Νέα

Φωτογραφίζοντας CG/CT/TRANS/.......

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα MARIOS.GR.PHOTOGRAPHER
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 49
  • Εμφανίσεις 14K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
MARIOS.GR.PHOTOGRAPHER
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
και τα κλίκ δεν τελείωναν....
 

Συνημμένα

  • 2-15.jpg
    2-15.jpg
    52,8 KB · Εμφανίσεις: 229
  • 2-16.jpg
    2-16.jpg
    82,3 KB · Εμφανίσεις: 218
  • 2-18.jpg
    2-18.jpg
    64,4 KB · Εμφανίσεις: 187
  • 2-19.jpg
    2-19.jpg
    53,7 KB · Εμφανίσεις: 150
  • 2-21.jpg
    2-21.jpg
    68,2 KB · Εμφανίσεις: 126
  • 2-20.jpg
    2-20.jpg
    42,2 KB · Εμφανίσεις: 158

Golfakias93

Μέλος
Εγγρ.
12 Ιουλ 2013
Μηνύματα
116
Κριτικές
3
Like
73
Πόντοι
1
χαλι μαυρο η τυπισα.... :vomit:
 

IanAlderson

Μέλος
Εγγρ.
21 Σεπ 2009
Μηνύματα
1.603
Like
128
Πόντοι
16
Μπούρδες και παραμύθια της Χαλιμάς!
 
OP
OP
MARIOS.GR.PHOTOGRAPHER
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Όταν τελειώσαμε την φωτογράφιση, η ΜΑΓΙΑ πήγε να φέρει την ΛΑΟΥΡΙΤΑ. Την έδεσε με ένα λουρί και την έφερε στο δωμάτιο γονατιστή.

"Έλα μαζί μου πουτανάκι να σε κάνω σκλάβα μου " , της έλεγε στην διαδρομή , και αμέσως με αυστηρή φωνή την πρόσταξε να  γλύψει τις μπότες της ! Και κάπου εκεί έπαθα την πρώτη ψυχρολουσία . Ζήτησα από την ΜΑΓΙΑ να πάρει άλλη πόζα και αυτή γεμάτο αυτοπεποίθηση και τσαμπουκά μου είπε " σε αυτό το δωμάτιο δίνω ΕΓΩ τις διαταγές, καταλαβες;" . Αρχικά, νόμιζα ότι έκανε πλάκα και περίμενα να αλλάξει στάση ..... γρήγορα όμως συνειδητοποίησα οτι μιλάει σοβαρά ! Είπα να μην ασχοληθώ , να συνεχίσω να τραβάω και βλέπουμε . Έτσι κι αλλιώς η ΜΑΓΙΑ ήταν απορροφημένη , μαστίγωνε την ΛΑΟΥΡΙΤΑ, την έβριζε και γέλαγε σαν να ήταν η νικήτρια του πρωταθλήματος ξεφτιλίσματος .   
 

Συνημμένα

  • 2-22.jpg
    2-22.jpg
    86,7 KB · Εμφανίσεις: 180
  • 2-23.jpg
    2-23.jpg
    94,7 KB · Εμφανίσεις: 212
  • 2-24.jpg
    2-24.jpg
    99,3 KB · Εμφανίσεις: 215
  • 2-25.jpg
    2-25.jpg
    122,2 KB · Εμφανίσεις: 281

Ettore

Μέλος
Εγγρ.
24 Σεπ 2017
Μηνύματα
13.224
Like
46.895
Ωραία αναπτύσσεται το θέμα  :rockon:  :worship:
 

MARIOS32

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Νοε 2009
Μηνύματα
592
Κριτικές
15
Like
1.962
Πόντοι
2.477
έλα ρε άνθρωπε μην μας σκάς πόσταρε φωτο να τελειώνουμε
 

Baoobab

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Αυγ 2018
Μηνύματα
493
Like
1.053
Πόντοι
201
Εξυπνο προμοτοριλικι φιλε. Καλα το πας το θέμα μονο μην μεινεις στην κατηγορια "ζουμερα γρανομιλφ" εχει και αλλα ο μπαξες.
 
OP
OP
MARIOS.GR.PHOTOGRAPHER
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Εξυπνο προμοτοριλικι φιλε. Καλα το πας το θέμα μονο μην μεινεις στην κατηγορια "ζουμερα γρανομιλφ" εχει και αλλα ο μπαξες.

Αν θες το πιστεύεις , την ΜΑΓΙΑ την είδα 2 φορές και λογικά ΔΕΝ θα την ξαναδώ. Θα το διαπιστώσεις όταν δεις καιτις υπόλοιπες ιστορίες μου ( με άλλα κορίτσια ) .

Όπως και να έχει ελπίζω σε κάποιους να αρέσει , άλλωστε εδω κάποιοι βλέπουν μουνάρες και κράζουν τι να λέμε τώρα
 

Panos13

Μέλος
Εγγρ.
9 Σεπ 2005
Μηνύματα
1.182
Like
184
Πόντοι
16
Μου αρέσει το θέμα γενικότερα αλλά λίγο το χάνουμε στο αποτέλεσμα (για το "μοντέλο"....εντάξει....αυτό δεν θα είχε σημασία για μένα αν υπήρχε καλύτερη τεχνική κατάρτιση στο φωτογραφικό κομμάτι). Το βλέπω σαν φωτορεπορταζ, και αυτό μου κάνει, απλά μην γράφεις για φώτα και κάμερες και και και ....γιατί σε όλες τις φωτος βλέπω on-camera direct φλασιές.
Συνέχισε το όμως, αν έχεις γην πρόσβαση και τις γνωριμίες....είναι καλό σαν φωτορεπορταζ όπως ειπα.
 

zooweil

Μέλος
Εγγρ.
29 Σεπ 2017
Μηνύματα
23
Like
8
Πόντοι
0
Μάλλον θα συμφωνήσω μαζί σου...
 
OP
OP
MARIOS.GR.PHOTOGRAPHER
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Μου αρέσει το θέμα γενικότερα αλλά λίγο το χάνουμε στο αποτέλεσμα (για το "μοντέλο"....εντάξει....αυτό δεν θα είχε σημασία για μένα αν υπήρχε καλύτερη τεχνική κατάρτιση στο φωτογραφικό κομμάτι). Το βλέπω σαν φωτορεπορταζ, και αυτό μου κάνει, απλά μην γράφεις για φώτα και κάμερες και και και ....γιατί σε όλες τις φωτος βλέπω on-camera direct φλασιές.
Συνέχισε το όμως, αν έχεις γην πρόσβαση και τις γνωριμίες....είναι καλό σαν φωτορεπορταζ όπως ειπα.

Εδώ και πάρα πολλά πολλά χρόνια έχω αποφασίσει να μην απαντάω σε σχόλια στα social ή/και σε φορουμ , διότι ποτέ δεν καταφέρνω να κάνω έναν σωστό διάλογο ( ίσως μεγάλο μερίδιο ευθύνης να έχω και εγώ ) . Επειδή όμως μ αρέσει η ευγενική σου τοποθέτηση θα σου απαντήσω .
Λοιπόν, ουδέποτε έγραψα ότι έστησα φώτα και κάμερες και άλλα τέτοια , έγραψα ότι έφερα μαζί μου φακούς και φλας. Συγκεκριμένα είχα μαζί μου έναν φωτεινό φακό f1.8 αλλά επειδή είναι 50mm τον χρησιμοποίησα πολύ λίγο καθώς ΔΕΝ χώραγαν στο κάδρο και οι δύο . είχα μαζί μου έναν zoom 18-105 f4 και έναν μάκρο 100mm με τον οποίο έβγαλα περίπου 10 φωτό. Δεν έφερα softbox ούτε φωτα ούτε τίποτα διότι πρώτα απ όλα ΔΕΝ υπήρχε αρκετός χώρος για να στηθεί σωστά ο εξοπλισμός και δεύτερον όλα μα όλα σε αυτή την ζωή είναι θέμα μπάτζετ! Πληρώνεις; Νοικιάζω ότι θες , στα στήνω και πάμε σούπερ! Όλη η δουλειά έγινε με ένα speedlight σε ένα μικρό δωάτιο με πολύ χαμηλό φωτισμό! Για μένα το ιδανικό θα ήταν να πηγαίναμε σε μια σουιτάρα ενός ξενοδοχείου , όμως η ΜΑΓΙΑ ( και συμφώνησα και εγώ σε αυτό ) ήθελε να δείξει τον χώρο της διότι εκεί δουλεύει!
Τώρα σε σχόλια τύπου ,είναι χάλια η γκόμενα, προμοτάρεις κ.λ.π. απλά δεν ασχολούμαι . Αν κάποιος δεν γουστάρει μια γυναίκα δεν είναι όμορφο να την σχολιάζει και μάλιστα με τόσο άσχημο τρόπο . Όπως και αν κάποιος δεν γουστάρει τους τρανς τις λεσβίες και οτιδήποτε άλλο βίτσιο. Αν δεν σου αρέσει απλά δεν ασχολείσαι .
Κλείνοντας , θα ολοκληρώσω την φωτοιστορία μου και θα συνεχίσω με τις υπόλοιπες που έχω έτοιμες. απλά δεν θα απαντήσω ξανά σε κανένα αρνητικό σχόλιο. Ολοι έχουν δικαίωμα να γράψουν ότι νιώθουν ή ότι θέλουν να "πουλήσουν" , απλά δεν είμαι υποχρεωμένος να απαντήσω ή να απολογηθώ .
 

harisharistou

Μέλος
Εγγρ.
18 Μαρ 2015
Μηνύματα
135
Like
2
Πόντοι
1
Εδώ και πάρα πολλά πολλά χρόνια έχω αποφασίσει να μην απαντάω σε σχόλια στα social ή/και σε φορουμ , διότι ποτέ δεν καταφέρνω να κάνω έναν σωστό διάλογο ( ίσως μεγάλο μερίδιο ευθύνης να έχω και εγώ ) . Επειδή όμως μ αρέσει η ευγενική σου τοποθέτηση θα σου απαντήσω .
Λοιπόν, ουδέποτε έγραψα ότι έστησα φώτα και κάμερες και άλλα τέτοια , έγραψα ότι έφερα μαζί μου φακούς και φλας. Συγκεκριμένα είχα μαζί μου έναν φωτεινό φακό f1.8 αλλά επειδή είναι 50mm τον χρησιμοποίησα πολύ λίγο καθώς ΔΕΝ χώραγαν στο κάδρο και οι δύο . είχα μαζί μου έναν zoom 18-105 f4 και έναν μάκρο 100mm με τον οποίο έβγαλα περίπου 10 φωτό. Δεν έφερα softbox ούτε φωτα ούτε τίποτα διότι πρώτα απ όλα ΔΕΝ υπήρχε αρκετός χώρος για να στηθεί σωστά ο εξοπλισμός και δεύτερον όλα μα όλα σε αυτή την ζωή είναι θέμα μπάτζετ! Πληρώνεις; Νοικιάζω ότι θες , στα στήνω και πάμε σούπερ! Όλη η δουλειά έγινε με ένα speedlight σε ένα μικρό δωάτιο με πολύ χαμηλό φωτισμό! Για μένα το ιδανικό θα ήταν να πηγαίναμε σε μια σουιτάρα ενός ξενοδοχείου , όμως η ΜΑΓΙΑ ( και συμφώνησα και εγώ σε αυτό ) ήθελε να δείξει τον χώρο της διότι εκεί δουλεύει!
Τώρα σε σχόλια τύπου ,είναι χάλια η γκόμενα, προμοτάρεις κ.λ.π. απλά δεν ασχολούμαι . Αν κάποιος δεν γουστάρει μια γυναίκα δεν είναι όμορφο να την σχολιάζει και μάλιστα με τόσο άσχημο τρόπο . Όπως και αν κάποιος δεν γουστάρει τους τρανς τις λεσβίες και οτιδήποτε άλλο βίτσιο. Αν δεν σου αρέσει απλά δεν ασχολείσαι .
Κλείνοντας , θα ολοκληρώσω την φωτοιστορία μου και θα συνεχίσω με τις υπόλοιπες που έχω έτοιμες. απλά δεν θα απαντήσω ξανά σε κανένα αρνητικό σχόλιο. Ολοι έχουν δικαίωμα να γράψουν ότι νιώθουν ή ότι θέλουν να "πουλήσουν" , απλά δεν είμαι υποχρεωμένος να απαντήσω ή να απολογηθώ .

φίλε, παρόλο που σαν πρότζεκτ έχει τρομερό ενδιαφέρον, θα σου πω την προσωπική μου καλοπροαίρετη άποψη, σαν επαγγελματίας φωτογράφος.

Η δουλειά αυτή είναι μάλλον άσχημη, θέλεις πολύ δουλειά σε όλα (καδραρισμα, επεξεργασια, στησιμο, αντιληψη του φωτος κτλ κτλ), ΟΜΩΣ αυτα ειναι κατι που φτιάχνονται με δουλεια και ΌΧΙ εξοπλισμό. Είναι μεγάλη παγίδα ενός φωτογράφου να πιστεύει ότι έβγαλε καλές φωτογραφίες επειδή δεν είχε την "κατάλληλη" κάμερα, φλας, χώρο κτλ κτλ. Να σου δείξω δουλειά που βάζουν φωτογράφοι σοβαροί με κάμερες των €100-200 να σου φύγει η μαγκιά. Όλοι μάθαμε από φωτογράφους που είχαν εξοπλισμό που σήμερα θεωρείται σκουπίδι.

Το δεύτερο σκέλος που θα σου έλεγα, είναι να ακους περισσότερο αυτούς που σου λένε "αρνητικά" σχόλια παρα αυτούς που σε επευφυμούν. Ξέρω πολύ καλά, είναι ωραίο να σου λένε καλά λόγια για την δουλειά σου. Όμως, έχουν πιο πολύ ψέμα τα καλά από τα αρνητικά σχόλια. Αυτό που λέω ειναι να είσαι πάντα διαθέσιμος για να βελτιωθείς ως φωτογράφος και όχι να επαναπαύεσαι.

Επαναλαμβάνω ότι αυτά τα λέω καλοπροαίρετα και αληθινά. Η δουλειά σου δεν έχει κάποια ιδιαιτερότητα (αντιθέτως έχει πολλά λάθη) όμως αυτά δουλεύοντας βελτιώνονται. Όλοι έτσι ξεκινήσαμε. Βγάζε όσες πιο πολλές φωτογραφίες μπορείς, μάθαινε απο τα λάθη σου και θα γίνεις πολύ καλύτερος.

Για να επιστρέψουμε και στο θέμα, ανυπομονούμε και για τις επόμενες φώτος ;)
 

netsome

Μέλος
Εγγρ.
13 Σεπ 2006
Μηνύματα
2.663
Like
523
Πόντοι
36
ρε μην τους ακους!!!

ζηλευουν την ντοριτα γιατι θελουνε ναναι στην θεση της να τους στραποναρει αγρια η γιαγια!

μποχωρα με φορα! παρε ζβαρνα τους οικους και τραβα φωτο αβερτα απο κορασιδες μεχρι κατσαριδες.
ανεβαζε φωτος οπως ο νιαγαρας ριχνει τα γαργαρα νερα του!

εισαι ο δαυιδ ο χαμιλτον του μπου! εμπρος με νικον να μην αφησεις οικον!

:headbaning1:
 
OP
OP
MARIOS.GR.PHOTOGRAPHER
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
Η ΜΑΓΙΑ έβαλε την ΛΑΟΥΡΙΤΑ να κάτσει στα 4α στο κρεβάτι και άρχισε να χτυπάει τον κώλο της , η ΛΑΟΥΡΙΤΑ αναστέναζε όλο ηδονή ενώ η ΜΑΓΙΑ την ρωτούσε " Πες μου πουτάνα μου τι θέλεις;" και η ΛΑΟΥΡΙΤΑ φώναζε " σας παρακαλώ να με γαμήσετε" , ήταν περίεργο για μένα να ακούω από την μια πληθυντικό και από την άλλη "γαμήστε με" . Η ΜΑΓΙΑ χτύπαγε τον κώλο της όλο και πιο δυνατά και την ρωτησε " είσαι η σκύλα μου; " , "Μάλιστα , κυρία " απάντησε και τότε η ΜΑΓΙΑ άνοιξε το επάνω συρτάρι του κομοδίνου και πήρε ένα καινούργιο γάντι μιας χρήσης και ένα μπουκαλάκι λιπαντικού.....
 
OP
OP
MARIOS.GR.PHOTOGRAPHER
Εγγρ.
21 Οκτ 2018
Μηνύματα
24
Like
0
Πόντοι
0
και ιδού και οι φωτό
 

Συνημμένα

  • 4.jpg
    4.jpg
    121,6 KB · Εμφανίσεις: 347
  • 4-2.jpg
    4-2.jpg
    105,5 KB · Εμφανίσεις: 389
  • 4-3.jpg
    4-3.jpg
    94,3 KB · Εμφανίσεις: 555

magaret

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
23 Δεκ 2010
Μηνύματα
1.242
Κριτικές
3
Like
1.068
Πόντοι
216
φίλε, παρόλο που σαν πρότζεκτ έχει τρομερό ενδιαφέρον, θα σου πω την προσωπική μου καλοπροαίρετη άποψη, σαν επαγγελματίας φωτογράφος.

Η δουλειά αυτή είναι μάλλον άσχημη, θέλεις πολύ δουλειά σε όλα (καδραρισμα, επεξεργασια, στησιμο, αντιληψη του φωτος κτλ κτλ), ΟΜΩΣ αυτα ειναι κατι που φτιάχνονται με δουλεια και ΌΧΙ εξοπλισμό. Είναι μεγάλη παγίδα ενός φωτογράφου να πιστεύει ότι έβγαλε καλές φωτογραφίες επειδή δεν είχε την "κατάλληλη" κάμερα, φλας, χώρο κτλ κτλ. Να σου δείξω δουλειά που βάζουν φωτογράφοι σοβαροί με κάμερες των €100-200 να σου φύγει η μαγκιά. Όλοι μάθαμε από φωτογράφους που είχαν εξοπλισμό που σήμερα θεωρείται σκουπίδι.

Το δεύτερο σκέλος που θα σου έλεγα, είναι να ακους περισσότερο αυτούς που σου λένε "αρνητικά" σχόλια παρα αυτούς που σε επευφυμούν. Ξέρω πολύ καλά, είναι ωραίο να σου λένε καλά λόγια για την δουλειά σου. Όμως, έχουν πιο πολύ ψέμα τα καλά από τα αρνητικά σχόλια. Αυτό που λέω ειναι να είσαι πάντα διαθέσιμος για να βελτιωθείς ως φωτογράφος και όχι να επαναπαύεσαι.

Επαναλαμβάνω ότι αυτά τα λέω καλοπροαίρετα και αληθινά. Η δουλειά σου δεν έχει κάποια ιδιαιτερότητα (αντιθέτως έχει πολλά λάθη) όμως αυτά δουλεύοντας βελτιώνονται. Όλοι έτσι ξεκινήσαμε. Βγάζε όσες πιο πολλές φωτογραφίες μπορείς, μάθαινε απο τα λάθη σου και θα γίνεις πολύ καλύτερος.

Για να επιστρέψουμε και στο θέμα, ανυπομονούμε και για τις επόμενες φώτος ;)
..ισχύει ο,τι είπες,για όποιον θέλει να κάνει σωστά αυτό που αγαπάει..μεράκι,κόπος και προσμονή..
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.836
Κριτικές
8
Like
1.390
Πόντοι
216
Η Λαουριτα ποιο μελος ειναι ?? Χαχα

Ακου λαουριτα ... η χοντροπουστα  :grin:
 

Syrios

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Μαΐ 2012
Μηνύματα
1.836
Κριτικές
8
Like
1.390
Πόντοι
216
Η ΜΑΓΙΑ έβαλε την ΛΑΟΥΡΙΤΑ να κάτσει στα 4α στο κρεβάτι και άρχισε να χτυπάει τον κώλο της , η ΛΑΟΥΡΙΤΑ αναστέναζε όλο ηδονή ενώ η ΜΑΓΙΑ την ρωτούσε " Πες μου πουτάνα μου τι θέλεις;" και η ΛΑΟΥΡΙΤΑ φώναζε " σας παρακαλώ να με γαμήσετε" , ήταν περίεργο για μένα να ακούω από την μια πληθυντικό και από την άλλη "γαμήστε με" . Η ΜΑΓΙΑ χτύπαγε τον κώλο της όλο και πιο δυνατά και την ρωτησε " είσαι η σκύλα μου; " , "Μάλιστα , κυρία " απάντησε και τότε η ΜΑΓΙΑ άνοιξε το επάνω συρτάρι του κομοδίνου και πήρε ένα καινούργιο γάντι μιας χρήσης και ένα μπουκαλάκι λιπαντικού.....

Γιατι δεν τραβας βιντεο και περιγραφεις σαν φωτορομαντσο το ξεκολιασμα της λαουριτας ??
 

MARIOS32

Σπουδαίος
Εγγρ.
5 Νοε 2009
Μηνύματα
592
Κριτικές
15
Like
1.962
Πόντοι
2.477
Γιατι δεν τραβας βιντεο και περιγραφεις σαν φωτορομαντσο το ξεκολιασμα της λαουριτας ??

Και εγώ αυτό σκέφτηκα να γράψω. Ίσως δεν μιλαει καλά Ελληνικά η Λουριτα.
Πάντως  είναι πρωτοτυπο κονσεπτ !
 

undergraund11

Μέλος
Εγγρ.
23 Ιαν 2015
Μηνύματα
37
Κριτικές
1
Like
44
Πόντοι
0
Οι φωτογραφίες είναι χάλια
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom