Νέα

Εστίαση και τουρισμός δε μπορούν να βρουν υπαλλήλους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 39K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.946
Κριτικές
1
Like
30.643
Πόντοι
8.006
Συμφωνούμε.

Οι περισσότεροι δικηγόροι εντωμεταξύ βγάζουν συχνά μια σπουδή και μια ξυνίλα, που δεν είναι στη μόδα, δεν εκπνέουν αυτό το άνετο και κουλ, που είναι πιασάρικο αυτήν την εποχή.

Έχουν χίλια πράγματα στο μυαλό τους και δεν έχουν συνήθως τις αντοχές να ανοίξουν το κουτάκι με τις μαλακίες και να διασκεδάζουν μια νεαρή για ώρα.

Πιο προπονημένος είναι στο παιχνίδι του μπλα-μπλα ένας μεσίτης, παρά ένας δικηγόρος.
Αυτο ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ σωστο.
Προσωπικα ποτέ δεν καταλαβα γιατι ορισμενοι συναδελφοι συνδεουν την μορφωση τους με την ξινιλα, που θεωρουν απαραιτητο να επιδεικνυουν.

Αντιθετως τιποτα δεν ειναι πιο πιασαρικο απο καποιον που ειναι ανετος και κουλ μεσα στη μορφωση του. Και επιδρα και στις γυναικες πολυ αυτο
 

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
414
Like
566
Πόντοι
81
Αυτο ειναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ σωστο.
Προσωπικα ποτέ δεν καταλαβα γιατι ορισμενοι συναδελφοι συνδεουν την μορφωση τους με την ξινιλα, που θεωρουν απαραιτητο να επιδεικνυουν.

Αντιθετως τιποτα δεν ειναι πιο πιασαρικο απο καποιον που ειναι ανετος και κουλ μεσα στη μορφωση του. Και επιδρα και στις γυναικες πολυ αυτο
Θα δεις που θα πάει η ξινίλα με την Τεχνητή Νοημοσύνη...

5+ χρόνια να βγει μια δικαστική απόφαση, ενώ η ΤΝ μπορεί να αναλύσει εκατομμύρια σελίδες νομικών εγγράφων σε δευτερόλεπτα.

Μην κάνετε το παιδί σας δικηγόρο, δεν έχει μέλλον.
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.946
Κριτικές
1
Like
30.643
Πόντοι
8.006
Θα δεις που θα πάει η ξινίλα με την Τεχνητή Νοημοσύνη...

5+ χρόνια να βγει μια δικαστική απόφαση, ενώ η ΤΝ μπορεί να αναλύσει εκατομμύρια σελίδες νομικών εγγράφων σε δευτερόλεπτα.

Μην κάνετε το παιδί σας δικηγόρο, δεν έχει μέλλον.
Αυτο σου το υπογραφω οτι δεν προκειται να γινει ΠΟΤΕ
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.946
Κριτικές
1
Like
30.643
Πόντοι
8.006
Βάζεις στοίχημα;

Δίνω 5-10 χρόνια το πολύ.
Προφανως δεν εχεις σχεση με τα νομικα.
Η τεχνητη νοημοσυνη μπορει να αντικαταστησει τα παντα. Τους οικοδομους, τους γιατρους, τους μηχανικους, ολους.
Μονο δικαστες και δικηγορους δεν θα αντικαταστησει ποτέ.
Οσοι ειναι του χωρου, καταλαβαινουν γιατι.
 

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
414
Like
566
Πόντοι
81
Προφανως δεν εχεις σχεση με τα νομικα.
Η τεχνητη νοημοσυνη μπορει να αντικαταστησει τα παντα. Τους οικοδομους, τους γιατρους, τους μηχανικους, ολους.
Μονο δικαστες και δικηγορους δεν θα αντικαταστησει ποτέ.
Οσοι ειναι του χωρου, καταλαβαινουν γιατι.
Έλα να τα ξαναπούμε σε 5-10 χρονάκια... σχεδόν 20 χρόνια είμαι σε αυτό το forum.

Οι οικοδόμοι θα αργήσουν.
 

takoulou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
12 Φεβ 2012
Μηνύματα
583
Κριτικές
8
Like
451
Πόντοι
306
Καλησπερα... Μπορουν να βρουν αν θελουν... Πως... Μισθος 1200 Ευρω , 10 ωρες καθημερινα , ενσημα οκταωρου, εργασια πενθημερη... Αλλιως εξαημερη εργασια με μισθο 1400 Ευρω...Με φαγητο και υπνο..
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.946
Κριτικές
1
Like
30.643
Πόντοι
8.006

stolenheart

Μέλος
Εγγρ.
27 Νοε 2005
Μηνύματα
414
Like
566
Πόντοι
81
Οτι σε 10 χρονια θα βγαινουν δικαστικες αποφασεις με τεχνητη νοημοσυνη? Βεβαιως βαζω. ό,τι θες
Ωραία.

Μην μου πεις ευρώ (γιατί τότε δεν θα υπάρχει όπως το ξέρουμε), πες μου πόσες χρυσές λίρες βάζεις.

Βάζω 10 λίρες (σημερινά €6000) στοίχημα ότι το αργότερο μέχρι το 2034 θα βγαίνουν δικαστικές αποφάσεις με ΤΝ.

Δέχεσαι;
 

james tiberius kirk

Σπουδαίος
Εγγρ.
4 Φεβ 2013
Μηνύματα
3.700
Κριτικές
5
Like
5.977
Πόντοι
2.306
Aδερφέ νομίζω ότι εδώ είναι και το πρόβλημα. Φυσικά δεν ξεκίνησε τώρα. Απο την εποχή Σαμαρά που άνοιξε τα σύνορα ξεκίνησε το πανηγύρι. Βρίσκωντας κάποιον που θεωρητικά θα κάνει την ίδια δουλειά αλλά με πολύ λιγότερα χρήματα συμπαρασύρει προς τα κάτω και τους υπόλοιπους. Και κάπως έτσι φτάνεις εδώ που φτάσαμε.
Εύγε που αναφέρεις το καρκίνωμα που ονομάζεται Σαμαράς και ήταν υπουργός Εξωτερικών του Μητσοτάκη και πουλέν του πούστη Ευάγγελου Αβέρωφ.
Δυστυχώς ο κόσμος έχει ξεχάσει ότι έχει καταστρέψει τη χώρα πολύ πριν την υπογραφή του δεύτερου μνημονίου.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Οτι σε 10 χρονια θα βγαινουν δικαστικες αποφασεις με τεχνητη νοημοσυνη? Βεβαιως βαζω. ό,τι θες
1.000.000 καλύτερα από ΑΙ πάρα από τους επηρμένους, επίορκους και εξαρτημένους δικαστές που έχουμε σήμερα!!!
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.946
Κριτικές
1
Like
30.643
Πόντοι
8.006
Ωραία.

Μην μου πεις ευρώ (γιατί τότε δεν θα υπάρχει όπως το ξέρουμε), πες μου πόσες χρυσές λίρες βάζεις.

Βάζω 10 λίρες (σημερινά €6000) στοίχημα ότι το αργότερο μέχρι το 2034 θα βγαίνουν δικαστικές αποφάσεις με ΤΝ.

Δέχεσαι;
Bεβαιως
 

alex71

Ανώτερος
Εγγρ.
5 Σεπ 2010
Μηνύματα
152.946
Κριτικές
1
Like
30.643
Πόντοι
8.006
1.000.000 καλύτερα από ΑΙ πάρα από τους επηρμένους, επίορκους και εξαρτημένους δικαστές που έχουμε σήμερα!!!
Αν εβγαζε ποτέ αποφασεις η ΑΙ, την αλλη μερα θα γινοταν πραγματικη επανασταση.
 

DAMDIM100

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
10 Ιαν 2020
Μηνύματα
2.765
Κριτικές
12
Like
3.057
Πόντοι
746
Θυμήθηκα έναν φίλο μου, που μου έλεγε για έναν άλλο φίλο του που δούλευαν σεκιούριτι παλιά στην Αμερικάνικη πρεσβεία...
Μετά πήγε στην προσωπική ασφάλεια του Βαρδινογιάννη (ο φίλος του φίλου μου), λόγω των διασυνδέσεων του πατέρα του (ήταν εκπαιδευτής πάλης στην ΕΛΑΣ)...
Ο Βαρδινογιάννης τον έδιωξε, όχι λόγω μαλακίας που έκανε, αλλά για να βάλει άλλον που είχε ισχυρότερο μέσον...
Τότε σκέφτηκε να πάει σε ιδιωτικό ΙΕΚ και να τελειώσει υπεύθυνος τροφοδοσίας ξενοδοχείων...
Πράγμα που έκανε...
Εκεί του βρήκαν απασχόληση αμέσως μετά την αποφοίτησή του στα ξενοδοχεία του Λάτση...
Άντεξε μόνο 6 μήνες 12 - 14 ώρες την μέρα, χωρίς κανένα σχεδόν ρεπό...
Από ταύρος έγινε η σκιά του εαυτού του...
Έχασε καμιά 20ρια κιλά...
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.658
Like
16.393
Πόντοι
3.656
Mην δουμε συμπαράσταση στον πόνο του χαμηλόμισθου, αμέσως να κράξουμε εμείς που εκπροσωπούμε όλα τα μέλη του Σ.Ε.Β....:confused:...και φανατικοί θεατές της Τόλμης και Γοητείας και της εκπομπής "Rich and famous".
Στο φόρουμ έχουμε ζάμπλουτους, σαν το Νο2 Mr Malakas 2023.
Σώγαμπρος με μαϊμού panerai .... έμαθε εδώ ότι τα γνήσια ... έχουν κάρτα πιστοποίησης και εγγύησης ...
Θέλει να πιστέψουμε ότι έχει γνήσιο των 5500€ όταν κυκλοφορεί με τουαρέγκ του 2004
που έφερε το 2009 σάπιο από γερμανία. Αμάξι ούτε 2000€ δεν πιάνει .... ρολόϊ 5500€ ....

Στο μεταξύ .... ΚΥΚΛΟΦΟΡΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ... ΣΚΟΥΤΕΡΑΚΙ ....


Και μιλάει για σκάφη και πισίνες ....

Μάλλον σκάφες ......
 

argyrotoxos

Ανώτερος
Εγγρ.
16 Σεπ 2010
Μηνύματα
32.348
Κριτικές
62
Like
41.048
Πόντοι
8.530
Θυμήθηκα έναν φίλο μου, που μου έλεγε για έναν άλλο φίλο του που δούλευαν σεκιούριτι παλιά στην Αμερικάνικη πρεσβεία...
Μετά πήγε στην προσωπική ασφάλεια του Βαρδινογιάννη (ο φίλος του φίλου μου), λόγω των διασυνδέσεων του πατέρα του (ήταν εκπαιδευτής πάλης στην ΕΛΑΣ)...
Ο Βαρδινογιάννης τον έδιωξε, όχι λόγω μαλακίας που έκανε, αλλά για να βάλει άλλον που είχε ισχυρότερο μέσον...
Τότε σκέφτηκε να πάει σε ιδιωτικό ΙΕΚ και να τελειώσει υπεύθυνος τροφοδοσίας ξενοδοχείων...
Πράγμα που έκανε...
Εκεί του βρήκαν απασχόληση αμέσως μετά την αποφοίτησή του στα ξενοδοχεία του Λάτση...
Άντεξε μόνο 6 μήνες 12 - 14 ώρες την μέρα, χωρίς κανένα σχεδόν ρεπό...
Από ταύρος έγινε η σκιά του εαυτού του...
Έχασε καμιά 20ρια κιλά...
Τώρα εργάζεται τουλάχιστον η κάνει έρανο από το σο'ι' του για να βγει να πιει έναν καφέ;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom