Νέα

Γιάννης Βαρουφάκης - The Show Must Go On!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα stratos26
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 62K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Αυτα ειναι... Ξεχασα στην εξισωση τον τρισμεγιστο ηγετη μας

ξέχασες επίσης και την παραγωγή χαρουπάλευρου η οποία θα λύσει το επισιτιστικό πρόβλημα που θα παρουσιαστεί...
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
σαν γνήσιος γερμανοτσολιάς που είσαι δεν είναι απορίας άξιο ότι τάσσεσαι ξεκάθαρα με το μέρος της τρόικας και των διεθνών τοκογλύφων.



Ξανα, μεχρι να το εμπεδωσεις.


images
 

maximos555

Μέλος
Εγγρ.
22 Νοε 2007
Μηνύματα
9.044
Like
0
Πόντοι
66
εγώ τάσσομαι υπέρ του δικαίου και των διεθνών συνθηκών και υποχρεώσεων λέφτη μου... τα δακρύβρεκτα περί λαού, πεινώντων, πενόντων και λιποθυμόντων τα αφήνω σε σένα γιατί εμένα με αφήνουν παντοειδώς αδιάφορο...

καμμιά δουλειά ψάχνεις ρε παπάρα τώρα που έχεις άδεια ή μπααααα ???


Τι λες ρε? Και να χασει το επιδομα ανεργιας που ειναι κεκτημενο δικαιωμα του??? Και ενα αλλο σωρο επιδοματα?
 

rouKoun13

Μέλος
Εγγρ.
19 Ιαν 2010
Μηνύματα
3.560
Κριτικές
2
Like
57
Πόντοι
16
και το οποίο δεν εννοούμε να καταλάβουμε...
Εδω οι γερμανοι λαμβανουν μετρα για να μην ξεφυγει το χρεος το 2060 και εμεις εδω ακομα συζηταμε αν μας χρεοκοπησαν οι ιλλουμινατοι η οι γερμανοι και αυριο εχει ο Θεος.

Αντε να πεις για την ατζεντα Σρεντερ και τι μνημονιο εφαρμοσε η γερμανια το 2003.Η απλη εξηγηση για καποιο λογο δεν πειθει κανεναν ψεκασμενο.
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.458
Κριτικές
16
Like
13.662
Πόντοι
6.515
μονο τα δικα του ατομικα οικονομικα πηγαν καλα τυπε  :S
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
να τα γράφεις σωστά λέφτη μου

σαν γνήσιος γερμανοτσολιάς που είσαι δεν είναι απορίας άξιο ότι τάσσεσαι ξεκάθαρα με το μέρος της τρόικας και των διεθνών τοκογλύφων.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
σαν γνήσιος γερμανοτσολιάς που είσαι δεν είναι απορίας άξιο ότι τάσσεσαι ξεκάθαρα με το μέρος της τρόικας και των διεθνών τοκογλύφων.

εγώ τάσσομαι υπέρ του δικαίου και των διεθνών συνθηκών και υποχρεώσεων λέφτη μου... τα δακρύβρεκτα περί λαού, πεινώντων, πενόντων και λιποθυμόντων τα αφήνω σε σένα γιατί εμένα με αφήνουν παντοειδώς αδιάφορο...

καμμιά δουλειά ψάχνεις ρε παπάρα τώρα που έχεις άδεια ή μπααααα ???
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
ακόμα και αν μας οδηγούν στην τη φτώχεια και στην εξαθλίωση? ακόμα και αν το 30% είναι άνεργοι? ακόμα και αν η νέα γενιά το 60% είναι άνεργοι??

ακόμα δεν έχω τελειώσει με τη δεη μόλις τελειώσει η άδεια μου τότε θα αρχίσω να ψάχνω

ακόμη και αν μερικές εκατοντάδες σαν και σένα πεθάνουν... οι διεθνείς υποχρεώσεις και η τήρηση των συμφωνηθέντων και η πληρωμή των δανεικών προέχουν... ας προσέχαμε να μην δανειζόμαστε να πληρώνουμε συντάξεις και μισθούς (230 δις έφαγε το συνταξιοδοτικό σε 12 χρόνια)...

δηλαδή τώρα που έχεις άδεια είναι κακό να ψάξεις για δουλειά που να ξεκινάει σε 15 μέρες... ααα ναι έχεις άδεια ξεκουράζεσαι από την ξεκούραση...
μετά θα έχεις το επίδομα ανεργίας φυσικά (γιατί να χάσεις την τζάμπα μάσα) για κανένα οκτάμηνο και μετά έχει ο θεός (και οι τσέπες των άλλων)...

ξέρω ξέρω... η δουλειά είναι αναξιοπρέπεια ... η ζητιανιά είναι αξιοπρέπεια
 

voltaire45

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Δεκ 2005
Μηνύματα
18.209
Κριτικές
1
Like
1.900
Πόντοι
366
σαν γνήσιος γερμανοτσολιάς που είσαι δεν είναι απορίας άξιο ότι τάσσεσαι ξεκάθαρα με το μέρος της τρόικας και των διεθνών τοκογλύφων.

Τι έγινε, βρίζουμε, βρίζουμε;

Εσύ δεν μας το έπαιζες ηθικός και θιγμένος και μας έκανες μάθημα ηθικής;
 

condo

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Μαρ 2009
Μηνύματα
2.324
Κριτικές
15
Like
110
Πόντοι
2.945
γιανη ζεις, εσυ μας οδηγεις
:kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel: :kneel:
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
εγώ τάσσομαι υπέρ του δικαίου και των διεθνών συνθηκών και υποχρεώσεων λέφτη μου... τα δακρύβρεκτα περί λαού, πεινώντων, πενόντων και λιποθυμόντων τα αφήνω σε σένα γιατί εμένα με αφήνουν παντοειδώς αδιάφορο...

καμμιά δουλειά ψάχνεις ρε παπάρα τώρα που έχεις άδεια ή μπααααα ???

ακόμα και αν μας οδηγούν στην τη φτώχεια και στην εξαθλίωση? ακόμα και αν το 30% είναι άνεργοι? ακόμα και αν η νέα γενιά το 60% είναι άνεργοι??

ακόμα δεν έχω τελειώσει με τη δεη μόλις τελειώσει η άδεια μου τότε θα αρχίσω να ψάχνω
 

noctilucent1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
19 Νοε 2015
Μηνύματα
7.452
Κριτικές
8
Like
307
Πόντοι
346
ακόμα και αν μας οδηγούν στην τη φτώχεια και στην εξαθλίωση? ακόμα και αν το 30% είναι άνεργοι? ακόμα και αν η νέα γενιά το 60% είναι άνεργοι??

ακόμα δεν έχω τελειώσει με τη δεη μόλις τελειώσει η άδεια μου τότε θα αρχίσω να ψάχνω

Εφόσον είναι ορισμένου χρόνου η σύμβαση σου θα έπρεπε να ψάχνεις διαρκώς
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom