Νέα

Ερώτηση για παρακολούθηση κινητού

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα bourdeliaris82
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 63
  • Εμφανίσεις 7K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
Γι' αυτό βάζουμε κωδικό στο κινητό.

Oi περισσότεροι δεν βάζουνε.
Είναι πολύ κουραστικό κάθε φορά που θες να δεις κάτι, να δίνεις κωδικό ή να χρησιμοποιείς το fingerprint στην πίσω όψη του κινητού.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Oi περισσότεροι δεν βάζουνε.
Είναι πολύ κουραστικό κάθε φορά που θες να δεις κάτι, να δίνεις κωδικό ή να χρησιμοποιείς το fingerprint στην πίσω όψη του κινητού.

Χρειάζεται όμως. Άσε που με τον καιρό συνηθίζεις και τον πληκτρολογείς αμέσως.
 

matzafasoula

Μέλος
Εγγρ.
16 Νοε 2012
Μηνύματα
1.247
Like
874
Πόντοι
96
Χρειάζεται όμως. Άσε που με τον καιρό συνηθίζεις και τον πληκτρολογείς αμέσως.

Καμμία αντίρηση.
Ποσες φορές όμως πιάνεις το κινητό στα χέρια σου στη διάρκεια της μέρας ?
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Καμμία αντίρηση.
Ποσες φορές όμως πιάνεις το κινητό στα χέρια σου στη διάρκεια της μέρας ?

Πολλές. Τώρα με τα smartphones που είναι ουσιαστικά υπολογιστές και έχουν πολλά πράγματα αποθηκευμένα πρέπει να είσαι προσεκτικός. Μπορεί να είναι κάπως κουραστικό αλλά αξίζει τον κόπο.
 

Yuma

Μέλος
Εγγρ.
24 Δεκ 2015
Μηνύματα
1.125
Like
42
Πόντοι
16
Δέν είναι σωστό νά παρακολουθείς τήν γκόμενα σου μέσω κινητού, GPS, κλπ.

Άν ύπάρχει πρόβλημα έμπιστοσύνης, πιό σωστό είναι νά τήν παρακολουθείς αύτοπροσώπως γιατί έτσι, ίσως γνωρίσεις καί κανένα γκομενάκι στήν διάρκεια τής διαδρομής.
 

BLITZKRIEGER

Μέλος
Εγγρ.
10 Οκτ 2017
Μηνύματα
3.239
Κριτικές
4
Like
297
Πόντοι
36
Δέν είναι σωστό νά παρακολουθείς τήν γκόμενα σου μέσω κινητού, GPS, κλπ.

Άν ύπάρχει πρόβλημα έμπιστοσύνης, πιό σωστό είναι νά τήν παρακολουθείς αύτοπροσώπως γιατί έτσι, ίσως γνωρίσεις καί κανένα γκομενάκι στήν διάρκεια τής διαδρομής.

Μάλλον δεν διάβασες τί ρώτησε ο νηματοθέτης...
 

bear2015

Μέλος
Εγγρ.
29 Ιαν 2015
Μηνύματα
4
Like
0
Πόντοι
0
Με to find my phone της google μπορείς να βλέπεις όλη την διαδρομή που κάνει το κινητό σου, από ένα laptop είτε έχεις ανοιχτό gps είτε δεν έχεις.

Κάθεσαι στο laptop, γκουγκλάρεις "find my phone" kai ακολουθείς οδηγίες για ενεργοποίηση.
Σου στέλνει κωδικό στο κινητό και τον περνάς στο laptop, σβήνεις το sms.

Ετσι και πάει για κατούρημα κι αφήσει το κινητό στο τραπεζάκι, την έκατσε

Ψάξτε αν για το κινητό σας είναι ενεργοποιημένο το find my phone.
Είναι βέβαια πολύ χρήσιμο για να βρείς το κινητό σου (μπορείς να το κάνεις να κορνάρει από το laptop ακόμα και στο αθόρυβο αρκεί να έχει wifi ή 3g/4g) ή αν το χάσεις να το κλειδώσεις και να σβήσεις όλη την data.

ολα αυτα βεβαια προυποθετουν να εχεις προσβαση στο κινητο της (κωδικο πχ), επισης, το εικονιδιο του app δεν θα φαινεται στο κινητο της? πως θα το κρυψεις?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Τον τελευταίο καιρό είμαι με μια τύπισσα. Σε γενικές γραμμές δεν έχει δώσει δικαίωματα κι έχουμε φτάσει στο σημείο κάθε βράδυ να κοιμάται σπίτι μου. Είναι κατά του να ψάχνει κινητά κατά τα λεγόμενα της.
Μια μέρα που έπινα καφέ με τον κολλητό μου θελαμε κατι να δούμε στο ημερολόγιο και ανοίγοντας το είδα να έχει περαστεί δρομολόγιο πηγαιν Ελα με αεροπλάνο ταξιδιού που αυτή έχει προγραμματίσει οπως και ενα δικό μου.
Μπορεί να έχει περάσει κάποια εφαρμογή στο κινητό μου για να παρακολουθεί τη θέση μου;;;
Άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες όταν μου στέλνει στο messenger, όταν βρίσκομαι σε μέρη που δεν είναι στην καθημερινή μου ρουτίνα. Επίσης έχει βγάλει ζήλιες με το παρελθόν μου(που να ξερε....χιχιχιχιχι). Υποψιάζομαι οτι θέλει να βλέπει που κινούμαι τις μέρες που θα λείπει.
Ακόμα και εφαρμογές όπως οι χάρτες της google δηλώνουν το που είσαι,έχει επιλογή στις ρυθμίσεις (κοινοποίηση παρουσίας νομίζω το λέει).Επίσης αν έχεις ενεργοποιημένο το ιστορικό τοποθεσίας δείχνει όλα τα σημεία που κινήθηκες στο google maps.
Για αρχή μήπως να κλείδωνες το κινητό και να άλλαζες κωδικούς;
(τα παραπάνω ισχύουν σε android κινητά,σε ios δεν έχω ιδέα)
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Στο ημερολόγιο του κινητού μου φαίνεται η ημερομηνία που φεύγει και η ημερομηνια που επιστρέφει. Οι πτήσεις περασμένες και οι δύο.
Χρησιμοποιεί το gmail σου;Περνάνε αυτόματα αυτά για να μην το ξεχάσεις.
 
OP
OP
bourdeliaris82

bourdeliaris82

Μέγας
Εγγρ.
22 Οκτ 2011
Μηνύματα
6.468
Κριτικές
56
Like
6.096
Πόντοι
3.556
έχει επιλογή στις ρυθμίσεις (κοινοποίηση παρουσίας νομίζω το λέει).

που είναι αυτό ρε φίλε???
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
έχει επιλογή στις ρυθμίσεις (κοινοποίηση παρουσίας νομίζω το λέει).

που είναι αυτό ρε φίλε???
google maps ,τρεις παυλες επάνω αριστερά και ανοίγει ένα μενού που μια επιλογή είναι το location sharing.
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.198
Like
759
Πόντοι
146
Δεν το εχω ενεργοποιήσει στο δικό μου οπότε δεν ξέρω αν ζητάει επιβεβαίωση κάθε φορα που στέλνει,δοκιμασε το να δεις πως λειτουργεί.

Πάντως απο τους χάρτες ,ιστορικό ή χρονολόγιο πως το λέει,βλέπεις που έχει κινηθεί το κινητό .
Αρκεί να έχεις ενεργοποιήσει το Ιστορικό τοποθεσίας στο κινητό.Μετά στο pc ( και απο το κινητό βέβαια )βλέπεις τα πάντα,ωρα -χλμ - τόπος .

Ωραία όλα αυτά ανάλογα πως τα χρησιμοποιείς.
 

Rapturee

Μέλος
Εγγρ.
18 Αυγ 2012
Μηνύματα
446
Like
254
Πόντοι
21
Τον τελευταίο καιρό είμαι με μια τύπισσα. Σε γενικές γραμμές δεν έχει δώσει δικαίωματα κι έχουμε φτάσει στο σημείο κάθε βράδυ να κοιμάται σπίτι μου. Είναι κατά του να ψάχνει κινητά κατά τα λεγόμενα της.
Μια μέρα που έπινα καφέ με τον κολλητό μου θελαμε κατι να δούμε στο ημερολόγιο και ανοίγοντας το είδα να έχει περαστεί δρομολόγιο πηγαιν Ελα με αεροπλάνο ταξιδιού που αυτή έχει προγραμματίσει οπως και ενα δικό μου.
Μπορεί να έχει περάσει κάποια εφαρμογή στο κινητό μου για να παρακολουθεί τη θέση μου;;;
Άρχισαν να μου μπαίνουν ιδέες όταν μου στέλνει στο messenger, όταν βρίσκομαι σε μέρη που δεν είναι στην καθημερινή μου ρουτίνα. Επίσης έχει βγάλει ζήλιες με το παρελθόν μου(που να ξερε....χιχιχιχιχι). Υποψιάζομαι οτι θέλει να βλέπει που κινούμαι τις μέρες που θα λείπει.
Αν εχει γινει login και στα 2 κινητα με το ιδιο google account (υποθετω συσκευη android) τοτε ειναι φυσιολογικο να βλεπεις στο ημερολογιο τα ιδια πραγματα.
Σημειοτεον η google καταγράφει στιγματα gps οποτε μπορει και να δει που εισαι, όντας logged in απο το δικο της κινητο η υπολογιστή Κατα πασα σε τεσταρει για να δει αμα ειναι marriage material  :rockon: :rockon: :rockon:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom