Νέα

Γιάννης Βαρουφάκης - The Show Must Go On!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stratos26
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Jack Skellington

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
1.030
Κριτικές
242
Like
22.258
Πόντοι
31.628
Και νάρκισσος και ηλίθιος και αυθάδης και ληγμένα....πάλι καλά να λες και λίγες είναι οι μπαρούφες που ξεστομίζει.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.357
Κριτικές
16
Like
13.466
Πόντοι
5.577
ετρεχαν επιχειρηματιες να βγαλουν τα λεφτα τους εξω για να σωσουν τις δουλειες τους, τις ζωες τους, τις ζωες των εργαζομενων τους....

κι αυτον τον παλιανθρωπο τον εβαλαν στη βουλη οι :jerking: ελληνες
 

ΦΑΚΙΡΗΣ

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
17 Ιουν 2012
Μηνύματα
16.367
Κριτικές
165
Like
24.983
Πόντοι
34.168

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.370
Κριτικές
8
Like
11.089
Πόντοι
3.786
ευτυχώς δηλαδή που εμείς είχαμε ευρώ και όχι εθνικό νομισμα όπως οι Λιβανέζοι.

Φήμες θέλουν επιφανή μέλη του μπου να σπεύδουν στην πολύπαθη χώρα της Μεσογείου για αγορά ακινήτων και εισαγωγή απόρων κορασίδων που επιθυμούν να εργαστούν στη χώρα μας σαν συνοδοί κυρίων.
 

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.692
Like
29.000
Πόντοι
6.056

O μαλακας σαβουριαστηκε στην ευθεία μονος του και τώρα ζητάει αποζημίωση ο φτωχος.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
5.937
Κριτικές
1
Like
5.455
Πόντοι
2.356

«Την ίδια στιγμή εμείς ιδρύουμε την ΕΝΑ, την Ελληνική Νομισματική Αρχή. Εχουμε φροντίσει βεβαίως, ό,τι λίγο χρυσό έχει η Τράπεζα της Ελλάδος να έχει μεταφερθεί ήδη -(σ.σ.: χαμηλόφωνα) αυτό δεν το λέμε παραέξω όμως. Και άμεσα, όσο γίνεται πιο γρήγορα, εντός μίας εβδομάδας – δέκα ημερών εκτυπώνουμε σε μία πρόχειρη μεταβατική μορφή, σε λεγόμενο scrip, για να υπάρχουν, και χάρτινες εκδόσεις αυτών των μονάδων Δήμητρας. Για τη γιαγιά που δεν έχει Ιντερνετ, δεν έχει Google Pay, δεν θέλει να πληρώσει με πλαστική κάρτα»

Είχε πει ένα ωραίο η Τζάκρη, για τον καράφλα.

Είναι χαβαλετζής πολιτικός!!!

:2funny: :2funny: :2funny:
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.357
Κριτικές
16
Like
13.466
Πόντοι
5.577
Που μπορουμε να το αγοράσουμε αυτό το Δήμητρα τυποι να χουμε μια καβατζα?
 

troueno

Μέλος
Εγγρ.
14 Απρ 2006
Μηνύματα
3.298
Κριτικές
1
Like
770
Πόντοι
96
20150331_193705.jpg


και σε γυαλινο

01-64-26.jpg



πινεις καμια 1οαρια τετοια και νομιζεις οτι εισαι πλουσιος . Συστημα ρετσινα Δήμητρα
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.370
Κριτικές
8
Like
11.089
Πόντοι
3.786
τι είπε ρε ο απατεώνας;;;;;;;;
Τάζει στα πρόβατα για να τον ψηφίσουν ότι θα φύγουμε απο το Ευρώ, θα φτιάξουμε δικό μας νόμισμα (θα έχει και χάρτινο για τις γριές ο ψυχοπονιάρης) και μετά θα σταθεροποιηθεί η ισοτιμια με το ευρώ και θα διαπραγματευτούμε το χρέος!!!!!!!

Η φραση κλειδί είνια όταν λέει "δε θα είναι εύκολο, αλλά θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία". Δηλαδή εσείς ρε πλεμπαίοι θα γίνετε Αλβανία και θα κάνετε εμπόριο με ευρώ στη μαύρη κι εγώ που έχω τα λεφτά μου στην Αυστραλία θα αγοράσω τα σπίτια σας και θα τα νοικιάζω σε τουρίστες.
Εσείς θα πεινάσετε και θα τσακώνεστε ποιος θα πρωτομεταναστεύσει ,ενώ εγώ και οι πλούσιοι φίλοι μου που έχουμε λεφτά έξω θα αγοράσουμε τις περιουσίες σας κοψοχρονιά.
Αυτή είναι η ηθική του Βαρουφάκη. Έχει τα λεφτά του έξω και χρησιμοποιεί τους μαλάκες που τον ψηφίζουν για πειραματόζωα στις θεωρίες του.

Παρατηρήστε ποιοι τον ψηφίζουν. Κάτι χίπστερ οικολόγοι, κάτι ψώνια πλούσιοι που το παίζουν αριστεροί, κάτι άνεργοι με τα λεφτά του μπαμπά. Η εργατική τάξη που υποτίθεται ότι υπερασπίζεται τον έχει γράψει στα παπάρια της. Τυχαίο; Οχι βέβαια.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.518
Like
11.285
Πόντοι
3.656
τι είπε ρε ο απατεώνας;;;;;;;;
Τάζει στα πρόβατα για να τον ψηφίσουν ότι θα φύγουμε απο το Ευρώ, θα φτιάξουμε δικό μας νόμισμα (θα έχει και χάρτινο για τις γριές ο ψυχοπονιάρης) και μετά θα σταθεροποιηθεί η ισοτιμια με το ευρώ και θα διαπραγματευτούμε το χρέος!!!!!!!

Η φραση κλειδί είνια όταν λέει "δε θα είναι εύκολο, αλλά θέλει αρετή και τόλμη η ελευθερία". Δηλαδή εσείς ρε πλεμπαίοι θα γίνετε Αλβανία και θα κάνετε εμπόριο με ευρώ στη μαύρη κι εγώ που έχω τα λεφτά μου στην Αυστραλία θα αγοράσω τα σπίτια σας και θα τα νοικιάζω σε τουρίστες.
Εσείς θα πεινάσετε και θα τσακώνεστε ποιος θα πρωτομεταναστεύσει ,ενώ εγώ και οι πλούσιοι φίλοι μου που έχουμε λεφτά έξω θα αγοράσουμε τις περιουσίες σας κοψοχρονιά.
Αυτή είναι η ηθική του Βαρουφάκη. Έχει τα λεφτά του έξω και χρησιμοποιεί τους μαλάκες που τον ψηφίζουν για πειραματόζωα στις θεωρίες του.

Παρατηρήστε ποιοι τον ψηφίζουν. Κάτι χίπστερ οικολόγοι, κάτι ψώνια πλούσιοι που το παίζουν αριστεροί, κάτι άνεργοι με τα λεφτά του μπαμπά. Η εργατική τάξη που υποτίθεται ότι υπερασπίζεται τον έχει γράψει στα παπάρια της. Τυχαίο; Οχι βέβαια.
Ναι αυτό που δεν λέει είναι ότι εντελώς τυχαία την ώρα που οι γριές θα στήνουν κώλο για ένα κομμάτι ψωμί που δεν θα υπάρχει στην αγορά αυτός που έχει τα εκατομμύρια του σε ευρώ και δολάρια (όπως και οι ολιγάρχες που εχθρεύεται) θα γίνουν 6 φορές πλουσιότεροι....:confused:
 
  • Like
Αντιδράσεις: Nubic

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.692
Like
29.000
Πόντοι
6.056
Και ομως τύποι αυτος ο καραγκιόζης σε σημερινη δημοσκόπηση παίρνει 5%!!
 

Nubic

Μέγας
Εγγρ.
28 Οκτ 2019
Μηνύματα
4.370
Κριτικές
8
Like
11.089
Πόντοι
3.786
εχω παρατηρήσει οτι καποιοι απογοητευμένοι Συριζαίοι αντιμνημονιακοι θελουν να το ριξουν στο Βαρουφάκη που ειναι επαναστάτης.

The masturbation goes cloud που λένε και οι Αγγλοσάξονες
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom