Νέα

Φοβερό τροχαίο με Ferrari στη Βούλα - Νεκρός ο αδερφός της βουλευτού Κατερίνας Μονογυιού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Anemodoura
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 312
  • Εμφανίσεις 25K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Naruto

Σπουδαίος
Εγγρ.
11 Οκτ 2010
Μηνύματα
746
Κριτικές
17
Like
1.298
Πόντοι
2.290
Αν ο ιδιοκτήτης της αντιπροσωπίας βάλει έναν απαράβατο κανόνα του στυλ: αγαπητέ αγοραστή , μια εβδομάδα πριν την παραλαβή του αυτοκινήτου υποχρεωτικα θα συμπληρώσεις καποιες ώρες προετοιμασίας με έναν έμπειρο εκπαιδευτή , σε ένα αντίστοιχο αυτοκίνητο , σε κλειστή κι ελεγχόμενη πίστα , και ΑΦΟΥ δώσει το οκ ο εκπαιδευτής θα παραλάβεις το αυτοκίνητο .
Δεν εχουμε την παιδεια για κατι τετοιο. Η πρωτη απαντηση πελατη σε τετοια σταση της αντιπροσοπειας ειναι το κλασικο 'Ξερεις ποιος ειμαι εγω'.
Πολλη σωστη η ιδεα σου και κριμα για τον καθε ανθρωπο που χανεται απο τα παθη του....αλλα νομιζω δεν θα δουλευε εδω κατι τετοιο.
 

xlm

Ανώτατος
Εγγρ.
21 Σεπ 2018
Μηνύματα
1.603
Κριτικές
78
Like
7.411
Πόντοι
17.436
δυστυχώς η τρέλα για την ταχύτητα ΄ήταν γι άλλη μια φορά μοιραία
 

geoMan

Ανώτερος
Εγγρ.
24 Μαΐ 2009
Μηνύματα
27.412
Κριτικές
16
Like
13.585
Πόντοι
5.577
Έχετε δει επί Κουλη τροχονόμο στο δρόμο?

Μόνο κορωνοιος υπάρχει κι ας σκοτώνονται τα νιάτα στους δρομους
 

Μπαρμπαπήδουλας

Τιμημένος
Εγγρ.
10 Ιαν 2011
Μηνύματα
18.641
Κριτικές
76
Like
8.393
Πόντοι
2.786
Πες ότι έχω τα λεφτά και τη δυνατότητα να αγοράσω κάτι τέτοιο . Το παραγγέλνω και περιμένω να έρθει . Αν ο ιδιοκτήτης της αντιπροσωπίας βάλει έναν απαράβατο κανόνα του στυλ: αγαπητέ αγοραστή , μια εβδομάδα πριν την παραλαβή του αυτοκινήτου υποχρεωτικα θα συμπληρώσεις καποιες ώρες προετοιμασίας με έναν έμπειρο εκπαιδευτή , σε ένα αντίστοιχο αυτοκίνητο , σε κλειστή κι ελεγχόμενη πίστα , και ΑΦΟΥ δώσει το οκ ο εκπαιδευτής θα παραλάβεις το αυτοκίνητο .
Aυτό είναι σωστό, δεν μπορεί να το κάνει ο dealer. Μόνο το κράτος μπορεί να το κάνει. Γιατί? Διότι αν ο dealer πει αυτό στον πελάτη, ο πελάτης θα πάει να ψωνίσει από αλλού! Απλό!

Ολα όμως στο βωμό του χρήματος . Έχω λεφτά , κάνω ότι γουστάρω , ο άλλος να πάρει μόνο τα φράγκα και αμολάτε τον .
Είναι θέμα παιδείας, όχι χρημάτων.
 

Sapakias

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
17 Σεπ 2016
Μηνύματα
2.837
Like
1.280
Πόντοι
216
Ferrari από τα lidl. Αν αγόραζε Βάρτμπουργκ ίσως είχε μεγαλύτερη ασφάλεια. Με 85 χιλιόμετρα πήγαινε λέει ο «εμπειρογνώμονας» και με την μηχανή πίσω αναρωτιέται τι έγινε; Δεν υπήρχαν δικλείδες ασφαλείας; Αν πήγαινε με 200 ΟΚ εντάξει. Συλλυπητήρια στην οικογένεια.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.704
Κριτικές
3
Like
4.185
Πόντοι
456
Aυτό είναι σωστό, δεν μπορεί να το κάνει ο dealer. Μόνο το κράτος μπορεί να το κάνει. Γιατί? Διότι αν ο dealer πει αυτό στον πελάτη, ο πελάτης θα πάει να ψωνίσει από αλλού! Απλό!


Είναι θέμα παιδείας, όχι χρημάτων.
Το κράτος έχει το δίπλωμα οδήγησης γι'αυτό το λόγο.Ας βγάλει ειδική κατηγορία για super car όπως υπάρχει για φορτηγά, λεωφορεία κλπ
 

Annapurna

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
7 Μαΐ 2020
Μηνύματα
20.009
Κριτικές
167
Like
83.923
Πόντοι
46.423
Η επιτάχυνση των συγκεκριμένων αυτοκινήτων είναι μοναδική.

Αν προσθέσουμε και την απειρία και την ακαταλληλότητα του οδοστρώματος τότε το ατύχημα είναι θέμα χρόνου.

Ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος.

Τέτοια ατυχήματα συμβαίνουν παντού.

Απαιτείται συγκεκριμένος χειρισμός.

Το μόνο που θα συμπληρώσω εγώ είναι ότι ίσως τα ελαστικά να μην είχαν την σωστή πίεση και θερμοκρασία εφόσον το αυτοκίνητο μόλις είχε έρθει από το εξωτερικό και ενδεχομένως να μην είχε ελεγχθεί λεπτομερώς πριν την παραλαβή.

Πάλι καλά που δεν σκότωσε κάποιον αθώο.

Θεός σχώρεστον.


Λίγο νευρικό πόδι να έχεις και bye bye ...

:priest:
 
Τελευταία τροποποίηση:

macchiato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2021
Μηνύματα
2.308
Like
2.962
Πόντοι
456
τυπε κριμα για τον τυπο,αλλα αφου δεν πηρε στο λαιμο του κανενα αλλο χυστη που δεν εφταιγε σε τιποτα,παλι καλα να λεμε :confused: :confused::confused:

αυτο ακριβως:confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused:

η "κακια στιγμη" παντα....παραμονευει! το νου μας-σας
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.240
Κριτικές
7
Like
2.963
Πόντοι
786
αυτή η βουλευτής δεν ήταν που ανέβηκε στο βήμα και δεν μπορούσε να αρθρώσει κουβέντα στη βουλή; διαιτολόγος ή κάτι τέτοιο;
νομίζω, είχαν πάρει τα μυαλά τους αέρα...
πλούτος, ίσως άκοπος, χωρίς υπόβαθρο
 

TASSOS karipidis

Ανώτερος
Εγγρ.
29 Δεκ 2013
Μηνύματα
33.412
Κριτικές
24
Like
39.200
Πόντοι
8.646
Η επιτάχυνση των συγκεκριμένων αυτοκινήτων είναι μοναδική.

Αν προσθέσουμε και την απειρία και την ακαταλληλότητα του οδοστρώματος τότε το ατύχημα είναι θέμα χρόνου.

Ούτε ο πρώτος είναι ούτε ο τελευταίος.

Τέτοια ατυχήματα συμβαίνουν παντού.

Απαιτείται συγκεκριμένος χειρισμός.

Το μόνο που θα συμπληρώσω εγώ είναι ότι ίσως τα ελαστικά δεν είχαν την σωστή πίεση και θερμοκρασία εφόσον το αυτοκίνητο μόλις είχε έρθει από το εξωτερικό και ενδεχομένως να μην είχε ελέγχει λεπτομερώς πριν την παραλαβή.

Πάλι καλά που δεν σκότωσε κάποιον αθώο ...

Θεός χωρέστον.

ακριβως καπως ετσι με διπλωσε ενα maserati shamal πριν καμμια 30 χρονια στην παραλιακη ..αυτα τα αυτοκινητα ειναι στα χερια ενος οδηγου απειρου κινουμενες βομβες
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
ειχε σκοτωθει και πριν χρονια , στην παραλιακη ενας εφοπλιστης στα 70 , που μολις ειχε παρει παλι ferrari , για πρωτη φορα στη ζωη του :confused:
 
  • Λύπη
Αντιδράσεις: enduro

DmtrsxXx

Γλομπεάρχης
Εγγρ.
5 Αυγ 2010
Μηνύματα
11.170
Κριτικές
496
Like
62.326
Πόντοι
39.662
Πες ότι έχω τα λεφτά και τη δυνατότητα να αγοράσω κάτι τέτοιο . Το παραγγέλνω και περιμένω να έρθει . Αν ο ιδιοκτήτης της αντιπροσωπίας βάλει έναν απαράβατο κανόνα του στυλ: αγαπητέ αγοραστή , μια εβδομάδα πριν την παραλαβή του αυτοκινήτου υποχρεωτικα θα συμπληρώσεις καποιες ώρες προετοιμασίας με έναν έμπειρο εκπαιδευτή , σε ένα αντίστοιχο αυτοκίνητο , σε κλειστή κι ελεγχόμενη πίστα , και ΑΦΟΥ δώσει το οκ ο εκπαιδευτής θα παραλάβεις το αυτοκίνητο .

Με αυτόν τον τρόπο , έχεις μια εικονα της συμπεριφορας του αυτοκινητου που έχεις στα χέρια σου.
Τυπε δεν ισχύει αυτο που λες και δεν ειναι θεμα παιδειας.
Στην Αμερική πουλανε οπλα χυμα στα μαγαζιά, σε ρωτανε άμα μπορείς να το χρησιμοποιήσεις για να το πάρεις? Η βαζουν καποιο εκπαιδευτή να σε εκπαιδευσει πρωτα ? μονη δικλειδα ειναι το χρημα, εχεις λεφτα το παίρνεις δε τους νοιαζει τι θα το κανεις.
 

PsYcHo_777

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Απρ 2006
Μηνύματα
2.437
Like
4.081
Πόντοι
456
Καλα χαλαρωστε που πατε να βγαλετε καποιου ειδους νοημα απο ολο αυτο.

Καθε μερα πεθαινουν και οδηγοι των φιατ και του σαξο
 

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Καλα χαλαρωστε που πατε να βγαλετε καποιου ειδους νοημα απο ολο αυτο.

Καθε μερα πεθαινουν και οδηγοι των φιατ και του σαξο
δικιο εχεις τυπε , δεν βλεπω να κανουν πρωτο θεμα τον καθε νεαρο που καρφωνεται στα 20 του απο βλακεια , κανουν τον 45αρι που στα γεραματα ηθελε να κανει τη φιγουρα του ....
 

roughfucker

Γλομπεο-Μύστης
Εγγρ.
30 Ιουλ 2021
Μηνύματα
2.085
Κριτικές
149
Like
24.227
Πόντοι
25.186
αυτή η βουλευτής δεν ήταν που ανέβηκε στο βήμα και δεν μπορούσε να αρθρώσει κουβέντα στη βουλή; διαιτολόγος ή κάτι τέτοιο;
νομίζω, είχαν πάρει τα μυαλά τους αέρα...
πλούτος, ίσως άκοπος, χωρίς υπόβαθρο
σωστος εισαι...μιλαμε για αμορφωτους νεοελληνες που το μονο που τους νοιαζει ειναι το χρημα κι η προβολη
 

TiLesTora

Μέλος
Εγγρ.
19 Σεπ 2005
Μηνύματα
248
Κριτικές
2
Like
71
Πόντοι
1
Φαίνεται ότι είχε πινακίδες ΔΟΚ. Εκτός από ανόητος ήταν και παράνομος - εκτός φυσικά του ότι ορίου ταχύτητας - γιατί οι ΔΟΚ δεν είναι για να κάνεις μόστρα στην παραλιακή. Και το έχω σιγουράκι ότι ήταν και ανασφάλιστο. Σκεφτείτε αν σκότωνε και κανέναν άλλον.
 
  • Like
Αντιδράσεις: enduro

ririkonav

Ανώτατος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
6.005
Κριτικές
47
Like
6.266
Πόντοι
11.445
Φαίνεται ότι είχε πινακίδες ΔΟΚ. Εκτός από ανόητος ήταν και παράνομος γιατί οι ΔΟΚ δεν είναι για να κάνεις μόστρα στην παραλιακή. Και το έχω σιγουράκι ότι ήταν και ανασφάλιστο. Σκεφτείτε αν σκότωνε και κανέναν άλλο
Γερμανικες ειχε οχι ΔΟΚ , ακομα χειροτερο. Επισης το αμαξι που ακολουθουσε ηταν επισης δικο του Cayen επισης με γρμανικες :confused:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom