Νέα

Euro 2004 περασμένα μεγαλεία και διηγωντας τα να κλαις

  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
σε τριτοκλασσατες  ομαδες καναν καριερα ολοι αυτοι ...
Τριτοκλασσάτος ο Άγιαξ; Η Σέλτικ; Η Μπενφίκα και η Ίντερ; Η Βέρντερ; Ποιές δηλαδή είναι δευτεροκλασάτες ρε τύπε, η Μπάγερν και η Ρεάλ; Και, πρωτοκλσασσάτες, ποιές ακριβώς είναι;
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Στημένο ήταν, πλησίαζε και η Ολυμπιάδα και ήθελε το σύστημα να πάρει αέρα το μυαλό του Έλληνα και να αποβλακωθεί με ένα γεγονός παγκοσμίου ενδιαφέροντος. Πολύ θέλει για να το σκεφτείτε?

Αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ.Πάντως η διαιτησία μας έπαιζε καλά,ειδικά στον τελικό ο Γερμανός θυμάμαι που σφύριζε συνέχεια φαουλ στο τέλος υπερ μας
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Ρε τύπε, δηλαδή αν Θάνου και κεντέρης φόβισαν τα παγκόσμια ονόματα, η Εθνική στο Euro, τί έκανε; Κασίγιας, Ζιντάν, Ραούλ, Νλέτβεντ, Ρονάλντο, Φίγκο, Ανρί, Μπαρτέζ, Λιζαραζού, Σαχά, Βιειρά, Μπέκαμ, Μπουφόν.... με βάση τη δική σου λογική, θα έπρεπε να μας αποβάλλουν αμέσως μετά τη νίκη στην πρεμιέρα, για παραδειγματισμό

Δεν έχει ίδια απήχηση το γιουρο με τους ολυμπιακούς ούτε ίδιους σπόνσορες.Εξ άλλου η εθνική ήταν μια και μόνο φορά, δεν υπήρχαν πριν δεν θα είχαν μέλλον ξανά.Ο Κεντέρης όμως ήταν ένας τυπάς από νησί που έκανε παγκόσμιο ρεκόρ και όλα δειχναν ότι θα ξανακανε.

Έπρεπε να μπει φρένο,η δικαιολογία ήταν το λιγότερο ακυροτατη, έπεσε απ το παπί λίγο πριν τους ολυμπιακούς
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
Δεν έχει ίδια απήχηση το γιουρο με τους ολυμπιακούς ούτε ίδιους σπόνσορες.Εξ άλλου η εθνική ήταν μια και μόνο φορά, δεν υπήρχαν πριν δεν θα είχαν μέλλον ξανά.Ο Κεντέρης όμως ήταν ένας τυπάς από νησί που έκανε παγκόσμιο ρεκόρ και όλα δειχναν ότι θα ξανακανε.

Έπρεπε να μπει φρένο,η δικαιολογία ήταν το λιγότερο ακυροτατη, έπεσε απ το παπί λίγο πριν τους ολυμπιακούς
Ρίξε μια μικρή ματιά στους σπόνσορες του κάθε Euro... και μετά ξανασκέψου ότι είπες. Απλά δεν δένει η θεωρία σου ρε φίλε, όπως και να τη δείς
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
1.106
Πόντοι
216
Γεια σου ρε ελληναρα που ανακαλυψες την συνωμοσια

Σαν να σε βλεπω στο καφενειο, με σαγιοναρα πλαστικη, ιδρωμενη κοιλια να εξεχει απο το μπλουζακι, μπεγλερι στο ενα χερι και τσιπουρο στο αλλο, να λες με φωνη δυνατη λες και η παρεα σου ειναι στο απεναντι βουνο και οχι στι ιδιο τραπεζι, "στημενο ηταν ρε μαλακες, εγω σας το λεω, πολυ θελει να το σκεφθειτε"?
Ότι πείς μεγάλε, αφού μας καθηλώνουν στην καρέκλα με τέτοια γεγονότα και δεν μυριζόμαστε πράγματα που μαγειρεύουν. Εγώ προσωπικά χάρηκα για το κύπελο όμως δεν έτρεχα στους δρόμους σαν τον παλαβό να φονάζω, και ούτε το σκέφτηκα εκείνη την περίοδο αυτό που λέω. Τώρα κάθομαι και αναλογίζομαι τι προηγήθηκε πρίν από το στρίμωγμα που μας κάνανε. Εσύ αν θες και βγαίνεις με τις μπύρες στον δρόμο να πανηγυρίζεις σουρωμένος για κάτι που κατάφεραν άλλοι δικαίωμά σου
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
1.106
Πόντοι
216
Αυτό δεν θα το μάθουμε ποτέ.Πάντως η διαιτησία μας έπαιζε καλά,ειδικά στον τελικό ο Γερμανός θυμάμαι που σφύριζε συνέχεια φαουλ στο τέλος υπερ μας
Ναί όντως δεν λέω ότι ήμασταν και παρτάλια, παίζαμε καλά γενικά
 
OP
OP
Δ
Εγγρ.
13 Ιουν 2012
Μηνύματα
5.282
Κριτικές
8
Like
7.313
Πόντοι
2.636
Δεν έχω καμμία θεωρία, ούτε συνομωσιολογος είμαι γενικότερα,στα παπάρια μου βασικά, κουβέντα να γίνεται.

Δεν δένει ούτε αυτό που συνέβη αλλά συνέβη αν το σκεφτείς και συ! Όπως είπε ένας τύπος πιο πάνω στο μπάσκετ η Ελλάδα έγινε πολύ υπολογίσιμη σ'αντίθεση με το ποδόσφαιρο που απλά ξαναβυθιστικε και θα μείνει ως μια γλυκιά ανάμνηση
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
Δεν έχω καμμία θεωρία, ούτε συνομωσιολογος είμαι γενικότερα,στα παπάρια μου βασικά, κουβέντα να γίνεται.

Δεν δένει ούτε αυτό που συνέβη αλλά συνέβη αν το σκεφτείς και συ! Όπως είπε ένας τύπος πιο πάνω στο μπάσκετ η Ελλάδα έγινε πολύ υπολογίσιμη σ'αντίθεση με το ποδόσφαιρο που απλά ξαναβυθιστικε και θα μείνει ως μια γλυκιά ανάμνηση
Ναι, εγώ το είπα.
Συνεβη, γιατί πολύ απλά, βρεθήκαμε σε περίοδο τεράστιου φάρδους, και μείναμε πιστοί στο δόγμα Ρεχάγκελ, δηλαδή "δεν τρώμε γκόλ, και, σιγά σιγά, θα βάλουμε το ένα που χρειαζόμαστε"
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
1.106
Πόντοι
216
Δεν έχω καμμία θεωρία, ούτε συνομωσιολογος είμαι γενικότερα,στα παπάρια μου βασικά, κουβέντα να γίνεται.

Δεν δένει ούτε αυτό που συνέβη αλλά συνέβη αν το σκεφτείς και συ! Όπως είπε ένας τύπος πιο πάνω στο μπάσκετ η Ελλάδα έγινε πολύ υπολογίσιμη σ'αντίθεση με το ποδόσφαιρο που απλά ξαναβυθιστικε και θα μείνει ως μια γλυκιά ανάμνηση
Αυτό είναι που με κάνει να το πιστεύω αυτό που λέω. Γιατί εκείνη την περίοδο?
Νομίζω είναι εύλογο το ερώτημα
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
Αυτό είναι που με κάνει να το πιστεύω αυτό που λέω. Γιατί εκείνη την περίοδο?
Νομίζω είναι εύλογο το ερώτημα
Γιατί, απλά έτυχε.
Αν ήταν να μας θέλουν ξαθηλωμένους, θα μας δίνανε και το μουντιάλ το 2014, για να μας φορέσουνε μετά το τρίτο μνημόνιο
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
1.106
Πόντοι
216
Γιατί, απλά έτυχε.
Αν ήταν να μας θέλουν ξαθηλωμένους, θα μας δίνανε και το μουντιάλ το 2014, για να μας φορέσουνε μετά το τρίτο μνημόνιο
Θυμάσαι τι γινότανε στους δρόμους? Είχε βγεί κυριολεκτικά όλη η Ελλάδα στους δρόμους και αυτοί μαζεύαν αριθμούς και το πως αντιδρά ο κόσμος σε μεγάλα γεγονότα, ώστε να βρούν τρόπο να μην το ξαναεπιτρέψουν. Αν θυμάσαι μετά από αυτό και την Ολυμπιάδα δεν ξαναβγήκε κανένας για οποιοδήποτε λόγο να πανηγυρίσει
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.654
Like
20.393
Πόντοι
5.006
Θυμάσαι τι γινότανε στους δρόμους? Είχε βγεί κυριολεκτικά όλη η Ελλάδα στους δρόμους και αυτοί μαζεύαν αριθμούς και το πως αντιδρά ο κόσμος σε μεγάλα γεγονότα, ώστε να βρούν τρόπο να μην το ξαναεπιτρέψουν. Αν θυμάσαι μετά από αυτό και την Ολυμπιάδα δεν ξαναβγήκε κανένας για οποιοδήποτε λόγο να πανηγυρίσει

  :2funny:
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
Θυμάσαι τι γινότανε στους δρόμους? Είχε βγεί κυριολεκτικά όλη η Ελλάδα στους δρόμους και αυτοί μαζεύαν αριθμούς και το πως αντιδρά ο κόσμος σε μεγάλα γεγονότα, ώστε να βρούν τρόπο να μην το ξαναεπιτρέψουν. Αν θυμάσαι μετά από αυτό και την Ολυμπιάδα δεν ξαναβγήκε κανένας για οποιοδήποτε λόγο να πανηγυρίσει
Και το 87 είχε βγεί όλη η Ελλάδα στους δρόμους.
Και το 1996, στην επιστροφή των ολυμπιονικών, τα ίδια και χειρότερα γίνανε.
Και το 2005, με την παπαρίζου, τα ίδια γίνανε... και, με τη δολοφονία Γρηγορόπουλου κάηκε η μισή Αθήνα... και το 2011, με τους Αγανακτισμένους, κοντά 1 εκατομμύριο κόσμος μαζευόταν έξω απο τη βουλή... δεν δένει η θεωρία ρε τύπε!
 

raopau

Ανώτερος
Εγγρ.
14 Δεκ 2012
Μηνύματα
39.654
Like
20.393
Πόντοι
5.006
Και το 87 είχε βγεί όλη η Ελλάδα στους δρόμους.
Και το 1996, στην επιστροφή των ολυμπιονικών, τα ίδια και χειρότερα γίνανε.
Και το 2005, με την παπαρίζου, τα ίδια γίνανε... και, με τη δολοφονία Γρηγορόπουλου κάηκε η μισή Αθήνα... και το 2011, με τους Αγανακτισμένους, κοντά 1 εκατομμύριο κόσμος μαζευόταν έξω απο τη βουλή... δεν δένει η θεωρία ρε τύπε!

Γιατι δεν δενει τυπε? Θα ειχαν πεσει τηλεφωνα στον ροναλντο, τον ζινταν, τον κολερ κτλ.  ωστε να εχουν μειωμενη αποδοση για να δουν πως αντιδρα ο κοσμος στις μεγαλες συγκεντρωσεις...επροκειτο για ξεκαθρα πανουργο σχεδιο των νεφελιμ...
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
1.106
Πόντοι
216
Και το 87 είχε βγεί όλη η Ελλάδα στους δρόμους.
Και το 1996, στην επιστροφή των ολυμπιονικών, τα ίδια και χειρότερα γίνανε.
Και το 2005, με την παπαρίζου, τα ίδια γίνανε... και, με τη δολοφονία Γρηγορόπουλου κάηκε η μισή Αθήνα... και το 2011, με τους Αγανακτισμένους, κοντά 1 εκατομμύριο κόσμος μαζευόταν έξω απο τη βουλή... δεν δένει η θεωρία ρε τύπε!
Πέρα από την γιουροβίζιον που για μένα δεν είναι κάτι πολύ σοβαρό σαν θεσμός, δεν είναι τα υπόλοιπα ευχάριστα γεγονότα
 

miloss

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Μαρ 2008
Μηνύματα
1.265
Κριτικές
4
Like
1.106
Πόντοι
216
Γιατι δεν δενει τυπε? Θα ειχαν πεσει τηλεφωνα στον ροναλντο, τον ζινταν, τον κολερ κτλ.  ωστε να εχουν μειωμενη αποδοση για να δουν πως αντιδρα ο κοσμος στις μεγαλες συγκεντρωσεις...επροκειτο για ξεκαθρα πανουργο σχεδιο των νεφελιμ...
Οκ, κάτσε τώρα και απόλαυσε αυτό που περνάς
 

Βοργιας

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
3 Ιαν 2015
Μηνύματα
641
Κριτικές
4
Like
1.896
Πόντοι
206
Εγω θυμαμαι ενα παιχνιδι λιγο καιρο μετα το euro, ενα φιλικο με την Αλβανια που φαγαμε μεσα στην εδρα τους ουτε κι εγω δε θυμαμαι ποσα.

Το παιχνιδι αυτο ηταν αποδειξη οτι νυχτα το πηραμε τ euro.
 

Man-With-No-Name

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Μαΐ 2011
Μηνύματα
2.140
Κριτικές
1
Like
1.619
Πόντοι
216
Γιατι δεν δενει τυπε? Θα ειχαν πεσει τηλεφωνα στον ροναλντο, τον ζινταν, τον κολερ κτλ.  ωστε να εχουν μειωμενη αποδοση για να δουν πως αντιδρα ο κοσμος στις μεγαλες συγκεντρωσεις...επροκειτο για ξεκαθρα πανουργο σχεδιο των νεφελιμ...
Σωστά! Άτιμε Λιακόπουλε, όλα τα ήξερες ρε θηρίο!
 

Sad_man

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Αυγ 2017
Μηνύματα
10.069
Like
3.697
Πόντοι
606
Εγω θυμαμαι ενα παιχνιδι λιγο καιρο μετα το euro, ενα φιλικο με την Αλβανια που φαγαμε μεσα στην εδρα τους ουτε κι εγω δε θυμαμαι ποσα.

Το παιχνιδι αυτο ηταν αποδειξη οτι νυχτα το πηραμε τ euro.

Δεν ήταν φιλικό,ήταν το πρώτο ματς προκριματικών του μουντιάλ και χάσαμε 2-1.Ουσιαστικά λόγω αυτής της ήττας αποκλειστήκαμε.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom