Νέα

Εστίαση και τουρισμός δε μπορούν να βρουν υπαλλήλους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.195
Like
21.147
Πόντοι
5.506
Ρε μιλάμε για υπαλληλικό προσωπικό και εσύ με πήγες στους ελεύθερους επαγγελματίες.Ότι να ναι.Αυτό που λες είναι για άλλο νήμα.
Άστο, δε θα βγάλεις άκρη, αυτός είναι ο μλκς με την κολλημένη βελόνα που ότι και να του γράψεις τις δικές του παπαριες θα σου απαντάει, ΔΕΝ ΑΚΟΥΕΙ/ΔΙΑΒΑΖΕΙ, έχει το play πατημένο μαζί με το repeat.
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Δε το καταλαβαίνω αυτό ρε τύπε

για 1500 και 8ωρο δεν έρχεται αλλά δίνεις 2.500 για 2 ώρες παραπάνω και 7/7????

δεν μπορώ να καταλάβω αν τους πιάνεις εσύ κορόιδο ή αυτοί εσένα :confused:

Σε τι επαρχία είσαι που δεν έρχεται κανένας για κάτω από 2.5Κ??? Σε επαρχία της Σιβηρίας???
Δεν λέει αναλυτικά προφανώς αν βάλεις στέγαση και σίτηση δεν μένουν και πολλά γιαυτό.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.413
Like
11.214
Πόντοι
3.656
Να το κανεις αυτό με την Κυριακή. Ακόμα καλύτερα Σαββατοκύριακο. Ακόμα κι αν χρειάζεται να τραβήξεις λίγο παραπάνω το ωράριο των καθημερινών. Το εκτιμώ τώρα που είμαι μεγαλύτερος από σένα πως εκείνες οι στιγμές ξεκούρασης ανάμεσα στην απαιτητική εβδομάδα μου δίνουν ακόμα ζωντάνια να συνεχίζω σε παρόμοιους ρυθμούς.
Δεν υπάρχει πάντα επιλογή

η επιλογή να πάω πίσω τη δουλειά και να καθυστερήσω πελάτη ή να φανώ ανακόλουθος για μένα δεν παίζει.

πολλές φορές ο χρόνος είναι κανονισμένος έτσι που αν δεν βγουν συγκεκριμένες δουλειές σάββατο και κυριακή απλά την Δευτέρα και την Τρίτη δεν θα παραδώσουμε. Δεν παίζει...

επίσης υπάρχουν και περιπτώσεις που είναι θέμα ανωτέρας βίας...πχ παραλαβή κοντέινερ ή απογραφές, διαγωνισμοί και τέτοια.
 
  • Like
Αντιδράσεις: barock

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.413
Like
11.214
Πόντοι
3.656
Άσε μην το κάνεις για κανέναν λόγο.Είχα χάσει τη μπάλα.Καμία αίσθηση χρόνου και τόπου.Και είχα πάθει τέτοια υπερκόπωση που νόμιζα ότι με είχε πατήσει τραίνο και με είχε κάνει χαλκομανία.Έκανα πάνω από 8 μήνες να συνέλθω.Ημικρανίες πόνους σε όλο το σώμα.Full burnout.
Ξέρω ναι....και σε αυτό παραμονεύει και το λάθος να ξέρεις....

γιατί σε φάση burnout δεν κρίνεις σωστά τις δουλειές....ούτε ποιες θα αφήσεις ούτε ποιες σε ποιες θα χωθείς...

άσε που ειδικά σε συνθήκες που περιέγραψες μπορεί να γίνει και κάποιο εργατικό....ή αν ασχολείσαι με είδη ασφαλείας κτλπ

αυτά θέλουν υπομονή και προσοχή
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Ξέρω ναι....και σε αυτό παραμονεύει και το λάθος να ξέρεις....

γιατί σε φάση burnout δεν κρίνεις σωστά τις δουλειές....ούτε ποιες θα αφήσεις ούτε ποιες σε ποιες θα χωθείς...

άσε που ειδικά σε συνθήκες που περιέγραψες μπορεί να γίνει και κάποιο εργατικό....ή αν ασχολείσαι με είδη ασφαλείας κτλπ

αυτά θέλουν υπομονή και προσοχή
Όλα ήταν επάνω μου.Άσε όσα και να σου δίνουν δεν αξίζει.
 

Α-Ω

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Σεπ 2009
Μηνύματα
5.915
Κριτικές
14
Like
3.681
Πόντοι
2.777
Στην ελλάδα τύπε, φροντίζουν να ξεκινάς από το μηδέν και να ψοφάς στο μηδέν .
Και μόνο οι γόνοι και τα κομματόσκυλα να ζουν σαν τον Ωνάση .
Πουθενά αλλού δεν έχει τόσο πλούσιους πολιτικούς, δημάρχους και συνδικαλιστές
και τόσο αισχρά αμειβόμενους εργαζόμενους.



Όσοι διαμόρφωσαν την πολιτική/οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα από το 2009
και όσοι την υποστηρίζουν
να έχουν κακό ψόφο . Στο διάολο να πάνε όλοι .
θέλει λίγο πιο πίσω, προ 2009, ας πούμε από Σημιτική επέλαση, κάπως έτσι.
Πολύ ξύλο, ασταμάτητο.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.413
Like
11.214
Πόντοι
3.656
Όλα ήταν επάνω μου.Άσε όσα και να σου δίνουν δεν αξίζει.
εμ αυτό....και αντίθετα με το τι νομίζουν οι μυρωδιάδες....

δεν παίζουν και τόσο μεγάλα περιθώρια κέρδους που να πεις ότι θα το κάνω αυτό 10-15 χρόνια και θα χτίσω καμιά αυτοκρατορία...

αυτά είναι για τους ολιγάρχες που βάζουν τους πολιτικούς να τους δίνουν ανάθεση έργα 50 εκατομμύρια υπερκοστολογημένα Χ5....

η αγορά είναι ακόμα χαμηλά.....μόνο με την παροχή υπ. κάτι γίνεται αλλά και εκεί μιλάμε για ανταγωνισμό και πετσόκωμα...
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
εμ αυτό....και αντίθετα με το τι νομίζουν οι μυρωδιάδες....

δεν παίζουν και τόσο μεγάλα περιθώρια κέρδους που να πεις ότι θα το κάνω αυτό 10-15 χρόνια και θα χτίσω καμιά αυτοκρατορία...

αυτά είναι για τους ολιγάρχες που βάζουν τους πολιτικούς να τους δίνουν ανάθεση έργα 50 εκατομμύρια υπερκοστολογημένα Χ5....

η αγορά είναι ακόμα χαμηλά.....μόνο με την παροχή υπ. κάτι γίνεται αλλά και εκεί μιλάμε για ανταγωνισμό και πετσόκωμα...
Έβγαλα λεφτά, αλλά αν το συνέχιζα αυτό για καμιά 10ρια χρόνια απλά όλα τα χρήματα θα πήγαιναν στους γιατρούς.
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
491
Like
1.464
Πόντοι
201
Στην ελλάδα τύπε, φροντίζουν να ξεκινάς από το μηδέν και να ψοφάς στο μηδέν .
Και μόνο οι γόνοι και τα κομματόσκυλα να ζουν σαν τον Ωνάση .
Πουθενά αλλού δεν έχει τόσο πλούσιους πολιτικούς, δημάρχους και συνδικαλιστές
και τόσο αισχρά αμειβόμενους εργαζόμενους.




Όσοι διαμόρφωσαν την πολιτική/οικονομική κατάσταση στην Ελλάδα από το 2009
και όσοι την υποστηρίζουν
να έχουν κακό ψόφο . Στο διάολο να πάνε όλοι .
Αυτη η κατάσταση είναι παρόμοια με αυτά που περιγράφει ο George Orwell στο βιβλιο Φάρμα των Ζωων η μειοψηφία να καλοπερνάει και η πλειοψηφία να πεινάει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.413
Like
11.214
Πόντοι
3.656
Έβγαλα λεφτά, αλλά αν το συνέχιζα αυτό για καμιά 10ρια χρόνια απλά όλα τα χρήματα θα πήγαιναν στους γιατρούς.

Μα αυτό λέω και εγώ δεν αξίζει...

γιαυτό όσο μπορώ προσπαθώ την κυριακή να την έχω off από γραφείο μόνο από σπίτι ότι γίνει.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.413
Like
11.214
Πόντοι
3.656
Αυτη η κατάσταση είναι παρόμοια με αυτά που περιγράφει ο George Orwell στο βιβλιο Φάρμα των Ζωων η μειοψηφία να καλοπερνάει και η πλειοψηφία να πεινάει.
Στην φάρμα των ζώων όμως η επανάσταση δεν είχε και τόσο καλή κατάληξη

φαντάσου τι έχει να γίνει στην φάρμα των δικών μας ζώων που είναι δίποδα :confused:
 

Ghajnsielem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
491
Like
1.464
Πόντοι
201
Στην φάρμα των ζώων όμως η επανάσταση δεν είχε και τόσο καλή κατάληξη

φαντάσου τι έχει να γίνει στην φάρμα των δικών μας ζώων που είναι δίποδα :confused:
Θα επαναστατήσουμε μόνο όταν στην κυριολεξία θα πεινάσουμε.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.304
Like
10.819
Πόντοι
3.556
Δυστυχώς οι πολλοί σκέφτονται με τον τροπο που περιγράφεις και λίγοι έχουν όρεξη για δουλειά και πρόοδο. Γι αυτό καταντήσαμε έτσι.

Πολλοι εχουν ορεξη για δουλεια και προοδο, απλα την εκαναν για εξω. ΕΚΑΤΟΝΤΑΔΕΣ ΧΙΛΙΑΔΕΣ
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Γιατί και για 100Κ το μήνα 7ήμερο και 10ωρο δεν μπορεί να δουλέψει κανένας.

Μου δινεις 30 ευρω την ωρα αμοιβη; Θα ερθω και για 14ωρο 7 μερες, για οσους μηνες θελεις
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.304
Like
10.819
Πόντοι
3.556
Καλά δουλειές γραφείου από το σπίτι δεν τις θεωρώ δουλειές βέβαια.

Ναι, γι αυτο οι χαζοι εργοδοτες του εξωτερικου πληρωνουν 4000 και 5000 ευρω σε Ελληνες να δουλευουν απ το σπιτι τους, επειδη δε θεωρουνται δουλειες
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.413
Like
11.214
Πόντοι
3.656
Θα επαναστατήσουμε μόνο όταν στην κυριολεξία θα πεινάσουμε.
αυτό έκαναν και τα ζώα

αλλά μετά κατάλαβαν ότι δυστυχώς όλα τα ζώα είναι ίσα αλλά κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα

και συνήθως τα πιο ίσα είναι οι αρχηγοί της επανάστασης....

οπότε τζίφος πάει η εξέγερση...
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Θα επαναστατήσουμε μόνο όταν στην κυριολεξία θα πεινάσουμε.
Για μαλάκες τους έχεις;ποτέ δεν θα σε αφήσουν να πεινάσεις.Θα τρως όσο χρειάζεται για να ζήσεις.
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

αυτό έκαναν και τα ζώα

αλλά μετά κατάλαβαν ότι δυστυχώς όλα τα ζώα είναι ίσα αλλά κάποια ζώα είναι πιο ίσα από τα άλλα

και συνήθως τα πιο ίσα είναι οι αρχηγοί της επανάστασης....

οπότε τζίφος πάει η εξέγερση...
Είναι γλυκιά η εξουσία.Νιώθεις ότι δεν χρειάζεται να απολογηθείς σε κανέναν.Μερικοί νιώθουν και θεοί.
 

Saul

Μέγας
Εγγρ.
23 Αυγ 2020
Μηνύματα
12.413
Like
11.214
Πόντοι
3.656
Μου δινεις 30 ευρω την ωρα αμοιβη; Θα ερθω και για 14ωρο 7 μερες, για οσους μηνες θελεις
Σου δίνω 30 ευρώ τη μέρα για 8 ώρες 5 μέρες τη βδομάδα για όσους μήνες θες


αλλά φαντάζομαι ότι αν κάποιος θέλει 30 ευρώ την ώρα θα φέρνει στην εταιρεία...πχ....έστω.....60 ευρώ την ώρα??? έχεις κάποιος plan για τα φέρεις???

αι, γι αυτο οι χαζοι εργοδοτες του εξωτερικου πληρωνουν 4000 και 5000 ευρω σε Ελληνες να δουλευουν απ το σπιτι τους, επειδη δε θεωρουνται δουλειες
μου δίνεις 4000 ευρώ το μήνα για να δουλεύω από το σπίτι μου? Ούτε καν...θα δουλεύω από το γραφείο μου όταν θα ξεκουράζομαι από τις άλλες μου δουλειές....

Έχεις ξεχάσει να βάλεις ένα σημαντικό παράγοντα σε όλα αυτά ε....ΤΗΝ ΕΙΔΙΚΕΥΣΗ.
 

mitsos1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
485
Like
4.535
Πόντοι
441
Δε το καταλαβαίνω αυτό ρε τύπε

για 1500 και 8ωρο δεν έρχεται αλλά δίνεις 2.500 για 2 ώρες παραπάνω και 7/7????

δεν μπορώ να καταλάβω αν τους πιάνεις εσύ κορόιδο ή αυτοί εσένα :confused:

Σε τι επαρχία είσαι που δεν έρχεται κανένας για κάτω από 2.5Κ??? Σε επαρχία της Σιβηρίας???
Τι εκτιβως δε μπορείς να καταλάβεις 8ωρο πενθημερο φίλε μου είναι 200 ώρες το μήνα οπότε 1500/200 7.5 ευρώ την ώρα από την άλλη 30 μερες με 10 ώρες είναι 300 ώρες το μήνα 2500/300 8.33 την ώρα οποτε άνθρωποι που θέλουν να δουλέψουν και να βγάλουν λεφτά και πιο μεγάλο είναι το ωρομίσθιοι τους αλλά και όταν κάποιος θέλει να μαζέψει λεφτά θέλει και παραπάνω ώρες για να βγάλει λεφτά οπότε δε μπορώ να καταλάβω τι δε καταλαβαίνεις
 

korne

Μέλος
Εγγρ.
29 Απρ 2019
Μηνύματα
17
Like
39
Πόντοι
0
μπορει και η γκομενα του!
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:


υδραυλικοι ψυκτικοι μονωσαδες πλακατζηδες και μπογιατζηδες...
Οι μαραγκοί που φτιάχνουν κουζίνες έχουν δουλειά;
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom