Νέα

Γνώμες για Ανδρέα Παπανδρέου. Κατέστρεψε την Ελλάδα;

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα maniatis1983
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 103K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Ανδρέας Παπανδρέου,λαοπλάνος-φίδι κολοβό ή ηγέτης;;;

  • λαοπλάνος-φίδι κολοβό

    Ψήφοι: 94 76,4%
  • ηγέτης,έδωσε ψωμάκι στον λαό

    Ψήφοι: 22 17,9%
  • λευκό

    Ψήφοι: 7 5,7%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    123

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.512
Κριτικές
4
Like
1.690
Πόντοι
266
σε κάτι τέτοιους ή μάλλον σε πάρα πολλούς τέτοιους στηρίχτηκε ο Ανδρέας και κυβέρνησε 3 τετραετίες...
Τέτοιος είσαι και φαίνεσαι, χθεσινέ μπόμπιρα, ψηφοφόρε του Ψωμιάδη...
 
OP
OP
maniatis1983

maniatis1983

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
είμαι σε δίλημμα είτε να ψηφίσω μπουτάρη,μάνο κλπ για να τιμωρήσω με την ψήφο μου είτε
να ψηφίσω γιώργο,τον οποιο δεν τον έχουμε δει άλλωστε να κυβερνά,για να πάψει το καθεστώς ΠΑΣΙΦΑΝΟΎΣ ΚΑΙ ΚΑΤAΔΗΛΗΣ ΑΝΥΠΑΡΞΊΑΣ κυβέρνησhς στην Ελλάδα....
 

sinnerman

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Νοε 2006
Μηνύματα
15.502
Like
17
Πόντοι
166
Oi χειροτεροι Ελληνες ειναι οι ανω των 40 Πασοκτζηδες και οι κατω των 40 Δαπιτες
Μια και εσυ προφανος ανηκεις στους καλυτερους,καιεγω στους πασοκ 40+ και με βριζεις σαλτα και ΓΑΜΗΣΟΥ ΤΣΟΥΤΣΕΚΙ
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.512
Κριτικές
4
Like
1.690
Πόντοι
266
είμαι σε δίλημμα είτε να ψηφίσω μπουτάρη,μάνο κλπ για να τιμωρήσω με την ψήφο μου είτε
να ψηφίσω γιώργο,τον οποιο δεν τον έχουμε δει άλλωστε να κυβερνά,για να πάψει το καθεστώς ΠΑΣΙΦΑΝΟΎΣ ΚΑΙ ΚΑΤAΔΗΛΗΣ ΑΝΥΠΑΡΞΊΑΣ κυβέρνησhς στην Ελλάδα....
καλά. μετά από αυτό παραδίδομαι, από την πολη έρχομαι και στη κορφή κανέλα, σας αφήνω στις ασυναρτησίες του μανιάτη. καληνύχτα...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
είμαι σε δίλημμα είτε να ψηφίσω μπουτάρη,μάνο κλπ για να τιμωρήσω με την ψήφο μου είτε
να ψηφίσω γιώργο,τον οποιο δεν τον έχουμε δει άλλωστε να κυβερνά,για να πάψει το καθεστώς ΠΑΣΙΦΑΝΟΎΣ ΚΑΙ ΚΑΤAΔΗΛΗΣ ΑΝΥΠΑΡΞΊΑΣ κυβέρνησhς στην Ελλάδα....
Γιατί όχι κυνηγούς? Φύση, ψάρεμα, παράδοση και ολίγο από γαμήσι.

:2funny:
 

gianevan

Σεβαστός
Εγγρ.
15 Φεβ 2009
Μηνύματα
17.088
Like
5.577
Πόντοι
1.206
Ο Ανδρέας ήταν με διαφορά ο πιο έξυπνος πολιτικός της Ελλάδας, ίσως και ένα από τα καλλίτερα μυαλά που έχουν περάσει γενικά από τη χώρα αυτή. Τώρα τα προσόντα του ο καθένας τα χρησιμοποεί όπως θέλει αυτός. Ας πούμε στην Μυθολογία δυνατός ήταν ο Ηρακλής δυνατός και Πιτυοκάμπτης. Ο Παπανδρέου διάλεξε να γίνει πιτιοκάμπτης και να ξεσκίσει αυτή την έρμη χώρα που είχε την αφέλεια να τον πιστέψει και να τον εμπιστευτεί και η οποία έκτοτε παραμένη "ξεσκισμένη" και χωρίς ελπίδα ανάνηψης φοβάμαι.
Γιατί το έκανε, που να ξέρει κανείς. Προφανώς αυτό του άρεσε και είχε την ικανότητα [λόγω εξυπνάδς] και την ευκαιρία [λόγω ονόματος]να το κάνει. Και ακριβώς επειδή ήταν πολύ έξυπνος δεν είχε την διαλιολογία πως δεν καταλάβαινε τί έκανε. Καταλάβαινε πάρα πολύ καλά πως συνειδητά κορόιδευε, με προκλητικό μάλιστα αμοραλισμό, το λαό που τον άκουγε σα χάχας.  
Για να δώσω πάντως μια πιθανή ερμηνεία, η πρώτη του γυναίκα, μια Ελληνοαμερικανίδα ψυχίατρος της οποίας προϋπήρξε ασθενής άφισε μετά το θάνατο του κάτι υπονοούμενα για κάποια ψυχική διαταραχή.  Μπορεί και να ήταν η κακία της "πρώην", αν και η γυναίκα φαινόταν σοβαρή και συγκρατημένη, οπότε αν είχε δίκιο αυτό εξεγεί αρκετά.
 

psixiatros

Μέλος
Εγγρ.
11 Μαΐ 2009
Μηνύματα
133
Like
8
Πόντοι
1
καλά. μετά από αυτό παραδίδομαι, από την πολη έρχομαι και στη κορφή κανέλα, σας αφήνω στις ασυναρτησίες του μανιάτη. καληνύχτα...

πριν κοιμηθείς,μην ξεχάσεις να φιλήσεις το εικόνισμα του Κουτσόγιωργα,που έχεις κάτω από το μαξιλάρι σου...αυτός γάμησε τη ΝΔ και έδωσε σε όλους μας 3 αμάξια(και στον εαυτό του 2 εκ δολλάρια)
 

pefotismenos

Μέλος
Εγγρ.
21 Οκτ 2008
Μηνύματα
409
Like
3
Πόντοι
1
Τιποτα παιδια ειστε απαιχτοι προσκυνω  :headbang2:
 
OP
OP
maniatis1983

maniatis1983

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
μα για να προκαλέσω Αντίδραση θα ψηφίσω Δράση....όχι σοβαρά...
 

GIORGOSK

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2005
Μηνύματα
6.512
Κριτικές
4
Like
1.690
Πόντοι
266
πριν κοιμηθείς,μην ξεχάσεις να φιλήσεις το εικόνισμα του Κουτσόγιωργα,που έχεις κάτω από το μαξιλάρι σου...αυτός γάμησε τη ΝΔ και έδωσε σε όλους μας 3 αμάξια(και στον εαυτό του 2 εκ δολλάρια)
για να αποφορτίσω, επι Παπανδρέου πήρατε πρωτάθλημα...
 
OP
OP
maniatis1983

maniatis1983

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
Ο Ανδρέας ήταν με διαφορά ο πιο έξυπνος πολιτικός της Ελλάδας, ίσως και ένα από τα καλλίτερα μυαλά που έχουν περάσει γενικά από τη χώρα αυτή. Τώρα τα προσόντα του ο καθένας τα χρησιμοποεί όπως θέλει αυτός. Ας πούμε στην Μυθολογία δυνατός ήταν ο Ηρακλής δυνατός και Πιτυοκάμπτης. Ο Παπανδρέου διάλεξε να γίνει πιτιοκάμπτης και να ξεσκίσει αυτή την έρμη χώρα που είχε την αφέλεια να τον πιστέψει και να τον εμπιστευτεί και η οποία έκτοτε παραμένη "ξεσκισμένη" και χωρίς ελπίδα ανάνηψης φοβάμαι.
Γιατί το έκανε, που να ξέρει κανείς. Προφανώς αυτό του άρεσε και είχε την ικανότητα [λόγω εξυπνάδς] και την ευκαιρία [λόγω ονόματος]να το κάνει. Και ακριβώς επειδή ήταν πολύ έξυπνος δεν είχε την διαλιολογία πως δεν καταλάβαινε τί έκανε. Καταλάβαινε πάρα πολύ καλά πως συνειδητά κορόιδευε, με προκλητικό μάλιστα αμοραλισμό, το λαό που τον άκουγε σα χάχας.  
Για να δώσω πάντως μια πιθανή ερμηνεία, η πρώτη του γυναίκα, μια Ελληνοαμερικανίδα ψυχίατρος της οποίας προϋπήρξε ασθενής άφισε μετά το θάνατο του κάτι υπονοούμενα για κάποια ψυχική διαταραχή.  Μπορεί και να ήταν η κακία της "πρώην", αν και η γυναίκα φαινόταν σοβαρή και συγκρατημένη, οπότε αν είχε δίκιο αυτό εξεγεί αρκετά.

έχω διαβάσει το βιβλίο τις "ρασσια"...βεβαια είναι γεμάτο κόμπλεξ και κακίες...το diploma τις ιατρικής το πήρε μετά τον χωρισμό από τον Ανδρέα...τότε δούλευε ως ιδιαιτερα σε κάποιο γραφείο αν θυμάμαι...περιγραφει σκηνικά έντονης κυκλοθυμίας...
 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
πριν κοιμηθείς,μην ξεχάσεις να φιλήσεις το εικόνισμα του Κουτσόγιωργα,που έχεις κάτω από το μαξιλάρι σου...αυτός γάμησε τη ΝΔ και έδωσε σε όλους μας 3 αμάξια(και στον εαυτό του 2 εκ δολλάρια)
200.000 dollars :2funny: ήταν παίκτη μου - μην τα παραλες.

 

pristine

Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2007
Μηνύματα
6.669
Like
8
Πόντοι
66
είμαι σε δίλημμα είτε να ψηφίσω μπουτάρη,μάνο κλπ για να τιμωρήσω με την ψήφο μου είτε
να ψηφίσω γιώργο
Γιώργο? Όχι ρε φίλε - δε μας λυπάσαι, με το συμπάθιο δηλ. :rolleyes:

Μπουτάρη ναι - είναι περπατημένο παιδί, έχει γίνει λιώμα δημοσίως άπειρες φορές, έκανε αποτοξίνωση - είναι από τα άτομα που θα πήγαινες για καφέ να τα πείτε.
 
OP
OP
maniatis1983

maniatis1983

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2009
Μηνύματα
32
Like
0
Πόντοι
0
μάλλον ο "κουτσονομος" ήταν δημιούργημα η τουλάχιστον δεν αποδείχτηκε κάτι σοβαρά...ΈΤΣΙ ενδεικτικά αναφέρω ότι tutor του κυριάκου στο Harvard ΤΟ 1989...ήταν το ίδιο πρόσωπο που έβλεπε τον κοσκωτά στις φυλακες του SALEM,ΜΑ...
 

Stories

Νέο!

Stories

Δεν υπάρχει καμία ιστορία αυτή τη στιγμή. Δημιούργησε μία! (click + στο avatar).
Top Bottom