Νέα

Εστίαση και τουρισμός δε μπορούν να βρουν υπαλλήλους

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bruce wayne
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 1K
  • Εμφανίσεις 35K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 7 άτομα (0 μέλη και 7 επισκέπτες)

Spieler

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
5 Ιαν 2024
Μηνύματα
229
Κριτικές
19
Like
954
Πόντοι
371
Με τους μισθούς που δίνουν ούτε Αλβανούς δε θα βρίσκουν σε λίγο.Θυμάμαι Σαντορίνη έναν πάκη σερβιτόρο παρήγγειλα δυο φραπέδες και είχε καταμπερδευτεί,με ρώτησε πέντε φορές πώς τους ήθελα γιατί ξεχνούσε όταν πήγαινε στον καφετζή να δωσει την παραγγελία.Μια άλλη Ρωσίδα σερβιτόρα στο ρεστρωράν της παραλίας παραγγέλνω σουβλάκι απο τον κατάλογο και μου λέει τι είναι το σουβλάκι?Περίεργο μου ακούγεται θα ρωτήσω το μάγειρα.Γάμησέ τα κατάσταση σερβιτόρος Ελλάδα να μην ξέρει τι σημαίνει σουβλάκι,ευτυχώς οι ξένοι δεν πολυπιάνουν τι παίζει.Ούτε καταλαβαίνουν τις αλβανικές προφορές ούτε τίποτα.
Αμα είχα επιχείρηση σε νησί θα έδινα 2500 ευρώ μηνιαίως και θα προσλάμβανα απο Τσεχία,Πολωνία.Με Τσέχες,Πολωνέζες μουνάρες να σερβίρουν θα έκανε πάταγο το μαγαζί.
Και να ξέρει τη δουλειά κάποιος, αν δουλεύει σερί 12ωρα χωρίς ρεπό σκατά θα τα κάνει μετά από μερικές μέρες.
Και 1.500 να έδιναν, αν οι βάρδιες ήταν νορμάλ και οι χώροι διαμονής ΟΚ ουρά θα γινόταν.
Και θα ήταν κλεισμένα τα πόστα από την προηγούμενη χρονιά.
 

Glyfomounix

Σεβαστός
Εγγρ.
5 Απρ 2022
Μηνύματα
3.130
Like
6.792
Πόντοι
1.056
Και οι δουλειές και οι αμοιβές ... είναι ΣΚΑΤΑ.
Πολύ λογικό που δεν πάει κανείς.

Αυτοί που ισχυρίζονται κάτι διαφορετικό , είναι πουλημένα ΚΑΘΙΚΙΑ.
Στο διάολο όλοι , κακό ψόφο.

Η χώρα αυτή τη στιγμή είναι μόνο δημόσιο και ολιγάρχες και παρατρεχάμενα κομματόσκυλα.
ΚΑΙ ΟΙ ΥΨΗΛΟΤΕΡΟΙ ΦΟΡΟΙ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΜΕ ΑΜΟΙΒΕΣ ΑΦΡΙΚΗΣ.

Στο διάολο.
Ρε μάγκα γιατί είναι λογικό ;

για να μη πηγαίνεις για δουλειά ενώ είσαι άνεργος η έχεις πλάτες από πίσω η έχεις μαύρα εισοδήματα

Γνώμη μου είναι ότι μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού ζει παρασιτικά από γονείς επιδόματα και βαουτσερ η κρατάνε τους παππούδες βαλσαμωμένους και κάνουν ζωή Δημητράκη μετά το 2010
Η ανάρτηση συγχωνεύτηκε αυτόματα:

Με τους μισθούς που δίνουν ούτε Αλβανούς δε θα βρίσκουν σε λίγο.Θυμάμαι Σαντορίνη έναν πάκη σερβιτόρο παρήγγειλα δυο φραπέδες και είχε καταμπερδευτεί,με ρώτησε πέντε φορές πώς τους ήθελα γιατί ξεχνούσε όταν πήγαινε στον καφετζή να δωσει την παραγγελία.Μια άλλη Ρωσίδα σερβιτόρα στο ρεστρωράν της παραλίας παραγγέλνω σουβλάκι απο τον κατάλογο και μου λέει τι είναι το σουβλάκι?Περίεργο μου ακούγεται θα ρωτήσω το μάγειρα.Γάμησέ τα κατάσταση σερβιτόρος Ελλάδα να μην ξέρει τι σημαίνει σουβλάκι,ευτυχώς οι ξένοι δεν πολυπιάνουν τι παίζει.Ούτε καταλαβαίνουν τις αλβανικές προφορές ούτε τίποτα.
Αμα είχα επιχείρηση σε νησί θα έδινα 2500 ευρώ μηνιαίως και θα προσλάμβανα απο Τσεχία,Πολωνία.Με Τσέχες,Πολωνέζες μουνάρες να σερβίρουν όλες ντυμένες με μαγιώ ή παραδοσιακές στολές και ξώβυζα θα έκανε πάταγο το μαγαζί.Βέβαια σιγά μη σε αφήσουνε οι ντόπιοι να το κάνεις αυτό αλλά λέμε τώρα.
Θα σου κλείσουν το μαγαζί οι μυτουδες ρε άρχοντα.

Μόνο που θα τις κερνάς μπαλκαν κρέας στη συνέντευξη φτάνει
 

BestNotGeorge

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
9 Ιουλ 2023
Μηνύματα
771
Like
1.098
Πόντοι
206
Ο ορισμός του clickbait παίχτη: αμοιβή 2.700 ευρώ. Ο δημοσιογράφος (λέμε τώρα) για να το κάνει πιο πιασάρικο ,το αμοιβή το έκανε μισθός. Η αμοιβή είναι για όλη την καλοκαιρινή περίοδο ,δηλαδη αν μιλάμε για 3 μήνες στην καλύτερη 900 ευρώ. Αν μιλάμε για 4 κάτω από 700 ευρώ και πάει λέγοντας. Το ένιωσες;

Απέχουμε πολύ απο τη μέρα που όλες τις δουλειές θα τις κάνουν τα ρομπότ και οι άνθρωποι θα κάθονται και θα τους δίνει ένα ποσό για να επιβιώνουν η κυβέρνηση.
Μέχρι τότε αναλογιστείτε τι συμβαίνει γενικά στον κόσμο:
Κάποτε στην Ελλάδα φωνάζανε οι αριστεροί "το πτυχίο μόνη προϋπόθεση για δουλειά". Γιατί ένας πτυχιούχος ή θα έβαζε βύσμα και θα έμπαινε στο Δημόσιο, ή θα γινόταν ελεύθερος επαγγελματίας και θα έκλεβε στους φόρους, ή θα έμπαινε στον ιδιωτικό τομέα όπου δεν υπήρχαν πολλοί πτυχιούχοι.
Τώρα άλλαξαν τα πράγματα. Μεταπτυχιακά, διδακτορικά ,γλώσσες έχουν πολλοί, τα τυπικά προσόντα έχουν νόημα μόνο στο Δημόσιο και στον ιδιωτικό τομέα θέλουν κάποιον να βγάζει τη δουλειά ας πηγαίνει και ακόμη στο σχολείο.
Ξέρω πολλά παραδείγματα (εκτός από μένα) σε Αθήνα και επαρχία από άτομα διάφορων ηλικιών που άλλαξαν επάγγελμα και τους βγήκε σε καλό. Για αυτό ξεκολλήστε το μυαλό σας από το "μα εγώ έχω πάρει πτυχίο" και κοιτάξτε να φτιάξετε τη ζωή σας πριν περάσουν τα χρόνια.
Aυτό και μόνο φτάνει
Με ή χωρίς πτυχίο

Καλύτερα με
κι ας φυτεύεις καρότα
 

Y13

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
18 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.004
Like
3.817
Πόντοι
456
Ξέχασα να αναφέρω, πριν 2 μήνες είμαστε στο Κόμπλεντζ στην Γερμανία με την σύζυγο, το βράδυ φτάσαμε αργά και φάγαμε μέσα, ο σερβιτόρος ? waiter robot - Google Suche
 

pezoporos

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Ιουν 2009
Μηνύματα
5.196
Κριτικές
7
Like
2.924
Πόντοι
786
Τραλαλακη πέρασες εγκεφαλικό και λες πάλι μαλακίες .... αν εγώ είμαι πωλητής εσύ είσαι οδοκαθαριστής που έβγαλε σελφι έξω από οδοντιατρείο ....

Μόνο σου ούτε σπιτάκι για σκύλο δεν έφτιαξες, όλα τα πήρες κληρονομιά .....

Είσαι τόσο μαλάκας που ψηφίζεις ΣΥΡΙΖΑ αν και γόνος δεξιάς οικογένειας Β Προαστίων ....


Πόσα χρόνια λες πως θα φύγεις να πας στην Ουγγαρία;;; πρόσεξε ίσως σε πετάξουν στον Δούναβη οπαδοί του Ορμπαν .....
θα βρει και τον ζαν να κάνουν παρέα
 

Le Blanc

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Νοε 2018
Μηνύματα
1.935
Κριτικές
27
Like
4.242
Πόντοι
1.446
Γιατι καποιος να παει να δουλεψει στο νησι 12ωρα/7ημερα με 1000 ευρω μηνιατικο,λογικό να μην βρίσκουν κόσμο
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.140
Like
15.773
Πόντοι
3.656
Ρε μάγκα γιατί είναι λογικό ;

για να μη πηγαίνεις για δουλειά ενώ είσαι άνεργος η έχεις πλάτες από πίσω η έχεις μαύρα εισοδήματα

Γνώμη μου είναι ότι μεγάλο κομμάτι του πληθυσμού ζει παρασιτικά από γονείς επιδόματα και βαουτσερ η κρατάνε τους παππούδες βαλσαμωμένους και κάνουν ζωή Δημητράκη μετά το 2010
Ζει παρασιτικά όποιος δεν κάνει χαμαλοδουλειές ;
Το να έχω σπουδάσει και να έχω καλύτερη δουλειά ... δεν σου πέρασε από το μυαλό ;

Επίδομα .... μάθετε επι τέλους ....

Με το νέο φορολογικό από το 2023 .... ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΛ. ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ ....

Και ποτέ δεν έπαιρνε όποιος ...

1) είχε σπίτι πάνω από 150τμ ανεξαρτήτως αξίας ....
2)ακίνητη περιουσία άνω των 250.000€ αντικειμενικής
3)αυτοκίνητο πάνω από 2000cc .....

Μάθετε και το άλλο που κάτι ΖΩΑ ΣΑΝ ΤΟ ΣΤΕΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΣΑΟΥΛ .... ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΜΑΘΕΙ ΠΟΤΕ ....


οι ιατροί
(εκτός από όσους κάνουν πλαστική χειρουργική και κοσμητική δερματολογία)

δεν έχουν ΦΠΑ ....
 

Kvel

Μέλος
Εγγρ.
30 Σεπ 2007
Μηνύματα
269
Like
736
Πόντοι
81
Πουτσα μεχρι τα παπούτσια.Ετσι όπως στρώσανε σε Μύκονο Σαντορίνη να βάλουν να σερβίρουν τις γυναίκες τους.Απο το μνημόνιο και μετά τους πήγαν κωλοφεραντζα τους υπαλλήλους γιατί τους έβρισκαν στην ανάγκη.Βασικο συν λίγα τιπς και εφτά στα εφτά.Τωρα μετά από δέκα χρόνια δεν παταει Έλληνας για σερβιτοριλικια,ούτε καν οι Αλβανοί.Ετρεξε ο Άδωνις για τους γνωστούς γαμιαδες του και έκλεισε συμφωνίες με Φιλιππίνες κτλ.Εκει που είχαμε γεμίσει σε μαυρουλιδες από τα χοτ σποτ,ξύπνησαν και αυτοί και δεν ξαναπατανε σεζόν.Τωρα οι νέα μόδα θα είναι οι Φιλιππίνεζοι και λοιποί με τα κράτη των οποίων κάναμε συμφωνία σαν χώρα να έρχονται με καλοκαίρινη βίζα για δουλειά.
 

kontolagnos

Ανώτερος
Εγγρ.
2 Μαρ 2007
Μηνύματα
29.898
Κριτικές
1
Like
32.735
Πόντοι
6.256
Πως να βρούνε μάνα μου με τα μυαλά που κουβαλάνε οι περισσότεροι. Οταν έρχεται η άλλη (σ.σ. πρωην δημοσιος υπαλληλος που αποφάσισε με το εφαπαξ να γινει επιχειρηματιας) και μου λέει "έχεις κανένα άτομο για τις ξαπλώστρες; ". "τι ζητάς ; " της λέω "για να ρωτήσω". "ε , τα κλασσικά " μου λέει , "8 - 8 ωράριο , χωρις ρεπο εννοειται , παραγγελίες - καθαριότητα - μάζεμα - άπλωμα - να φτιαχνει και καναν καφε αν χρειαστεί....ευκολα πραγματα...αλλά να αντέχει στον ήλιο μην είναι σαν τον περσινό που λιποθύμαγε όλο τον Αυγουστο".
"Μάλιστα και τι προσφέρεις; " . "780 καθαρά και αν θελει διαμονή θα βαλουμε ενα ραντζο ακομα στο υπόγειο " μου λέει.
Καλα κανει ο κουλης και γαμαει τα παντα. Χωρις βουρδουλα δε γινεται δουλεια.
Οι ελβετοι που ολα λειτουργουν σαν ελβετικο ρολό δεν οφειλεται στους ελβετους, επεσε βουρδουλας χρονια πριν.
Εμεις ειχαμε πασοκ που εφτιαξε δυο γενιές τεμπέληδων
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.011
Like
1.423
Πόντοι
216
Με τους μισθούς που δίνουν ούτε Αλβανούς δε θα βρίσκουν σε λίγο.Θυμάμαι Σαντορίνη έναν πάκη σερβιτόρο παρήγγειλα δυο φραπέδες και είχε καταμπερδευτεί,με ρώτησε πέντε φορές πώς τους ήθελα γιατί ξεχνούσε όταν πήγαινε στον καφετζή να δωσει την παραγγελία.Μια άλλη Ρωσίδα σερβιτόρα στο ρεστρωράν της παραλίας παραγγέλνω σουβλάκι απο τον κατάλογο και μου λέει τι είναι το σουβλάκι?Περίεργο μου ακούγεται θα ρωτήσω το μάγειρα.Γάμησέ τα κατάσταση σερβιτόρος Ελλάδα να μην ξέρει τι σημαίνει σουβλάκι,ευτυχώς οι ξένοι δεν πολυπιάνουν τι παίζει.Ούτε καταλαβαίνουν τις αλβανικές προφορές ούτε τίποτα.
Αμα είχα επιχείρηση σε νησί θα έδινα 2500 ευρώ μηνιαίως και θα προσλάμβανα απο Τσεχία,Πολωνία.Με Τσέχες,Πολωνέζες μουνάρες να σερβίρουν όλες ντυμένες με μαγιώ ή παραδοσιακές στολές και ξώβυζα θα έκανε πάταγο το μαγαζί.Βέβαια σιγά μη σε αφήσουνε οι ντόπιοι να το κάνεις αυτό αλλά λέμε τώρα.
Ποιοι Αλβανοί, αυτοί γίναν όλοι αφεντικά δε πατάνε καν Ελλάδα.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.140
Like
15.773
Πόντοι
3.656
Γιατί να μην πάει κανείς λατζέρης γερμανία ;

Παράδεισος οι συνθήκες, μπροστά σε μύκονο σαντορίνη , που θα ζει σε υπόνομο ή θα κοιμάται έξω .......

Και υπάρχει και η ζητιανιά στα φανάρια ....

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΑΤΟ ΤΗΣ ΒΑΡΙΑΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ.

Να πάνε οι πουτάνες οι ινφλουένσερς που ψαρεύουν γαμπρούς εκεί ............

Πουλάνε 6 καβουροδαγκάνες 600€
και δίνουν μηνιάτικο 900€ σε αυτούς που τις σερβίρουν .............


ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΡΕ
 

CLOSER822

Σεβαστός
Εγγρ.
23 Ιουν 2008
Μηνύματα
24.020
Like
9.852
Πόντοι
1.406
καλα κυκλαδες και ειδικα μυκονο σαντορινη παρο ,πρεπει να εισαι τελειως μαλακας για να πας για δουλεια σεζον...να εξαιρεσω βεβαια ορισμενους εργοδοτες που εχουν- αλλα το πληρωνουν αξιολογο προσωπικο και κανουν την δουλεια τους ρολοι -η πλειοψηφια ειναι σκιτζιδες που πουλανε αερα κοπανιστο ...δεν μπορει να χρεωνεις ρε παλιοπουστα 800 ευρω τη βραδια διαμονη και να πληρωνεις χιλια διακοσια για 30στα 30 και 12ωρο....δεν μπορει να στελνεις τον υπαλληλο να κοιμηθει σε κοντεηνερ μαζι με αλλους τρεις ,να κατουραει στο βουνο και να κανει ντουζ με το λαστιχο...να παρετε ρε μουνοπανα τα αρχιδια μου ,να μη σωσετε να βρειτε ποτε ανθρωπους να δουλεψουν στις γαλερες σας .....και ουτε πελατες ,παλιοπουστες!
 

ΑΝΤΖΕΛΟ

Ανώτερος
Εγγρ.
12 Μαρ 2012
Μηνύματα
43.925
Like
24.866
Πόντοι
5.006
καλα κυκλαδες και ειδικα μυκονο σαντορινη παρο ,πρεπει να εισαι τελειως μαλακας για να πας για δουλεια σεζον...να εξαιρεσω βεβαια ορισμενους εργοδοτες που εχουν- αλλα το πληρωνουν αξιολογο προσωπικο και κανουν την δουλεια τους ρολοι -η πλειοψηφια ειναι σκιτζιδες που πουλανε αερα κοπανιστο ...δεν μπορει να χρεωνεις ρε παλιοπουστα 800 ευρω τη βραδια διαμονη και να πληρωνεις χιλια διακοσια για 30στα 30 και 12ωρο....δεν μπορει να στελνεις τον υπαλληλο να κοιμηθει σε κοντεηνερ μαζι με αλλους τρεις ,να κατουραει στο βουνο και να κανει ντουζ με το λαστιχο...να παρετε ρε μουνοπανα τα αρχιδια μου ,να μη σωσετε να βρειτε ποτε ανθρωπους να δουλεψουν στις γαλερες σας .....και ουτε πελατες ,παλιοπουστες!
Μπράβο μαν με τα μουνόπανα πες τα
 

mitsos1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
485
Like
4.535
Πόντοι
441
ο τουρισμος λογικα δεν βρισκει κοσμο . Ζητανε κοσμο να δουλευει 7 στα 7 (το οποιο ειναι μαλλον παρανομο) και να παιρνουν 1200€ . Οι νεοι πολυ λογικα θελουν τουλαχιστον 2000€ ωστε να γυρισουν πισω με 2-3000€ να περασουν ενα διμηνο .

Πολλα παιδια το κανουν μια σεζον , τους φευγει ο τακος , γυρνανε σπιτια τους και σε 2 μηνες ειναι αφραγκοι . Γιατι να ξαναπανε; Για την εμπειρια; Το ζήσανε . Οσοι εμειναν ευχαριστημενοι ξαναπανε .

Φταινε και οι "επιχειρηματιες" που νομιζουν οτι εχουμε 80% ανεργια και θα παρακαλαει ο κοσμος να βρει δουλεια . Στερεψε καποια στιγμη η δεξαμενη των κοροιδων .

υγ Εχω ενα φουρνο κοντα μου που φερνει ΣΥΝΕΧΕΙΑ καινουργιο προσωπικο . Τον εκοψα για απατεωνα και δεν ξαναπάτησα.
Να κάμω εγώ όμως μια χαζή ερώτηση...τα παιδιά αυτά που θέλουν δουλειά για 2000 μισθό και επειδή εμείς οι εργοδότες δινουμε 1200 και για αυτό δεν υπάρχει προσωπικο στο τουρισμό..τι κάνουν αυτά τα παιδιά λοιπόν πως ζουν πως τα βγάζουν πέρα?γτ εγώ που δίνω 2500 για 7ημερο και 10ωρο πάλι δε βρίσκω άτομα αλλά παράλληλα έχω πάνω από 10 γνωστους που προτιμάνε να ζουν με επιδόματα αντί να πάρουν τα 2500 όπως και άλλους πολλούς που προσπαθούν να μπουν στο.δημοσιο για 1000 ευρώ..τροφή για σκέψη για όλους εσάς που η εύκολη απάντηση ειναι τα κακά αφεντικά και τα κακόμοιρα παιδιά που δε βγαίνουν με τα 1200 ευρώ το μισθό της πείνας αλλά παρόλα αυτά αν πάνε στο δημόσιο για 1000 ευρώ η με τα 700 των επιδομάτων για να μη δουλέψουν καξ τους πιάσουν κότσους βγαινουν..δε ξέρω για εσάς εμεβα δε μου βγαίνουν οι πραξεις
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Να κάμω εγώ όμως μια χαζή ερώτηση...τα παιδιά αυτά που θέλουν δουλειά για 2000 μισθό και επειδή εμείς οι εργοδότες δινουμε 1200 και για αυτό δεν υπάρχει προσωπικο στο τουρισμό..τι κάνουν αυτά τα παιδιά λοιπόν πως ζουν πως τα βγάζουν πέρα?γτ εγώ που δίνω 2500 για 7ημερο και 10ωρο πάλι δε βρίσκω άτομα αλλά παράλληλα έχω πάνω από 10 γνωστους που προτιμάνε να ζουν με επιδόματα αντί να πάρουν τα 2500 όπως και άλλους πολλούς που προσπαθούν να μπουν στο.δημοσιο για 1000 ευρώ..τροφή για σκέψη για όλους εσάς που η εύκολη απάντηση ειναι τα κακά αφεντικά και τα κακόμοιρα παιδιά που δε βγαίνουν με τα 1200 ευρώ το μισθό της πείνας αλλά παρόλα αυτά αν πάνε στο δημόσιο για 1000 ευρώ η με τα 700 των επιδομάτων για να μη δουλέψουν καξ τους πιάσουν κότσους βγαινουν..δε ξέρω για εσάς εμεβα δε μου βγαίνουν οι πραξεις
Δίνεις 2500 καθαρά ή μικτά;
 

ggthd

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
30 Οκτ 2010
Μηνύματα
2.011
Like
1.423
Πόντοι
216
Γιατί να μην πάει κανείς λατζέρης γερμανία ;

Παράδεισος οι συνθήκες, μπροστά σε μύκονο σαντορίνη , που θα ζει σε υπόνομο ή θα κοιμάται έξω .......

Και υπάρχει και η ζητιανιά στα φανάρια ....

ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΚΑΤΟ ΤΗΣ ΒΑΡΙΑΣ ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΑΣ.

Να πάνε οι πουτάνες οι ινφλουένσερς που ψαρεύουν γαμπρούς εκεί ............

Πουλάνε 6 καβουροδαγκάνες 600€
και δίνουν μηνιάτικο 900€ σε αυτούς που τις σερβίρουν .............


ΣΤΟ ΔΙΑΟΛΟ ΡΕ
Τυπάρα Λάκη ζούμε για τη μέρα που όλες αυτές οι ξεσκισμένες ινφλουένσερς θα πάνε λαντζιέρες στη Γερμανία
:cum::cum::cum:
 

mitsos1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
485
Like
4.535
Πόντοι
441
Δίνεις 2500 καθαρά ή μικ

Δίνεις 2500 καθαρά ή μικτά;
Έχω 15 χρονια επιχειρήσεις ποτέ δε κατάλαβα αυτή την ερώτηση..δε νομίζω να νοιάζει κάποιον ο.μικτος μισθός μιλάμε.για καθαρα πάντα και δε δίνω μόνο εγώ 2500 αλλά οι περισσότερες επιχειρήσεις
 

padepadou

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
20 Ιουν 2008
Μηνύματα
2.697
Κριτικές
3
Like
4.157
Πόντοι
456
Έχω 15 χρονια επιχειρήσεις ποτέ δε κατάλαβα αυτή την ερώτηση..δε νομίζω να νοιάζει κάποιον ο.μικτος μισθός μιλάμε.για καθαρα πάντα και δε δίνω μόνο εγώ 2500 αλλά οι περισσότερες επιχειρήσεις
γιατί δεν την καταλαβαίνεις αφού έχεις επιχειρήσεις.Τον υπάλληλο τον ενδιαφέρει πόσα θα πάρει στην τσέπη του για να ξοδέψει.Δεν τον ενδιαφέρει τι παρακράτηση θα γίνει ή πόσα είναι το ΙΚΑ του.Εσένα σαν επιχειρηματιάς όμως σε ενδιαφέρει το συνολικό κόστος ανά υπάλληλο για να κάνεις τους υπολογισμούς σου.Υπάρχουν λοιπόν πολλοί εργοδότες που προσπαθώντας να μαζέψουν αφελείς προμοτάρουν το συνολικό ποσόν κόστους για να τους ψαρέψουν για δουλειά.
 

mitsos1982

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
1 Οκτ 2017
Μηνύματα
485
Like
4.535
Πόντοι
441
γιατί δεν την καταλαβαίνεις αφού έχεις επιχειρήσεις.Τον υπάλληλο τον ενδιαφέρει πόσα θα πάρει στην τσέπη του για να ξοδέψει.Δεν τον ενδιαφέρει τι παρακράτηση θα γίνει ή πόσα είναι το ΙΚΑ του.Εσένα σαν επιχειρηματιάς όμως σε ενδιαφέρει το συνολικό κόστος ανά υπάλληλο για να κάνεις τους υπολογισμούς σου.Υπάρχουν λοιπόν πολλοί εργοδότες που προσπαθώντας να μαζέψουν αφελείς προμοτάρουν το συνολικό ποσόν κόστους για να τους ψαρέψουν για δουλειά.
Δεν καταλαβαίνω την ερώτηση από ενα υπαληλο ξέρω για εμένα τι σημαίνει αλλά τον υπαληλο δε νομίζω να τον νοιάζει τι πληρώνω εγώ στο ικα και τι κρατήσεις έχω τον απασχολεί το τι ποσό θα πάρει εκεινος καθαρο
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom