Νέα

Γκόμενες DJ's

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ακροατής_
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 126
  • Εμφανίσεις 6K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.739
Πόντοι
2.306
Tύποι πατούν κουμπιά για να φαίνεται ότι κάτι κάνουν. Έτοιμα set από το σπίτι πάνε ΟΛΟΙ.
Βάζουμε και στοίχημα. Μου το έχουν πει επαγγελματίες. Άντε το πολύ πολύ στην αρχή να ξεκινάνε να βάζουν κάποια κομμάτια και μετά πετάνε σετ και αράζουν πίνουν ποτά και κάνουν ότι πατάνε κουμπιά και κουνάνε τις ρόδες από τα μπουρδελομηχανήματα τους. Δε θα μας το παίζει dj o καθένας μη τον καρεκλιάσω με κανένα σκαμπό και του γαμήσω το κέρατο και δεν ξανασηκωθεί από εκεί που τον αφήσω.
Μαρτυριάρη.
 

DickWinters

Μέλος
Εγγρ.
31 Δεκ 2022
Μηνύματα
362
Like
887
Πόντοι
81
Jade LaRoche
:bigdick:

με διττή ιδιότητα DJ και πορνοστάρ.
Και όχι ότι κι ότι πορνοστάρ.
Ήταν brand ambassador του διαχρονικά ποιοτικότερου στούντιο ever (Marc Dorcel)
 

isaak kos

Σεβαστός
Εγγρ.
11 Ιουλ 2023
Μηνύματα
279
Κριτικές
19
Like
1.101
Πόντοι
1.011
Μάγκυ Χαραλαμπίδου κωλαρα
 

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.739
Πόντοι
2.306
Το dj ing είναι τέχνη.
Τώρα το να κάνεις synch είναι εύκολο με το software.
To θέμα είναι εύρος γνώσεων μουσικής. Μουσικών ειδών που ταιριάζουν μεταξύ τους
Τα περισσότερα παιδιά δεν έχουν ιδέα καν για το πόσα track παίζουμε και μετά αλλάζουμε Ρυθμό και ξανά μανα αλλάζουμε δεν αφήνουμε 30 λεπτά το ίδιο beat, να κάνουμε σούπα το κεφάλι του ακροατή.
Έναν καλό dj τον καταλαβαίνεις εύκολα. Υπάρχουν λεπτομέρειες που δείχνουν αν είναι ψαγμενος.
 
OP
OP
Ακροατής_

Ακροατής_

Σεβαστός
Εγγρ.
17 Αυγ 2023
Μηνύματα
3.685
Like
3.552
Πόντοι
1.706


 
Τελευταία τροποποίηση:

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.801
Like
3.622
Πόντοι
456
Το dj ing είναι τέχνη.
Τώρα το να κάνεις synch είναι εύκολο με το software.
To θέμα είναι εύρος γνώσεων μουσικής. Μουσικών ειδών που ταιριάζουν μεταξύ τους
Τα περισσότερα παιδιά δεν έχουν ιδέα καν για το πόσα track παίζουμε και μετά αλλάζουμε Ρυθμό και ξανά μανα αλλάζουμε δεν αφήνουμε 30 λεπτά το ίδιο beat, να κάνουμε σούπα το κεφάλι του ακροατή.
Έναν καλό dj τον καταλαβαίνεις εύκολα. Υπάρχουν λεπτομέρειες που δείχνουν αν είναι ψαγμενος.
Τι κάνει καλό έναν dj στην πραγματικότητα; Τόσο για τον απλό θαμώνα έως τον όντως εξειδικευμένο dj που θα τύχει να πάει να πιει ένα ποτό και θα πέσει πάνω του;

Προσωπικά πλέον να πάω να δώσω 8 ευρώ το ποτό και 5 ευρώ την γαμημένη alpha για να ακούω μια τύπισσα που βάζει απ το λαπτοπ mp3 από το youtube απλά το ένα κομμάτι μετά το άλλο, όντας και για το πέο τα περισσότερα, κάθομαι στο σπιτάκι μου ακούω αυτά που θέλω και πίνω το ποτάκι μου ήρεμος και πράος. Παραγγέλνω κι ένα καλό φαγητό, κόβως τις σαλάτες και τα τυριά μου και πάρτε το πουλέα. Ειλικρινά βαρέθηκα με τους μαλακες με τα bar. Δεν πάει άλλο. Και γνωρίζω και αρκετούς. Βάλε ένα αρχίδι να παίζει σωστά κι όπως αρμόζει και ναι ρε φίλε θα στα φέρει πίσω ο τύπος. Για ποιο λόγο να έρθω στο μαγαζί σου να ακούσω τις μαλακίες σου; Να κινδυνεύσω να κολλήσω έμπολα στις τουαλέτες και να πληρώσω ένα σκασμό λεφτά μέσα σε περίεργες σκατόφατσες; Που πλέον η νύχτα δεν παίζεται όσον αφορά τις τιμές. Μια καλή βραδιά θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι σε σχέση με πριν covid που τσιμπούσες ακόμη σε κάποια τη βοτκα ή το havana κανένα ταληράκι άντε 6. Τώρα βαράνε στο ψαχνό για λα μπομπέτο κιόλας ποτό με 2 γουλιές, μισό κιλό πάγο και χυμό ληγμένο από πακιστανάδικο. Δλδ αράχτε ρε μάγκες. Μας βλέπω να γυρνάμε στα καφενεία μου φαίνεται.
 
Τελευταία τροποποίηση:
  • Like
Αντιδράσεις: Termin

Termin

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Φεβ 2018
Μηνύματα
3.773
Like
7.739
Πόντοι
2.306
Τι κάνει καλό έναν dj στην πραγματικότητα; Τόσο για τον απλό θαμώνα έως τον όντως εξειδικευμένο dj που θα τύχει να πάει να πιει ένα ποτό και θα πέσει πάνω του;

Προσωπικά πλέον να πάω να δώσω 8 ευρώ το ποτό και 5 ευρώ την γαμημένη alpha για να ακούω μια τύπισσα που βάζει απ το λαπτοπ mp3 από το youtube απλά το ένα κομμάτι μετά το άλλο, όντας και για το πέο τα περισσότερα, κάθομαι στο σπιτάκι μου ακούω αυτά που θέλω και πίνω το ποτάκι μου ήρεμος και πράος. Παραγγέλνω κι ένα καλό φαγητό, κόβως τις σαλάτες και τα τυριά μου και πάρτε το πουλέα. Ειλικρινά βαρέθηκα με τους μαλακες με τα bar. Δεν πάει άλλο. Και γνωρίζω και αρκετούς. Βάλε ένα αρχίδι να παίζει σωστά κι όπως αρμόζει και ναι ρε φίλε θα στα φέρει πίσω ο τύπος. Για ποιο λόγο να έρθω στο μαγαζί σου να ακούσω τις μαλακίες σου; Να κινδυνεύσω να κολλήσω έμπολα στις τουαλέτες και να πληρώσω ένα σκασμό λεφτά μέσα σε περίεργες σκατόφατσες; Που πλέον η νύχτα δεν παίζεται όσον αφορά τις τιμές. Μια καλή βραδιά θα σου στοιχίσει ο κούκος αηδόνι σε σχέση με πριν covid που τσιμπούσες ακόμη σε κάποια τη βοτκα ή το havana κανένα ταληράκι άντε 6. Τώρα βαράνε στο ψαχνό για λα μπομπέτο κιόλας ποτό με 2 γουλιές, μισό κιλό πάγο και χυμό ληγμένο από πακιστανάδικο. Δλδ αράχτε ρε μάγκες. Μας βλέπω να γυρνάμε στα καφενεία μου φαίνεται.
Εγώ αν δεν έχει καλό ήχο, ξεκούραστο φωτισμό, καλά σκαμπό καρέκλες δεν ξαναπάω δεύτερη φορά.
Το τεστ που πρέπει να κάνει κάθε ιδιοκτήτης είναι αυτό. Αντέχει μιάμιση ώρα στον χώρο του;
Αν είναι να φύγω πιο χαλασμένος και κουρασμένος από ότι πήγα τι το θέλω.
 

The1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
15 Φεβ 2019
Μηνύματα
1.257
Κριτικές
7
Like
3.374
Πόντοι
736
Τα μουνια DJ γενικότερα εινα απλά ωραια μουνια ...
Δεν παράγουν τίποτα από μουσική ...
απλά αλλάζουν τα mp3 μπροστα σε μουνοδουλους και λεσβιες

Τωρα οι DJ που έχουμε στην Ελλαδα είναι για ψαροταβέρνα...
 

j_thess

Μέλος
Εγγρ.
30 Αυγ 2023
Μηνύματα
156
Like
331
Πόντοι
1
Το dj ing είναι τέχνη.
Τώρα το να κάνεις synch είναι εύκολο με το software.
To θέμα είναι εύρος γνώσεων μουσικής. Μουσικών ειδών που ταιριάζουν μεταξύ τους
Τα περισσότερα παιδιά δεν έχουν ιδέα καν για το πόσα track παίζουμε και μετά αλλάζουμε Ρυθμό και ξανά μανα αλλάζουμε δεν αφήνουμε 30 λεπτά το ίδιο beat, να κάνουμε σούπα το κεφάλι του ακροατή.
Έναν καλό dj τον καταλαβαίνεις εύκολα. Υπάρχουν λεπτομέρειες που δείχνουν αν είναι ψαγμενος.
Όντως είναι τέχνη.
Το software μπορεί να κάνει sync, αλλα τα παλιά τα χρόνια το έκαναν χειροκίνητα. Είτε στα pioneer είτε στο βινύλιο όπου δεν είχες την πολυτέλεια του master tempo. Αν μπορουν αυτοι μπορεις κι εσυ.
Έπρεπε να "κολλάνε" τα κομμάτια και να μπορείς να το διορθώνεις με το αυτί.
Η ταχύτητα δεν έπρεπε να ξεφύγει απο το 1.5 αμα δεν μπορείς να το πετύχεις δεν εισαι καλος διότι υπάρχουν πολλοί που μπορούν.
Έπρεπε να απομνημονεύσεις το κάθε κομμάτι απ έξω ώστε να ξέρεις το tempo του και τα σημεία του ώστε να ξέρεις που να μπεις ή που να βγεις.
Με τον καιρό μάθαινες και το key του κάθε κομματιού.
Έβλεπες τον ανταγωνισμό κι έπαιρνες ιδέες ώστε να γίνεις καλύτερος dj.
Έβλεπες τον ανταγωνισμό πως χειριζόταν τον μίκτη κι έπαιρνες κι απο εκεί ιδέες γιατί κι αυτό είναι τέχνη.

Τα βυζιά με πόδια που παίζουν απο macbook και κουνιούνται δεν είναι dj. Είναι "της γυναίκας ο καημός λούσα πούτσα και χορός".
 

Dr. Kolompo

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Δεκ 2021
Μηνύματα
2.801
Like
3.622
Πόντοι
456
Όντως είναι τέχνη.
Το software μπορεί να κάνει sync, αλλα τα παλιά τα χρόνια το έκαναν χειροκίνητα. Είτε στα pioneer είτε στο βινύλιο όπου δεν είχες την πολυτέλεια του master tempo. Αν μπορουν αυτοι μπορεις κι εσυ.
Έπρεπε να "κολλάνε" τα κομμάτια και να μπορείς να το διορθώνεις με το αυτί.
Η ταχύτητα δεν έπρεπε να ξεφύγει απο το 1.5 αμα δεν μπορείς να το πετύχεις δεν εισαι καλος διότι υπάρχουν πολλοί που μπορούν.
Έπρεπε να απομνημονεύσεις το κάθε κομμάτι απ έξω ώστε να ξέρεις το tempo του και τα σημεία του ώστε να ξέρεις που να μπεις ή που να βγεις.
Με τον καιρό μάθαινες και το key του κάθε κομματιού.
Έβλεπες τον ανταγωνισμό κι έπαιρνες ιδέες ώστε να γίνεις καλύτερος dj.
Έβλεπες τον ανταγωνισμό πως χειριζόταν τον μίκτη κι έπαιρνες κι απο εκεί ιδέες γιατί κι αυτό είναι τέχνη.

Τα βυζιά με πόδια που παίζουν απο macbook και κουνιούνται δεν είναι dj. Είναι "της γυναίκας ο καημός λούσα πούτσα και χορός".
Tι είναι το sync που έχουν φτιάξει εκατομμύρια memes στο facebook.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom