Νέα

Euroleague basketball & μπάσκετ γενικά

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα mouNINJA
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 3K
  • Εμφανίσεις 112K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Θέλετε ΠΑΟ & ΟΣΦΠ σε κλειστή ευρωπαϊκή λίγκα αντί για την Α1?

  • Ναι

    Ψήφοι: 84 58,3%
  • Όχι

    Ψήφοι: 51 35,4%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 9 6,3%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    144

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Συμφωνώ και εγώ. :thumbsup:
(είδα το βιντεάκι που είχα βάλει κάτω από το post σου και τρελάθηκα στο γέλιο  :2funny: :2funny: :2funny:)

Αυτό για τη Μπάρτσα το λέω γιατί μου είχε κάνει τεράστια εντύπωση στα ματς με τον ΠΑΟ (δεν το λέω λόγω κόμπλεξ αλλά επειδή τον θεωρώ μία από τις καλύτερες και σταθερότερες ομάδες στην Ευρώπη). Ειδικά το πρώτο ματς στη Βαρκελώνη μου είχε κάνει τόση εντύπωση, που είδα αυτό αντί για τον Ολυμπιακό. Είναι μία ταχύτητα πάνω από οποιαδήποτε ευρωπαϊκή ομάδα έχω δει μέχρι στιγμής και ο Navarro είναι ο καλύτερος streak shooter αυτή τη στιγμή στην Ευρώπη. Πλέον συνήθισε και τα μακρινά τρίποντα από το ΝΒΑ οπότε αν βρει ρυθμό μπορεί να ανοίξει οποιαδήποτε άμυνα. Εγώ σκεφτόμουν: "Καλά, αν παίζει έτσι τον Παναθηναϊκό εμείς τι θα κάνουμε?". Με την Ταού δυσκολευτήκαμε πολύ αλλά τους έλειπε ο Σπλίτερ (& λογικά θα χάσουμε στην Ισπανία). Προτιμώ να παίξουμε με Ρεάλ γιατί μας ταιριάζει καλύτερα σαν low tempo ομάδα. Την ΤΣΚΑ δεν την έχω δει καθόλου μέχρι στιγμής αλλά θα της λείψει ο Andersen σε σχέση με πέρυσι (τον οποίο θεωρώ παιχταρά).
Τέλος, η Μάλαγα έχει πολλά περιθώρια βελτίωσης ακόμα και με εντυπωσίασε πολύ φέτος.
Oτι η Μπαρτσα ειναι ομαδαρα και οτι φετος εχει βαλει γερη υποψηφιοτητα για το τροπαιο ειναι σιγουρο.
Εχεις δικιο για τον Ναβαρο(με την διαφορα οτι για streak shooter εγω ψηφιζω Ρακοσεβιτς).
Βεβαια οι 2 ασοι της δεν με ψηνουν.Ο Σαντα ειναι απειρος και ο Λακοβιτς ειναι ο πιο αψυχολογητος παικτης της Ευρωπης.Αν εχει το φορτιο και του κατεβασματος(ο Ναβαρο) στα μεγαλα ματς,πιστευω θα αποτελεσει προβλημα.
Ειναι καπως περιεργο αυτο που θα πω αλλα για μενα το βαρομετρο της Μπαρτσα ειναι ο Ιλιασοβα. :grin:
Για τον Αντερσεν συμφωνουμε απολυτα!Το σουτακι που εχει ο καριολης απο τα 4-5 μετρα δεν παιζεται και δεν κοβεται απο κανεναν. :grin:

Απλα εγω βαζω ψηλοτερα ΤΣΣΚΑ και Ταου.
Οι Ρωσοι ειναι συνηθισμενοι στον πρωταθλητισμο και εχουν τον δευτερο καλυτερο προπονητη της Ευρωπης. :grin:
Επισης διαθετουν την αγια τριαδα,3 παικτες που παιζαν βασικοι σε ολες τις ομαδες της Ευρωπης.Λανγκτον-Σμοντις-Σισκα.
Ακομα και στην ρακετα ενισχυθηκαν σε σχεση με περσι παρόλο οτι εφυγε ο Αντερσεν.Λορμπεκ-Μορις( :rockon:) ειναι καλυτερο διδυμο απο Αντερσεν-Γκορι( :jerking:).
Το μονο θεμα που εχουν ειναι με την προσαρμογη του Πλανινιτς.Ο Παπαλουκας αποτελουσε εγγυηση γιαυτους και ο Χολντεν οσο και να ξερει το παιχνιδι της ομαδας του,δεν μπορει μονος του.

Η Ταου εχει 2 ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ.Σπλιτερ και Ρακοσεβιτς ειναι πραγματικα απιστευτοι.
Επισης ΜακΝτοναλντ,Τελετοβιτς(τι βρωμοχερο εχει ο πουστης? :headbang:) και Μαικλ ειναι δυναμη,ειδικα επιθετικα.
Ο Πριχιονι σε οποιαδηποτε αλλη ομαδα θα ηταν ενας μετριος playmaker,ομως ξερει την ομαδα σαν την παλαμη του χεριου του.Σαν κομπιουτερακι λειτουργει ο πουστης,απιστευτα μυαλωμενος παικτης.

Και η Σιενα ανηκει στο γκρουπ των πολυ καλων ομαδων αλλα δυστυχως θα πεσει με εμας. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:
 
OP
OP
M

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
17
Πόντοι
66
Οι Γερμανικές για τον μπούτσο,ε?
Είναι ευκαιρία πάλι για τις Ελληνικές αφού είναι δεδομένο ότι θα κερδίσουν την μάχη της εξέδρας αν φθάσουν στο φάιναλ φορ...

Οι Γερμανικές είναι πολύ πίσω σε σχέση με αυτές που αναφέραμε!
Φαντάστου ότι το handball είναι πολύ πιο δημοφιλές από το basketball στη Γερμανία!
Βέβαια οι Γερμανοί έχουν τον καλύτερο μη Αμερικανό μπασκετμπολίστα στον κόσμο...
 

Επισκέπτης
Αν εννοείς τα πολλά breaks για fouls, tv time-outs κλπ. σε στυλ American Football τότε ναι συμφωνώ. Σε αυτό τον τομέα προτιμώ το στυλ του ποδοσφαίρου που βλέπεις 45+ λεπτά συνεχόμενου παιχνιδιού και έχει 1 διακοπή (άρα 1 διαφημιστικό διάλειμμα). Στο μπάσκετ η ένταση δημιουργείται ευκολότερα από το ποδόσφαιρο αλλά διακόπτεται με τα time-outs (που γι' αυτό υπάρχουν) ενώ στη μπάλα κρατάς αμείωτο το ενδιαφέρον.
Όταν λες ότι σε απωθεί, εννοείς ότι δε σου αρέσει και το να παίζεις ο ίδιος για πλάκα πχ. μονά/σουτάκια κλπ.?
Κάποτε έπαιζα, βασικά λόγω ύψους όχι ότι με τραβούσε κάτι στο άθλημα!
Αλλά και όταν έβλεπα δεν πορωνόμουν όπως στο ποδόσφαιρο, το γιατί δεν ξέρω γούστα είναι αυτά!
Μου την δίνουν και σαν αθλητές απο τα πολλά βάρη, θα μου πεις χρειάζεται αυτό για το συγκεκριμένο άθλημα αλλά δεν είναι και κουραστικό ιδιαίτερα για έναν παίκτη ένα παιχνίδι, την άλλη μέρα μπορεί να ξαναπαίξει άνετα στο ποδόσφαιρο αν ξαναπαίξει την άλλη μέρα θα πει το ποίημα!
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Βέβαια οι Γερμανοί έχουν τον καλύτερο μη Αμερικανό μπασκετμπολίστα στον κόσμο...
Τυπε μου(που λεει και ο απολυτος) :rockon: :rockon: :rockon:

Κατι τετοια μου λες και ξεχναω οτι εισαι κωλογαυρος. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Θα γυρισει σε 3-4 χρονακια(αφου θα εχει παρει το δαχτυλιδι με το Νταλας :dancing: :dancing:) και θα σηκωσει και μια ευρωλιγκα με την Αλμπα. :grin:
 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
Τυπε μου(που λεει και ο απολυτος) :rockon: :rockon: :rockon:

Κατι τετοια μου λες και ξεχναω οτι εισαι κωλογαυρος. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Θα γυρισει σε 3-4 χρονακια(αφου θα εχει παρει το δαχτυλιδι με το Νταλας :dancing: :dancing:) και θα σηκωσει και μια ευρωλιγκα με την Αλμπα. :grin:

πρωτα θα παρει με τον παναθηναικο ;)
θα τον φερει ο παυλαρας
 
OP
OP
M

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
17
Πόντοι
66
Oτι η Μπαρτσα ειναι ομαδαρα και οτι φετος εχει βαλει γερη υποψηφιοτητα για το τροπαιο ειναι σιγουρο.
Εχεις δικιο για τον Ναβαρο(με την διαφορα οτι για streak shooter εγω ψηφιζω Ρακοσεβιτς).
Βεβαια οι 2 ασοι της δεν με ψηνουν.Ο Σαντα ειναι απειρος και ο Λακοβιτς ειναι ο πιο αψυχολογητος παικτης της Ευρωπης.Αν εχει το φορτιο και του κατεβασματος(ο Ναβαρο) στα μεγαλα ματς,πιστευω θα αποτελεσει προβλημα.
Ειναι καπως περιεργο αυτο που θα πω αλλα για μενα το βαρομετρο της Μπαρτσα ειναι ο Ιλιασοβα. :grin:
Για τον Αντερσεν συμφωνουμε απολυτα!Το σουτακι που εχει ο καριολης απο τα 4-5 μετρα δεν παιζεται και δεν κοβεται απο κανεναν. :grin:

Απλα εγω βαζω ψηλοτερα ΤΣΣΚΑ και Ταου.
Οι Ρωσοι ειναι συνηθισμενοι στον πρωταθλητισμο και εχουν τον δευτερο καλυτερο προπονητη της Ευρωπης. :grin:
Επισης διαθετουν την αγια τριαδα,3 παικτες που παιζαν βασικοι σε ολες τις ομαδες της Ευρωπης.Λανγκτον-Σμοντις-Σισκα.
Ακομα και στην ρακετα ενισχυθηκαν σε σχεση με περσι παρόλο οτι εφυγε ο Αντερσεν.Λορμπεκ-Μορις( :rockon:) ειναι καλυτερο διδυμο απο Αντερσεν-Γκορι( :jerking:).
Το μονο θεμα που εχουν ειναι με την προσαρμογη του Πλανινιτς.Ο Παπαλουκας αποτελουσε εγγυηση γιαυτους και ο Χολντεν οσο και να ξερει το παιχνιδι της ομαδας του,δεν μπορει μονος του.

Η Ταου εχει 2 ΠΑΙΚΤΑΡΑΔΕΣ.Σπλιτερ και Ρακοσεβιτς ειναι πραγματικα απιστευτοι.
Επισης ΜακΝτοναλντ,Τελετοβιτς(τι βρωμοχερο εχει ο πουστης? :headbang:) και Μαικλ ειναι δυναμη,ειδικα επιθετικα.
Ο Πριχιονι σε οποιαδηποτε αλλη ομαδα θα ηταν ενας μετριος playmaker,ομως ξερει την ομαδα σαν την παλαμη του χεριου του.Σαν κομπιουτερακι λειτουργει ο πουστης,απιστευτα μυαλωμενος παικτης.

Και η Σιενα ανηκει στο γκρουπ των πολυ καλων ομαδων αλλα δυστυχως θα πεσει με εμας. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Συμφωνώ σε όλα εκτός από τα 8 τελευταία -> " :grin:". :dancing:
Η απάντηση στο Ρακόσεβιτς λέγεται Βασιλόπουλος (καλά, μέχρι ένα σημείο τουλάχιστον  :dancing:).
Ο Πλάνινιτς θα προσαρμοστεί γρήγορα γιατί είναι top 5 pg στην Ευρώπη και ηγέτης οπότε θα καλύψει άνετα όποιο κενό τους άφησε ο Παπαλουκάς. Ο Τελέτοβιτς όντως είναι ο X-Factor της Ταού και αυτός που κάνει συνήθως τη ζημιά (μιας και τους άλλους τους κλείνουν όσο μπορούν οι αντίπαλοι).

Πιστεύεις ότι θα νικήσει η Πρόκομ την Ταού νικήσουμε μέσα στην Ισπανία? :dancing:

Τυπε μου(που λεει και ο απολυτος) :rockon: :rockon: :rockon:

Κατι τετοια μου λες και ξεχναω οτι εισαι κωλογαυρος. :grin: :grin: :grin: :grin: :grin: :grin:

Θα γυρισει σε 3-4 χρονακια(αφου θα εχει παρει το δαχτυλιδι με το Νταλας :dancing: :dancing:) και θα σηκωσει και μια ευρωλιγκα με την Αλμπα. :grin:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Όσο αγαπώ την ομάδα μου άλλο τόσο θέλω το καλό πράγμα να λέγεται.
Θα ήθελα πολύ να τον δω στην Ελλάδα (και ας τον πάρετε εσείς).
Έχει δηλώσει ότι θα παίξει τουλάχιστον μια χρονιά στην Ευρώπη αλλά δεν έχει αφήσει υπόνοιες για το σε ποια θα ήθελε να πάει.

Αν γινει αυτο,τεζα απο την καυλα ο Σουηδος. :priest: :priest: :rockon: :rockon:

Αν γίνει αυτό, παίζει να πάρω διαρκείας για ΟΑΚΑ για να δω το Γερμανό. Παίζει άσχημα, θα το σκεφτώ σοβαρά. :dancing:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
Συμφωνώ σε όλα εκτός από τα 8 τελευταία -> " :grin:". :dancing:
Η απάντηση στο Ρακόσεβιτς λέγεται Βασιλόπουλος (καλά, μέχρι ένα σημείο τουλάχιστον  :dancing:).
Ο Πλάνινιτς θα προσαρμοστεί γρήγορα γιατί είναι top 5 pg στην Ευρώπη και ηγέτης οπότε θα καλύψει άνετα όποιο κενό τους άφησε ο Παπαλουκάς. Ο Τελέτοβιτς όντως είναι ο X-Factor της Ταού και αυτός που κάνει συνήθως τη ζημιά (μιας και τους άλλους τους κλείνουν όσο μπορούν οι αντίπαλοι).

Πιστεύεις ότι θα νικήσει η Πρόκομ την Ταού νικήσουμε μέσα στην Ισπανία? :dancing:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Όσο αγαπώ την ομάδα μου άλλο τόσο θέλω το καλό πράγμα να λέγεται.
Θα ήθελα πολύ να τον δω στην Ελλάδα (και ας τον πάρετε εσείς).
Έχει δηλώσει ότι θα παίξει τουλάχιστον μια χρονιά στην Ευρώπη αλλά δεν έχει αφήσει υπόνοιες για το σε ποια θα ήθελε να πάει.

Αν γίνει αυτό, παίζει να πάρω διαρκείας για ΟΑΚΑ για να δω το Γερμανό. Παίζει άσχημα, θα το σκεφτώ σοβαρά. :dancing:
Κουφαλα με εβαλες και μετραγα τα smileys. :grin: :grin:

Eιναι πολυ μπροστα ο Ιταλος,αλλα δευτερος. :grin: :grin:

Αν η Ταου παιξει πληρης το βλεπω πολυ δυσκολο.Φοβερη ποιοτητα ομαδας,απιστευτη εδρα συν την αδυναμια του Ολυμπιακου(μεχρι στιγμης) να νικησει δυσκολα ματς εκτος εδρας.
Ομως ποτε μην λες ποτε.

Το ειπε ο απολυτος,αρα θα γινει,τελος. :rockon: :rockon:
 
OP
OP
M

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
17
Πόντοι
66
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δεν σου φτανει μονο ο ενας,θες και τους 2. :grin: :grin:

Ρε δεν μασαει ο Ντιρκ,θα τους παρει μονος του. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ γελάω τώρα.

Pargo
Bryant
James
Printezis
Bourousis

VS

Diamantidis
Spanoulis
Perperoglou
Nowitzki
Batiste

Θα γίνουν ματσάρες. :rockon:
Ποιους άλλους θες να φέρουμε? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ γελάω τώρα.

Pargo
Bryant
James
Printezis
Bourousis

VS

Diamantidis
Spanoulis
Perperoglou
Nowitzki
Batiste

Θα γίνουν ματσάρες. :rockon:
Ποιους άλλους θες να φέρουμε? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
Δωσε μου και τον Ντερον και παρε οποιον αλλο γουσταρεις.Η νικη θα ειναι σιγουρη.
Αντε να χρειαστω και κανενα Ζαβλανο με την 5αδα που εχεις κατεβασει. :grin:

Ωπα λαθος,θελω και JET για να οργανωνει εξεδρα. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

 

apolyto_arseniko

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Μαρ 2008
Μηνύματα
77.482
Like
173
Πόντοι
866
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Δε μπορείς να φανταστείς πόσο πολύ γελάω τώρα.

Pargo
Bryant
James
Printezis
Bourousis

VS

Diamantidis
Spanoulis
Perperoglou
Nowitzki
Batiste

Θα γίνουν ματσάρες. :rockon:
Ποιους άλλους θες να φέρουμε? :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:


και σακιλ στον παο βαλε
μου το πανε μεσα απτην καε :jerking:
κατι τετοια δεν λενε μερικοι?οτι τους το ειπε γνωστος απο μεσα? :2funny: :2funny:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
και σακιλ στον παο βαλε
μου το πανε μεσα απτην καε :jerking:
κατι τετοια δεν λενε μερικοι?οτι τους το ειπε γνωστος απο μεσα? :2funny: :2funny:
Στην Ελλαδα ολοι εχουν απο εναν γνωστο που ειναι μεσα στα πραγματα. :rockon: :rockon: :2funny: :2funny:
 
OP
OP
M

mouNINJA

Μέλος
Εγγρ.
21 Αυγ 2008
Μηνύματα
6.655
Like
17
Πόντοι
66
Δωσε μου και τον Ντερον και παρε οποιον αλλο γουσταρεις.Η νικη θα ειναι σιγουρη.
Αντε να χρειαστω και κανενα Ζαβλανο με την 5αδα που εχεις κατεβασει. :grin:

Ωπα λαθος,θελω και JET για να οργανωνει εξεδρα. :rockon: :rockon: :rockon: :rockon: :rockon:

:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Χωρίς πλάκα τώρα, μέχρι τι επιπέδου παίχτες ΝΒΑ πιστεύεις ότι μπορεί να έρθουν σε κανονική ηλικία σε Ελλάδα & Ευρώπη?

και σακιλ στον παο βαλε
μου το πανε μεσα απτην καε :jerking:
κατι τετοια δεν λενε μερικοι?οτι τους το ειπε γνωστος απο μεσα? :2funny: :2funny:

Αχαχαχα, σαν να ακούω καμμένους στο ράδιο. Από τα ποιο στάνταρ πράγματα είναι αυτά.
"Φιλαράκο, άσε-άσε που σου λέω, μου το είπε ένας που είναι μέσα στα πράγματα. Ναι, ξέρω ότι θα γελάσεις αλλά ΑΝ έρθει θα με θυμηθείς..."
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

alphonso

Τιμημένος
Εγγρ.
17 Οκτ 2007
Μηνύματα
17.681
Κριτικές
3
Like
4.223
Πόντοι
606
o γεωργιανος ο σερμαντινι θα ειναι δυναμη του χρονου  :sunglasses:
 

souhdos13

Μέλος
Εγγρ.
8 Αυγ 2008
Μηνύματα
2.067
Like
1
Πόντοι
16
:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Χωρίς πλάκα τώρα, μέχρι τι επιπέδου παίχτες ΝΒΑ πιστεύεις ότι μπορεί να έρθουν σε κανονική ηλικία σε Ελλάδα & Ευρώπη?
Με τα λεφτα που παιζουν απο Γιαννακοπουλους και Αγγελοπουλους,σε συνδυασμο με την οικονομικη κριση κατσε μην καραφλιασουμε το καλοκαιρι. :sunglasses: :sunglasses:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom