Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 974K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 1 άτομα (0 μέλη και 1 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,5%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 260 74,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    349

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Θεωρώ ότι ο δημητράκης είναι δικός μας !
Αγνός πουτανιάρης !!!!!!


Τώρα τα περί αγώνα και προκοπής .....

είχα περάσει ... κάμποσες ώρες διαβάζοντας στο αναγνωστήριο της ιατρικής αθηνών ....
μια αίθουσα ρημάδι χαβούζα , γεμάτο βλαμμένα ..........

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ;;;;;;;;;
Πιθανόν καμαρώνει η μάνα μου ........

ένα αρχίδι και μισό ήταν ............

Δεν θεωρώ ότι είμαι καλύτερος από κάποιον που δεν σπούδασε τίποτε ή δεν τέλειωσε καν το σχολείο .......

ΣΠΟΥΔΕΣ , ΠΤΥΧΙΑ , ΤΙΤΛΟΙ , ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ....

ένα αρχίδι είναι όλα, για τον πέουλα.

Τα μόνα που άξιζαν ήταν τα γαμήσια με τις πουτάνες !

Αν ήμουν τώρα 17 , θα παράταγα το σχολείο , δεν θα πήγαινα 3η λυκείου
και θα δούλευα τα καλοκαίρια σε μπητς μπαρ !!!!!!!!

Είναι η απέραντη μανία.Εγώ δε μετανιώνω για τίποτα.Και να γύριζα το χρόνο πίσω τα ίδια θα έκανα.Αμεταννόητος.
Εκ των υστέρων μπορεί να έχω κάνει ένα κάρο λάθη αλλά δε με ενδιαφέρει.Κοιτάζω το παρόν και το μέλλον.
Κάποια στιγμή παίρνεις την κατάσταση στα χέρια σου είναι ή ταν ή επί τας και επιβάλεις τους όρους άσχετα από τη γενική κατάσταση.
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Τα έμαθες τα νέα;
Το δημητράκι έχει γκόμενο έναν Ρουμάνο κτηνίατρο βοοειδών...
Μιλάνε τα ντοκουμέντα...ο λαιμός του κάνει μπάμ αν και προσπάθησε να τον καμουφλάρει με δαντελένια κορδέλα στην πρώτη φωτό      

Αν ένας έχει πάει Ρωσία έστω και μία φορά και έχει κυκλοφορήσει Ρωσίδες ξέρει οτι ο δημητράκης αποκλείεται να έχει γαμήσει ποτέ εφτάρι Ρωσίδα και πάνω εκτός μπορδέλων και το τελευταίο εξάρι που ίσως γάμησε ήταν προ δεκαπενταετίας όταν τον έβλεπαν ακόμα σα γαμπρό.Δε μετράει καθόλου εκεί,η αξία του είναι μηδαμινή.Οπότε λογικό είναι να μην έχει να δείξει ούτε μία γκόμενα,είναι σα να λες στον άλλον δείξε μου το ιδιωτικό σου τζετ,δείξε μου το γιωτ σου,εννοείται δεν υπάρχει τίποτα.
Δεν είναι ανταγωνιστικός ο τύπος.
Για το δημητράκη θα βάλεις τα ανάλογα κριτήρια.Από εμένα ζητάει κάποιος φωτό με διαφορετικό οχτάρι κάθε τρίμηνο,από το δημητράκη ζητάς μία φωτό με εξάρι ανά 15 χρόνια.Αυτό είναι δικαιοσύνη κάπως όπως το βλέπει ο μέσος όρος.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Αν ένας έχει πάει Ρωσία έστω και μία φορά και έχει κυκλοφορήσει Ρωσίδες ξέρει οτι ο δημητράκης αποκλείεται να έχει γαμήσει ποτέ εφτάρι Ρωσίδα και πάνω εκτός μπορδέλων και το τελευταίο εξάρι που ίσως γάμησε ήταν προ δεκαπενταετίας όταν τον έβλεπαν ακόμα σα γαμπρό.Δε μετράει καθόλου εκεί,η αξία του είναι μηδαμινή.Οπότε λογικό είναι να μην έχει να δείξει ούτε μία γκόμενα,είναι σα να λες στον άλλον δείξε μου το ιδιωτικό σου τζετ,δείξε μου το γιωτ σου,εννοείται δεν υπάρχει τίποτα.
Δεν είναι ανταγωνιστικός ο τύπος.

Μεγάλε , παρόμοιοι φαίνεστε .... εσύ έχεις λίγο παραπάνω μαλλιά ;;; Δεν νομίζω ότι κάνουν διαφορά.
Δεν είσαι 1.90 .
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Μεγάλε , παρόμοιοι φαίνεστε .... εσύ έχεις λίγο παραπάνω μαλλιά ;;; Δεν νομίζω ότι κάνουν διαφορά.
Δεν είσαι 1.90 .

Δεν μπορεί αυτός.Οι Ρωσίδες θέλουν παραδάκι.
Εντάξει εγώ τα γράφω άναρχα,χύμα στο κύμα αλλά η ουσία είναι αυτή.
Ο δημητράκης δεν έχει τίποτα απολύτως ελκυστικό να προσφέρει,είναι μηδενικό εντελώς.
Σε εμένα μπορεί να δει προοπτική η άλλη,μπορώ να της αγοράσω διαμέρισμα,να τη στηρίζω οικονομικά,να προσφέρω διέξοδο Γερμανία να σωθεί να αναβαθμιστεί κτλ,ο δημητράκης είναι σκέτος σανός,κενό αέρος,δεν έχει τίποτα ρεαλιστικά πραγματικό να προσφέρει στο δια ταύτα που ενδιαφέρει τις Ρωσίδες.
Οι Ρωσίδες δεν είναι τίποτα χαζές,την πραγματική σου κατάσταση την πιάνουν στα πρώτα λεπτά.Είναι πολύ έμπειρες από άντρες,τα έχουν δει όλα.
Ο άλλος λέει είμαι γατόνι,θα τις παραμυθιάσω,όπερ έδει δείξαι που λένε.Δε γίνεται απλώς.Εγώ μπορώ πολύ πιο εύκολα να τις παραμυθιάσω άμα θέλω αφού έχω πραγματικά κάτι να προσφέρω.Ουσιαστικά κάνω excess,χτυπάω πολύ πιο πάνω από την πραγματική μου αξία.
Οταν αγοράζω στην άλλη κόσμημα 300 ευρώ αυτή φαντασιώνεται μηνιαίες χορηγίες,πληρωμές ενοικίων,δώρα,εξωτικές διακοπές,ηδονίζεται με το πακέτο και δίνει το μουνάκι.
 

Rand0m1

Σπουδαίος
Εγγρ.
15 Αυγ 2019
Μηνύματα
6.134
Κριτικές
1
Like
5.698
Πόντοι
2.356
είχα περάσει ... κάμποσες ώρες διαβάζοντας στο αναγνωστήριο της ιατρικής αθηνών ....
μια αίθουσα ρημάδι χαβούζα , γεμάτο βλαμμένα ..........

Αν ήμουν τώρα 17 , θα παράταγα το σχολείο , δεν θα πήγαινα 3η λυκείου
και θα δούλευα τα καλοκαίρια σε μπητς μπαρ !!!!!!!!
Τύπε μου είπες να ΜΗ σε διαβάζω, αλλά δε γίνεται διότι γράφεις μοναδικά πράγματα. :grin:

Μετανιώνεις που σπούδασες στην Ιατρική Αθηνών και θα προτιμούσες να είχες γίνει μπάρμαν; :S

Επειδή θα είχες μεγαλύτερη πρόσβαση σε μουνί; :think:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Δεν μπορεί αυτός.Οι Ρωσίδες θέλουν παραδάκι.
Εντάξει εγώ τα γράφω άναρχα,χύμα στο κύμα αλλά η ουσία είναι αυτή.
Ο δημητράκης δεν έχει τίποτα απολύτως ελκυστικό να προσφέρει,είναι μηδενικό εντελώς.
Σε εμένα μπορεί να δει προοπτική η άλλη,μπορώ να της αγοράσω διαμέρισμα,να τη στηρίζω οικονομικά,να προσφέρω διέξοδο Γερμανία να σωθεί να αναβαθμιστεί κτλ,ο δημητράκης είναι σκέτος σανός,κενό αέρος,δεν έχει τίποτα ρεαλιστικά πραγματικό να προσφέρει στο δια ταύτα που ενδιαφέρει τις Ρωσίδες.

Ρε μεγάλε, σε εμφάνισης δεν υπερέχεις σε τίποτε. Πιο γερασμένος είσαι . Και πιθανόν και πιο κουρασμένος ,
με δυσάρεστες επιπτώσεις για τη στυτική ικανότητα. Ο δημητράκης αραχτός, θα είναι ντούκι .
Διαμερίσματα αυτός έχει ήδη. Εσύ εκεί που παίζεις δεν έχεις.
Αυτός στη ρωσία πλέον είναι σαν ντόπιος από γλώσσα , δεν θα ξεχωρίζει μετά από 30χρόνια.
Εσύ είσαι ξένος.

Δεν θα είναι σε θέση να εντοπίσει χωριάτες και να τους πουλήσει παραμύθα , ότι θα τις σπιτώσει στην πετρούπολη ;
Στα χωριά εκεί οι βλάχες, έχουν τρελή φτώχεια.

Μη λέμε μαλάκίες.
Οι γκόμενες είναι βλήματα.
Και 7άρι ρωσίδι να χτυπήσει , θεός είναι.
Στην ελλάδα τι θα έκανε ;; Θα ήταν σαν τον σαντ μαν , που γάμησε τελευταία φορά όταν ξαναβγήκε ο ανδρέας το 1993 ;;;;;;
 

kakiasmenoprovato

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
25 Μαΐ 2020
Μηνύματα
2.417
Κριτικές
1
Like
2.108
Πόντοι
456
Θεωρώ ότι ο δημητράκης είναι δικός μας !
Αγνός πουτανιάρης !!!!!!


Τώρα τα περί αγώνα και προκοπής .....

είχα περάσει ... κάμποσες ώρες διαβάζοντας στο αναγνωστήριο της ιατρικής αθηνών ....
μια αίθουσα ρημάδι χαβούζα , γεμάτο βλαμμένα ..........

ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΜΑΡΩΝΩ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ;;;;;;;;;
Πιθανόν καμαρώνει η μάνα μου ........

ένα αρχίδι και μισό ήταν ............

Δεν θεωρώ ότι είμαι καλύτερος από κάποιον που δεν σπούδασε τίποτε ή δεν τέλειωσε καν το σχολείο .......

ΣΠΟΥΔΕΣ , ΠΤΥΧΙΑ , ΤΙΤΛΟΙ , ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΗ ....

ένα αρχίδι είναι όλα, για τον πέουλα.

Τα μόνα που άξιζαν ήταν τα γαμήσια με τις πουτάνες !

Αν ήμουν τώρα 17 , θα παράταγα το σχολείο , δεν θα πήγαινα 3η λυκείου
και θα δούλευα τα καλοκαίρια σε μπητς μπαρ !!!!!!!!


Σημασια εχει να γαμας στο διηνεκες. Δηλαδη χτες, σημερα αλλα και αυριο. Με το μπιτς μπαρ αντε να εβγαινες μεχρι 35.

Αλλα καταλαβαινω πως το εννοεις. Θα επρεπε να συνδυασεις σπουδες με μπιτς μπαρ η με καλοκαιρια που θα εκανες backpacking στα σλαβικα μουνολιβαδα. Αυτο θα ηθελα να εχω κανει εγω τουλαχιστον
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Ρε μεγάλε, σε εμφάνισης δεν υπερέχεις σε τίποτε. Πιο γερασμένος είσαι . Και πιθανόν και πιο κουρασμένος ,
με δυσάρεστες επιπτώσεις για τη στυτική ικανότητα. Ο δημητράκης αραχτός, θα είναι ντούκι .
Διαμερίσματα αυτός έχει ήδη. Εσύ εκεί που παίζεις δεν έχεις.
Αυτός στη ρωσία πλέον είναι σαν ντόπιος από γλώσσα , δεν θα ξεχωρίζει μετά από 30χρόνια.
Εσύ είσαι ξένος.

Δεν θα είναι σε θέση να εντοπίσει χωριάτες και να τους πουλήσει παραμύθα , ότι θα τις σπιτώσει στην πετρούπολη ;
Στα χωριά εκεί οι βλάχες, έχουν τρελή φτώχεια.

Μη λέμε μαλάκίες.
Οι γκόμενες είναι βλήματα.
Και 7άρι ρωσίδι να χτυπήσει , θεός είναι.
Στην ελλάδα τι θα έκανε ;; Θα ήταν σαν τον σαντ μαν , που γάμησε τελευταία φορά όταν ξαναβγήκε ο ανδρέας το 1993 ;;;;;;

Δεν τα βλέπεις σωστά.Είναι όλα λάθος.Κάνεις υποθέσεις.Δεν είναι έτσι.Αυτά που λες είναι θεωρητικά.
Στην πραγματικότητα είναι το αντίθετο,πώς δουλεύει το σύστημα.
Το σύστημα τι κάνουν οι γκόμενες κτλ το καθορίζουν άτομα σαν εμένα,εμείς παίρνουμε την πρωτοβουλία και μεταβάλουμε ενεργητικά την κατάσταση.
Ο δημητράκης είναι μηδενικό Ρωσία,δεν έχει καμιά απολύτως δύναμη.Εγώ όταν σκάω έχω τεράστια δύναμη.

Οι Ρωσίδες με το καλημέρα σε πάνε στις βιτρίνες και σου δείχνουν τι θέλουν να τους αγοράσεις.Αν έχεις τα ευρώ στην τσέπη δεν είναι δυνατόν να αποτύχεις.Αν δεν έχεις τα μέσα,τη δύναμη,την έχεις άσχημα.Θα αρχίσεις το παραμύθι με άσχημα αποτελέσματα.Θα λες τα ψέμματα,τις μαλακίες και τις ψευτουποσχέσεις που έχουν πει άλλοι 100 μαλάκες πριν από εσένα μήπως και γαμήσουνε.
Ολο το θέμα είναι η δύναμη πυρός,πόσο ρευστό μπορείς να διαθέσεις άμεσα.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Τύπε μου είπες να ΜΗ σε διαβάζω, αλλά δε γίνεται διότι γράφεις μοναδικά πράγματα. :grin:

Μετανιώνεις που σπούδασες στην Ιατρική Αθηνών και θα προτιμούσες να είχες γίνει μπάρμαν; :S

οδοντιατρική και ιατρική διαδοχικά !
απίστευτη βαρεμάρα.

καλύτερα να οδηγούσα φορτηγά με καφέδες στη βενεζουέλα ... ξέρω τύπο που το έκανε , ελληνάρα ......

πέρναγε καλύτερα ........

οι σπουδές, είναι χαμένα νιάτα ..........
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Θα επρεπε να συνδυασεις σπουδες με μπιτς μπαρ η με καλοκαιρια που θα εκανες backpacking στα σλαβικα μουνολιβαδα. Αυτο θα ηθελα να εχω κανει εγω τουλαχιστον

με τις σπουδές που έκανα εγώ , αυτά δεν γίνονταν .... δεν γινόταν να δίνεις βιοχημεία 3/9 και να κάνεις κάτι καλοκαίρι !
όλο το καλοκαίρι διάβασμα ήθελε
 

Esitopes

Μέλος
Εγγρ.
13 Αυγ 2016
Μηνύματα
594
Like
435
Πόντοι
26
Δημητρακη αλανι κανεις την καλυτερη δουλεια οι αλλοι ξυπνανε απο το πρωι να πανε δουλεια να τους τα ψαλει ο καθε αρχιδας και εσυ εκει ξεγνιαστος να μαζευεις απο τα ενοικια.
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
ΕΛΛΑΔΑ , ΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΜΕ ΤΟΝ ΕΝΤΙΜΟ ΚΑΙ ΕΝΔΕΔΕΙΓΜΕΝΟ ΤΡΟΠΟ , ΕΙΣΑΙ Ο ΜΑΛΑΚΑΣ ΤΗΣ ΥΠΟΘΕΣΗΣ !!!!!!

Όσοι γαμηθήκαμε στη Β' δέσμη δεκαετία του 1980 και 1990 ,  για να ΜΠΟΥΜΕ ΙΑΤΡΙΚΗ-ΟΔΟΝΤΙΑΤΡΙΚΗ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΟΡΤΑ
ήμασταν οι μαλάκες της υπόθεσης !

Ο άλλος έπαιζε το πουλί του, ήταν μαθητής του 10/20 στο λύκειο και αυτό με βύσμα
ΠΗΓΑΙΝΕ ΡΟΥΜΑΝΙΑ, ΠΕΡΝΑΓΕ ΤΑ ΔΥΣΚΟΛΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΜΕ ΕΝΑ ΚΑΦΑΣΙ ΟΥΙΣΚΙ
ερχόταν μεταγραφή στο 4ο έτος και πέρναγε τα εύκολα στην ελλάδα !!!!!!

Στα 23 τελείωνε.

Οι έντιμοι που είχαν μπει εδώ, γαμιούνταν να περάσουν τα ιατρικά μαθήματα που ήταν πήδημα
και ο άλλος τα είχε περάσει στο ιάσιο , φιλοξενόντας τον καθηγητή στο εξοχικό του στο ξυλόκαστρο ένα καλοκαίρι !
 
Εγγρ.
9 Μαρ 2008
Μηνύματα
12.047
Κριτικές
4
Like
16.705
Πόντοι
3.936
Στην ελλάδα τι θα έκανε ;; Θα ήταν σαν τον σαντ μαν , που γάμησε τελευταία φορά όταν ξαναβγήκε ο ανδρέας το 1993 ;;;;;;

Λάκη μη λες ανοησίες.
Ο Μήτσος Ελλάδα είχε γαμησει το μισό Αργολικό κάμπο!
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.659
Like
21.589
Πόντοι
5.506

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.659
Like
21.589
Πόντοι
5.506
Δεκα σελιδες για το ποια ειναι καλυτερη ... Αγια Πετρουπολη η Μυκονος ...
προτεινω Οδησσο που συνδυαζει και τα δυο ... θαλασσα και σοβιετ γκομενες/πουτανες ... :2funny:

Ευχαριστημενοι?  :grin:


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1: :headbaning1:
 

fylobios30

Ενεργό Μέλος
Εγγρ.
8 Δεκ 2012
Μηνύματα
11.051
Κριτικές
2
Like
2.200
Πόντοι
606
Ο Λάκης είναι γαλαζοκούραδοςαίματος αφού επειδή.

πήγαινε σε κανά πανηγύρι να φας καλτσούνια και να πουλήσεις μούρη με το τουαρέγκ ρε παπάρι
και μη μας ζαλίζεις τους όρχεις !
 
Εγγρ.
13 Αυγ 2019
Μηνύματα
8.468
Like
11.029
Πόντοι
3.556
Καλησπέρα,

Έζησα έξι μήνες σε τρεις χώρες του εξωτερικού. Αγγλία (Λονδίνο), Γερμανία (Μόναχο), Ολλανδία (Χάγη), σχεδόν δυο χρόνια δλδ.

Από θέμα ιατρικής ασφάλισης, ένας εφιάλτης.
Από θέμα μισθών, καμία σχέση με μας, πολύ καλές απολαβές, εργαζόμουν ως IT analyst, κλάδος με τεράστια ζήτηση και μέλλον για όσους ενδιαφέρονται.
Από θέμα δουλειάς, η Αγγλία ήταν πολύ εύκολη στην πρόσληψη γιατί δεν τους ενδιαφέρει τόσο το πτυχίο αλλά το αν σου κόβει. Η Γερμανία ήταν ότι χειρότερο, η Ολλανδία μια μέση κατάσταση. Στην Αγγλία είχα πολύ καλό συναδελφικότητα κλίμα. Στην Ολλανδία δεν έχω ξαναδεί πιο τεμπέληδες. Στην Γερμανία, οι άνθρωποι ήταν ψυχροί.
Από θέμα στέγασης, η Αγγλία ήταν η χειρότερη. Φίλος μου έμεινε σε ξενοδοχείο με κοριούς και έγινε η φάτσα του κόκκινη το επόμενο πρωί. Η Γερμανία ήταν η καλύτερη. Η Ολλανδία ήταν αρκετά βρώμικη.
Από θέμα φαγητού, ξεχάστε ότι ξέρετε. Ότι πιο βρωμικο υπάρχει. Συνηθίζεις αλλά μια αφυδάτωση θα την πάθεις στις αρχές σίγουρα. Στην Αγγλία είχα σάντουιτς με πατάτες στο διάλειμμα, στην Ολλανδία ψωμάκι με μπέικον.

Από θέμα ποιότητας ζωής και ακρίβειας, εδώ είναι που τα πράγματα χαλάνε. Άθλια σπίτια χωρίς καν δίκη τους τουαλέτα. Αράχνες έξω από τα παράθυρα, κουζινάκια, συνήθειες περίεργες για τα δικά μας πρότυπα, σχόλασμα το απόγευμα, βραδινή ζωή ελάχιστη. Για βίζιτες ούτε λόγος, αστρονομικές τιμές και παρά μα παρά πολλά μπάζα.

Αν παίρνεις 5 χιλιάρικα το μήνα πχ και έχεις 1 χιλιάρικο έξοδα το μήνα (δηλαδή να μένεις σε τρώγλη και με μηδέν κοινωνική ζωή σχεδόν), μπορείς να κάνεις υπομονή τρια χρόνια και να γυρίσεις με αρκετά χρήματα. Το πρόβλημα είναι ότι 5 χιλιάρικα δεν παίρνεις με τίποτα χωρίς τουλάχιστον 2-3 χρόνια στον κλάδο μου αν είσαι γάτος. Επίσης, είναι παράλογο να γυρίσεις μετά γιατί υπάρχουν καλύτερες αποδοχές έξω. Στην Ελλάδα έχει πενιχρούς μισθούς με ελάχιστες εξαιρέσεις που πληρώνεσαι και 5 χιλιάρικα αλλά δουλεύεις 9 με 9.

Προσωπικά δεν το προτείνω. Αν κάποιος είναι έξυπνος και φιλόδοξος, μπορεί και εδώ. Την καλύτερη δουλειά την κάνουν όσοι εκμεταλλεύονται ακίνητη περιουσία. Τώρα το να πας έξω, να δουλεύεις, να περνάς ζάχαρη και να σου φτάνουν για cg, χλωμό.

:thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:
 

xenitemenos

Μέγας
Εγγρ.
14 Οκτ 2018
Μηνύματα
7.965
Κριτικές
15
Like
11.824
Πόντοι
3.846
Τα μισα απο οσα γραφει μου φαινονται αρλουμπες παντως.

Οι συνθηκες που περιγραφει παραπεμπουν σε κανα κωλοχωρι και σε μικρες εταιριες.

Τα δε 5 χιλιαρικα το μηνα ειναι πανω απο 100 Μεικτα Ολλανδια, που δε παιζει να τα παρει με τη δουλεια πως λεει οτι κανει

Τι σου φαίνεται αρλούμπα δηλαδή;
Ότι είναι πανάκριβα τα νοίκια σε αρκετές χώρες και ότι το φαγητό είναι μάπα;
Δηλαδή εσύ διαφωνείς;

Και το άλλο που έγραψες που κολλάει;
Πώς τα 5.000/μηνα βγαίνουν 100 μικτά Ολλανδία;
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.659
Like
21.589
Πόντοι
5.506
Ακόμη κι αν συμφωνήσουμε ότι είναι ο τελευταίος του κόσμου Ο ΠΟΝΟΣ ΣΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΛΙΓΟΣΤΕΨΕΙ.
Και να τον χέζουν και να πίνει κάτουρα και να κάνει γαργάρα ροχάλες και να τρώει ακρίδες
και να κοιμάται σε πρόκες σαν φακίρης και να μένει σε κολώνα όρθιος σαν στηλίτης
και να έχει φωλιές με κατσαρίδες στα μαλλιά ....

ΘΑ ΞΕΡΕΙΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΥΕΙ ΚΑΙ ΖΕΙ ΚΑΛΑ ΧΩΡΙΣ ΔΟΥΛΕΙΑ ........ ΚΑΙ ΘΑ ΠΟΝΑΣ ...........



Άρα δε σε πειράζει να είναι πούστης ο άλλος αρκεί να ζει χωρίς να δουλεύει.

Έχεις υπέροχα πρότυπα ζωής.
 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom