Νέα

Γκόμενες και τατουάζ...

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα -
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 82
  • Εμφανίσεις 5K
  • Ετικέτες
    τατουάζ
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Γουστάρετε να γαμάτε γκόμενες με τατουάζ;

  • Η απόλυτη καύλα! Όσο πιο πολλά, τόσο πιο καλά!

    Ψήφοι: 27 29,3%
  • Η απόλυτη ξενέρα... Λες και χώνω τον πούτσο μου σε ταπετσαρία τοίχου...

    Ψήφοι: 12 13,0%
  • Άμα είναι κάτι διακριτικό δεν έχω πρόβλημα...

    Ψήφοι: 24 26,1%
  • Μουνάρα να είναι η γκόμενα και όλα τ' άλλα ποιος τα χέζει...

    Ψήφοι: 29 31,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    92
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
Άμα κάποιος έχει μερικά τατουάζ, όσο και να μην μας αρέσουν δεν σημαίνει τπτ για τον άνθρωπο. Μπορεί να είναι σοβαρότατος και καλλιεργημένος. Αν όμως έχει κάνει ολόκληρο το κορμί του τατού χωρίς να κατάγεται από κάποια φυλή της Αφρικής, τότε πρέπει να θεωρούμε σοβαρό δεδομένο το να έχει κάποιο ψυχοπνευματικό πρόβλημα από πίσω.
Κατά τον ίδιο τρόπο μια χαρά άτομα έχω γνωρίσει που κάνουν κάνα τσιγαράκι που και που, αλλά κανείς δεν πρόκειται να με πείσει ότι ένας ηρωινομανής είναι σοβαρό άτομο.
Με άλλα λόγια, οι εξτρεμιστικές ενέργειες είναι ισχυρότατες ενδείξεις ψυχοπνευματικών προβλημάτων.
Ίσως σε κάτι τέτοιους να είχε το μυαλό του και ο φίλος vakis.

Εδω καπως συφωνουμε αλλα οχι 100% ...

Γενικα εχουμε μια μανια οτιδηποτε περιεργο να το χαρακτηριζουμε ως ανωμαλο, ως μη φυσιολογικο πραγμα τελειως χαζο κατα την αποψη μου ...

Ολοι εχουμε την "ανωμαλια " μας απλα αρνουμαστε να την παραδεχτουμε ... το μεχρι πιο σημειο φτανει δε νομιζω οτι χρειαζεται να το εξετασουμε τωρα ...
κοιταξε κοριτσι μου το αν θελεις να παρεις στα σοβαρα ή οχι καποιον ειναι δικο σου θεμα
εγω ειπα την γνωμη μου και αυτη ειναι λοιπον αν εσυ ησουν σοβαρη με επιχειρηματα θα μου ελεγες την δικη σου ο αντιλογος γινεται και γιατι οχι και για να πεισει ο ενας τον αλλο για του λογου του το αληθες
Πρωτος τοποθετηθηκες εσυ ... αρα αν θες επιχειρηματολογησε πρωτος ...


 

taurus1

Ανώτερος
Εγγρ.
8 Μαρ 2006
Μηνύματα
5.492
Κριτικές
31
Like
1.332
Πόντοι
6.305
Δεν ειναι κακο το ναχειs τατου....Το θεμα ειναι αμα το βαρεθειs/μεγαλωσειs , τι γινεται τοτε?????
πληρώνεις έναν καλό ιατρό και στο αφαιρεί..αν έχεις κάνει ολόκληρη <<τοιχογραφία>> ας πρόσεχες..
 

life97

Σπουδαίος
Εγγρ.
1 Φεβ 2007
Μηνύματα
44.796
Κριτικές
23
Like
87
Πόντοι
2.357
Μπορεί όταν το κάνεις να μην πάει το μυαλό σου ότι κάποια στιγμή θα το βαρεθείς.

Αυτο ακριβωs!!!!!!!!!!!!!
[quote author=taurus1 link=topic=120093.msg2710379#msg2710379

date=1301764568]

πληρώνεις έναν καλό ιατρό και στο αφαιρεί..αν έχεις κάνει ολόκληρη <<τοιχογραφία>> ας πρόσεχες..
[/quote]


Σωστα.............Εκει ειναι ολο το ζουμι
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
Ρε παιδιά να πω κάτι. Όταν κάποιος έχει τατουάζ ή κάτι άλλο δεν επιδιώκει και λίγο να τον κρίνουν απ' αυτό? Αφού αυτό προβάλει κατ' αρχήν και όχι άλλα του στοιχεία που μπορεί βέβαια να είναι πολύ καλά και αυτά.

Τι βλεπω γαμω γαμω ??  :cussing:
 

Επισκέπτης
Εδω καπως συφωνουμε αλλα οχι 100% ...

Γενικα εχουμε μια μανια οτιδηποτε περιεργο να το χαρακτηριζουμε ως ανωμαλο, ως μη φυσιολογικο πραγμα τελειως χαζο κατα την αποψη μου ...

Ολοι εχουμε την "ανωμαλια " μας απλα αρνουμαστε να την παραδεχτουμε ... το μεχρι πιο σημειο φτανει δε νομιζω οτι χρειαζεται να το εξετασουμε τωρα ... Πρωτος τοποθετηθηκες εσυ ... αρα αν θες επιχειρηματολογησε πρωτος ...
Είναι εύκολη λύση να τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι αλλά δυστυχώς δεν οδηγεί πουθενά.
Όλοι έχουμε την ανωμαλία μας συμφωνώ. Αλλά δεν είναι όλες οι ανωμαλίες ίδιες. Κάποιος που έχει την ανωμαλία να κοιμάται στο πάτωμα είναι κατά πολύ φυσιολογικότερος από κάποιον που γουστάρει να χώνει ταβανόπροκες στα γεννητικά του όργανα. Όσο και να τη βρίσκει με κάτι τέτοιο, σίγουρα θα είχαν πολλά καλά λογάκια και φάρμακα να του προτείνει και ο χειρότερος ψυχίατρος. Εμένα μ' αρέσει για παράδειγμα να τρώω πολύ καρπούζι. Ε φαντάζομαι ότι κακώς θα πρέπει να θεωρηθώ όμοια ανώμαλος με τον γείτονά μου που πέταξε τη γυναίκα του από το μπαλκόνι επειδή έκαψε το φαΐ...
Έτσι κι αυτή που γουστάρει να κάνει το κορμί της σαν πίνακα του Πικασό (με γεια της με χαρά της όσο δεν μου λέει να την πηδήξω) σίγουρα κατατάσσεται στην κλίμακα της ανωμαλίας αλλά κάπου πολύ υψηλότερα από 'μενα και το καρπούζι μου και κάπου χαμηλότερα απ' αυτόν με τις ταβανόπροκες.
 

Ed

Μέλος
Εγγρ.
11 Απρ 2009
Μηνύματα
90
Κριτικές
2
Like
0
Πόντοι
0
σαφεστατα φιλε πυρκαυλε δεν σημαινει τιποτε και συμφωνω μαζι σου .
Απλα ειπα οτι τον κατεβαζουν επιπεδο και αν θελεις για να το συμπληρωσω μπορει και να αδικειται γιαυτο τον λογο αλλα οντως τον κατεβαζοουν σε επιπεδο.

εγω αυτο εννοουσα λεγοντας οτι δεν τον παιρνει καποιος σοβαρα  

Ελλαδάρα...μια ζωή να μετράμε την μόστρα. Αν είναι δυνατόν να προσπαθήσουμε να δούμε και λίγο παραπέρα από τη μύτη μας. Κατεβάζουν λες τα τατού τον άνθρωπο επίπεδο. Και μάλιστα δέχεσαι ότι αυτή η άποψη μπορεί και να τον αδικεί αλλά όντως τον κατεβάζουν επίπεδο. Και σαν "επιχείρημα" προβάλλεις τον χώρο που συνηθώς ανήκουν οι άνθρωποι με τα τατού. Αλήθεια βρίσκεις και εσύ ο ίδιος λογική σε αυτά που λες? Καταλαβαίνεις ότι αυτή σου η άποψη μπορεί να τον αδικεί τον άλλο αλλά επιμένεις? Και σε ποιον χώρο ανήκουν οι άνθρωποι με τα τατού? Γιατί εγώ γνωρίζω ανθρώπους με τατού που και σοβαρότατοι είναι και επιστήμονες και ότι θες τέλος πάντων. Είναι σαν τη δική μου τη δουλειά...πρέπει να φοράω και καλά σακάκι. Αν δεν φοράω δεν είμαι σοβαρός. Αλλά ξέρεις τι πρέπει να κάνω? Να βάλω το σακάκι και να διπλασιάσω τις τιμές αφού με θέλουν σοβαρό. Μην πέφτεις στη λούμπα των κοινωνικών κλισέ αγαπητέ. Δεν αξίζει. Μάθε να μην κρίνεις ανθρώπους από εμφάνιση και τατού και δεν ξέρεις...μπορεί να εκπλαγείς ευχάριστα.
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
Είναι εύκολη λύση να τα βάζουμε όλα στο ίδιο καζάνι αλλά δυστυχώς δεν οδηγεί πουθενά.
Όλοι έχουμε την ανωμαλία μας συμφωνώ. Αλλά δεν είναι όλες οι ανωμαλίες ίδιες. Κάποιος που έχει την ανωμαλία να κοιμάται στο πάτωμα είναι κατά πολύ φυσιολογικότερος από κάποιον που γουστάρει να χώνει ταβανόπροκες στα γεννητικά του όργανα. Όσο και να τη βρίσκει με κάτι τέτοιο, σίγουρα θα είχαν πολλά καλά λογάκια και φάρμακα να του προτείνει και ο χειρότερος ψυχίατρος. Εμένα μ' αρέσει για παράδειγμα να τρώω πολύ καρπούζι. Ε φαντάζομαι ότι κακώς θα πρέπει να θεωρηθώ όμοια ανώμαλος με τον γείτονά μου που πέταξε τη γυναίκα του από το μπαλκόνι επειδή έκαψε το φαΐ...
Έτσι κι αυτή που γουστάρει να κάνει το κορμί της σαν πίνακα του Πικασό (με γεια της με χαρά της όσο δεν μου λέει να την πηδήξω) σίγουρα κατατάσσεται στην κλίμακα της ανωμαλίας αλλά κάπου πολύ υψηλότερα από 'μενα και το καρπούζι μου και κάπου χαμηλότερα απ' αυτόν με τις ταβανόπροκες.
1)Επειδη ημουν σιγουρη για το τι περιπου θα απαντησεις , ειχα ηδη γραψει κατι που ή δε το προσεξες ή απλα ηθελες να διαφωνησεις ...
Ολοι εχουμε την "ανωμαλια"  μας απλα αρνουμαστε να την παραδεχτουμε ... το μεχρι πιο σημειο φτανει δε νομιζω οτι χρειαζεται να το εξετασουμε τωρα ...

2)Δεν εχει νοημα να αναλυσουμε τι ειναι ανωμαλο για τον καθενα , η συζητηη αυτη δεν οδηγει πουθενα.

3)Τα παραδειγματα και ο συνδυασμος τους ειναι ατοπα .


 

Επισκέπτης
1)Επειδη ημουν σιγουρη για το τι περιπου θα απαντησεις , ειχα ηδη γραψει κατι που ή δε το προσεξες ή απλα ηθελες να διαφωνησεις ...
2)Δεν εχει νοημα να αναλυσουμε τι ειναι ανωμαλο για τον καθενα , η συζητηη αυτη δεν οδηγει πουθενα.

3)Τα παραδειγματα και ο συνδυασμος τους ειναι ατοπα .
Το πρόσεξα αυτό που έγραψες αλλά μου είναι αδύνατο να ισοπεδώσω τα πάντα και να τα φέρω στο ίδιο επίπεδο με αυτό που θέλω να δικαιολογήσω. Τότε μόνο είναι άτοπα τα ανωτέρω παραδείγματα.
 
Εγγρ.
20 Νοε 2010
Μηνύματα
18.666
Like
17
Πόντοι
166
Το πρόσεξα αυτό που έγραψες αλλά μου είναι αδύνατο να ισοπεδώσω τα πάντα και να τα φέρω στο ίδιο επίπεδο με αυτό που θέλω να δικαιολογήσω. Τότε μόνο είναι άτοπα τα ανωτέρω παραδείγματα.

Στο παραθετω ακομη μια φορα ....
Ολοι εχουμε την "ανωμαλια " μας απλα αρνουμαστε να την παραδεχτουμε ... το μεχρι πιο σημειο φτανει δε νομιζω οτι χρειαζεται να το εξετασουμε τωρα ...
Ελπιζω να καταλαβες τι γραφω ...



Κισιζ μεσιε ...
 

Επισκέπτης
Στο παραθετω ακομη μια φορα ....Ελπιζω να καταλαβες τι γραφω ...



Κισιζ μεσιε ...
Μάλλον δεν ήμουν αρκετά κατανοητός στο προηγούμενο post μου, ειδάλλως θα καταλάβαινες ότι κατανόησα 100% αυτό που έγραψες.
Όπως και να 'χει εφόσον δεν έχει νόημα κατ 'εσέ να γίνεται εξέταση μέχρι ποιο σημείο φθάνει η ανωμαλία του καθενός, καλό είναι να μην ασχολούμαστε με γενικές ανωμαλίες αλλά να επικεντρωθούμε στη συγκεκριμένη αμφιλεγόμενη ανωμαλία του νήματος.

ευχαριστώ
 

SPEED

Τιμημένος
Εγγρ.
14 Οκτ 2005
Μηνύματα
12.357
Κριτικές
263
Like
141
Πόντοι
7.985
Μ'αρεσει να εχει αλλα κατι διακριτικο!
 

sore throat

Μέλος
Εγγρ.
3 Αυγ 2009
Μηνύματα
1.097
Like
0
Πόντοι
16
εγω που εχω 6 παντως λετε να ξενερωνουν οι γκομενες?
για τους αντρες δε με νοιαζει...
 

Επισκέπτης
Ίσα, ίσα που άμα βαριέσαι να τις γαμήσεις, μπορείς να τους λες ιστορίες για τότε που ήσουν ναυτικός και πήγαινες στην Κίνα και στις Κανάριους νήσους... πάντως που να με παρακαλείς εγώ δεν σε γαμάω με τπτ  :2funny:
 

EvilPlasma

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Δεκ 2007
Μηνύματα
6.243
Κριτικές
90
Like
10.273
Πόντοι
17.885
Μ αρέσουν (οκ μην έχει όσα ο Σισσέ).
Τώρα απόψεις του στυλ ότι όταν μεγαλώνει είναι χάλια κτλ κτλ σε μένα δεν έχουν αντίκτυπο! Οτιδήποτε μεγαλώνει απλά χαλάει...
Και γω στα 50-60 δεν θα χω το κορμί που χω τώρα ούτε τη δύναμη! Τι λέει δηλαδη, να μην κάνω ότι γουστάρω (gym-ξύλο κτλ) γιατί ΘΑ μεγαλώσω? Μπαααα!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom