Νέα

Εργένης ψάχνει πόλη να ζήσει

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα Kalogero
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 710
  • Εμφανίσεις 34K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Αν έβγαινες πρώτος δεν θα έλεγες ότι είναι του κώλου ο διαγωνισμός...το ξέρω πως αισθάνεσαι αδικημένος αλλά να ξέρεις πως η κορυφή είναι κοντά και θα την κατακτήσεις σίγουρα...αρχιμαλάκα!!!:2funny::2funny::2funny:
Πήξε! :sunglasses:
 
  • Χαχα
Αντιδράσεις: TNT!

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.220
Like
15.875
Πόντοι
3.656
Το πρόβλημά σου είναι ότι δεν μπορείς να με ξεπεράσεις στη ζωάρα που ζω και πιάνεσαι από διαγωνισμούς του κώλου για να αμυνθείς. Είναι το μοναδικό «όπλο» που έχετε κάποιοι εναντίον μου και η μεγαλύτερη απόδειξη που έχω ότι πήζετε.

Περαστικά! :sunglasses:


Κάνεις κουβέντα με τύπο που άνοιξε σουβλατζίδικο στη μολδαβία και φυσικά απέτυχε, όπως όλη του η ζωή ;
Και σπιτώνει γκράνια, που στο μπλοκ δεν πηδάνε ούτε άστεγοι , ενώ αυτόν τον έχουν φεσώσει σε επίπεδα να μη βγάζει διαβατήριο ;

Όταν χαιρετήσει , θα τρέχουν αξημέρωτα τα ξαδέλφια του, να κάνουν αποποίηση , μη φορτωθούν τα φέσια που χρωστάει της Μιχαλούς.
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.977
Πόντοι
456
Dentist GIF by girardent


:tooth::tooth::tooth:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Ξερεις αν μπορει να γινει αγορα απ ευθειας απο φυσικο προσωπο (Ελληνα) η πρεπει να εχει βουλγαρικο ΑΦΜ η να ειναι εταιρια;
George, έφυγες!
https://www.bulgarianproperties.com/

Κάποτε θα ανέβουν πολύ οι τιμές, όπως κι εδώ στο Montpellier που από το 2000 μέχρι σήμερα πήγαν 5 φορές πάνω.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.220
Like
15.875
Πόντοι
3.656
George, έφυγες!
https://www.bulgarianproperties.com/

Κάποτε θα ανέβουν πολύ οι τιμές, όπως κι εδώ στο Montpellier που από το 2000 μέχρι σήμερα πήγαν 5 φορές πάνω.


Ρε εσύ .... με βάση τους μισθούς εκεί ... κανείς μισθωτός δεν μπορεί ούτε να τα ονειρευτεί . Βλέπω διαμερισματάκι σε συγκρότητα κοντά σε παραλία 100 χιλιάρικα. Πως να ανέβει ; Θα πρέπει να πουλήσεις σε γερμανούς , ελβετούς ή αμερικάνους. Βούλγαρος ούτε σε 20 χρόνια δεν θα μπορεί να το σκεφτεί .
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
George, έφυγες!
https://www.bulgarianproperties.com/

Κάποτε θα ανέβουν πολύ οι τιμές, όπως κι εδώ στο Montpellier που από το 2000 μέχρι σήμερα πήγαν 5 φορές πάνω.
Σιγουρα αξιζει, γενικα αξιζουν οι μπιζνες στη Βουλγαρια τα τελευταια χρονια, εχει πολλες ευκαιριες.
 

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
Ρε εσύ .... με βάση τους μισθούς εκεί ... κανείς μισθωτός δεν μπορεί ούτε να τα ονειρευτεί . Βλέπω διαμερισματάκι σε συγκρότητα κοντά σε παραλία 100 χιλιάρικα. Πως να ανέβει ; Θα πρέπει να πουλήσεις σε γερμανούς , ελβετούς ή αμερικάνους. Βούλγαρος ούτε σε 20 χρόνια δεν θα μπορεί να το σκεφτεί .
Οτι εχει να κανει με Ευρωπη εχει τρελο value. Μην ξεχνας το τι σημαινει Ευρωπη για ολον τον υπολοιπο πλανητη. Οποιαδηποτε περιοχη της ΕΕ με ενα κλικ μπορει να αποκτησει ασσυληπτο value.
Δες το πως δεν αγοραζεις διαμερισμα Βουλγαρια αλλα φθηνο ασετ σε εδαφος της Ευρωπαικης Ενωσης.
Τεραστιο μακροχρονιο value
 
Τελευταία τροποποίηση:
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Ρε εσύ .... με βάση τους μισθούς εκεί ... κανείς μισθωτός δεν μπορεί ούτε να τα ονειρευτεί . Βλέπω διαμερισματάκι σε συγκρότητα κοντά σε παραλία 100 χιλιάρικα. Πως να ανέβει ; Θα πρέπει να πουλήσεις σε γερμανούς , ελβετούς ή αμερικάνους. Βούλγαρος ούτε σε 20 χρόνια δεν θα μπορεί να το σκεφτεί .
Τον Βούλγαρο γιατί τον βάζεις στην εξίσωση, ρε μαν; Τι μας νοιάζει τι μισθό παίρνει κι αν μπορεί να αγοράσει ακίνητο; Αγοράζεις και πουλάς σε ευρωπαίους. Ή για να μείνεις ο ίδιος, αν βολεύεσαι με τη χώρα.
 

TNT!

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
6 Φεβ 2010
Μηνύματα
2.409
Κριτικές
2
Like
2.977
Πόντοι
456
Ο @travelakis ενδιαφέρεται αποκλειστικά για πόλη με μεγάλο αριθμό τρανσφόρμερς , γνωστός λάτρης και του κωλοδάκτυλου, ιδανικός προορισμός για αυτόν χώρες της Λατινικής Αμερικής με προικισμένα τραβελοπαπάρια ώστε να μπορεί να ζει επιτέλους απελευθερωμένος ...

Ιδού το προηγούμενο προφίλ του καταπιεσμένου πούστη το οποίο διέγραψε γιατί τον πήραμε χαμπάρι....:coffee:

Λαλάκης ψωφά για δάκτυλο

Λαλάκης - Τραβελάκης

:tooth::tooth::tooth:
 
Τελευταία τροποποίηση:

George71

Μέγας
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.345
Like
10.853
Πόντοι
3.556
Ρε εσύ .... με βάση τους μισθούς εκεί ... κανείς μισθωτός δεν μπορεί ούτε να τα ονειρευτεί . Βλέπω διαμερισματάκι σε συγκρότητα κοντά σε παραλία 100 χιλιάρικα. Πως να ανέβει ; Θα πρέπει να πουλήσεις σε γερμανούς , ελβετούς ή αμερικάνους. Βούλγαρος ούτε σε 20 χρόνια δεν θα μπορεί να το σκεφτεί .
Απο την αλλη Λακη, εγω εχω μια μαζοχιστικη ταση να επιμενω Ελλαδα. Το να πετυχει καποιος οικονομικα/επενδυτικα σε αυτο το μπουρδελο ειναι σα να νικαει τον...Φισερ η τον Καπαμπλακα στο σκακι. Φοβερη προκληση
Ολες οι αλλες χωρες μοιαζουν παιδικη χαρα στο βαθμο δυσκολιας
Συμφωνεις;
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.220
Like
15.875
Πόντοι
3.656
Οτι εχει να κανει με Ευρωπη εχει τρελο value. Μην ξεχνας το τι σημαινει Ευρωπη για ολον τον υπολοιπο πλανητη. Οποιαδηποτε περιοχη της ΕΕ με ενα κλικ μπορει να αποκτησει ασσυληπτο value.
Δες το πως δεν αγοραζεις διαμερισμα Βουλγαρια αλλα φθηνο ασετ σε εδαφος της Ευρωπαικης Ενωσης.
Τεραστιο μακροχρονιο value
Στην Ελλάδα μπορεί πλέον να προκύψει τρελή άνοδος στα ακίνητα ;
Παραλιακά είναι ήδη ακριβά, γιατί απευθύνονται σε ξένους, λεφτάδες σοου μπιζ κτλ . Τα βόρεια είναι πτωτικά, ούτε το 70% του 2008 δεν πιάνουν τα περισσότερα. Το κέντρο που είχε βουλιάξει , μειώνει το ... βούλιαγμα ..... Πίπες.

Αν είναι να αγοράσει κανείς βουλγαρία, γιατί να μην πάει ουγγαρία ; Που είναι ασφαλής και ευρωπαϊκή χώρα . Και πάντα είχε αίγλη, με την παύση 50 ετών της κόκκινης κοπριάς.
 

tellystalone6969

Μέγας
Εγγρ.
12 Δεκ 2012
Μηνύματα
12.220
Like
15.875
Πόντοι
3.656
Τον Βούλγαρο γιατί τον βάζεις στην εξίσωση, ρε μαν; Τι μας νοιάζει τι μισθό παίρνει κι αν μπορεί να αγοράσει ακίνητο; Αγοράζεις και πουλάς σε ευρωπαίους. Ή για να μείνεις ο ίδιος, αν βολεύεσαι με τη χώρα.

Δεν θα ήσουν πιο σίγουρος αν παίζαν και οι ντόπιοι ; Σε εμπνέουν καταστάσεις που θυμίζουν την Κούβα του Μπατίστα, με τους ντόπιους πτώματα ;
Ξέρεις τι τύχη είχαν οι δυτικές ιδιοκτησίες στην Κούβα του Μπατίστα.
Θα μου πεις σήμερα δεν παίζουν Κομμαντάντε να κάνουν κρατικοποιήσεις. Μερικώς δεκτό .
Τις περιουσίες των ελλήνων στην Πόλη ;;

Σε χώρα που είναι στη λάσπη , δεν νοιώθω άνετα να έχω οτιδήποτε.
Χώρες όπως σλοβακία, ουγγαρία δεν είναι πολύ καλύτερα από βουλγαρία ; Και ρουμανία ακόμη.

Γιατί να πας στον πάτο ;;


Εκεί πάνε μόνο ναυαγια όπως ο ΤΝΤ! για να σπιτώσουν φαφούτικα γκράνια.
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
282
Κριτικές
61
Like
927
Πόντοι
6.810
Στην Αθήνα φυσικά.Έχεις τις περισσοτερες επιλογές.Θα πρότεινα βόρεια η νότια προάστια και όχι κέντρο.Από οτι φαντάζομαι θα είςαι ανετος οικονομικά.Η Αθήνα έχει ακριβότερα σπίτια και ενοικια απο τις άλλες πόλεις αλλά έχει φθηνότερες και περισσοτερες πουτάνες(Το μονιμο προβλημα στην επαρχία η τιμές και οι επιλογές)Περισσότερες γκομενες και μαγαζια για καμάκι.Εχει κάθε μέρα κόσμο εξω.Παραλίες επίσης πολλές για μπάνιο το καλοκαίρι.Οι κυκλάδες είναι πιο κοντά με καράβι για καλοπέραση το καλοκαίρι και το Ελ Βενιζέλος ειναι απο τα καλύτερα αεροδρόμια στον κόσμο.Το μόνο αρνητικο είναι οι αποστάσεις απο περιοχη σε περιοχη και η κίνηση.
Στις άλλες πόλεις ειναι πιο ησυχα, ποιο χαλαρος ο κόσμος πιο φθηνη η διασκεδαση και το φαγητο και επίσης αν βρείς μια ομορφη γκόμενα και είσαι των σχέσεων θα περασεις καλα και θα κανεις και οικογενεια
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Δεν θα ήσουν πιο σίγουρος αν παίζαν και οι ντόπιοι ; Σε εμπνέουν καταστάσεις που θυμίζουν την Κούβα του Μπατίστα, με τους ντόπιους πτώματα ;
Ξέρεις τι τύχη είχαν οι δυτικές ιδιοκτησίες στην Κούβα του Μπατίστα.
Θα μου πεις σήμερα δεν παίζουν Κομμαντάντε να κάνουν κρατικοποιήσεις. Μερικώς δεκτό .
Τις περιουσίες των ελλήνων στην Πόλη ;;

Σε χώρα που είναι στη λάσπη , δεν νοιώθω άνετα να έχω οτιδήποτε.
Χώρες όπως σλοβακία, ουγγαρία δεν είναι πολύ καλύτερα από βουλγαρία ; Και ρουμανία ακόμη.

Γιατί να πας στον πάτο ;;


Εκεί πάνε μόνο ναυαγια όπως ο ΤΝΤ! για να σπιτώσουν φαφούτικα γκράνια.

Ούτε θα πήγαινα να μείνω ούτε θα αγόραζα τίποτα εκεί, γιατί έχω αυστηρά κριτήρια στις επιλογές μου. Παρόλα αυτά, άλλοι το βλέπουν διαφορετικά και είναι πιο ανεκτικοί.
Σίγουρα από οικονομικής απόψεως υπάρχουν ευκαιρίες. Οι άλλες χώρες που ανάφερες είναι σαφώς καλύτερες, απλά στη Βουλγαρία μπορείς να μπεις με μικρό κεφάλαιο στα ακίνητα.
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Κάνεις κουβέντα με τύπο που άνοιξε σουβλατζίδικο στη μολδαβία και φυσικά απέτυχε, όπως όλη του η ζωή ;
Και σπιτώνει γκράνια, που στο μπλοκ δεν πηδάνε ούτε άστεγοι , ενώ αυτόν τον έχουν φεσώσει σε επίπεδα να μη βγάζει διαβατήριο ;

Όταν χαιρετήσει , θα τρέχουν αξημέρωτα τα ξαδέλφια του, να κάνουν αποποίηση , μη φορτωθούν τα φέσια που χρωστάει της Μιχαλούς.

Πέφτω από τα σύννεφα. Όχι, μη μου το λες... :2funny:
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Στην Αθήνα φυσικά.Έχεις τις περισσοτερες επιλογές.Θα πρότεινα βόρεια η νότια προάστια και όχι κέντρο.Από οτι φαντάζομαι θα είςαι ανετος οικονομικά.Η Αθήνα έχει ακριβότερα σπίτια και ενοικια απο τις άλλες πόλεις αλλά έχει φθηνότερες και περισσοτερες πουτάνες(Το μονιμο προβλημα στην επαρχία η τιμές και οι επιλογές)Περισσότερες γκομενες και μαγαζια για καμάκι.Εχει κάθε μέρα κόσμο εξω.Παραλίες επίσης πολλές για μπάνιο το καλοκαίρι.Οι κυκλάδες είναι πιο κοντά με καράβι για καλοπέραση το καλοκαίρι και το Ελ Βενιζέλος ειναι απο τα καλύτερα αεροδρόμια στον κόσμο.Το μόνο αρνητικο είναι οι αποστάσεις απο περιοχη σε περιοχη και η κίνηση.
Στις άλλες πόλεις ειναι πιο ησυχα, ποιο χαλαρος ο κόσμος πιο φθηνη η διασκεδαση και το φαγητο και επίσης αν βρείς μια ομορφη γκόμενα και είσαι των σχέσεων θα περασεις καλα και θα κανεις και οικογενεια
Ναι, αλλά είναι για όσους θέλουν να μείνουν Ελλάδα. Εγώ ήμουν Αθήνα κι έφυγα έξω (Γαλλία). Αν ήμουν αναγκασμένος να μείνω Ελλάδα θα πήγαινα Σπέτσες ή Ύδρα που είναι πιο χάι κατάσταση.
 

ManusMan

Μέλος
Εγγρ.
2 Φεβ 2023
Μηνύματα
327
Like
876
Πόντοι
81
Ξερεις αν μπορει να γινει αγορα απ ευθειας απο φυσικο προσωπο (Ελληνα) η πρεπει να εχει βουλγαρικο ΑΦΜ η να ειναι εταιρια;
Μπορείς απευθείας, αλλά λόγω μαλακισμένης ελληνικής εφορίας καλύτερα γίνε βουλγαρική εταιρεία. Είναι κάνα χιλιάρικο εξτρά, αλλά θα'χεις κι αμάξι με bg πινακίδα, κάρτα μόνιμου κάτοικου και θα κάνεις ψώνια με τιμολόγια.
 

AssMaster

Ανώτερος
Εγγρ.
7 Σεπ 2005
Μηνύματα
282
Κριτικές
61
Like
927
Πόντοι
6.810
Ναι, αλλά είναι για όσους θέλουν να μείνουν Ελλάδα. Εγώ ήμουν Αθήνα κι έφυγα έξω (Γαλλία). Αν ήμουν αναγκασμένος να μείνω Ελλάδα θα πήγαινα Σπέτσες ή Ύδρα που είναι πιο χάι κατάσταση
Ναι, αλλά είναι για όσους θέλουν να μείνουν Ελλάδα. Εγώ ήμουν Αθήνα κι έφυγα έξω (Γαλλία). Αν ήμουν αναγκασμένος να μείνω Ελλάδα θα πήγαινα Σπέτσες ή Ύδρα που είναι πιο χάι κατάσταση.
Έχεις μείνει χειμώνα εκει να βαρέσεις ενεσεις;
 
OP
OP
K

Kalogero

Σεβαστός
Εγγρ.
27 Δεκ 2020
Μηνύματα
3.968
Like
3.263
Πόντοι
1.706
Έχεις μείνει χειμώνα εκει να βαρέσεις ενεσεις;
Όχι, δεν ξέρω πώς είναι το χειμώνα. Αν είναι χάλια, θα έπρεπε να συμβιβαστώ με κάποια άλλη περιοχή για τους χειμερινούς μήνες.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom