Νέα

Εύα Καϊλή

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα sargiris
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 2K
  • Εμφανίσεις 255K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Manimal

Ανώτατος
Εγγρ.
9 Φεβ 2020
Μηνύματα
20.434
Κριτικές
7
Like
36.028
Πόντοι
10.411
Μου αρέσει που έχουμε 2 νήματα για την Καϊλή και μιλάμε για το ίδιο θέμα :confused:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.644
Like
14.668
Πόντοι
3.656
Νεότερες πληροφορίες του BRT αναφέρουν ότι η κ. Καϊλή συνελήφθη επ’ αυτοφόρω.

Δηλαδη την έπιασαν την ώρα που τα έπαιρνε;;:huh::think:

ελλεϊνιδα τυπε ερασιτεχνης :confused::confused::confused:
παλι καλα που δεν τους πηρε τηλεφωνο κατα λαθος τους χυστες να πανε να την συλλαβουν :confused::confused::confused:
 

enduro

Μέγας
Εγγρ.
12 Ιουν 2014
Μηνύματα
15.644
Like
14.668
Πόντοι
3.656
Σε εποχες ΠΑΣΟΚ δεν θα διναμε καν σημασια. Φυσιολογικα πραγματα.

τυπε σε εποχες πασοκ βαζανε φυλακη τους χυστες που δεν εκλεβαν για να μην χαλανε την πιατσα :confused::confused::confused:
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.823
Πόντοι
4.496
  • Like
Αντιδράσεις: nick9x

pnewman

Μέγας
Εγγρ.
20 Δεκ 2012
Μηνύματα
5.729
Like
10.049
Πόντοι
3.556
Μου αρέσει που έχουμε 2 νήματα για την Καϊλή και μιλάμε για το ίδιο θέμα :confused:
Στο άλλο νήμα τύπε που ανοίξανε πρέπει να ναι δημοσιογράφοι :confused:
βάλανε και click bait τίτλο "Συνελήφθη πολιτικός του Πασοκ" για το πουτανί :tooth:
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.724
Like
67.903
Πόντοι
12.756
Στο άλλο νήμα τύπε που ανοίξανε πρέπει να ναι δημοσιογράφοι :confused:
βάλανε και click bait τίτλο "Συνελήφθη πολιτικός του Πασοκ" για το πουτανί :tooth:

το βαλανε για να μην μας εχουν παλι τα καναλια , κανας δικηγοράκος θα το ανοιξε :coffee:
 

kafearkoudas

Μέγας
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
4.112
Κριτικές
26
Like
17.823
Πόντοι
4.496
Πάντως εγώ πίστευα πως εργάζεται για το συμφέρον της Ελλάδας μας!!! (not)
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: enduro

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.724
Like
67.903
Πόντοι
12.756

Anemodoura

Ανώτερος
Εγγρ.
19 Δεκ 2007
Μηνύματα
13.723
Like
29.208
Πόντοι
6.056
Πάντως τυποι πριν απο 3-4 χρονια που ειχε τυχη να τρωμε σε διπλανά τραπέζια δεν τρελάθηκα, εντάξει ωραίο μουνι αλλα μεχρι εκει, δεν μου πεσαν και τα σαγονια.
 

tzotzos456

Μέλος
Εγγρ.
15 Ιουλ 2016
Μηνύματα
404
Like
577
Πόντοι
81
Parapolitika Newsroom 19.09, 12:51

Το παρασκήνιο μιας κόντρας​

Η απόφαση της Εύας Καϊλή να ψηφίσει για την εκλογή νέου Γενικού Γραμματέα στο ευρωκοινοβούλιο τον Ιταλό κεντροδεξιό, Alessandro Chiocchetti, έχει προκαλέσει έντονες αντιδράσεις τις τελευταίες ώρες στη Χαριλάου Τρικούπη. Μέχρι στιγμής πάντως δεν υπάρχει επίσημο σχόλιο από την ηγεσία του ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ.
Υπενθυμίζεται ότι η Εύα Καϊλή ήρθε αντιμέτωπη με την οργή της ομάδας των Ευρωπαίων Σοσιαλιστών την περασμένη εβδομάδα. Σύμφωνα με τις πληροφορίες του Σαράντη Μιχαλόπουλου και του EURACTIV, η Ελληνίδα ευρωβουλευτής «έσπασε» την κομματική γραμμή για την επιλογή του επόμενου γραμματέα της Ευρωβουλήςκαι ψήφισε υπέρ του εκλεκτού του κεντροδεξιού Ευρωπαϊκού Λαϊκού Κόμματος, Alessandro Chiocchetti, σε μια διαδικασία η οποία δέχθηκε κριτική περί «νεποτισμού» από την πρώτη στιγμή. «Οι αποφάσεις της σοσιαλιστικής ομάδας έπρεπε να γίνουν σεβαστές.
Την υποψηφιότητά του στήριξαν το κεντροδεξιό Ευρωπαϊκό Λαϊκό Κόμμα (ΕΛΚ), το φιλελεύθερο Renew Europe και οι Ευρωπαίοι Συντηρητικοί και Μεταρρυθμιστές (ECR).
Οι Ευρωσοσιαλιστές, η Αριστερά και οι Πράσινοι επίσημα απείχαν.
Όμως, δυο ευρωβουλευτές και αντιπρόεδροι των Ευρωσοσιαλιστών, η Εύα Καϊλή και η Ιταλίδα Pina Picierno, έσπασαν την γραμμή της αποχής και ψήφισαν υπέρ του υποψηφίου της δεξιάς.
Εδώ και τρεις μήνες περίπου φάνηκε η διάθεσή της να μεταπηδήσει στο κόμμα της καρδιάς της, το διεφθαρμένο κόμμα του Κούλη. Ήδη από τότε που ψήφισε για την εκλογή του νέου Γενικού Γραμματέα του Ευρωκοινοβουλίου, τον ΔΕΞΙΟ και ΕΚΛΕΚΤΟ του Λαϊκού Κόμματος (ανήκει και η ΝΔ εκεί) αλλά και των υπόλοιπων συντηρητικών πτερύγων (Φιλελεύθεροι και Συντηρητικοί) ήταν στην μπούκα της ομάδας της. Με ιστορία μέσα στα σκατά και τη διαφθορά (ακούγεται ότι δεν τη γλιτώνει ο σύντροφος αλλά ΟΥΤΕ και η ίδια) είχε τα εχέγγυα και τα "παράσημα" να τάσσεται υπέρ σε κορυφαίες επιλογές και θέματα που προωθούσε το ΕΛΚ.
Με αυτήν της τη στάση εκθειάστηκε από όλη την εγχώρια χαβούζα των ΜΜΕ (τηλεοπτικά κανάλια, ΜΜΕ). Δεν μου προκαλεί καμιά εντύπωση μετά από τη διάθεση που έδειξε τον προηγούμενο Σεπτέμβρη που ταυτίστηκε πλήρως με τη ΝΔ του Κούλη.
 

Νίπλης

Ανώτατος
Εγγρ.
4 Απρ 2013
Μηνύματα
67.724
Like
67.903
Πόντοι
12.756
Πάντως τυποι πριν απο 3-4 χρονια που ειχε τυχη να τρωμε σε διπλανά τραπέζια δεν τρελάθηκα, εντάξει ωραίο μουνι αλλα μεχρι εκει, δεν μου πεσαν και τα σαγονια.
καλα εννοειται .. ψιλοσαπια ειναι , και εγω την εχω πετυχει καμια 10αρια φορες , απλα τωρα που ειναι στα κυκλωματα μας καυλωσε το πουτανι , που ειναι άρρωστο με το χρημα
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom