Νέα

Γκόμενες με μεγαλύτερους ηλικιακά άνδρες

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ακροατής_
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 219
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.233
Like
4.851
Πόντοι
456
Από τον καναπέ γίνονται όλα μάγκα μου σήμερα. Τα δύο τρίτα των ραντεβού για Παρασκευή και Σάββατο νύχτα από το ίνστα και άλλα σόσιαλ κλείνονται πια.

Οι περισσότερες μικρές νιώθουν πιο άνετα έτσι, από το να τους την πέσεις κατευθείαν σε μπαρ.

Επιπλέον γλιτώνεις κι εσύ τη φάση, να πληρώνεις τσάμπα ποτά στα τυφλά.

Θέλουν και τα κορίτσια να δουν κάποια παρουσία, κάτι εκατοντάδες ακολούθους, μαζί και κοινούς γνωστούς.

Άλλες εποχές. Η μάχη του δρόμου δεν έχει τελειώσει μεν, αλλά έχει αρχίσει να φθίνει.

Στα πιτσιρίκια ισχύει αυτό που λες όχι στις ηλικίες που ανήκει η πλειονοτητα των μελών εδω μεσα. Πολλώ δε μάλλον στις ηλικίες που αναφέρεται ο νηματοθέτης. Αμα στα 55 στελνεις μηνυματα σε 20χρονα για να γαμησεις , σου προυπογράφω εγώ οτι πιο πιθανό ειναι να καταληξεις φυλακή παρα να γαμήσεις.

Αλλά μιας και το εθεσες , ακομα κι εκεί δεν παίζουν καν το παίγνιο οι σημερινοι νέοι. Το χειριζονται σαν να ειναι ντελιβερι. Στελνουν μαζικα μηνυματα απλα για να γαμήσουν χωρίς να θελουν να βγουν καν ενα ραντεβου πρώτα. Μιλάμε για μαζική αποχαύνωση και παντελη ελλειψη γνώσης περι γυναικών. Φυσικά στο τέλος γαμάνε μόνο οι πολυ εμφανίσιμοι και ολοι οι υπολοιποι ειναι παρθένοι.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
Στα πιτσιρίκια ισχύει αυτό που λες όχι στις ηλικίες που ανήκει η πλειονοτητα των μελών εδω μεσα. Πολλώ δε μάλλον στις ηλικίες που αναφέρεται ο νηματοθέτης. Αμα στα 55 στελνεις μηνυματα σε 20χρονα για να γαμησεις , σου προυπογράφω εγώ οτι πιο πιθανό ειναι να καταληξεις φυλακή παρα να γαμήσεις.

Αλλά μιας και το εθεσες , ακομα κι εκεί δεν παίζουν καν το παίγνιο οι σημερινοι νέοι. Το χειριζονται σαν να ειναι ντελιβερι. Στελνουν μαζικα μηνυματα απλα για να γαμήσουν χωρίς να θελουν να βγουν καν ενα ραντεβου πρώτα. Μιλάμε για μαζική αποχαύνωση και παντελη ελλειψη γνώσης περι γυναικών. Φυσικά στο τέλος γαμάνε μόνο οι πολυ εμφανίσιμοι και ολοι οι υπολοιποι ειναι παρθένοι.


Όχι, στα 55 δε στέλνεις μηνύματα σε 20χρονα και 25χρονα, αλλά σε ηλίκίες γύρω στα 45 ο άντρας και γύρω στα 30 η γκόμενα τα social λειτουργούν ακόμη για εκείνους που έχουν παρουσία.
 

DayStalker

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Φεβ 2020
Μηνύματα
2.233
Like
4.851
Πόντοι
456
Όχι, στα 55 δε στέλνεις μηνύματα σε 20χρονα και 25χρονα, αλλά σε ηλίκίες γύρω στα 45 ο άντρας και γύρω στα 30 η γκόμενα τα social λειτουργούν ακόμη για εκείνους που έχουν παρουσία.

Μπορεί να είμαι προκατειλημμένος , δεν ξέρω , αλλά θεωρώ οτι αν στα 45 ασχολείσαι όλη μέρα με σοσιαλ κάτι έχει πάει πολύ στραβα με τη ζωή σου....
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
Με λίγα λόγια, το να βγάλει ένας άντρας μια πολύ μικρότερη του για «ανοιχτή σχέση»’ γίνεται συχνά, επειδή κι οι δυο μπορούν να συνεχίσουν να κάνουν συνάμα τα δικά τους κρυφά ή φανερά.

Το δύσκολο είναι αλλού. Να βρει ένας ανεπρόκοπος μεσόκοπος μια εύπορη εβδομηντατοσάρα, να την παντρευτεί, να μείνει μαζί της για πέντε χρόνια ή και παραπάνω, και να έχει να λάβει σύνταξη χηρείας.

Εκεί φαίνονται τα πραγματικά καμάρια του μπου, οι πιο καλοί μαθητές στην τάξη!

:—)
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
Είσαι
Μπορεί να είμαι προκατειλημμένος , δεν ξέρω , αλλά θεωρώ οτι αν στα 45 ασχολείσαι όλη μέρα με σοσιαλ κάτι έχει πάει πολύ στραβα με τη ζωή σου....

Είσαι προκατειλημμένος. Οι αραχτοί κι εκείνοι που είναι σε εργασίες γραφείου, δουλεύουν και τα social.

Άμα είσαι δυνατός παίκτης, μπορείς πάντα να κάνεις και κατευθείαν σε ορισμένα μπαράκια τη νύχτα παιχνίδι.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
75 άρης παντρεύτηκε 25 άρα.
Της είπε ψέματα για την ηλικία του.
Δεν της είπε 55, της είπε 95.

Βγάζει και νόημα, ξέρεις! Σε τέτοιες φάσεις μια γκόμενα ελπίζει να τα τινάξει ο γέρος αμέσως, για να τον κληρονομήσει.
 

papaphilips

Ανώτατος
Εγγρ.
26 Ιουλ 2018
Μηνύματα
20.889
Κριτικές
94
Like
46.176
Πόντοι
17.311
Ωχού, μου το χαλάς.

Άσε ρε τα κορίτσια να βγάλουν κανά φράγκο και να μαζέψουν εμπειρίες .

:-)
άλλο η σχέση και άλλο η χορηγία-εσκορτοπουτανιλικι.
άσχετα μεταξυ τους αυτά τα 2.
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
234
Κριτικές
19
Like
964
Πόντοι
371
Αρπαχτή με αρκετά μικρότερη κάνεις εύκολα αν κρατιέσαι καλά.
Η σοβαρή σχέση έχει logistics και είναι τελείως άλλο πράγμα.
 

SalonicaM

Ανώτερος
Εγγρ.
11 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.451
Κριτικές
20
Like
1.736
Πόντοι
5.015
Το μόνο σίγουρο είναι ότι θα την δαγκώσεις την λαμαρίνα γερό μπισμπικη με την πιτσιρίκα και μετά θα σε πετάξει σαν στημένη λεμονοκουπα για έναν νεότερο πιθανώς καλύτερο. Οπότε προσοχή
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
31.631
Κριτικές
62
Like
40.009
Πόντοι
8.530
Δέν ξέρω ο κάθε ένας εδώ τί εμπειρίες έχει από γκόμενες...αλλά η δική μου εμπειρία,
λέει ότι υπάρχουν αρκετές έως πάρα πολλές γκόμενες...πού τούς αρέσει νά είναι μέ μεγαλύτερους ηλικιακά άνδρες!!
Καί όταν λέω μεγαλύτερους δέν εννοώ 5 καί 10 χρόνια αλλά καί 20 καί 25.
Περισσότερο αυτό γίνεται στίς γκόμενες 27-28+ καί όχι στίς μικρότερες!!
Καί όταν λέω τούς αρέσει νά είναι μέ μεγαλύτερους άνδρες...δέν εννοώ μέ χρήμα αλλά τό έχουν στήν ψυχολογία τους γιά 1002 λόγους!!
Τουλάχιστον εμένα μού τό έχουν πεί καί τό έχω δεί από αρκετές γκόμενες!!
Aν ο μεγαλύτερος είναι φτωχομπινες καμμία νορμάλ δεν ασχολείται μαζί του.
Μόνο στην Αθήνα ίσως και Θεσσαλονίκη να υπάρχουν μερικές που συντηρούν τους γκόμενους τις...παρά έξω πολύ πολύ χλωμό .
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
Aν ο μεγαλύτερος είναι φτωχομπινες καμμία νορμάλ δεν ασχολείται μαζί του.
Μόνο στην Αθήνα ίσως και Θεσσαλονίκη να υπάρχουν μερικές που συντηρούν τους γκόμενους τις...παρά έξω πολύ πολύ χλωμό .

Ναι, ισχύει. Το χρήμα είναι στους άντρες ό,τι και η ομορφιά στις γυναίκες. Ανεβάζει αντίστοιχα το έναν/τη μία στα μάτια του άλλου/της άλλης.

Ακόμη και σε σχέσεις που η γκομενίτσα δεν έχει απολύτως κανένα οικονομικό όφελος από τον μεσήλικα/τον μεσόκοπο με το οποίο πηδιέται, θέλει να μυρίζει φράγκα. Να νιώθει την ασφάλεια, ότι δεν έπεσε σε κανάν άχρηστο κακομοίρη.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
Αρπαχτή με αρκετά μικρότερη κάνεις εύκολα αν κρατιέσαι καλά.
Η σοβαρή σχέση έχει logistics και είναι τελείως άλλο πράγμα.

Σωστό. Έτσι κι αλλιώς, πραγματικά σοβαρές σχέσεις είναι εκείνες από τις οποίες έκανες στο παρελθόν τα παιδιά σου.

Όλα τα άλλα είναι κάπου after-hour γκομενιλίκια, θεωρώ. Ποτέ κάτι για το μέλλον, μόνο για το παρόν.
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.917
Κριτικές
14
Like
3.691
Πόντοι
2.777
η εμπειρία είναι μια τσατσάρα που την αποκτάς όταν είσαι καράφλας
...όμως...
η υπεραξία της πληρώνεται και καλά μάλιστα αν οι συνθήκες ταιριάξουν.
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
άλλο η σχέση και άλλο η χορηγία-εσκορτοπουτανιλικι.
άσχετα μεταξυ τους αυτά τα 2.

Σωστό, εννοείται.

Αλλά ό,τι και να λέμε, η κοινωνική θέση και η οικονομική επιφάνεια του άντρα πάντα παίζουν ρόλο στις όποιες σχέσεις με διαφορά ηλικίας, ακόμη κι αν ο άντρας δεν της πληρώνει της λεγάμενης ούτε πορτοκαλάδα.

Εμείς οι άντρες δεν έχουμε ιδιαίτερη κατανόηση για γυναίκες που έχουν γεννηθεί μπουρούχες ή μπασμένες, και οι γυναίκες αντίστοιχα δεν έχουν καμία κατανόηση για άντρες που έχουν γεννηθεί κι έχουν μείνει φτωχοί και φουκαράδες.

Η ομορφιά και η νεότητα έχουν πάντα ένα τίμημα, ακόμη κι αν δεν πληρώνεις τίποτα στη γκόμενα. Έχεις να είσαι κάποιος, που να το θέλουν κι άλλες.
 

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
234
Κριτικές
19
Like
964
Πόντοι
371
Σωστό. Έτσι κι αλλιώς, πραγματικά σοβαρές σχέσεις είναι εκείνες από τις οποίες έκανες στο παρελθόν τα παιδιά σου.

Όλα τα άλλα είναι κάπου after-hour γκομενιλίκια, θεωρώ. Ποτέ κάτι για το μέλλον, μόνο για το παρόν.
Δεν είναι θέμα παιδιών αναγκαστικά, και παιδιά να μην έχεις η long-term σχέση έχει πολλά technicalities, δεν είναι μόνο σεξ.
Αν είσαι 40 και η σχέση σου 20 π.χ. θα βρεθείς να βγαίνεις με 20ρηδες σαν θείος που κάθεται με τη νεολαία.
Έχω ένα φίλο καθηγητή ξένων γλωσσών που είναι δάσκαλος για το πώς πρέπει να κινείσαι σε τέτοιες περιστάσεις, θα του πω να μπει να γράψει ένα manual. :grin:
 

Bambaataa

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
22 Απρ 2021
Μηνύματα
179
Like
1.200
Πόντοι
201
images.jpg

Μια εικονα....χιλιες λεξεις !!!!
 

BIG_BIG_BEN

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
28 Φεβ 2024
Μηνύματα
1.250
Like
1.994
Πόντοι
216
η εμπειρία είναι μια τσατσάρα που την αποκτάς όταν είσαι καράφλας
...όμως...
η υπεραξία της πληρώνεται και καλά μάλιστα αν οι συνθήκες ταιριάξουν.

Το ρητό «Δυο καραφλοί μαλώνανε για μια τσατσάρα» είναι γνωστό να υποθέσω.:-)

«Καραφλός» είσαι όταν πεθάνεις. Τότε πια δεν χρειάζεσαι την εμπειρία, την «τσατσάρα». Ως τότε κάθε μέρα και νέα εμπειρία.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom