Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 972K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,5%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 260 74,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    349

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.127
Πόντοι
1.686
τοσα...οτι εχεις bonus....oτι σε κοιμιζει ο διευθυντης στην ποδια του...

Εξαλλου στο τελος του εργου με παρομοιο σεναριο πρεπει να ειπωθει η ατακα....''Στην υγεια του μαλακα''


Στην υγεία της τσίπισσας Τραμουντανίτσας !  :2funny: :2funny: :2funny:
 

kostasasximos86

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
7 Φεβ 2016
Μηνύματα
4.926
Κριτικές
8
Like
614
Πόντοι
326
χαχαχα τραμου τι σου λενε ρε ??? εισαι τσιπης ???

να τα χεσω τα εκατομμυρια ρε φιλε !

τοσος κοπος δουλειας και κανεις οικονομια στο καρβουνο
 

Duke Nukem

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2015
Μηνύματα
13.369
Like
487
Πόντοι
186
και για να συνεχίσω ο Ομηρος τον Οδυσσέα υμνεί ... δεν υμνεί τους βολεμένους της εποχής που μείνανε στα μετόπισθεν...

… ἁμὲς δέ γ’ ἐσσόμεσθα πολλῷ κάρρονες …

...ἄνδρα μοι ἔννεπε, μοῦσα, πολύτροπον, ὃς μάλα πολλὰ
πλάγχθη, ἐπεὶ Τροίης ἱερὸν πτολίεθρον ἔπερσεν·
πολλῶν δ᾽ ἀνθρώπων ἴδεν ἄστεα καὶ νόον ἔγνω,


στην μνήμη των ανθρώπων μείναν οι άνθρωποι που αψηφήσαν τους θεούς και όχι αυτοί που είπαν "χους ήν και εις χούν απελεύσει..."

κατάλαβες αξιολύπητε ?

Εδω δε μπορουμε να αψηφισουμε τους ισχυρους της κοινωνιας μας, τους γιατρους, τους δικηγορους, τους μικρολεφταδες, και θα αψηφησουμε τους Θεους;
 

Κώστας Λαδάκης

Σεβαστός
Εγγρ.
21 Απρ 2011
Μηνύματα
23.845
Κριτικές
6
Like
9.127
Πόντοι
1.686
χαχαχα τραμου τι σου λενε ρε ??? εισαι τσιπης ???

να τα χεσω τα εκατομμυρια ρε φιλε !

τοσος κοπος δουλειας και κανεις οικονομια στο καρβουνο

Είναι άρρωστος τσιγγουνάκος !  :2funny:

Στο Λουξεμβούργο, πήγε σε δημόσιο κτήριο
στην τουαλέτα, και πήρε το ρολό χαρτί υγείας που υπήρχε,
σε σακκούλα μαζί του για το σπίτι του !  :2funny: :2funny: :2funny:

Πιο τσιγγούνης από το Σκρουτζ !  :2funny:

Χτυπιέται πάνω -κάτω, για μια δεκάρα !

tumblr_mk4tqfHZVn1rk8tvco1_r1_250.gif



 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
Είναι άρρωστος τσιγγουνάκος !  :2funny:

Στο Λουξεμβούργο, πήγε σε δημόσιο κτήριο
στην τουαλέτα, και πήρε το ρολό χαρτί υγείας που υπήρχε,
σε σακκούλα μαζί του για το σπίτι του !  :2funny: :2funny: :2funny:

Πιο τσιγγούνης από το Σκρουτζ !  :2funny:

Χτυπιέται πάνω -κάτω, για μια δεκάρα !

tumblr_mk4tqfHZVn1rk8tvco1_r1_250.gif

Μωρή εδώ είσαι?  Τι έγινε είχε κόψει το ίντερνετ η μαμά?
 

kostakis_ss

Σεβαστός
Εγγρ.
18 Μαρ 2008
Μηνύματα
15.648
Κριτικές
29
Like
189
Πόντοι
1.390
Αυτό λέω κι εγώ.Έχετε δει κανέναν δημόσιο υπάλληλο να φεύγει εξωτερικό;Ή να σκέφτεται να φύγει;Ποιος θα αφήσει εδώ θεσούλα στο δημόσιο με τη λούφα του και τις πάμπολλες αργίες του για να πάει να φάει τα σκατά έξω;

Βέβαια,τα 1000 ευρώ που βγάζει κάποιος στον ΙΤ,ιδρώνει ο κώλος του για να τα βγάλει.Ενώ στο δημόσιο,είτε δουλεύεις είτε ξύνεσαι,η ζωή είναι ωραία...

Δεν ειναι τοσο χαλια εξωτερικο,ειδικα αν πας με φιλους η οικογενεια η γυναικα(για να μοιραζεστε ενοικιο) κ δουλευετε και οι δυο(κ χωρις πτυχιο)ειναι καλυτερα σε σχεση με Ελλαδα οικονομικα ακομη τουλαχιστον
 

willy676

Νέο Μέλος
Εγγρ.
22 Αυγ 2017
Μηνύματα
1
Like
0
Πόντοι
0
παντως για αυτόν που κανει αναφορα στον Ομηρο, να θυμάστε ότι ο Οδυσσέας ακομα και μετα από τοσα χρονια περιπλανηση γυρισε στην Ιθακη, και ακομα και μετα από 7 χρονια στο νησι της Καλυψούς γυρισε στην πατριδα του. Οσο μουναρα και να ηταν η Νυμφη ότι και να του ταζε.

Αρα συμπερασμα?
 

dude33

Μέλος
Εγγρ.
10 Νοε 2007
Μηνύματα
9.197
Like
759
Πόντοι
146
παντως για αυτόν που κανει αναφορα στον Ομηρο, να θυμάστε ότι ο Οδυσσέας ακομα και μετα από τοσα χρονια περιπλανηση γυρισε στην Ιθακη, και ακομα και μετα από 7 χρονια στο νησι της Καλυψούς γυρισε στην πατριδα του. Οσο μουναρα και να ηταν η Νυμφη ότι και να του ταζε.

Αρα συμπερασμα?
οτι λες μαλακίες.
 

tramountana

Σεβαστός
Εγγρ.
2 Φεβ 2010
Μηνύματα
76.755
Κριτικές
2
Like
2.714
Πόντοι
1.306
παντως για αυτόν που κανει αναφορα στον Ομηρο, να θυμάστε ότι ο Οδυσσέας ακομα και μετα από τοσα χρονια περιπλανηση γυρισε στην Ιθακη, και ακομα και μετα από 7 χρονια στο νησι της Καλυψούς γυρισε στην πατριδα του. Οσο μουναρα και να ηταν η Νυμφη ότι και να του ταζε.

Αρα συμπερασμα?

αφού την ξεκώλιασε δεοντως την Καλυψώ την έκανε για πίσω...
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
παντως για αυτόν που κανει αναφορα στον Ομηρο, να θυμάστε ότι ο Οδυσσέας ακομα και μετα από τοσα χρονια περιπλανηση γυρισε στην Ιθακη, και ακομα και μετα από 7 χρονια στο νησι της Καλυψούς γυρισε στην πατριδα του. Οσο μουναρα και να ηταν η Νυμφη ότι και να του ταζε.

Αρα συμπερασμα?

μα για αυτο ρε φιλε οσοι ελληνες πανε εξω τους τρωει το μαραζι της ξενιτιας. και περιμενουν πως και πως το καλοκαιρακι να πανε διακοπες και να παρουν μια τζουρα ελλαδας
 

Kostas_Korfu

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2014
Μηνύματα
20
Like
2
Πόντοι
0
2 ατομα με μεταπτυχιακο,Γερμανια βγαζουν 5.000€/μηνα.Αρκετα ωστε χωρις σπαταλες,να μενουν στην ακρη λεφτα οχι για 1 εβδομαδα που παμε εμεις εδω,αλλα 4ημερα καθε μηνα(εισαι στο κεντρο της Ευρωπης και πετας οπου θες και σχεδον τζαμπα).
Σουηδια μπορει να φτασουν και 8.000€/μηνα το ζευγαρι αλλα εκει ειναι πιο δυσκολα το Χειμωνα και πιο μακρια απο το κεντρο της Ευρωπης.
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
2 ατομα με μεταπτυχιακο,Γερμανια βγαζουν 5.000€/μηνα.Αρκετα ωστε χωρις σπαταλες,να μενουν στην ακρη λεφτα οχι για 1 εβδομαδα που παμε εμεις εδω,αλλα 4ημερα καθε μηνα(εισαι στο κεντρο της Ευρωπης και πετας οπου θες και σχεδον τζαμπα).
Σουηδια μπορει να φτασουν και 8.000€/μηνα το ζευγαρι αλλα εκει ειναι πιο δυσκολα το Χειμωνα και πιο μακρια απο το κεντρο της Ευρωπης.

εμμοεις ζευγαρι? ειναι ευκολο να βρει ενα ζευγαρι γερμανια καλη δουλεια με 5000χιλαρικα το μηνα στην ιδια πολη? δεν νομιζω. και φανταζομαι θα πρεπει να ξερουν γερμανικα. και να τρωνε τους γερμαναραδες στην μαπα καθε μερα να τους διαταζουν
 

putaniaris89

Μέλος
Εγγρ.
20 Αυγ 2017
Μηνύματα
685
Like
42
Πόντοι
6
οι γερμανοι ειδικα εχουν τεραστιο κομπλεξ με την ελλαδα και μας ζηλευουν που εχουμε ηλιο και θαλασσα 365 μερες το χρονο ενω αυτη ζουνε μεσα στην μουνταδα και το κρυο και την βροχη
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
μα για αυτο ρε φιλε οσοι ελληνες πανε εξω τους τρωει το μαραζι της ξενιτιας. και περιμενουν πως και πως το καλοκαιρακι να πανε διακοπες και να παρουν μια τζουρα ελλαδας

Σιγα μην ακουμε και καζαντζιδη..
Εχεις μεινει πολυ πισω,οι νεο-μεταναστες που αξιοποιουμε εργασιακα τα πτυχια μας εδω,δεν δουλευουμε φυσικα σε φαμπρικες,ουτε κοβουμε πατατες σε γυραδικα

Και φυσικα σε μαχιμο κρατιδιο δυο ατομα με master μπορουν μαζι να φτανουν το 5χιλιαρο.

Επισης ο καλά αμοιβομενος ευρωπαιος εργαζομενος κανει συχνα διακοπες,δεν περιμενει το καλοκαιρι..
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
οι γερμανοι ειδικα εχουν τεραστιο κομπλεξ με την ελλαδα και μας ζηλευουν που εχουμε ηλιο και θαλασσα 365 μερες το χρονο ενω αυτη ζουνε μεσα στην μουνταδα και το κρυο και την βροχη

Α,καλά...
 

Kostas_Korfu

Μέλος
Εγγρ.
5 Αυγ 2014
Μηνύματα
20
Like
2
Πόντοι
0
Ζευγαρι ναι και μιλαω για φιλους μου που δουλευουν Φρανκφουρτη και οι 2.Το 8ωρο ειναι τυπικο μιας και τα 10ωρα τα θεωρουν καθημερινοτητα αλλα βγαζουν χρημα και χαιρονται τη ζωη τους.
 

ignisport

Μέλος
Εγγρ.
18 Δεκ 2008
Μηνύματα
4
Κριτικές
1
Like
0
Πόντοι
0
Παίδες θα φέρω παράδειγμα εμένα με την γυναίκα μου. Φύγαμε από Ελλάδα πέρυσι και ζούμε μόνιμα στην Ιρλανδία, Ιδιωτικός υπάλληλος εγώ και νοσηλεύτρια σε δημόσιο νοσοκομείο εκείνη (πρόσληψη με βάση πτυχίο/προϋπηρεσία και όχι διαγωνισμό), 2200 + 3500 ευρώ /μήνα. Όλη η ζωή εδώ με σχεδόν καθημερινές εξόδους για φαγητό/καφέ/έξοδα σπιτιού κτλ. δεν ξεπερνάει τα 3000 ευρώ. συν ότι υπάρχει μεγάλη Ελληνική κοινότητα. Ειλικρινά δεν ξέρω αν μου έχει λείψει έστω και λίγο η Ελλάδα.

Ωραία η Ελλάδα φτάνει να μπορείς να την απολαύσεις! Όσο ζούσαμε εκεί σκεφτόμασταν αν θα περισσέψουν λεφτά να πάμε Σ/Κ για ένα μπάνιο, τώρα άμα θέλω μου είναι ευκολότερο να παίρνω ένα αεροπλάνο κάθε Σ/Κ και να έρχομαι για καφέ.
 

johnnyfive23

Μέλος
Εγγρ.
1 Μαρ 2013
Μηνύματα
204
Κριτικές
6
Like
63
Πόντοι
1
εχω να δημοσιευσω μια αγγελια εργασιας στο εξωτερικο την οποια θελω να την μοιραστω μαζι σας γιατι εγω δεν θα εχω τα προσοντα.οποιος ενδιαφερεται και ειναι gamer π.μ παρακαλω
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom