Νέα

Για όσους γουστάρουν σκυλάδικα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα hippoaki
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 59K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

foot_employer

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.033
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16

ΥΓ: Τραγουδισμένο και από Ζιγκ Ζαγκ :rockon: :rockon: :rockon:
 

agiana

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
24 Ιουν 2008
Μηνύματα
13.700
Κριτικές
5
Like
48
Πόντοι
166
Αουουουουουουουουο...!!!!! Αρφ αρφ αρφ.
 

koproni65

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2006
Μηνύματα
3.493
Κριτικές
22
Like
356
Πόντοι
5.795
άποψη μου είναι ότι τά σκυλάδικα εκφράζουν τήν νεοελληνική βλαχιά,αμορφωσιά και παντελή ελλειψη παιδείας έστω στοιχειώδους.. καί είναι συγχρόνως καρακιτσαριο.
αυτοί πού πάνε καί ακούνε στή καλύτερη περίπτωση είναι αρχοντόβλαχοι..
κάτι λαικοι τύποι με παλαιομοδίτικα σακάκια καί δακτυλίδια και φυσικά τό σήμα κατατεθέν η αλυσίδα...  καί κάτι κύρίες μέ γούνες κλπ....
οί περισσότεροι δέν ξέρουν νά μιλήσουν...
άσε τήν επίδειξη νεοπλουτισμού μέ ακριβά αυτοκίνητα κλπ πού στό βάθος έχουν 5 γίδια καί αυτά υπό κατάσχεση...
θυμάμε πού καμμιά φορά όταν ήμουν στρατό μέ κάτι χωριαταρέους συναδέλφους είχα πάει καί παρακαλούσα νά φύγω από τήν πίσω πόρτα..
κάτι τραγουδίστριες πού ουσιαστικά κάνουν κονσομασιόν καί πού γιά νά τίς γαμίσεις πρέπει νά τούς δώσεις καμμια στανη μέ πρόβατα....
ποιο  ηλίθια  άσκοπη σπατάλη μέ καμμένες γραβάτες ,λουλούδια πιατα κλπ δέν υπάρχει
θεωρώ τούς λάτρεις αυτού τού είδους διασκέδασης και μουσικής επιεικώς κατώτερους πνευματικά....
κάτι νταλικιέριδες ,χασάπιδες,ιδιοκτήτες κολομπαρων κλπ
άντε καί κανένας μπακάλης...
οι περισσότεροι γραφικές φιγούρες τού 70...
μέ απόψεις η γυναικα στό σπίτι νά μαγειρεύει κλπ
και φυσικά η χαζοκαψούρα μέ τήν τραγουδίστρια η την κολομπαρου στό κολόμπαρο  πού θά πάνε μετά νά ακουμπίσουν ότι τούς έχει μείνει...
μιά ανάλυση τών στοίχων τών τραγουδιών νά γίνει καί θά οδηγηθείτε ισως σε χειρότερα συμπεράσματα...σ αγαπάω μακούς??
 

jo145

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Ιουν 2010
Μηνύματα
18.417
Κριτικές
69
Like
18
Πόντοι
1.246
άποψη μου είναι ότι τά σκυλάδικα εκφράζουν τήν νεοελληνική βλαχιά,αμορφωσιά και παντελή ελλειψη παιδείας έστω στοιχειώδους.. καί είναι συγχρόνως καρακιτσαριο.

οι περισσότεροι γραφικές φιγούρες τού 70...
μέ απόψεις η γυναικα στό σπίτι νά μαγειρεύει κλπ
και φυσικά η χαζοκαψούρα μέ τήν τραγουδίστρια η την κολομπαρου στό κολόμπαρο  πού θά πάνε μετά νά ακουμπίσουν ότι τούς έχει μείνει...
μιά ανάλυση τών στοίχων τών τραγουδιών νά γίνει καί θά οδηγηθείτε ισως σε χειρότερα συμπεράσματα...σ αγαπάω μακούς??


:2funny: Τι ξεσπαθωμα ηταν αυτο τωρα ? :2funny:
νταξυ και μενα δε μαρεσουν αλλα δε κανω κι ετσι  :P
 

Επισκέπτης
άποψη μου είναι ότι τά σκυλάδικα εκφράζουν τήν νεοελληνική βλαχιά,αμορφωσιά και παντελή ελλειψη παιδείας έστω στοιχειώδους.. καί είναι συγχρόνως καρακιτσαριο.
αυτοί πού πάνε καί ακούνε στή καλύτερη περίπτωση είναι αρχοντόβλαχοι..
κάτι λαικοι τύποι με παλαιομοδίτικα σακάκια καί δακτυλίδια και φυσικά τό σήμα κατατεθέν η αλυσίδα...  καί κάτι κύρίες μέ γούνες κλπ....
οί περισσότεροι δέν ξέρουν νά μιλήσουν...
άσε τήν επίδειξη νεοπλουτισμού μέ ακριβά αυτοκίνητα κλπ πού στό βάθος έχουν 5 γίδια καί αυτά υπό κατάσχεση...
θυμάμε πού καμμιά φορά όταν ήμουν στρατό μέ κάτι χωριαταρέους συναδέλφους είχα πάει καί παρακαλούσα νά φύγω από τήν πίσω πόρτα..
κάτι τραγουδίστριες πού ουσιαστικά κάνουν κονσομασιόν καί πού γιά νά τίς γαμίσεις πρέπει νά τούς δώσεις καμμια στανη μέ πρόβατα....
ποιο  ηλίθια  άσκοπη σπατάλη μέ καμμένες γραβάτες ,λουλούδια πιατα κλπ δέν υπάρχει
θεωρώ τούς λάτρεις αυτού τού είδους διασκέδασης και μουσικής επιεικώς κατώτερους πνευματικά....
κάτι νταλικιέριδες ,χασάπιδες,ιδιοκτήτες κολομπαρων κλπ
άντε καί κανένας μπακάλης...
οι περισσότεροι γραφικές φιγούρες τού 70...
μέ απόψεις η γυναικα στό σπίτι νά μαγειρεύει κλπ
και φυσικά η χαζοκαψούρα μέ τήν τραγουδίστρια η την κολομπαρου στό κολόμπαρο  πού θά πάνε μετά νά ακουμπίσουν ότι τούς έχει μείνει...
μιά ανάλυση τών στοίχων τών τραγουδιών νά γίνει καί θά οδηγηθείτε ισως σε χειρότερα συμπεράσματα...σ αγαπάω μακούς??
πάρτο αλλιώς , θα ξαναβρείς.
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.172
Κριτικές
293
Like
9.316
Πόντοι
12.525
Δηλαδη υπαρχει ανθρωπος πανω στον πλανητη που δε γουσταρει τον Κωστα Μοναχο???


 

isidoro

Μέλος
Εγγρ.
8 Οκτ 2010
Μηνύματα
1.118
Κριτικές
10
Like
3
Πόντοι
26
πάρτο αλλιώς , θα ξαναβρείς.
εγω λεω να τον ακουσω τον φιλο και να γινω πιο καθως πρεπει.θα ακουω τζαζ και θα πηγαινω οπερα.και μετα για υπνο νωρις πρωτον γιατι δεν προκειται να ξανβγαλω γκομενα και δευτερον γιατι η θα γινω αδερφη η θα αρχισω τα ναρκωτικα
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.172
Κριτικές
293
Like
9.316
Πόντοι
12.525
εγω λεω να τον ακουσω τον φιλο και να γινω πιο καθως πρεπει.θα ακουω τζαζ και θα πηγαινω οπερα.και μετα για υπνο νωρις πρωτον γιατι δεν προκειται να ξανβγαλω γκομενα και δευτερον γιατι η θα γινω αδερφη η θα αρχισω τα ναρκωτικα
δε χρειαζεται πολλη αναλυση το θεμα....
ο ανθρωπος που αγαπαει πραγματικα τη μουσικη,ξερει να σεβεται ολα τα αυθεντικα ειδη.ασχετα αν δε τα ακουει.
αυτα περι βλαχιας και επιδειξιομανιας ταιριαζουν στους σημερινους λαϊκο-μοντερνους ή ελαφρολαϊκους τραγουδιστες τυπου Ρεμος,Βισση κλπ και σ'αυτους που τρεχουν να τους ακουσουν.

και σας το λεω εγω που υπηρξα ο πιο αρρωστος φαν του Νικου Παπαζογλου!!!αυθεντικος και μοναδικος ο Νικολας στο ειδος του,αυθεντικος ομως και ο αρχοντας ο Καρρας που τραγουδαει το Χαρατσι στον τελευταιο δισκο του.
αν λοιπον ο Καρρας ηταν ενας ευτελης τυπος που προσβαλλει το τραγουδι,θα του επετρεπαν ο Παπαζογλου και ο Μαλαμας να πει τα τραγουδια τους??
και υπαρχει κανεις που αμφισβητει οτι ο Καρρας υπηρξε ο μεγαλυτερος "σκυλος"??

και ο Στρατος Διουνυσιου και ο Πανος Γαβαλας σκυλαδες ηταν στην ουσια.αυτοι ανοιξαν τον δρομο.θα βγει κανεις να μας πει τωρα οτι και ο Στρατος ητανε σκουπιδια και αυτοι που τον ακουνε κατωτεροι πνευματικα??

:jerking: :jerking: :jerking:
 

foot_employer

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.033
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
Δηλαδη υπαρχει ανθρωπος πανω στον πλανητη που δε γουσταρει τον Κωστα Μοναχο???



Ούτε στο ηλιακό μας σύστημα θα έλεγα!!! Ρε al, ήμουν έτοιμος να ρωτήσω σε προηγούμενο post και δράττομαι της ευκαιρίας από το άσμα. Αυτά "Τα Γενέθλια" έχουν πέσει υπό την υποψία σου στο YouTube; Εννοώ για το ομότιτλο τραγούδι.

Τώρα, όσον αφορά τα σχόλια περί σκυλάδικου, εγώ κλίνω προς την άποψη του al pacino. Δεν είναι θέμα ποιότητας. Είναι ότι και αυτό που κάποιοι θεωρούν trash σε όποια μορφή τέχνης κι αν εμφανίζεται έχει τρομερή γοητεία εάν ξέρεις πού να κοιτάξεις και ποια σημεία του να αγαπήσεις.
 

lastpontian

Μέλος
Εγγρ.
23 Μαΐ 2010
Μηνύματα
240
Κριτικές
12
Like
0
Πόντοι
11
[glow=red,2,300]ΕΛΑ ΣΤΑΥΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ[/glow]
 

foot_employer

Μέλος
Εγγρ.
16 Μαρ 2010
Μηνύματα
2.033
Κριτικές
4
Like
0
Πόντοι
16
Ιστοριούλα: Κάποια στιγμή βρεθήκαμε σ'ένα κουτούκι και μέσα στα κουλτουριάρικα τραγούδια έπαιξε και η "Χαμένη Πολιτεία". Θέλοντας να σιγουρευτώ για το όνομα του Μπουλουγουρά, ρώτησα τον ιδιοκτήτη που καθόταν στην παρέα, καθότι μεγαλύτερος. Η απάντησή του ήταν ότι "μάλλον" το προτώπε η Αλεξίου. :hmm: :referee:


Αφιερωμένο σ'αυτούς που διαμαρτύρονταν για τα σκυλάδικα! :grin:
 

al pacino

Τιμημένος
Εγγρ.
5 Ιουλ 2008
Μηνύματα
5.172
Κριτικές
293
Like
9.316
Πόντοι
12.525
Δειτε τι κανει ο ανθρωπος

 
OP
OP
hippoaki

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
άποψη μου είναι ότι τά σκυλάδικα εκφράζουν τήν νεοελληνική βλαχιά,αμορφωσιά και παντελή ελλειψη παιδείας έστω στοιχειώδους.. καί είναι συγχρόνως καρακιτσαριο.
αυτοί πού πάνε καί ακούνε στή καλύτερη περίπτωση είναι αρχοντόβλαχοι..
κάτι λαικοι τύποι με παλαιομοδίτικα σακάκια καί δακτυλίδια και φυσικά τό σήμα κατατεθέν η αλυσίδα...  καί κάτι κύρίες μέ γούνες κλπ....
οί περισσότεροι δέν ξέρουν νά μιλήσουν...
άσε τήν επίδειξη νεοπλουτισμού μέ ακριβά αυτοκίνητα κλπ πού στό βάθος έχουν 5 γίδια καί αυτά υπό κατάσχεση...
θυμάμε πού καμμιά φορά όταν ήμουν στρατό μέ κάτι χωριαταρέους συναδέλφους είχα πάει καί παρακαλούσα νά φύγω από τήν πίσω πόρτα..
κάτι τραγουδίστριες πού ουσιαστικά κάνουν κονσομασιόν καί πού γιά νά τίς γαμίσεις πρέπει νά τούς δώσεις καμμια στανη μέ πρόβατα....
ποιο  ηλίθια  άσκοπη σπατάλη μέ καμμένες γραβάτες ,λουλούδια πιατα κλπ δέν υπάρχει
θεωρώ τούς λάτρεις αυτού τού είδους διασκέδασης και μουσικής επιεικώς κατώτερους πνευματικά....
κάτι νταλικιέριδες ,χασάπιδες,ιδιοκτήτες κολομπαρων κλπ
άντε καί κανένας μπακάλης...
οι περισσότεροι γραφικές φιγούρες τού 70...
μέ απόψεις η γυναικα στό σπίτι νά μαγειρεύει κλπ
και φυσικά η χαζοκαψούρα μέ τήν τραγουδίστρια η την κολομπαρου στό κολόμπαρο  πού θά πάνε μετά νά ακουμπίσουν ότι τούς έχει μείνει...
μιά ανάλυση τών στοίχων τών τραγουδιών νά γίνει καί θά οδηγηθείτε ισως σε χειρότερα συμπεράσματα...σ αγαπάω μακούς??

καλα μιλαμε φιλε εισαι πολλυ λαθος σε πληροφορω λοιπον οτι οι λεγομενοι σκυλαδες μπουζουκοβιοι οι απλα γλετζεδες γουσταρουν την ελληνικη μουσικη και τελος ουτε στανες εχουν ουτε πνευματικα αμορφωτοι ειναι μια βολτα θα σε πεισει ελα και συ μαζι μας
 
OP
OP
hippoaki

hippoaki

Μέλος
Εγγρ.
7 Απρ 2009
Μηνύματα
2.810
Κριτικές
1
Like
2
Πόντοι
16
παραθετω και κανα videaki προς συμωρφωση

 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom