Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 966K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 3 άτομα (0 μέλη και 3 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,6%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 258 74,4%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    347

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Μπορεί να είναι τσιγκουνης. Τα λεφτά πάντως τα βγάζει.

Ένα παπάρι βγάζει.
Πάνω από 50 χιλιάρικα το χρόνο , δεν βγάζει με τίποτε.
ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ, ΠΕΣ 70.

Τα οποία στην αγγλία, έχουν τη μισή αξία από εδώ , αν ζεις ΕΚΕΙ σαν άνθρωπος.
Αν ζεις σαν σκουλήκι και τα φέρεις εδώ , μετράνε πιο πολύ.
Μάντεψε ποιό από τα δύο κάνει ο γέρος.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Δε μίλησα για φραγκάτους, μίλησα για αυτούς που βρήκαν έτοιμο χρήμα και δε μπήκαν ποτέ στη διαδικασία ούτε καν σκέψης πως να δημιουργήσουν οτιδήποτε. Γι αυτούς επιτυχία είναι να μην τα εξαφανίσουν όλα.


Άλλη ιστορία, πολλές φορές και εκείνη πονεμένη, οι φραγκάτοι με επιχειρήσεις.

Το ότι πήρε διαμερίσματα στη ρωσία όταν ήταν χώμα και ανέβηκε η αξία τους, ήταν μαγκιά.
Οι μαλάκες πλήρωναν στην ελλάδα στους εργολάβους 6000€/τμ στα ακριβά προάστεια.
Και τώρα τα βάζουν στον κώλο τους.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.258
Like
21.204
Πόντοι
5.506
Μήπως γιατί δεν είχε ανάγκη ;;;;;;;;;
Επίσης έχει δώσει στο ελληνικό δημόσιο τα αρχίδια του.
Μαγκιά αυτό .


Και έχεις δει τι γαμάει με 30 ευρώ στα σαλόν , έτσι ;;;;;;;

Εδώ τα παπαγαλάκια έλεγαν ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΕΝΔΕΙΞΗ ΠΛΟΥΤΟΥ
ΝΑ ΔΙΝΕΙΣ 250€ ΤΗΝ ΩΡΑ , ΣΕ ΒΑΛΚΑΝΙΑ 1.50 ΚΑΤΟΥΡΗΜΕΝΗ ΣΑΓΙΟΝΑΡΟΓΛΕΙΦΤΡΑ !!!!!!!!!!!



Ρε μλκ, πόσο θέλεις να μας τρελάνεις;; Δε τον βλέπεις πως έχει καταντήσει; Είναι δυνατόν να υποστηρίζεις έναν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΑΕΡΓΟ;;;


Δεν είπαμε να πάει οικοδομή ούτε να καθαρίζει στάβλους καλά και σώνει. ΑΕΡΓΟΣ ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ είναι ο τύπος.
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Μήπως γιατί δεν είχε ανάγκη ;;;;;;;;;
Επίσης έχει δώσει στο ελληνικό δημόσιο τα αρχίδια του.
Μαγκιά αυτό .

Αν λέει αλήθεια θα πληρώσει φόρο κληρονομιάς και ΕΝΦΙΑ, εκτός αν καθαρίσει ο ΜΠΑΜΠΆΣ πάλι.

Μπαμπά... λεφτά!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.258
Like
21.204
Πόντοι
5.506
Το ότι πήρε διαμερίσματα στη ρωσία όταν ήταν χώμα και ανέβηκε η αξία τους, ήταν μαγκιά.
Οι μαλάκες πλήρωναν στην ελλάδα στους εργολάβους 6000€/τμ στα ακριβά προάστεια.
Και τώρα τα βάζουν στον κώλο τους.


Ε γαμήθηκες σήμερα, γίνε σαν το Δημητράκη και συ.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Ρε μλκ, πόσο θέλεις να μας τρελάνεις;; Δε τον βλέπεις πως έχει καταντήσει; Είναι δυνατόν να υποστηρίζεις έναν ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑ ΑΕΡΓΟ;;;


Δεν είπαμε να πάει οικοδομή ούτε να καθαρίζει στάβλους καλά και σώνει. ΑΕΡΓΟΣ ΕΦ ΟΡΟΥ ΖΩΗΣ είναι ο τύπος.

Το σπίτι του τραμού το είδες ;;;;;;;;;;;;
ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΑΠΟ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ !!!!!!!!

Του δημητράκη είναι ιδιόκτητο !!!!!!!
Και λέει ότι ζει με 3000€ το μήνα !!!!!
Ο άλλος λέει ότι βγάζει 700 στερλίνες τη μέρα !!!!!!!!!

Και ζει σε σπίτι των 350 στερλινών , όλα μέσα, το μήνα !!!!!!!!
 
OP
OP
duskolieggrafi

duskolieggrafi

Τιμημένος
Εγγρ.
22 Μαΐ 2011
Μηνύματα
5.009
Κριτικές
203
Like
5.129
Πόντοι
17.436
Ένα παπάρι βγάζει.
Πάνω από 50 χιλιάρικα το χρόνο , δεν βγάζει με τίποτε.
ΓΙΑ ΧΑΡΗ ΤΗΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑΣ, ΠΕΣ 70.

Τα οποία στην αγγλία, έχουν τη μισή αξία από εδώ , αν ζεις ΕΚΕΙ σαν άνθρωπος.
Αν ζεις σαν σκουλήκι και τα φέρεις εδώ , μετράνε πιο πολύ.
Μάντεψε ποιό από τα δύο κάνει ο γέρος.

Το ξαναγράφω, με το βιογραφικό του ο τραμουντανας, σαν υπάλληλος, δεν πέφτει κάτω από 100 χιλιάρικα στην Ελλάδα. Και είναι ελεύθερος επαγγελματίας στην Αγγλία. Κάνε τις αναγωγές σου.

Αυτά που γράφεις απλά είναι εκτός τόπου ως αμοιβές.
 

urlauber

Σεβαστός
Εγγρ.
16 Νοε 2015
Μηνύματα
4.656
Κριτικές
1
Like
4.319
Πόντοι
1.706
:.
   Εγώ αύριο θα συναντήσω το γατάκι,έχω βάλει πολλές φωτογραφίες της,ακόμα και με τη μαμά γάτα που με γνώρισε.Τώρα αν εσύ σε παλιά ποστ δεν της έχεις δει είναι δικό σου πρόβλημα  :2funny:.
 
Γατες, πεπονια ,καρπουζια ,απο κοκό μηδεν.
 

Συνημμένα

  • 20200611_180405.jpg
    20200611_180405.jpg
    39,1 KB · Εμφανίσεις: 30

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Ε γαμήθηκες σήμερα, γίνε σαν το Δημητράκη και συ.  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Κι εγώ πήρα  ρημάδια μεταξύ 2012 και 2015 και τα πούλησα 3 ως 7 φορές πάνω πέρσι !!!!!!!!
Καλά λεφτά ήταν και εύκολα !!!!!!!!!
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Το ξαναγράφω, με το βιογραφικό του ο τραμουντανας, σαν υπάλληλος, δεν πέφτει κάτω από 100 χιλιάρικα στην Ελλάδα. Και είναι ελεύθερος επαγγελματίας στην Αγγλία. Κάνε τις αναγωγές σου.

Αυτά που γράφεις απλά είναι εκτός τόπου ως αμοιβές.

Ναι .... ψάχνουν 65ρηδες κομπιουτεράδες ...........
δεν βρίσκονται ............

είναι ... σπάνιοι !!!!!!!

Το σπίτι το είδες ρε ;;;;;;;;;;
ΡΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ;;;;;;;;;;;

Θα καταδεχόταν όποιος βγάζει πάνω από 40 χιλιάρικα το χρόνο ΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ;;;;;;;;;


ούτε βίζιτα δεν γάμαγα εκεί μέσα.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.258
Like
21.204
Πόντοι
5.506
Ναι .... ψάχνουν 65ρηδες κομπιουτεράδες ...........
δεν βρίσκονται ............

είναι ... σπάνιοι !!!!!!!

Το σπίτι το είδες ρε ;;;;;;;;;;
ΡΕ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟ ΕΙΔΕΣ ;;;;;;;;;;;

Θα καταδεχόταν όποιος βγάζει πάνω από 40 χιλιάρικα το χρόνο ΝΑ ΖΕΙ ΣΕ ΤΕΤΟΙΟ ΜΠΟΥΡΔΕΛΟ ;;;;;;;;;


ούτε βίζιτα δεν γάμαγα εκεί μέσα.


Ρε μλκ, δεν είναι όλα σπίτι και ρόδα, ειδικά εκεί που θεωρείς οτι είσαι περαστικός μισθοφόρος και δεν έχεις σκοπό να ρίξεις άγκυρα.


Δείξε μας το δικό σου σπίτι να τον ταπώσεις.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Δεν ισχύει ότι όλοι οι φραγκατοι είναι ντε και καλά σκατοχαρακτηρες. Αυτά τα λένε οι κομπλεξικοί φτωχοί. Όπως και τα περί βουτηρομπεμπεδων, φλωρων, κτλ...


Μα είναι δυνατόν να συμφωνεί κάνεις με τέτοιο χαρακτήρα? Γι'αυτό και στα 45 του έχει μείνει μόνος του ο Μήτσος, με τα γατιά του και τη Μογγολα πουτανα του, ποιος θα τον αντέξει?
Εδώ έχεις λιγάκι δίκιο  :2funny:Αυτά που ξέρετε είναι η κορυφή του παγόβουνου  :2funny: π.χ. Μπροστά στη γίδα μου  :knockinb:την καλύτερη της φίλη  :2funny:μιά φορά της έφερα έναν φίλο μου Κύπριο φοιτητή να κάνουμε ανταλλαγή με τη φίλη της  :2funny:την άλλη που είχα στην Βόλογκντα την πήραν στο τρελοκομείο  :2funny:της είχα φέρει ένα φίλο μου το Λευτέρη (όχι το Λευτέρη 38 του σά'ι'τ :2funny:) δεμένο με λουράκι γιά να τον κατουρίσει  :2funny:.Αν με τσαντίσουν ρίχνω και ξύλο  :2funny:
 Αυτό όμως που της εξοντώνει είναι που επίτηδες δεν της  :knockinb: :2funny:δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα γιά μιά γυναίκα να την αγνοείς  :2funny: :2funny:Να βγαίνεις μαζί της και να μην την  :knockinb: :2funny: :2funny:.Επειδή έχω πάρα πολύ ελεύθερο χρόνο συνέχεια βγαίνω ραντεβού γιά να περνάει η ώρα,επειδή έχω πάρα πολλές γυναίκες γύρω δεν σκάω.
  Ένα άλλο χαρακτιριστικό των ανδρών της Αγίας Πετρούπολης είναι η αδιαφορία γιά της γυναίκες,η γκόμενα συνήθως κάνει το πρώτο βημα,η γκόμενα υπονοεί να πάτε σπίτι σου και συνήθως η γκόμενα σε παίρνει τηλέφωνο γιά να βγείτε.Αυτά γιά την Ελλάδα ακούγοντε εξωπραγματικά  :headbang:αλλά εδώ έτσι είναι η ζωή  :2funny:.
 
  Σε αυτό το σπίτι μένω μόνος μου αν θέλω να σπιτώσω κάποια αυτό είναι το πιό εύκολο.Αύριο θα βρεθώ με το γατάκι και τη δευτέρα θα πάω στη γίδα μου γιά μιά δυό μέρες.....μετά θα γυρίσω εδώ και θα φέρω τη σκιουρίνα.Δε νομίζω ότι ζω άσχημα  :2funny: :2funny: :2funny:
 

rigass

Μέλος
Εγγρ.
19 Απρ 2020
Μηνύματα
1.169
Like
558
Πόντοι
96
Εδώ έχεις λιγάκι δίκιο  :2funny:Αυτά που ξέρετε είναι η κορυφή του παγόβουνου  :2funny: π.χ. Μπροστά στη γίδα μου  :knockinb:την καλύτερη της φίλη  :2funny:μιά φορά της έφερα έναν φίλο μου Κύπριο φοιτητή να κάνουμε ανταλλαγή με τη φίλη της  :2funny:την άλλη που είχα στην Βόλογκντα την πήραν στο τρελοκομείο  :2funny:της είχα φέρει ένα φίλο μου το Λευτέρη (όχι το Λευτέρη 38 του σά'ι'τ :2funny:) δεμένο με λουράκι γιά να τον κατουρίσει  :2funny:.Αν με τσαντίσουν ρίχνω και ξύλο  :2funny:
  Αυτό όμως που της εξοντώνει είναι που επίτηδες δεν της  :knockinb: :2funny:δεν υπάρχει χειρότερο πράγμα γιά μιά γυναίκα να την αγνοείς  :2funny: :2funny:Να βγαίνεις μαζί της και να μην την  :knockinb: :2funny: :2funny:.Επειδή έχω πάρα πολύ ελεύθερο χρόνο συνέχεια βγαίνω ραντεβού γιά να περνάει η ώρα,επειδή έχω πάρα πολλές γυναίκες γύρω δεν σκάω.
  Ένα άλλο χαρακτιριστικό των ανδρών της Αγίας Πετρούπολης είναι η αδιαφορία γιά της γυναίκες,η γκόμενα συνήθως κάνει το πρώτο βημα,η γκόμενα υπονοεί να πάτε σπίτι σου και συνήθως η γκόμενα σε παίρνει τηλέφωνο γιά να βγείτε.Αυτά γιά την Ελλάδα ακούγοντε εξωπραγματικά  :headbang:αλλά εδώ έτσι είναι η ζωή  :2funny:.
 
  Σε αυτό το σπίτι μένω μόνος μου αν θέλω να σπιτώσω κάποια αυτό είναι το πιό εύκολο.Αύριο θα βρεθώ με το γατάκι και τη δευτέρα θα πάω στη γίδα μου γιά μιά δυό μέρες.....μετά θα γυρίσω εδώ και θα φέρω τη σκιουρίνα.Δε νομίζω ότι ζω άσχημα  :2funny: :2funny: :2funny:


Καλα τα λες, οι γυναικες αλλου ειναι πιο επιθετικες και στο μπλοκ και οι βορειες
Το θεμα ειναι οτι δεν δινεις πειστηρια στον λαο ειδικα την ωρα που χλευαζεις αλλους που το κανουν

Οταν χλευαζεις καποιον που φλασαρει φωτο πρεπει να ανεβασεις καποια πιο δυνατη
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Δείξε μας το δικό σου σπίτι να τον ταπώσεις.

Κάτι του έστειλα και έλεγε και λέγατε μαλακίες ......
Και επίσης ενώ του έστειλα pm για να ενημερώσει μόνο εσένα, το έκανε βούκυνο=ΑΞΙΟΠΙΣΤΙΑ ΜΗΔΕΝ =ΑΝΔΡΙΣΜΟΣ ΜΗΔΕΝ
Οπότε δεν ασχολούμαι με άνανδρους ξανά.

Διαφωνεί κανείς ΟΤΙ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑΚΗ των 3000€ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ , ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΙΔΙΟΚΤΗΤΟ
από του τραμού, που είναι μια μαλακία στούντιο των 350 στερλινών το μήνα ;;;;;;
Και ο τραμού λέει ότι βγάζει .... 700 στερλίνες τη μέρα !
Δίνει για το σπίτι μισό μεροκάματο !!!!!!

Και ζει σαν σκουλήκι .
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Καλα τα λες, οι γυναικες αλλου ειναι πιο επιθετικες και στο μπλοκ και οι βορειες
Το θεμα ειναι οτι δεν δινεις πειστηρια στον λαο ειδικα την ωρα που χλευαζεις αλλους που το κανουν

Οταν χλευαζεις καποιον που φλασαρει φωτο πρεπει να ανεβασεις καποια πιο δυνατη

Να βάλει φρέσκιες φωτό ο παπάρας τώρα που θα πάει σούπερ μάρκετ.
Έχω μείνει άυπνος 3 βδομάδες,δεν ξέρω πόσο κάνουν τα φασόλια στη Ρωσία :tickedoff:
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom