Νέα

Γνώμες για Ανδρέα Παπανδρέου. Κατέστρεψε την Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maniatis1983
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 110K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Ανδρέας Παπανδρέου,λαοπλάνος-φίδι κολοβό ή ηγέτης;;;

  • λαοπλάνος-φίδι κολοβό

    Ψήφοι: 141 68,4%
  • ηγέτης,έδωσε ψωμάκι στον λαό

    Ψήφοι: 54 26,2%
  • λευκό

    Ψήφοι: 11 5,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    206

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
ενας απο τους μεγαλυτερους ελληνες πολιτικους που περασαν απο τη χωρα
γιατι δεν λετε οτι τριπλασιασε τους μισθους των δημοσιων υπαλληλων και διπλασιασε τους μισθους των ιδιωτικων υπαλληλων
γιατι δεν λετε για τους νομους που εβγαλε θυματε κανεις το δεν πληρωνουμε εισητηρια λεοφωρειων απο τις 5 το πρωι εως τις 8
για να πηγαινει ο λαος δωρεαν στη δουλεια του

επι ποιανου πρωθυπουργου καθιερωθηκε το Ε.Σ.Υ και γενικοτερα το δημοσιο νοσοκομειο οι συλλογικες συμβασεις εργασιας η επιθεωρηση εργασιας και πολλα αλλα. αλλα ετσι ειναι ο ελληνας ξεχναει γρηγορα
τον κατηγορειτε οτι μεγιστοποιησε το δημοσιο τομεα και αυτο ειναι κακο να δινεις μονιμη δουλεια στο κοσμακη

ξεχασατε τοτε που οι τουρκοι δεν κουνουσαν ρουπι απο τα συνορα ποιος εδωσε διαταγη βυθισατε το σισμικ και στη διπλωματια με τους αμερικαναους ηταν αριστος

βεβαια για να ξεκαθαρισουμε καμια σχεση ο ανδρεας παπανδρεου με το τι εκφρααζει σημερα το πασοκ καμια σχεση με το σημητη και τον γιο του παντελως αχρηστοι δυστηχως μετα το θανατο του ανδρεα το πασοκ επαψε να υπαρχει σαν ιδεα δεν εχει ηγετη διοτι οπως ειχε πει το πασοκ δεν κληρονομητε και ειχε κρινει παντελως ανεπαρκει το γιο του για προεδρο του πασοκ γι αυτο και τον αποκληρωσε
την λεκανη μου στο σπιτι προς τιμη αυτου του μεγαλου εθναρχη την εχω ονομασει ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ..
την χυνω κιολλας οταν τραβαω μαλακια και τελιωνω εκει...
 

amjik

Τιμημένος
Εγγρ.
12 Μαΐ 2008
Μηνύματα
44.781
Κριτικές
61
Like
40.484
Πόντοι
22.785
την λεκανη μου στο σπιτι προς τιμη αυτου του μεγαλου εθναρχη την εχω ονομασει ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ..
την χυνω κιολλας οταν τραβαω μαλακια και τελιωνω εκει...

Πόσων έτών είσθε φίλτατε ??
 

40DDD

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαΐ 2011
Μηνύματα
3.729
Like
17
Πόντοι
16
Ρε βλήμα,εσύ το τίποτα όταν πιάνεις στο στόμα σου μεγάλα πολιτικά ονόματα σαν τον Ανδρέα,καλό είναι να του κάνεις βιολογικό καθαρισμό.....
Είναι πολύ νωρίς ακόμη, όμως όταν στο μέλλον γραφούν βιβλία χωρίς προκαταλήψεις - θα φανεί ότι ο Αντρέας είναι υπεύθυνος ουσιαστικά κατά το μεγαλύτερο ποσοστό για την καταστροφή της χώρας. Μιλάω και σε ποσοτικά (τα νούμερα ανόδου του χρέους), αλλά και σε ποιοτικά χαρακτηριστικά (με την κακή έννοια).

Είναι υπεύθυνος για την κομματικοποίηση των πάντων (από γυμνάσιο και πάνω), για άκρατο λαϊκισμό, γκεμπελικές μεθόδους (βλέπε Αυριανισμός) και πολλά άλλα. Η κοινωνική αποσύνθεση που ζούμε εν πολλοίς σήμερα είναι αποτέλεσμα του εσωτερικού διχασμού που προκάλεσε στη χώρα η διακυβέρνηση ΠΑΣΟΚ 81-89.
 

Επισκέπτης
την λεκανη μου στο σπιτι προς τιμη αυτου του μεγαλου εθναρχη την εχω ονομασει ΑΝΔΡΕΑΣ ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ..

Ωραία ιδέα!!!
Θα την ονομάσω κι εγώ ΤΑΦΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ  ...

ΩΧ , ΓΡΆΦΩ ΑΥΤΆ ΚΑΙ ΜΟΥ ΈΡΧΕΤΑΙ ΗΔΗ ΧΕΣΙΜΟ.
ΠΑΩ ΝΑ ΧΕΣΩ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
Ωραία ιδέα!!!
Θα την ονομάσω κι εγώ ΤΑΦΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ  ...

ΩΧ , ΓΡΆΦΩ ΑΥΤΆ ΚΑΙ ΜΟΥ ΈΡΧΕΤΑΙ ΗΔΗ ΧΕΣΙΜΟ.
ΠΑΩ ΝΑ ΧΕΣΩ ΣΤΟΝ ΤΑΦΟ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ ΣΤΗ ΛΕΚΑΝΗ

μετα να καθαρισεις καλα το ποπουδακι σου

γιατι θα ερθει  ο μαυρουλος να στον μασαζαρει
 

Επισκέπτης
Μην κρίνεις από τον εαυτό σου.
Εγώ ως φασίστας είμαι "ομοφοβικός"

Ενώ εσείς οι προοδευτικοί τον παίρνετε άφοβα ...
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
μετα να καθαρισεις καλα το ποπουδακι σου

γιατι θα ερθει  ο μαυρουλος να στον μασαζαρει
έτσι είναι η ζωή, εκεί που τρώνε μερικοί άλλοι χέζουν.
συνήθησέ το τώρα που είναι νωρίς.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
έτσι είναι η ζωή, εκεί που τρώνε μερικοί άλλοι χέζουν.
συνήθησέ το τώρα που είναι νωρίς.

εσυ εχεις την Psolia του Tsolia

την καθημερινη κρεμουλα σου την απολαμβανεις δεν εχεις παραπονο
 

Tsolias.Psolias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Ιουλ 2007
Μηνύματα
15.110
Like
28
Πόντοι
166
εσυ εχεις την Psolia του Tsolia

την καθημερινη κρεμουλα σου την απολαμβανεις δεν εχεις παραπονο
σαν τον πορδόπαπο και εσύ παίζεις με τα γραμματάκια για να δείξεις ότι κάτι είπες.
μη με κοροιδεύεις για το ονοματάκι μου, από το δημοτικό είχα να νιώσω έτσι.
 

jhonny64

Σεβαστός
Εγγρ.
31 Μαρ 2007
Μηνύματα
67.517
Like
2.731
Πόντοι
1.306
σαν τον πορδόπαπο και εσύ παίζεις με τα γραμματάκια για να δείξεις ότι κάτι είπες.
μη με κοροιδεύεις για το ονοματάκι μου, από το δημοτικό είχα να νιώσω έτσι.

εγω παιζω με τα γραμματακια και συ με τα πουλακια
 

matakiasm

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2010
Μηνύματα
124
Κριτικές
8
Like
541
Πόντοι
301
Ρε τσακώνεστε για όλους αυτούς που μας πήδηξαν και μας πηδάνε ακόμα; Μυαλό δεν έχετε βάλει; Ο Αντρέας δεν ήξερε με τα λεφτά που έδινε δεξιά και αριστερά που θα πηγαίναμε ή δεν ήξερε ο Μητσοτάκης, ή ο Σημίτης; Αυτός που σίγουρα δεν ήξερε ήταν ο καημένος ο Κωστάκης που τον βάλανε να κάνει τον Πρωθυπουργό, όσο δε για τον Γιωργάκη, ε αυτός απαλλάσσεται (Γιώτα 5) λόγω μαλακίας ...
 

x_other

Μέλος
Εγγρ.
4 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.079
Like
3
Πόντοι
16
ενας απο τους μεγαλυτερους ελληνες πολιτικους που περασαν απο τη χωρα
γιατι δεν λετε οτι τριπλασιασε τους μισθους των δημοσιων υπαλληλων και διπλασιασε τους μισθους των ιδιωτικων υπαλληλων
γιατι δεν λετε για τους νομους που εβγαλε θυματε κανεις το δεν πληρωνουμε εισητηρια λεοφωρειων απο τις 5 το πρωι εως τις 8
για να πηγαινει ο λαος δωρεαν στη δουλεια του

εκαι γενικοτερα το δημοσιο νοσοκομειο οι συλλογικες συμβασεις εργασιας η επιθεωρηση εργασιας και πολλα αλλα. αλλα ετσι ειναι ο ελληνας ξεχναει γρηγορα
τον κατηγορειτε οτι μεγιστοποιησε το δημοσιο τομεα και αυτο ειναι κακο να δινεις μονιμη δουλεια στο κοσμακη

ξεχασατε τοτε που οι τουρκοι δεν κουνουσαν ρουπι απο τα συνορα ποιος εδωσε διαταγη βυθισατε το σισμικ και στη διπλωματια με τους αμερικαναους ηταν αριστος



βεβαια για να ξεκαθαρισουμε καμια σχεση ο ανδρεας παπανδρεου με το τι εκφρααζει σημερα το πασοκ καμια σχεση με το σημητη και τον γιο του παντελως αχρηστοι δυστηχως μετα το θανατο του ανδρεα το πασοκ επαψε να υπαρχει σαν ιδεα δεν εχει ηγετη διοτι οπως ειχε πει το πασοκ δεν κληρονομητε και ειχε κρινει παντελως ανεπαρκει το γιο του για προεδρο του πασοκ γι αυτο και τον αποκληρωσε

τριπλασιασε τους μισθους των δημοσιων υπαλληλων και διπλασιασε τους μισθους των ιδιωτικων υπαλληλων με την ΑΤΑ σωστα και ανταγωνισμος μηδεν
για πες μας για τις υποτιμησεις και για το πληθωρισμος 28% εως 30%

γιατι δεν λετε για τους νομους που εβγαλε θυματε κανεις το δεν πληρωνουμε εισητηρια λεοφωρειων απο τις 5 το πρωι εως τις 8
για να πηγαινει ο λαος δωρεαν στη δουλεια του
και παραλιγο ο Κολλας να γινει βουλευτης ενω ο Πιπεριας της ΔΕΗ εγινε οπως και ολα τα τσουτσεκια οι συνδικαλιστες που απεκτασαν δικαιωμα να μην δουλεουν λογω συνδικαλισμου και κλαδικων-αυριανης

πι ποιανου πρωθυπουργου καθιερωθηκε το Ε.Σ.Υ??? εγω παντως ΕΣΥ, ΑΥΤΟΣ, ΑΥΤΗ το φακελακι πηγαινε αβερτα και ετσι βρεθηκε με ΕΥΓΓΕΛΙΣΜΟΣ σημερα δεν ξερω με ποσους κηπουρους νομιζω 40

Νε θυμαμαι το "βυθισατε το Χορα" οταν ηταν στην αντιπολιτευση και ποσες παραβιασεις ειχαμε και επιφυλακες και σχοινακια κλπ οταν ηταν Πρωθυπουργος

Θυμαμαι τις προαγωγες ρε συ ο Μακεδος για να παρει προαγωγη καθαρισε μια ταξη των Ικαρων
Τι ηταν ο Κοκκαλης μια Βιοτεχνια στην Αργυρουπολη ???
Ποτε ακουσες ρε συ τι λεξη κλαδικες??? και πρασινοφρουρος???
Τι ηταν ο Κουρης η αυριανη, ο Γαργαλακος, ο Πασβατζιδης και το μεγα λαμογιο Τσοχατσοπυλος??? (Στη πρωτη κυβερνηση ηταν υπουργος Δημοσων Εργων)
Συνοπτικα ηξερε τι εκανε
Μαλακες ημαστε σαν λαος  και μας επαιζε οπως γουσταρε
Αντε καλο βραδι απο το Συνταγμα
 

Wonderful

Μέλος
Εγγρ.
21 Ιαν 2010
Μηνύματα
5.761
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
66
που θυμήθηκες τον γαργαλάκο??? :2funny: :2funny: :2funny:
παιδί κι αυτό..
 

Επισκέπτης
Το φορολογικό συντελεστή του ...    [size=50pt]64%[/size]         ;;;;;;;;;;;;;;;;;

Το 45% του κανακάρη,
φαίνεται φορολογικός παράδεισος μπροστά του !!!!!
 

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
3 γενιές πρακτόρων
παππούς,πατέρας και τώρα παιντί

 

Συνημμένα

  • afssfs.jpg
    afssfs.jpg
    58,1 KB · Εμφανίσεις: 14
  • liani.jpg
    liani.jpg
    46,4 KB · Εμφανίσεις: 16

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom