Νέα

Φαινομενο Μαριν Λεπεν!

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Ικτίνος
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 203
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
οι τράπεζες εταιρίες τι σχέση έχουν με τη δημοκρατία, την πολιτική, την εσωτερική διοίκηση?
επίσης  πως θα νομοθετούν υπέρ του λαού και ενάντια των ολιγαρχιών?

ηλίθιε οι βουλευτές οι οποίοι νομοθετούν εκλέγονται από τον λαό...

και φυσικά έχουν σχέση με την δημοκρατία διότι είναι εκτελεστική εξουσία και λειτουργούν στα πλαίσια των νόμων... και είναι μια ευκαιρία η διοίκηση του κράτους να γίνει στα πρότυπα των πολυεθνικών
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
α τώρα τα κάπιταλ κοντρόλ είναι υπέρ του λαού?

εφόσον θα ρίξουν την Λεπέν ή τον Μελανσόν είναι προς όφελος του γαλλικού λαού...

αλλά σίγουρα είναι προς όφελος των υπολοίπων λαών διότι θα κρατήσει σταθερό το νόμισμα τους... οι γάλλοι αν βγάλουν Λεπέν ή Μελανσόν να ψοφήσουν όπως οι έλληνες που βγάλανε Τσίπρα
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
ηλίθιε οι βουλευτές οι οποίοι νομοθετούν εκλέγονται από τον λαό...

και φυσικά έχουν σχέση με την δημοκρατία διότι είναι εκτελεστική εξουσία και λειτουργούν στα πλαίσια των νόμων... και είναι μια ευκαιρία η διοίκηση του κράτους να γίνει στα πρότυπα των πολυεθνικών

όπου λίγοι θα αμείβονται πλουσιοπάροχα και σχεδόν όλοι θα ζουν με μισθούς πείνας και εξαθλίωσης
α τι ωραία που θα περνάμε
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
όπου λίγοι θα αμείβονται πλουσιοπάροχα και σχεδόν όλοι θα ζουν με μισθούς πείνας και εξαθλίωσης
α τι ωραία που θα περνάμε

ξέρεις πολλές πουλεθνικές που να πληρώνουν τον βασικό  μισθό ?? εγώ όσες ξέρω στην Ελλάδα δίνουν τουλάχιστον τα διπλά
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
εφόσον θα ρίξουν την Λεπέν ή τον Μελανσόν είναι προς όφελος του γαλλικού λαού...

αλλά σίγουρα είναι προς όφελος των υπολοίπων λαών διότι θα κρατήσει σταθερό το νόμισμα τους... οι γάλλοι αν βγάλουν Λεπέν ή Μελανσόν να ψοφήσουν όπως οι έλληνες που βγάλανε Τσίπρα

ο μακρόν θα βγεί νικητής είναι σίγουρο πλέον δεδομένο
αλλά αν έβγαινε δεύτερος γύρος μελανσον λεπέν τι το τόσο κακό που η Γαλλία έπρεπε να πάει σε κάπιταλ κοντρόλ?
οι τραπεζίτες κυβερνάνε την ΕΕ η ο λαός?
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
ξέρεις πολλές πουλεθνικές που να πληρώνουν τον βασικό  μισθό ?? εγώ όσες ξέρω στην Ελλάδα δίνουν τουλάχιστον τα διπλά

νεστλέ, πρόκτερ αντ γκαμπλε, ζάρα, η και μ, πράκτικερ, λερόυ μερλίν, λίγες από τις πολυεθνικές που κατα κόρον πληρώνουν με βασικό μισθό στην Ελλάδα
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
ο μακρόν θα βγεί νικητής είναι σίγουρο πλέον δεδομένο
αλλά αν έβγαινε δεύτερος γύρος μελανσον λεπέν τι το τόσο κακό που η Γαλλία έπρεπε να πάει σε κάπιταλ κοντρόλ?
οι τραπεζίτες κυβερνάνε την ΕΕ η ο λαός?

ααα δεν είναι κακό να εκλεγεί η Λεπέν ??

ξέρω ξέρω μια χαρά είναι η φασίστρω... δεν απέχει και πολύ από τις θέσεις σου
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
νεστλέ, πρόκτερ αντ γκαμπλε, ζάρα, η και μ, πράκτικερ, λερόυ μερλίν, λίγες από τις πολυεθνικές που κατα κόρον πληρώνουν με βασικό μισθό στην Ελλάδα

τους εργάτες όχι τους υπαλλήλους και τα στελέχη...
 

Sailock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
451
Κριτικές
9
Like
309
Πόντοι
281
τους εργάτες όχι τους υπαλλήλους και τα στελέχη...

Αναλόγως τη θέση , τη προϋπηρεσία , το βύσμα ... όλες οι εταιρίες δουλεύουν ακριβώς με τον ίδιο τροπο. Στη τελική όμως, σε μια εποχή που ο μισθός στη πιάτσα είναι γύρω στα 480 μεικτά , ο βασικός ήτοι τα 680€ μεικτά εαν το παίρνεις είναι καλά . Όπως και να μη ξεχνάμε όλους τους επιχειρηματικές που πληρώνουν με έναντι , καθυστερημένες κατα 5-7-12 μήνες μισθοδοσίες
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Αναλόγως τη θέση , τη προϋπηρεσία , το βύσμα ... όλες οι εταιρίες δουλεύουν ακριβώς με τον ίδιο τροπο. Στη τελική όμως, σε μια εποχή που ο μισθός στη πιάτσα είναι γύρω στα 480 μεικτά , ο βασικός ήτοι τα 680€ μεικτά εαν το παίρνεις είναι καλά . Όπως και να μη ξεχνάμε όλους τους επιχειρηματικές που πληρώνουν με έναντι , καθυστερημένες κατα 5-7-12 μήνες μισθοδοσίες

φυσικά και αναλόγως την θέση και την προυπηρεσία... αυτό μας έλειπε να είναι όλοι ίσα και όμοια 
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
ααα δεν είναι κακό να εκλεγεί η Λεπέν ??

ξέρω ξέρω μια χαρά είναι η φασίστρω... δεν απέχει και πολύ από τις θέσεις σου

σαφώς και ειμαι εναντίον της λεπέν
αν όμως στο β γύρο έβγαιναν μελανσόν λεπέν γιατί θα ήταν κακό για τη Γαλλία που θα χρειαζόταν κάπιταλ κοντρόλ
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
φυσικά και αναλόγως την θέση και την προυπηρεσία... αυτό μας έλειπε να είναι όλοι ίσα και όμοια 

το 80% του προσωπικού αμείβεται με βασικό μισθό στις πολυεθνικές στην ελλάδα κοινώς μισθός ΠΕΙΝΑΣ
από τους εργάτες/πωλητές/υπαλλήλους
το υπόλοιπο 20% είναι στελέχη/ διευθυντές κλπ κλπ
 

arist_plat1

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2015
Μηνύματα
12.726
Like
2
Πόντοι
166
φυσικά και αναλόγως την θέση και την προυπηρεσία... αυτό μας έλειπε να είναι όλοι ίσα και όμοια 

η προυπηρεσία πληρώνεται 20€ καθαρά η κάθε τριετία με μέγιστο της 3 3ετίες νόμος στα εργασιακά του αγαπημένου σου δντ
 

Sailock

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
16 Αυγ 2006
Μηνύματα
451
Κριτικές
9
Like
309
Πόντοι
281
η προυπηρεσία πληρώνεται 20€ καθαρά η κάθε τριετία με μέγιστο της 3 3ετίες νόμος στα εργασιακά του αγαπημένου σου δντ
. Εσυ περιμένεις να σε πληρώσουν βάση συλλογικής σύμβασης και υπολογίζεις έτσι την προϋπηρεσία ; όταν ξεκινάς νέα δουλειά δε συζητάς το μισθό σου ;
 

neFelina

Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2013
Μηνύματα
221
Like
152
Πόντοι
1
Δεν είναι φαινόμενο. Οι ανίδεές πολιτικές της Ευρώπης και όλων όσων  κουνούν τα νήματα στη πολιτική σκηνή δημιουργούν τέτοια φαινόμενα δυστυχώς, σε συνδυασμό βέβαια με τη φτωχή μόρφωση και σκέψη του λαού. Βλέπε ΧΑ.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
σαφώς και ειμαι εναντίον της λεπέν
αν όμως στο β γύρο έβγαιναν μελανσόν λεπέν γιατί θα ήταν κακό για τη Γαλλία που θα χρειαζόταν κάπιταλ κοντρόλ

γιατί και οι δύο είναι στυγνοί φασίστες και αντιευρωπαιστές... οπότε τιμωρία...
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
το 80% του προσωπικού αμείβεται με βασικό μισθό στις πολυεθνικές στην ελλάδα κοινώς μισθός ΠΕΙΝΑΣ
από τους εργάτες/πωλητές/υπαλλήλους
το υπόλοιπο 20% είναι στελέχη/ διευθυντές κλπ κλπ

το 80% του προσωπικού παράγει το 20% της υπεραξίας λέφτη μου γιαυτό και αμείβεται με το 40% των συνολικών αποδοχών
 

Egeanboy

Μέλος
Εγγρ.
3 Νοε 2011
Μηνύματα
4.921
Like
258
Πόντοι
36
Με τόσο ισλάμ-τρομοκρατία  η βλακο-Λεπέν έκανε μιά τρύπα στο νερό. Αυτό οφείλεται στο γεγονός ότι οι Γάλλοι στηρίζουν την ΕΕ και το ευρώ. Αν η Λεπέν δεν είχε αντιευρωπαϊκή ρητορική τώρα θα είχε ένα 15% παραπάνω και θα ετοιμαζόταν για Πρόεδρος. Σε πέντε χρόνια θα ξέρει καλύτερα...Σύντροφοι  να θυμίσω ότι η Λεπέν θα έκλεινε σύνορα και θα έστελνε όλα τα μουσλιμια εδώ και δανεικά με frΕΧΙΤ δεν θα σας έστελνε! Αυτά... vive la france!!!
Αυτό θα ήταν ένα πολύ καλό σενάριο για τους Γάλλους και ούτε που τους νοιάζει για εμάς...Ο Σαρκοζί κάτι πήγε να κάνει με τους γύφτους που τους έςτελναν στη ..Ρουμανία...Αλλά θέλαν σοσιαλιστή...
Είναι πραγματικά μεταλλαγμένος λαός!Αν λοιπόν έκανε μαζικές απελάσεις η Λεπέν στη πρώτη χώρα εισόδου τότε θα μετέθετε το πρόβλημα στην Ελλάδα την Ιταλία και την Ισπανία!Αυτές με τη σειρά τους θα έπρεπε με την εκλογική διαδικασία να έδιναν λύση στο επιπλέον πρόβλημα στα πρότυπα της Γαλλίας!
Τώρα με τον νέο πρόεδρο που μου θυμίζει κάτι σαν ....Στουρνάρα...όλα θα παραμείνουν ως έχουν και με την ήδη υπάρχουσα τάση να γίνονται όλα σε όλους τους τομείς χειρότερα...
Απο το αποτέλεσμα την Λεπέν συμπαιραίνω πως μόνο το 22 % έχει νεκρούς ,βιασμένες,κλεμμένους και τραμπούκισμένους απο μετανάστες ...ακόμα...
 

nikostratos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουλ 2010
Μηνύματα
4.041
Κριτικές
22
Like
460
Πόντοι
306
Αυτό θα ήταν ένα πολύ καλό σενάριο για τους Γάλλους και ούτε που τους νοιάζει για εμάς...Ο Σαρκοζί κάτι πήγε να κάνει με τους γύφτους που τους έςτελναν στη ..Ρουμανία...Αλλά θέλαν σοσιαλιστή...
Είναι πραγματικά μεταλλαγμένος λαός!Αν λοιπόν έκανε μαζικές απελάσεις η Λεπέν στη πρώτη χώρα εισόδου τότε θα μετέθετε το πρόβλημα στην Ελλάδα την Ιταλία και την Ισπανία!Αυτές με τη σειρά τους θα έπρεπε με την εκλογική διαδικασία να έδιναν λύση στο επιπλέον πρόβλημα στα πρότυπα της Γαλλίας!
Τώρα με τον νέο πρόεδρο που μου θυμίζει κάτι σαν ....Στουρνάρα...όλα θα παραμείνουν ως έχουν και με την ήδη υπάρχουσα τάση να γίνονται όλα σε όλους τους τομείς χειρότερα...
Απο το αποτέλεσμα την Λεπέν συμπαιραίνω πως μόνο το 22 % έχει νεκρούς ,βιασμένες,κλεμμένους και τραμπούκισμένους απο μετανάστες ...ακόμα...

Μη το λέτε πολλοί ανεκτικούληδες θ' αγνοούσαν ευχαρίστως τη ζημιά που έχει λάβει η οικογένειά τους από τριτοκοσμικούς χάριν του να συνεχίσουν να θεωρούνται καλοί άνθρωποι...
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom