Νέα

Εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Idromenos
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 913
  • Εμφανίσεις 138K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Έχετε κάνει εξετάσεις για σεξουαλικά μεταδιδόμενα νοσήματα πρόσφατ

  • Ναι (για όλα)

    Ψήφοι: 87 24,4%
  • Όχι (για κανένα)

    Ψήφοι: 75 21,1%
  • Τι είναι αυτό?

    Ψήφοι: 19 5,3%
  • Ναι (αιματολογικές μόνο)

    Ψήφοι: 84 23,6%
  • Ναι (επίχρισμα μόνο)

    Ψήφοι: 4 1,1%
  • Ναι (πεοσκόπιση μόνο)

    Ψήφοι: 5 1,4%
  • Όχι (δεν πάω σε γιατρούς)

    Ψήφοι: 15 4,2%
  • Όχι (αφου δεν έχω κανένα σύμπτωμα)

    Ψήφοι: 67 18,8%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    356

sexpistols

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
394
Like
1
Πόντοι
1
Και εγω τον εδινα ξεροτσιμπουκο σε κατι βυζιτακια και οταν "εγινα στρατηγος απο τα παρασημα"και ταλαιπωρηθηκα το αποφευγω σε πουτανες οπως ο διαλος το λιβανι.Αμα δεν παθεις δεν θα μαθεις.Εαν τελος παντων δεις τιποτα περιεργα σπυρακια πανω στον πουτσο σου η κοντα στην βαση,εαν δεις τιποτα κοκκινηλες,εαν δεις γενικα περιεργα σημαδια που δεν ειχες τρεχα στον γιατρο για εξετασεις.Για τις κανονικες περνω το ρισκο που και αυτο δεν εινα μικρο οσο αφορα το τσιμπουκι.Για γαμησι εαν δεν ειμαι με την γκομενα 2-3 μηνες μαζι και εχω τσεκαρει οτι ειναι και ενταξει και καθαρη ισχυει οτι και με τις πουτανες.
 

imaginas.gr

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Απρ 2008
Μηνύματα
2.416
Κριτικές
14
Like
5
Πόντοι
616
καλησπερα

και εγω νομιζω οτι χρειαζομαι test χανω κιλα και νιωθω μια υπερβολικη κουραση ανευ αιτιας,παει τον μπουλο μαγκες. Τωρα που γνωρισα γκομενα αν εχω αυτη την αρρωστια θα με δειτε στις δειτε των 9.00 (suicide)

Χαλάρωσε.Ακόμα και φορέας να είσαι (κάτι που απεύχομαι εννοείται) για να αποκτήσεις τέτοια συμπτώματα πρέπει να ασθενήσεις.Οι περισσότεροι παραμένουν φορείς για πολλά χρόνια.Κάνε έναν έλεγχο φυσικά,αλλά πρόσεξε μην πάθεις έμφραγμα από τις "υποψίες".

Τα σπυράκια και οι κοκκινίλες δεν είναι σημάδι του κωλοιού.Μπορεί να έχεις κάποια άλλη δερματική νόσο.Εκατομύρια υπάρχουν.
 

dvdmaniac

Μέλος
Εγγρ.
3 Σεπ 2007
Μηνύματα
121
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
1
Παιδες ειπαμε να γαμαμε,να γουσταρουμε και ολα καλα αλλα η υγεια πανω απο ολα γιατι χωρις αυτη δεν μπορουμε να εχουμε την απολαυση μας.Οταν θα δωσεις τσιμπουκι σε πουτανα που κανει το ιδιο σε 40-50 αντρες την ημερα ουσιαστικα ειναι σαν να ερχεσε σε καποια επαφη(μικρη μεν αλλα επαφη δε)με ολους τους προηγουμενους.Απλα πραγματακια που πρεπει να τα προσεχουμε.Ακομα και με απλη γκομενα που εκει τα πραγματα ειναι και πιο δυσκολα γιατι πανω στην φαση πολλες φορες παρασυρομαστε πρεπει να το εχουμε στο μυαλο μας.Εγω πλεον κουβαλαω τις καποτες παντα στο πορτοφολι.
To 1994 βλέπω στα εξάρχεια μία γκόμενα που γαμουσα από παντού χωρίς καπότα να ψάχνει ην δόση της σε μαύρο χάλι (όταν την γνώρισα δεν ήξερα γα το τι μπορεί να έχει ή κάνει στην ζή της). Την επόμενη μέρα βουρ για εξετάσεις. Μέχρι να βγουν τα αποτελέσματα και να είναι όλα εντάξει είχα χάσει τουλάχιστον 20 χρόνια από την ζωή μου. Παιδιά προσέχεται κάτι γλυφομούνια κα λοιπά όχι απλά είναι επικύνδινα αλλά σκωτώνουν. Και το να πας από aids  είναι ίσως από τις μεγαλύτερες αν όχι η μεγαλύτερη μαλακία που μπορεί να κάνει άνθρωπος.
 

sexpistols

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2005
Μηνύματα
394
Like
1
Πόντοι
1
Δεν μιλαω φιλε imagina για το aids.Μιλαω γενικα για σεξουαλικα μεταδιδομενες ασθενειες.Και για να μην ειμαι και υπερβολικος δεν παει να πει επειδη θα δωσεις ενα τσιμπουκι χωρις καποτα οτι θα κολλησεις και σιγουρα κατι.Αλλα η πιθανοτητα αυξανετε δραματικα.τα λεμε
 

Duca

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2007
Μηνύματα
81
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
καλησπερα

και εγω νομιζω οτι χρειαζομαι test χανω κιλα και νιωθω μια υπερβολικη κουραση ανευ αιτιας,παει τον μπουλο μαγκες. Τωρα που γνωρισα γκομενα αν εχω αυτη την αρρωστια θα με δειτε στις δειτε των 9.00 (suicide)

Ηρεμησε φιλε! Αν εχεις κανει μαλακια οπως οι περισσοτεροι απο εδω μην
σε παιρνει απο κατω!! Κατα τ'αλλα τα κιλα που χανεις και η κουραση που νοιωθεις ειναι νομιζεις επειδη εχεις κατι ή απο την σκεψη και μονο?
Παει καιρος απο τοτε που εκανες την μαλακια και εχεις αρρωστησει καθολου απο τότε?
 

bordelman

Μέλος
Εγγρ.
2 Απρ 2007
Μηνύματα
1.675
Κριτικές
2
Like
16
Πόντοι
16
εγω κανω γλειφομουνια συνεχως , λυπαμαι αλλα αδυνατον να αντισταθω. Παντως μεχρι τωρα δεν εχω βγαλει σπυρια η τετοια. Καιρος δεν εχει περασει πολυ και εξακολουθω να κανω μαλακιες, δεν εχω αρρωστησει αλλα με αρρωσταινει η σκεψη καπως. 
 

Duca

Μέλος
Εγγρ.
6 Ιουν 2007
Μηνύματα
81
Κριτικές
3
Like
0
Πόντοι
0
εγω κανω γλειφομουνια συνεχως , λυπαμαι αλλα αδυνατον να αντισταθω. Παντως μεχρι τωρα δεν εχω βγαλει σπυρια η τετοια. Καιρος δεν εχει περασει πολυ και εξακολουθω να κανω μαλακιες, δεν εχω αρρωστησει αλλα με αρρωσταινει η σκεψη καπως. 

Το να εχεις βγαλει σπυρακια και κοκκινιλες στον πουτσο δεν σημαινει ντε κ καλα οτι εχει νοσησει, αλλα κατα 99,9% εχεις καποιο αφροδισιο (παρασημο δηλαδη).
Ομως το χασιμο βαρους κ η κουραση ειναι αλλο, βεβαια εγω λεω οτι το αγχος κ μονο σε εχει τσακισει. Και μια συμβουλη απο τον παλιο: κοψε τα γλειφομουνια απο τις γκομενες και ιδιαιτερα απο τις "αλλες" γιατι ετσι βαζεις το κεφαλι σου σε λαιμητομο και εσυ δεν θες να το χασεις!!
 

Ride or Die

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2006
Μηνύματα
59
Κριτικές
12
Like
70
Πόντοι
10
Να και θεραπεία, υποστηρίζουν.....
 

coner

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2008
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
οι γκομενες απο τα στριτητζαδικα ειναι καθαρες? για aids μιλαμε...
 

ΙοΙ

Μέλος
Εγγρ.
1 Ιουν 2008
Μηνύματα
18
Like
0
Πόντοι
0
Το AIDS  διαπιστώνεται 6 μήνες αφού κολήσεις , οπότε ας τα ... βρας τα !
 

coner

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουλ 2008
Μηνύματα
9
Like
0
Πόντοι
0
Συγνωμη ρε φιλε αλλα  ειναι ερωτηση αυτη που κανεις?
Μαλλον για πιθανοτητες μιλας..

ε ναι για πιθανοτητες μιλω...ιδιαιτερα αν ειναι γνωστο στριπτητζαδικο δεν θα ειχε τις γκομενες να ελεγχονται ειδικα απο aids? Δεν ανηκουν σε καθεστος οπως στα 'σπιτια'?Φαντασου καποιος να ελεγε οτι γκομενα στο ταδε μαγαζι εχει aids,μεγαλη δυσφημιση
 

DIMP

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2008
Μηνύματα
314
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
1
Παιδια διαβασα πωσ το ειτζ μπορει να διαπιστωθει κ σε 6 εβδομαδες..απλα μετα πρεπει να επαναλλαβεισ τις εξετασεις για σιγουρια αλλα χλωμο λιγο να βγει θετικο..επισησ αν στην εξεταση σου βρουν τιμη 0.05 κ το θετικο ειναι απο ενα κ επανω σημαινει πως ηρθες σε επαφη αλλα δεν νοσησες?????ευχαριστω
 

ALALEON

Σεβαστός
Εγγρ.
13 Μαρ 2008
Μηνύματα
685
Κριτικές
15
Like
0
Πόντοι
1.230
λοιπον αυτο που παντα εχω απορεια ειναι κολας απο το ακαποτο τσιμπουκι γιατι εχω ακουσει ειναι απειροελαχιστες οι πιθανοτητες για τον αντρα για την γυναικα ειναι βουρ στο θανατο
 

DIMP

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2008
Μηνύματα
314
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
1
Παιδια διαβασα πωσ το ειτζ μπορει να διαπιστωθει κ σε 6 εβδομαδες..απλα μετα πρεπει να επαναλλαβεισ τις εξετασεις για σιγουρια αλλα χλωμο λιγο να βγει θετικο..επισησ αν στην εξεταση σου βρουν τιμη 0.05 κ το θετικο ειναι απο ενα κ επανω σημαινει πως ηρθες σε επαφη αλλα δεν νοσησες?????ευχαριστω

φιλε κ εγω αυτο ξερω αλλα απο δω κ περα κομμενα αυτα με ιεροδουλες!!μηπωσ καποιος ξερει να απαντησει στην παραθεση μου??
 

voliotis

Νέο Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουλ 2008
Μηνύματα
3
Like
0
Πόντοι
0
EΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΡΚΕΤΕς ΦΟΡΕς,δεν ξερω για τιμες αλλα λενε απλα οτι εισαι αρνητικος κι ετσι να ειμαστε παντα ολοι.
ποτε δε παω ξεσκουφοτος και φυσικα υπαρχουν πιθανοτητες και απο τσιμπουκια αν ας πουμε η γκομενα εχει μια πληγη στο στομα κι εσυ μια γρατζουνια στο πεος. Ομως τη τελευταια φορα εσπασε το μπαλονι και τρελαθηκα στο αγχος...παροτι το ψιλιαστηκα με τη μια...οπωσδηποτε απο μηνα και μετα απο τη μαλακια οι εξετασεις...
α και να καντε και κανενα εμβολιο για υπατιτιδα δε κανει κακο.
Παντως οι πιπες (χωρις), μεταξυ ζευγαριων 4αδες-6αδες στην ηλικια  μου -καθως και τα χουφτωματα εδω κι εκει-που κανουν αβερτα παρτουζες(swing το λεμε)ειναι καθημερινο φαινομενο...ΠΑΝΤΑ ΣΚΟΥΦΙ
 

eskiya

Μέλος
Εγγρ.
14 Σεπ 2007
Μηνύματα
1.249
Like
8
Πόντοι
16
καλησπερα

και εγω νομιζω οτι χρειαζομαι test χανω κιλα και νιωθω μια υπερβολικη κουραση ανευ αιτιας,παει τον μπουλο μαγκες. Τωρα που γνωρισα γκομενα αν εχω αυτη την αρρωστια θα με δειτε στις δειτε των 9.00 (suicide)
Κιλά μπορεις να χανεις για 1000000 λόγους, κούραση μπορεις να νιωθεις για αλλους τοσους. Υπαρχουν εκατονταδες ασθενειες, ο φοβος και πιθανον οι ενοχες σε κανουν να εστιαζεις στη μια, που αποδεδειγμενα ειναι και δυσκολο να την κολλησεις. Ηρεμησε μην αρρωστησεις πραγματικα απο το αγχος.
 

hotyan

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Αυγ 2007
Μηνύματα
6.784
Κριτικές
14
Like
24
Πόντοι
2.057
Και εγω τον εδινα ξεροτσιμπουκο σε κατι βυζιτακια και οταν "εγινα στρατηγος απο τα παρασημα"και ταλαιπωρηθηκα το αποφευγω σε πουτανες οπως ο διαλος το λιβανι.Αμα δεν παθεις δεν θα μαθεις.......Για τις κανονικες περνω το ρισκο που και αυτο δεν εινα μικρο οσο αφορα το τσιμπουκι.Για γαμησι εαν δεν ειμαι με την γκομενα 2-3 μηνες μαζι και εχω τσεκαρει οτι ειναι και ενταξει και καθαρη ισχυει οτι και με τις πουτανες.
:birdman:
.....Παιδια επειδη εδω μεσα απο το λιγο που διαβαζω καποιοι γραφουν για γλυφομουνια σε πουτανες,τσιμπουκια χωρις καποτα κτλ ενα θα πω.Οταν την πατησει καποιος βαζει μυαλο.Εγω το ειχα αμελησει και την πατησα και απο τοτε ακομα και με κανονικες γκομενες(που εχουν και αυτες πολλα και δεν το ξερουν μιας και δεν δινουν σημασια)προσεχω σαν τρελλος.Επαθα και εμαθα.
:birdman: :birdman: :birdman:

εγω κανω γλειφομουνια συνεχως , λυπαμαι αλλα αδυνατον να αντισταθω. Παντως μεχρι τωρα δεν εχω βγαλει σπυρια η τετοια. Καιρος δεν εχει περασει πολυ και εξακολουθω να κανω μαλακιες, δεν εχω αρρωστησει αλλα με αρρωσταινει η σκεψη καπως. 
:headbang: :headbang: :headbang:
:think:Φίλε μην λυπάσαι τον εαυτό σου μετά!!!!
Ασε τα γλυφομούνια γιατί αν δεν εχεις γίνει σίγουρα και βέβαια θα γίνεις αρχιστράτηγος!!!!
 

DIMP

Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2008
Μηνύματα
314
Κριτικές
2
Like
41
Πόντοι
1
εγω προτεινω οποιοδηποτε ιδιωτικο ιατρειο...περασα απο αυτη την διαδικασια κ τα λεφτα δεν ειναι τιποτα μπροστα στην ταλαιπορεια που γλιτωνεισ κ τον χρονο που κερδιζεισ...εισαι τοσο τσακισμενος ψυχολογικα που η ταλαιπορια κ η πολυημερη αναμονη σε τελειωνουν ενω στο ιδιωτικο σε 2 μερες ξερεισ τα αποτελεσμτα κ τελειωνεις...
 

after15

Μέλος
Εγγρ.
24 Φεβ 2006
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Καλησπέρα σε όλους.
Παρακολουθώ το forum εδώ και πολύ καιρό, όμως προτιμώ να μην ποστάρω.
Το κάνω τώρα γιατί έκανα εξετάσεις για HIV και ηπατίτιδα Β και θέλω να μοιραστώ την εμπειρία μου μαζί σας.
Έκανα την εξέταση στο Σισμανόγλειο. Τα πράγματα είναι πολύ απλά.
Πρέπει να έχεις πάει σε γιατρό και να του πεις ότι 8έλεις να κάνεις τη συγκεκριμένη εξέταση.
Είχα κλείσει ραντεβού απο το 1535 με το ουρολογικό, μια Δευτέρα πρωί.
Αφού ανέφερα τί ήθελα, μου έδωσε ένα παραπεμπτικό. Είναι ένα χαρτί με σφραγίδα του γιατρού στο οποίο αναγράφονται οι 2 εξετάσεις που πρέπει να κάνει κανείς: HIV και αυστραλιανό αντιγόνο (για ηπατίτιδα Β).
Στη συνέχεια κατέβηκα στη γραμματεία και πλήρωσα περίπου 10 ευρώ. Στη συνέχεια ανέβηκα στο αιματολογικό και μου πήραν αίμα.
Αυτό ήταν. Απλά μία παρατήρηση. Σε όλη τη διάρκεια της διαδικασίας με αντιμετώπισαν με άσχημο τρόπο. Δεν μου είπαν τίποτα, αλλά ο τρόπος που με κοιτούσαν ήταν σα να είμαι alien. Ακόμα και όταν πήγα να πάρω τις εξετάσεις από τη γραμματεία, ο τύπος ήταν απίστευτος.
Γενικά δεν μασάω σε τέτοιες καταστάσεις, γιατί ήθελα να κάνω τη δουλειά μου και να μάθω. Αν και εσείς δεν έχετε παρόμοια κολλήματα (νομίζω πως δεν θα έπρεπε να έχει κανείς), ας πάει σε ένα δημόσιο νοσοκομείο και να κάνει την εξέταση ωραία και καλά (και φτηνά).
Ελπίζω αυτό το post να έλυσε κάποιες απορίες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom