Νέα

Γιωργάκης

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα palermo
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 30K
  • Εμφανίσεις 728K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θα οδηγηθει η ελλαδα σε προωρες εκλογες το 2011?

  • Ναι

    Ψήφοι: 165 36,7%
  • Οχι

    Ψήφοι: 108 24,0%
  • Θα χρεωκοπήσουμε

    Ψήφοι: 177 39,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    450

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
     Ο ολίγιστος ξεκουμπίζεται [οριστικά άραγε?] και δε θα είναι υποψήφιος πρωθυπουργός ή πρόεδρος του ΠΑΣΟΚ  το τερεφό της Μάργκαρετ, ο ανεπαρκής, που αφού τον εκμεταλεύτηκε η Μερκελ, έριξε μια κλωτσιά στον μαλάκα και ο Σαρκοζί, στον μεγαλύτερο ψεύτη Πρωθυπουργό στην ιστορία της χώρας, τον κατοχικό πρωθυπουργό, ισάξιο του δοσίλογου Γιώργου Τσολάκογλου [Γιώργος και εκείνος]. Η "ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ" τούφταιξε, δηλ. της κοντής ψωλής οι τρίχες της φταίνε ...Ουστ απο δω
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
To ευχάριστο γεγονός ότι φεύγει το πουλημένο ανδρείκελο καλύπτεται δυστυχώς από το γεγονός ότι φεύγει αφήνοντας ανεξίτηλο το στίγμα του στις ζωές εκατομμυρίων Ελλήνων και ποιος ξέρεις σε πόσες γενιές που ακολουθούν.....
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
αυτο στο μαγουλο τι ηταν?
τσιρωτο απο το ανευρυσμα?
τα πραγματικα αποτελσματα της βιοψιας θα τα μαθουμε ή θα εξαφανιστει οπως και καποιος αλλος γαμωπασοκος που κανει θεραπειες?
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
AΝΕΥΘΥΝΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ως την τελευταία στιγμή!!!!!

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ σε αυστριακό μέσο

Profil: Ο πανικός έχει κυριεύσει προ πολλού και τους ίδιους τους Έλληνες. Πολλοί αποσύρουν τις καταθέσεις τους από τις τράπεζες.
Γ. Παπανδρέου: Εσείς τί θα κάνατε;
Profil: Αν ήμουν Έλληνας; Θα έκανα ακριβώς το ίδιο.
Γ. Παπανδρέου: Δεν μπορούμε να τους κατηγορήσουμε.
 
OP
OP
P

palermo

Μέγας
Εγγρ.
18 Φεβ 2006
Μηνύματα
11.883
Κριτικές
140
Like
421
Πόντοι
3.595
ΝΑΙ ΗΜΟΥΝ ΠΡΑΚΤΟΡΑΣ ΤΩΝ ΗΠΑ ΚΑΙ ΤΟΥ ΔΝΤ!!!!

Profil: Είστε Σοσιαλδημοκράτης και δεν μπορέσατε να προστατεύεστε τους μικρομεσαίους από τα σκληρά μέτρα λιτότητας.
Γ. Παπανδρέου: Αυτό είναι σωστό.
Profil: Έχετε αποτύχει;
Γ. Παπανδρέου: Όχι. Παρόλο που οι περικοπές ήταν σκληρές, προσπαθήσαμε να είναι κοινωνικά δίκαιες. Το πρόβλημα ήταν να μειώσουμε το έλλειμμα με αυτή την απίστευτη ταχύτητα. Κάτι τέτοιο είναι εφικτό μόνο με περικοπές μισθών και συντάξεων. Οι αυξήσεις στη φορολογία αποδίδουν με πολύ αργό ρυθμό, κυρίως όταν οι διεφθαρμένες και αδιαφανείς αρχές διευκολύνουν τη φοροδιαφυγή. Φυσικά τα πακέτα λιτότητας ήταν ένα σκληρό χτύπημα για τους πολίτες. Όλα τα ΜΜΕ ήταν εναντίον μου, η αντιπολίτευση με χαρακτήρισε προδότη.
Profil: Φτάσατε στα όριά σας –ψυχικά και σωματικά- αυτό το χρόνο;
Γ. Παπανδρέου: Ευτυχώς κοιμάμαι πολύ καλά, ακόμη και σε δύσκολες περιόδους. Τρέχω και κολυμπάω συχνά. Επίσης σημαντικό είναι το πώς αξιολογεί κανείς το ρόλο του. Έχω βιώσει πολύ συχνά το πώς είναι να ασκείς την εξουσία. Ο παππούς μου και ο πατέρας μου ήταν πρωθυπουργοί, κι εγώ ο ίδιος υπήρξα πολλές φορές μέλος της κυβέρνησης. Κάποια στιγμή απομυθοποίησα την εξουσία. Ο παππούς μου αγωνίστηκε για την ελευθερία και έγινε τρεις φορές πρωθυπουργός της Ελλάδας. Λόγω των πολιτικών του πεποιθήσεων, όμως, φυλακίστηκε έξι φορές, μία φορά παρά λίγο να εκτελεστεί. Ο πατέρας μου επίσης διετέλεσε τρείς φορές πρωθυπουργός, φυλακίστηκε δύο φορές από το στρατό, βασανίστηκε και αργότερα εξορίστηκε. Βίωσα σαν παιδί τη χούντα: Ένας στρατιώτης μου έβαλε το πιστόλι στον κρόταφο. Έτσι έμαθα πώς είναι να αλλάζουν τα πράγματα από τη μια μέρα στην άλλη. Ίσως γι' αυτό έχω μια πολύ φιλοσοφημένη θεώρηση της πολιτικής: Αγωνίζομαι μέχρι εκεί που μου επιτρέπεται.
Profil: Θυσιάσατε την καριέρα σας;
Γ. Παπανδρέου: Η πολιτική είναι πιο περίπλοκη. Έκανα αυτό που έπρεπε, ακόμη και αν σημαίνει ότι δεν θα επανεκλεγώ. Ήταν τιμή για μένα να υπηρετήσω την πατρίδα μου σε αυτή τη δύσκολη περίοδο. Η Ελλάδα θα μπορούσε να είναι χρεοκοπημένη σήμερα. Αυτό το αποτρέψαμε και γι΄αυτό είμαι περήφανος.
Profil: Υπάρχει η πιθανότητα επιστροφής σας;
Γ. Παπανδρέου: Δεν το ξέρω.
 

mixalis mixoy

Μέγας
Εγγρ.
31 Δεκ 2007
Μηνύματα
2.578
Κριτικές
16
Like
949
Πόντοι
3.925
AΝΕΥΘΥΝΟ ΣΚΟΥΠΙΔΙ ως την τελευταία στιγμή!!!!!

ΣΥΝΕΝΤΕΥΞΗ σε αυστριακό μέσο

Profil: Ο πανικός έχει κυριεύσει προ πολλού και τους ίδιους τους Έλληνες. Πολλοί αποσύρουν τις καταθέσεις τους από τις τράπεζες.
Γ. Παπανδρέου: Εσείς τί θα κάνατε;
Profil: Αν ήμουν Έλληνας; Θα έκανα ακριβώς το ίδιο.
Γ. Παπανδρέου: Δεν μπορούμε να τους κατηγορήσουμε.
  Διεφθαρμένους όμως μπορούμε να τους λέμε στους ευρωπαίους, Καλόπαιδο
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
ακόμα με το σκουπίδι ασχολείστε;
η χώρα έχει τεράστια και σοβαρότερα προβλήματα
Πεθαίνουν ασθενείς λόγω κρίσης

Πρώτη καταχώρηση: Τετάρτη, 4 Ιανουαρίου 2012, 14:15

Ρεπορτάζ: Πέτρος Κουσουλός - Παναγιώτης Βλαχουτσάκος

Νοσοκομειακή και φαρμακευτική περίθαλψη υπό το μηδέν… Θύματα της κρίσης, της οικονομικής ένδειας των ασφαλιστικών Ταμείων αλλά και της αδιαφορίας από μέρους της επίσημης Πολιτείας είναι χιλιάδες πολίτες οι οποίοι πάσχουν από ιδιαίτερα σοβαρές ασθένειες.

Το ρεπορτάζ της zougla.gr καταδεικνύει τον Γολγοθά που καλείται να ανέβει μια γυναίκα. Τα στοιχεία της είναι στη διάθεσή μας (και όποιου ενδιαφερόμενου) αλλά δεν τα δημοσιεύουμε για ευνόητους λόγους. Ο σύζυγός της είναι καρκινοπαθής και πρέπει να τηρεί πιστά τη φαρμακοληψία. Η περίπτωσή της δεν είναι μοναδική. Είναι, όμως, ενδεικτική.

Επί πέντε ολόκληρες ημέρες έψαχνε το αυτονόητο: το φάρμακο που θα επιτρέψει στον σύζυγό της να παραμείνει στη ζωή. Ένα ιδιαίτερο ακριβό ιατρικό σκεύασμα, αξίας 5.000 ευρώ περίπου.

Ένα φάρμακο, το οποίο όμως -λόγω κρίσης- δεν μπορούσε να αγοράσει ούτε από το φαρμακείο του Ι.Κ.Α. ούτε και από εκείνο του ογκολογικού Νοσοκομείου «ΓΕΝΝΗΜΑΤΑΣ», απ' όπου το προμηθευόταν μέχρι πρότινος.

Η καταγγέλλουσα, βρισκόμενη σε τραγική ψυχολογική κατάσταση, αποφάσισε να επισκεφθεί στις 22 Δεκεμβρίου του 2011 τον φαρμακοποιό και πρόεδρο Φαρμακευτικού Συλλόγου Αττικής, κ.  Κωνσταντίνο Λουράντο, προκειμένου να βρεθεί μια λύση στο πρόβλημά της. Ήταν η τελευταία της ελπίδα.

Ο κ. Λουράντος, ανταποκρινόμενος αμέσως στο κάλεσμα της απελπισμένης γυναίκας, έδωσε εντολή στη γραμματέα του συλλόγου να επικοινωνήσει με την υπεύθυνη εταιρεία διακίνησης του εν λόγω –ιδιαίτερα ακριβού- σκευάσματος στην Ελλάδα.

Η απάντηση της εταιρείας μόνο ως «ανθρώπινη» δεν μπορεί να χαρακτηριστεί. Ενημέρωσε τον πρόεδρο ότι «φάρμακο υπάρχει, αλλά θα πρέπει ο φαρμακοποιός να προκαταβάλει τα χρήματα για να το προμηθευτεί». Ουδείς βέβαια μπορούσε να περιμένει διαφορετική αντιμετώπιση ή ψήγματα φιλαλληλίας από τον φαρμακευτικό κολοσσό. Business is business, όπως λένε και οι Αμερικανοί.

Η μοναδική λύση, ώστε να μην πεθάνει ο σύζυγος της γυναίκας, ήταν ο φαρμακοποιός να «βάλει από την τσέπη του» γύρω στα 5.000 ευρώ και στη συνέχεια να περιμένει από τα δημόσια ταμεία την επιστροφή των χρημάτων.

Ο κ. Λουράντος, πληροφορούμενος τις προθέσεις της εταιρείας-προμηθευτή, έστειλε επιστολή στους αρμόδιους φορείς του Υπουργείου Υγείας και προσωπικά στον κ. Ανδρέα Λοβέρδο. Με αυτές τούς καλούσε να παρέμβουν, ώστε να καταστεί δυνατή η απόκτηση του συγκεκριμένου φαρμάκου.

Στην επιστολή, μεταξύ άλλων, αναφέρεται: «Τι οικονομική επιφάνεια θα πρέπει να διαθέτει το ιδιωτικό φαρμακείο για να μπορεί να εξυπηρετεί έστω και έναν μόνο τέτοιο ασθενή για κάθε του ανάγκη; Σας ερωτώ, κ. Υπουργέ, τι θα πρέπει να κάνει αυτός ο άνθρωπος, αφού η εταιρεία δεν χορηγεί το φάρμακο αυτό, παρά μόνο εκεί που είναι σίγουρη ότι εκβιαστικά θα λάβει τα χρήματά της;».

Ωστόσο, απάντηση δεν έλαβε ποτέ. Δυστυχώς…
 

memos@n

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Φεβ 2011
Μηνύματα
28.728
Like
21
Πόντοι
366
ακόμα με το σκουπίδι ασχολείστε;
η χώρα έχει τεράστια και σοβαρότερα προβλήματα
Πεθαίνουν ασθενείς λόγω κρίσης
σιγα ρε, το Λοβερδο ειπε οτι μειωθηκε ομως η φαρμακευτικη δαπανη.... αφου δεν αγοραζουν πια φαρμακα  :headbang:
 

poppop

Μέγας
Εγγρ.
30 Ιουλ 2006
Μηνύματα
12.196
Κριτικές
13
Like
4.590
Πόντοι
4.765
    Η "ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ" τούφταιξε, δηλ. της κοντής ψωλής οι τρίχες της φταίνε ...Ουστ απο δω
Οχι τύπε.Ο Ψυχαρης και ο Δολ. :2funny: :2funny: :2funny: Ναι τύπε το Λαμπρακιστάν του έκανε πόλεμο.Καλό εεεεε
Σε λίγο θα πει και για το Μπομπολισταν και για το Μεγκα. :2funny:
Το πιο θλιβερό με αυτό το υποκειμένο  που φεύγει πλέον ντροπιασμένο όπως του αξίζει,ειναι οτι δυστυχώς αφήνει πίσω του  τη βαρειά  παρακαταθηκη της οικογένειας του.
Το Παπα-νδρεισμό απο τον οποίο πολυ δυσκολα -και αν -θα απαλλαγεί αυτη η χώρα..
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
σιγα ρε, το Λοβερδο ειπε οτι μειωθηκε ομως η φαρμακευτικη δαπανη.... αφου δεν αγοραζουν πια φαρμακα  :headbang:
πάψτε λοιπόν να ασχολείστε με τα σκουπίδια.
άνθρωποι πεθαίνουν λόγω των εγκλημάτων που έγιναν τα τελευταία χρόνια και σεις ασχολείστε με τις δηλώσεις των σκουπιδιών σε μμε της ευρώπης.

ασχοληθείτε με την ουσία.
ας πούμε στείλτε e mail σε ενα απο αυτά τα μμε και δείξτε τους σε τι κατάσταση έχει φτάσει τη χώρα το σκουπίδι.
μην ασχολείστε άλλο άμεσα με τα σκουπίδια.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
δεν ασχολειται κανεις με το γαμωκομα τους..να πανε στ αναθεμα
απλα θελουμε να τους δουμε εναν εναν απο δαυτους να υποφερουν
δεν το εχω ευχηθει ποτε για κανεναν αλλο ανθρωπο στην ζωη μου αλλα ακομα κι εαν μαθω οτι στενο συγγενικο προσωπο καποιου απο δαυτους πεθανε θα χαρω
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
Δεν ξέρω αν το έχετε καταλάβει αλλά ζούμε την κατάρρευση της τελευταίας σοβιετίας. :zfuck:
 

pz89

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2010
Μηνύματα
33.215
Κριτικές
14
Like
22
Πόντοι
376
δεν ασχολειται κανεις με το γαμωκομα τους..να πανε στ αναθεμα
απλα θελουμε να τους δουμε εναν εναν απο δαυτους να υποφερουν
δεν το εχω ευχηθει ποτε για κανεναν αλλο ανθρωπο στην ζωη μου αλλα ακομα κι εαν μαθω οτι στενο συγγενικο προσωπο καποιου απο δαυτους πεθανε θα χαρω
 

1personanongrata

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Δεκ 2007
Μηνύματα
60.677
Like
11
Πόντοι
866
τα σκουπίδια βρωμάνε.
εάν εξακολουθείς να διαμαρτύρεσια και να εύχεσαι να πεθάνει ο γείτονας που τα βγάζει έξω χύμα και δεν κάνεις κάτι για να σταματήσει να τα βγάζει έτσι έξω ή να τα μαζέψεις μόνος σου δεν υπάρχει ελπίδα να μην ψοφίσεις εσύ απο την μπόχα.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
δεν νομιζω οτι μπορουν να αλλαξουν πραματα προς τ καλυτερο στην ευρωαλβανια
απλα μετακομιζεις σ αλλη γειτονια
 

CLOSER822

Σπουδαίος
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.249
Like
10.191
Πόντοι
2.606
δεν ευχήθηκα ποτέ καρκίνο για τον μητσοτάκη
γι αυτό και ζεί τόσο
ενώ ο άλλος...
φου 30 μεγαλος δουλευταρας και ο γκαντεμης,ολα με τον ιδρωτα του...και οι γονοι μετα απο αυτον σκυλια...ολη μερα πηλοφορι στο γιαπι...ρε ουυυυυ ξυλο παντου με τα μουνοπανα που χουνε βρει τον μηνα που θρεφει τους 11.
 

foufoutos_30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
26 Νοε 2009
Μηνύματα
12.375
Like
34
Πόντοι
166
φου 30 μεγαλος δουλευταρας και ο γκαντεμης,ολα με τον ιδρωτα του...και οι γονοι μετα απο αυτον σκυλια...ολη μερα πηλοφορι στο γιαπι...ρε ουυυυυ ξυλο παντου με τα μουνοπανα που χουνε βρει τον μηνα που θρεφει τους 11.
μαζι σου
αλλα πως να το κανουμε..δεν μου βγαζει η οικογενεια μητσοτακη την σιχαμαρα, την εμετιλα,την απεχθεια,το μισος που μου βγαζει η οικογενεια παπανδρεου
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom