Νέα

GMAT

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα kamenosentelws
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 90
  • Εμφανίσεις 5K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
εσυ ποσο εχεις πιασει ρε μουνακι;
640 και με Quantitative πανω απο 95%... φααααααααααααπ :birdman:

Σε πειραζω, θεμα εξασκησης ειναι να πιασεις καλο σκορ.
Τωρα το κανανε πιο ευκολο. Βγαλανε τις γελοιες τις εκθεσεις που σου καταναλωνανε φαια ουσια στην αρχη,
και βαλανε διαγραμματα και αναλυση... εκει θα εσκιζα χασεδες :rockon:
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.239
Like
1.312
Πόντοι
266
640 και με Quantitative πανω απο 95%... φααααααααααααπ :birdman:

Σε πειραζω, θεμα εξασκησης ειναι να πιασεις καλο σκορ.
Τωρα το κανανε πιο ευκολο. Βγαλανε τις γελοιες τις εκθεσεις που σου καταναλωνανε φαια ουσια στην αρχη,
και βαλανε διαγραμματα και αναλυση... εκει θα εσκιζα χασεδες :rockon:
640.... :o
αυτο ειναι σχεδον αριστα
τοσο ζηταει το χαρβαρντ
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
Εγγρ.
28 Αυγ 2011
Μηνύματα
6.883
Like
4
Πόντοι
66
Πες μου τι επιχειρηματικο επιτευγμα θα τους πεταξεις να σου πω αν σε δεχτουν...

[video] [video]http://www.youtube.com/watch?v=BreqBZCgjac[/video] [/video]

ειναι στους τοπ σκορερς στην μονοπολυ στο φεισμπουκ

κ εχει πλαταρες

κ ειναι κ φιλος του κανακη
 

Ivanof

Μέλος
Εγγρ.
24 Αυγ 2009
Μηνύματα
27
Κριτικές
5
Like
99
Πόντοι
0
Καλησπερα σε ολους!Σκεφτομαι να δωσω το GMAT στους επομενους μηνες.Επειδη δεν το κοβω να πηγαινω φροντιστηριο(δεν παιζουν χρηματα),μπορει να δωσει καποιος τα φωτα του?Ποια βιλια διαβασε και ποσο χρονο του πηρε για να το δωσει?Φυσικα αν θελει,μπορει να πει και τον βαθμο που πετυχε!Ευχαριστω!

Φίλε κσλησπέρα,

η απάντηση εξαρτάται από το υπόβαθρό σου & τους στόχους που έχεις.
Χωρίς την έκθεση (όταν έδωσα εγώ ήταν προαιρετική - δεν ξέρω εάν έχει αλλάξει κάτι) και γνωρίζοντας αξιοπρεπή Αγγλικά, τον μέσο όρο τον πετυχαίνει κανεις νομιζω σχετικά εύκολα και χωρίς φροντηστήριο.

Ελληνικά ΑΕΙ θέλαν 550, στην Αγγλία θέλαν 650 και πάνω, εάν οχι 700.

Βιβλίο ειχα πάρει ένα από τα επίσημα του GMAT, με παλιές ερωτήσεις. Ηταν κίτρινο κι έκανε 40Ε περίπου.
Εαν ξέρεις Αγγλικά δεν χρειάζεσαι τίποτα αλλο. Εχει αρκετά προβλήματα για να σε βαλουν στον τροπο σκεψης τους.
εγω αφιέρωνα γυρω στις 2 ωρες ανα εργάσιμη ημέρα για 8 εβδομάδες και οταν εδωσα εξετάσεις στα μαθηματικά τουλάχιστον δεν ειδα τιποτα καινουριο.

Απο φροντηστήρια πράγματι ο Κουτσοδόντης που ανέφερε αλλος συναθλητής είναι κορυφαίο μόνο καπως ακριβό (ειναι στην Κηφησίας στο ύψους της Ριανκούρ). Το άλλο όνομα που ακούγονταν πριν μερικά χρόνια ήταν το Network στην Βασιλίσσης Σοφίας απέναντι από την Αμερικάνικη πρεσβεία (για την ακρίβεια είναι στη γωνία απ' οπου είχαν ρήξει τη ρουκετα πριν χρονια)

Ενα θέμα που πρεπει να προσέξεις είναι να έχεις ισορροπημένο αποτέλεσμα. Εννοώ, μην δώσεις πολυ βαση πχ μονο στα μαθηματικά που είναι ευκολα αλλα προσπάθησε να εισαι καλός και στα 2! Εγω πχ πετυχα γυρω στο 90+% στα μαθηματικά και περίπου 55% στα Αγγλικά (εκθεση δεν έγραψα γιατι ειχα πάρει ηδη το offer). το αποτελεσμα ηταν γυρω στο 670 εαν δεν κανω λαθος. Ξερω αλλους που με πολυ χειροτερα μαθηματικα και λιγο καλυτερα Αγγλικά πήραν καλυτερους βαθμούς.

Επίσης, μάλλον το χρειάζεσαι για entry 2013-14, για φετος ειναι αργά. Εχεις χρόνο μπροστά σου αρα βαλτο σε περιοδο που σε βολεύει. Ειδικά στο εξωτερικό το GMAT δεν ειναι καν προαπαιτουμενο για να δουνε την αιτηση σου. σου κανουν conditional offer εάν τους αρεσεις. Φυσικά εαν τους στείλεις 750 από την 1η αιτηση θα τους αρεσεις περισσότερο.

Αντε, καλή επιτυχία και πες μας τι score πετυχες!
 

Mexikanos_

Μέλος
Εγγρ.
3 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.929
Like
7
Πόντοι
16
Όπως λέει και ο πιο πάνω, όλα εξαρτώνται από το υπόβαθρό σου και την ικανότητα σου... να στρωθείς μόνος στο διάβασμα :-)

Απ' όσο ξέρω, τα οργανωμένα φροντιστήρια είναι αρκετά ακριβά (από την άλλη... καλό είναι να το βλέπεις και σαν επένδυση).
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να ασχοληθείς αρχικά μόνος. Δες εδω: έχει section για το GMAT. Λύνει τις ασκήσεις του επίσημου βιβλίου αν θυμάμαι καλά.
Αν μένεις Αθήνα/Θεσσαλονίκη, φαντάζομαι μπορείς να βρεις και κάποιον σχετικό με το θέμα για να σε βοηθήσει εαν κολύσεις (δύο-τρεις ώρες τη βδομάδα είναι καλά). Μπορεί να σου διορθώνει εκθέσεις και να κάνετε το speaking μαζί (δεν γνωρίζω ακριβώς τη δομή του test).
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.239
Like
1.312
Πόντοι
266
Ενταξει ρε γατε.
Δοκιμασε με 570 οχι μονο στο Χαρβαρντ, αλλα και στο νο.40 της λιστας των αμερικανικων πανεπιστημιων,
να δουμε αμα σε δεχτουν, αν θα παρεις υποτροφια κτλ.
σου ειπα βρε μαλακα δεν παιζει ρολο μονο αυτο
αντε μας ζαλισες...
 

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.239
Like
1.312
Πόντοι
266
ειναι στους τοπ σκορερς στην μονοπολυ στο φεισμπουκ

κ εχει πλαταρες

κ ειναι κ φιλος του κανακη
εγω θα γινω διδακτορ στους λατινους πατερες
εσυ τι θα κανεις;
θα σε ταιζει η γιαγια σου;
καλησπερα κ.αγκομενε
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66

Γαμαικανος.

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2010
Μηνύματα
7.239
Like
1.312
Πόντοι
266
Θα μας πεις ρε κουραδομηχανη τι αλλο παιζει ρολο;
Θα σε ζαλιζω οσο ποσταρετε ανακριβειες και παπαριες...
βαθμος πτυχιου,συστατικες,σεμιναρια,αριστη γνωση αγγλικων και αυτο που δεν εχεις εσυ απο οτι φαινεται
ΦΡΑΓΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
κλαψε μαλακα....
 

sferdeklos

Μέλος
Εγγρ.
13 Ιουν 2008
Μηνύματα
9.019
Κριτικές
2
Like
22
Πόντοι
66
βαθμος πτυχιου,συστατικες,σεμιναρια,αριστη γνωση αγγλικων και αυτο που δεν εχεις εσυ απο οτι φαινεται
ΦΡΑΓΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
κλαψε μαλακα....
βαθμος πτυχιου... μικρη σημασια δινουν
συστατικες... το πιο ευκολο πραγμα να αποκτησεις στην Ελλαδα
σεμιναρια... θα αστειευσαι βεβαια
Γνωση Αγγλικων... με TOEFL στα 100 καθαρισες, ενα κλικ πανω απο το Advanced
Φραγκα... θα σου δανειζα, αλλα ξερω οτι θα πανε σε κραιπαλες και κρεαταλευρα.

Κλαψε εσυ μαλακα τωρα που εχουν αυξηθει τα διδακτρα και εχουν ψαλιδισει τις υποτροφιες στην Αμερικη :birdman:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom