Νέα

Γιατί "εξαφανίστηκε" ο φραπές από τη συνήθεια του Έλληνα?

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα nickpie2008
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 202
  • Εμφανίσεις 13K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Γιατί "εξαφανίστηκε" ο φραπές από τη συνήθεια του Έλληνα?

  • Γίναμε Ευρωπαιοι

    Ψήφοι: 43 26,9%
  • Οι γκόμενες επέβαλαν τα φρένα κτλ

    Ψήφοι: 21 13,1%
  • Οι άντρες το επέβαλαν για να γ***μησουν (που πας με φραπέ)

    Ψήφοι: 14 8,8%
  • Δεν έκανε ανακαίνιση ο Λετζος

    Ψήφοι: 18 11,3%
  • Δεν πινοταν

    Ψήφοι: 38 23,8%
  • Ήταν φθηνός δεν είμαστε τσιπιδες

    Ψήφοι: 13 8,1%
  • Γιατί με 50 γ*μας

    Ψήφοι: 9 5,6%
  • Ο Σημίτης φταιει

    Ψήφοι: 37 23,1%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    160
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106
Παρεμπιπτόντως αν και δεν είναι του θρέντ το θέμα, πρωκτικός οργασμός υπάρχει, αλλά όχι οτι υπάρχει πρωκτικό χυσαμόλι.
 
Εγγρ.
17 Οκτ 2018
Μηνύματα
8
Like
0
Πόντοι
0
Παρεμπιπτόντως αν και δεν είναι του θρέντ το θέμα, πρωκτικός οργασμός υπάρχει, αλλά όχι οτι υπάρχει πρωκτικό χυσαμόλι.
Τι εννοεις οταν λες πρωκτικό χυσαμολι; Εαν χυνει ο πρωκτός απο πισω ενω γαμιεται απο πουτσα; Εξήγησε μου λιγο σε παρακαλω
 

midas69

Σπουδαίος
Εγγρ.
22 Φεβ 2012
Μηνύματα
14.857
Like
10.203
Πόντοι
2.406
Το νες καφε γενικά ζεστό ή κρύο ειναι επιβλαβές.. Έτσι για την ιστορία
 

DRMG

Σπουδαίος
Εγγρ.
9 Δεκ 2009
Μηνύματα
553
Κριτικές
16
Like
2.013
Πόντοι
2.257
Ο φραπές κύριοι δεν εξαφανίστηκε. Μεταφέρθηκε στις επιλογές που κάνουμε στην κάλπη. Εκεί να δείτε φραπέ. Με τη σέσουλα.  :jerking:
 
Εγγρ.
6 Οκτ 2018
Μηνύματα
9.503
Like
6.654
Πόντοι
1.106

captain922

Μέλος
Εγγρ.
15 Σεπ 2017
Μηνύματα
350
Κριτικές
1
Like
796
Πόντοι
81
Μα ειπαμε ! Οι ελλεηνιδες φταινε!
Ουτε φραπε καλο δεν ξερουνε να φτιαξουνε!
Τι περιμενες απ αυτηνανε?
Να πηγαινες να τονε φτιαξεις μονος σου ρε συ
Μην εμπιστευεσαι γεναικα για τετοια ζητηματα

Και όμως τύπε τις περισσότερες φορές μόνος μου τον φτιάχνω τον καφέ. Όχι μόνο στο σπίτι μου αλλά και σε συγγενικά η φιλικά σπίτια που έχω το θάρρος να ανακατευτώ. Και τον φτιάχνω όπως γουστάρω εγώ. Απλά δεν μπορείς να το κάνεις αυτό παντού με αποτέλεσμα να πίνεις στο τέλος νερόπλυμα.
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
574
Πόντοι
306
Μ αρεσει η τοποθετηση σου.
Μ αρεσει η προβλεψη που κανεις
μ αρεσει ο τροπος που αναφερεις τον νεο φλωρικο φραπε
Μ αρεσει που συννελεξες βιντεα απο φραπεδοδιαφημισης
Μ αρεσει ο τροπος που συνδυασες τις βιντατζ διαφημισεις με την τωρινη κατασταση

Σου βαζω "1" !


ΥΓ:  @ Μπερμινγκχαμ εισαι?


Περαστικος ημουν φιλε μου απο το Ηνωμενο Βασιλειο..απλα αναλογιστηκα το εξης οταν γυρισα:

1) Ειναι ελευθερια να βρισκεις ελληνικο καφε στον Τουρκο της γειτονιας με 7ΛΙΡΕΣ τα 100 γρ..
2) Ειναι ελευθερια να πρεπει να δουλεψεις 8 ωρες μονο για το ενοικιο και αλλες 8-7 για να σου μεινει κατι απ το να εισαι σε 60τμ με 10 ατομα αγνωστους προελευσης..
3) Ειναι δυνατον στα Ανατολικα να βλεπεις μονο ενα πακισταν με αγγλικη σημαια..
4) Με τι δικαιωμα σε ενα Ευρωπαικο κρατος ισχυουν οι Shariah control zones και ολα ειναι halal..


YΓ δυστυχως πηγα τη λαθος εποχη..το λαθος χρονο, αλλα δεν παυω να αγαπω και αυτο το μερος
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
574
Πόντοι
306
ειχε ακουστει ότι ο λεντζος ηταν μερακλής και εβαζε χυσαμολι στον φραπε...  :orchestra:


καλα rau εγραψες...οποτε το εκλεισε οτι λογω ηλικιας και επειδη δεν τον επιαναν τα βιαγκρα δεν εχυνε οσο επρεπε για ιδανικη φραπεδια.. ;)
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Και όμως τύπε τις περισσότερες φορές μόνος μου τον φτιάχνω τον καφέ. Όχι μόνο στο σπίτι μου αλλά και σε συγγενικά η φιλικά σπίτια που έχω το θάρρος να ανακατευτώ. Και τον φτιάχνω όπως γουστάρω εγώ. Απλά δεν μπορείς να το κάνεις αυτό παντού με αποτέλεσμα να πίνεις στο τέλος νερόπλυμα.

σωστοοοοοοος!

+1
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.229
Κριτικές
49
Like
22.146
Πόντοι
24.596
ο Λεντζος χρωστουσε σε τοκογλυφους και φαληρισε :smoking: :S :S :S
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Περαστικος ημουν φιλε μου απο το Ηνωμενο Βασιλειο..απλα αναλογιστηκα το εξης οταν γυρισα:

1) Ειναι ελευθερια να βρισκεις ελληνικο καφε στον Τουρκο της γειτονιας με 7ΛΙΡΕΣ τα 100 γρ..
2) Ειναι ελευθερια να πρεπει να δουλεψεις 8 ωρες μονο για το ενοικιο και αλλες 8-7 για να σου μεινει κατι απ το να εισαι σε 60τμ με 10 ατομα αγνωστους προελευσης..
3) Ειναι δυνατον στα Ανατολικα να βλεπεις μονο ενα πακισταν με αγγλικη σημαια..
4) Με τι δικαιωμα σε ενα Ευρωπαικο κρατος ισχυουν οι Shariah control zones και ολα ειναι halal..


YΓ δυστυχως πηγα τη λαθος εποχη..το λαθος χρονο, αλλα δεν παυω να αγαπω και αυτο το μερος



κατι μπορω να καταλαβω απ ολα αυτα που λες  :S :S
δεν εχω ομως απαντησεις στα ερωτηματα σου...δυστυχως...
ευλογα ερωτηματα και νομιμοι λογοι εαν καποιος νιωθει πιεσμενος γι αυτους, σ εκεινη την ξενη χωρα

ευχομαι τουλαχιστον εδω να εχεις βρει τον δρομο σου και να παιρνεις τα πανω σου εστω και μεσα απο τις δυσκολες αυτες εποχες (πότε βεβαια η ελλαδα δεν περναγε δυσκολες εποχες τα τελευταια 200 χρονια...ισως μονο 30-35χρονια ...κι αυτα πλασματικα/δανεικα απο το μελλον)... αυτο ομως ειναι μια τελειειειειειως αλλη κουβεντα ...
εδω το θρεντ ειναι ...γιατι εξαφανιστηκε ο φραπες?ε?γιατι?

 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
574
Πόντοι
306
εδω το θρεντ ειναι ...γιατι εξαφανιστηκε ο φραπες?ε?γιατι?


Απλα σου απηντησα περι Ηνωμενου Βασιλειου..Απο κει και επειτα ο φραπες σταματησε αφου η "συγχρονη τιβι " επιβαλλει καποιες νεες μοδες.
Στο μεταβατικο σταδιο πριν εμφανιστουν οι φρεντοκαπουτσινοι, ο ΛΟΥΜΙΔΗΣ χρηματοδοτησε ενα βιντεοκλιπ πλυσης εγκεφαλου στον αραπη των Βεγκας στο τραγουδι "ζησε με τρελλα" για να προβληθει η μοδα του φρεντο ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ η "ΛΟΥΜΙΔΗΣ Frio"..Η καμπανια πηγε στα χορτα και ετσι οι εταιριες των φρεντοκαπουτσινων με πρωτη την "Ital Freddo caffe" εκανε την αποβαση της στη χωρα..

Εξου δε και το επιμαχο βιντεο---->

ΥΓ Ο αραπακλας τα τσεπωσε αλλα....
 

ΝΑΣΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΑΔΗΣ

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
26 Ιαν 2016
Μηνύματα
27.229
Κριτικές
49
Like
22.146
Πόντοι
24.596
Ο φραπές ήταν η καλύτερη εφεύρεση του μέσου καφεδεμπορα σκέτος καφές χωρίς φίλτρο σε νε ανακάτεμα με ένα μίξερ για να κάνει καϊμάκι και ορίστε η λάσπη.
Ευτυχώς που αρχίσαμε τα φρεντο και μάθαμε τι συμβαίνει στον έξω κόσμο
σε ποια χωρα του κοσμου πινουν φρεντο τυπε :think: :S :S :S
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
Γιατί μας "ξεβλάχεψε" ο Κωστόπουλος μάγκες. Ποιός έπινε εσπρέσο πριν αρχίσει ο Πετράκης το σχετικό σπονσονάρισμα;

Αν τον έπινες σκέτο δε θα σου πολυάρεσε. Υπήρχε μια φήμη ότι έβαζε ασπράδι αυγού μέσα, χτυπημένο σαν μαρεγκα.

Το "χτυπημένο αυγό" είναι κι αυτό αστικός μύθος. Το είχε πει και ο ίδιος ο Λέτζος σε συνέντευξη του κάποτε, ότι δηλαδή δεν ίσχυε κάτι τέτοιο (προσθέτοντας ότι το "μυστικό" δεν θα το αποκαλύψει ποτέ).
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
Απλα σου απηντησα περι Ηνωμενου Βασιλειου..Απο κει και επειτα ο φραπες σταματησε αφου η "συγχρονη τιβι " επιβαλλει καποιες νεες μοδες.
Στο μεταβατικο σταδιο πριν εμφανιστουν οι φρεντοκαπουτσινοι, ο ΛΟΥΜΙΔΗΣ χρηματοδοτησε ενα βιντεοκλιπ πλυσης εγκεφαλου στον αραπη των Βεγκας στο τραγουδι "ζησε με τρελλα" για να προβληθει η μοδα του φρεντο ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ η "ΛΟΥΜΙΔΗΣ Frio"..Η καμπανια πηγε στα χορτα και ετσι οι εταιριες των φρεντοκαπουτσινων με πρωτη την "Ital Freddo caffe" εκανε την αποβαση της στη χωρα..

Εξου δε και το επιμαχο βιντεο---->

ΥΓ Ο αραπακλας τα τσεπωσε αλλα....

ορθως εμιλησες αν και -ισως- καθημενος!
 

cgfucker

Μέλος
Εγγρ.
14 Αυγ 2012
Μηνύματα
1.938
Κριτικές
2
Like
100
Πόντοι
16
Το αλλο μαγαζι στην Υμηττου υπαρχει ακομα?

Όπως είπε και ο dimis ναι υπάρχει, αλλά σε μάλλον παρακμιακή κατάσταση. Τουλάχιστον όποτε περνάω από εκεί, ποτέ δεν έχει πολύ κόσμο. Και επίσης δεν ξέρω αν το δουλεύει ο ίδιος ο Λέτζος ή απλά έχει μείνει το όνομα.
 

HarisGB

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2018
Μηνύματα
841
Κριτικές
7
Like
574
Πόντοι
306
Όπως είπε και ο dimis ναι υπάρχει, αλλά σε μάλλον παρακμιακή κατάσταση. Τουλάχιστον όποτε περνάω από εκεί, ποτέ δεν έχει πολύ κόσμο. Και επίσης δεν ξέρω αν το δουλεύει ο ίδιος ο Λέτζος ή απλά έχει μείνει το όνομα.


Ετσι που τα μπουρδελιασε ο Λεντζος ετοιμαστειτε για ενοτητα με κυριους επιθετικους βυζολαγνο και ΜΑΣΑΖΟΝΟΜΑΧΟ με τιτλο "φραπετζιδικα που γαμας", για φραπε θα πηγαινεις και γαμησι σε καβατζες θα πεφτει..."παρε 10 φραπεδες στο κοριτσι να το πας καβατζα"...

ΓΟΥΑΙ ΝΟΤ!
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom