμους!

Οταν μαχαίρωσαν τον Καρνέζη, θυμάμαι ότι όποιος κυκλοφορούσε στο δρόμο και ήταν γνωστός οπαδός άλλης ομάδας πλην Παναθηναϊκού, έτρωγε πολύ ξύλο.

Με τον Πανούλη από τους Cockney's είχαμε κάνει το θρυλικό ντου (το 1992) στη Λεωφόρο στους γαύρους σε αγώνα βόλει μεταξύ μας και ενώ ήμασταν 30 άτομα τη πέσαμε σε 150 και τους πήραμε. Και αν δεν ήταν οι μπάτσοι στην Ιπποκράτους, ακόμα θα τους κυνηγάγαμε...
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
χαχαχαχαχα τι νουμερα που ειστε καποιοι εδω μεσα ρε πουστη μου...

γραφετε χυμα φορα παρτιδα ονοματα, ο αλλος λεει 30 κυνηγησαν 150, οτι να ναι

μεγαλη μορφη ο καλτσας (χωρις ειρωνεια), ειχε κανει και αυτη τη δηλωση σε συνεντευξη του στο ΦΩΣ, προκαλω οποιον θελει να διαψευσει

3531nja.jpg

 :-*
 
OP
OP
N

nmb

Μέλος
Εγγρ.
11 Ιουν 2008
Μηνύματα
336
Like
0
Πόντοι
1
Ο Κουτσουμπός ακόμα ασχολείται και φτιάχνει διάφορα (μπλουζάκια, βερμούδες, καπελάκια κ.λ.π.) για τους συνδέσμους!

Οταν μαχαίρωσαν τον Καρνέζη, θυμάμαι ότι όποιος κυκλοφορούσε στο δρόμο και ήταν γνωστός οπαδός άλλης ομάδας πλην Παναθηναϊκού, έτρωγε πολύ ξύλο.

Με τον Πανούλη από τους Cockney's είχαμε κάνει το θρυλικό ντου (το 1992) στη Λεωφόρο στους γαύρους σε αγώνα βόλει μεταξύ μας και ενώ ήμασταν 30 άτομα τη πέσαμε σε 150 και τους πήραμε. Και αν δεν ήταν οι μπάτσοι στην Ιπποκράτους, ακόμα θα τους κυνηγάγαμε...
ετσι ειναι.


οχι αγια παρασκευη
τοτε ειχε τους cockneys αγιας παρασκευης

χαχαχαχαχα τι νουμερα που ειστε καποιοι εδω μεσα ρε πουστη μου...

γραφετε χυμα φορα παρτιδα ονοματα, ο αλλος λεει 30 κυνηγησαν 150, οτι να ναι

μεγαλη μορφη ο καλτσας (χωρις ειρωνεια), ειχε κανει και αυτη τη δηλωση σε συνεντευξη του στο ΦΩΣ, προκαλω οποιον θελει να διαψευσει

3531nja.jpg

  :-*


μια ζωη ρουφιανοι λεμε..

ενω οι δικοι σας δεν εχουν γραψει τιποτα στο "η παλια θυρα 7" για δικους σας.
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
και επειδη αυτοι καναν τη μαλακια, ας την κανουν ολοι
 

hali

Μέλος
Εγγρ.
16 Δεκ 2005
Μηνύματα
5
Like
0
Πόντοι
0
πρώτο μου ποστ,αν και ειμαι μέλος πολλά χρόνια, αλλά ρε μάγκες σε τέτοια θέματα, δεν γράφουν ονόματα. Μα με τπτ δλδ....
 

st@rdust

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Δεκ 2006
Μηνύματα
15.657
Like
1.261
Πόντοι
366
πρώτο μου ποστ,αν και ειμαι μέλος πολλά χρόνια, αλλά ρε μάγκες σε τέτοια θέματα, δεν γράφουν ονόματα. Μα με τπτ δλδ....
Γιατι νομιζεις οτι δεν τους ξερουν...μεχρι και η κουτση μαρια τους εχει μαθει... μετα απ το σκηνικο της παιανιας τους ξερουν εναν εναν ποιος ειναι μεχρι και ποσους ποντους τον εχει ο καθενας τους
 

stefanoss83

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
221
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
μια ζωη ρουφιανοι λεμε..

Υπάλληλε, οποιοσδήποτε έχει ασχοληθεί στο ελάχιστο με συνδεσμιακά μας, γνωρίζει τα ονόματα αυτά, ξέχωρα αν τα σκηνικά που περιγράφονται έχουν αλλοιωθεί. Οι δικοί σας βρίσκονται σε ανώνυμο payroll από τον Πράκτορα και υπάρχει omerta.
 

stefanoss83

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2009
Μηνύματα
221
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
χαχαχαχαχα τι νουμερα που ειστε καποιοι εδω μεσα ρε πουστη μου...

γραφετε χυμα φορα παρτιδα ονοματα, ο αλλος λεει 30 κυνηγησαν 150, οτι να ναι

μεγαλη μορφη ο καλτσας (χωρις ειρωνεια), ειχε κανει και αυτη τη δηλωση σε συνεντευξη του στο ΦΩΣ, προκαλω οποιον θελει να διαψευσει

Άνιμαλ, τράβα πες αυτές τις μαλακίες στο κλαμπ του Ζωγράφου που είναι και ο τυπάς στον οποίο αναφέρεσαι και αργότερα τους παρακαλάς όσο θες για διάψευση. Σχετικά με την παράθεση από την γάβρικη φυλλάδα Σκότος, λέει, ότι ο κόσμος του Παναθηναϊκού είναι πιο σοβαρός και όχι κάφρος να πετάει κουράδες στους παίχτες τις ομάδας του.
 

Zwrzetos7

Μέλος
Εγγρ.
20 Νοε 2009
Μηνύματα
1.876
Like
0
Πόντοι
16
καλα εχεις μπερδεψει την βουρτσα με την πουτσα εσυ
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Φιλαράκι, έτυχε να είμαι στο συγκεκριμένο σκηνικό, είτε θες το πιστεύεις είτε όχι...στα @@ μου εξάλλου...οι γαύροι που έτρεχαν με τα πόδια στους ώμους όμως εκείνη την ημέρα, το ξέρουν ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ και δε θα το ξεχάσουν έτσι εύκολα...
 

SSGT-i

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Ιουλ 2007
Μηνύματα
10.646
Like
66
Πόντοι
166
θυμαμαι με τους MAD BOYS ΠΑ.ΛΕ.ΦΙΠ. τα κλεισε ο μαλακα σας
 

MUZAUI

Μέλος
Εγγρ.
1 Φεβ 2006
Μηνύματα
118
Like
3
Πόντοι
1
6χρονια μέλος του κεντρικου με δικαστηρια επι Παπουτσέλη στα 18 μου... αλλα χρονια... τα καλυτερα ηταν οι πεζοποριες (παντα ανευ μπατσων) στο καραισκακη ή ΣΕΦ... Επίσης το μονο πανο που μπορουσε να μπει στη θεση του κεντρικου ήταν των cockneys Καλαματας με αντιτιμο το τσουβαλι που φερναν πριν στο κεντρικο.. Μορφή ο Δήμος που ενω ο Στεφανος εδιωχνε τους απορους εκλεινε το ματι & τους εδεινε μετα το εισητηριο τσαμπε παντα... Ηταν εποχες που ο γνωστος πανελιστας Ακης των γαβρων ηταν πολυ μαγκας... χε,χε,  
 

zentrix

Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
1.400
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
16
Ποιος θυμάται το Μάριο (το 1990 ήταν πιτσιρικάς γύρω στα 15-16) ο οποίος ήταν μεγάλο αλάνι και πάντα μέσα σ' όλα;
Σε κάποιο περιοδικό μετά από μερικά χρόνια, τον είχα δει φωτογραφία, να κρατάει ένα αεροβόλο πιστόλι, σε κάποια κατάληψη σχολείου...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom