Νέα

Εργασία στο εξωτερικό vs. μένουμε Ελλάδα

  • Μέλος που άνοιξε το νήμα duskolieggrafi
  • Ημερομηνία ανοίγματος
  • Απαντήσεις 27K
  • Εμφανίσεις 974K
  • Tagged users Καμία
  • Βλέπουν το thread αυτή τη στιγμή 4 άτομα (0 μέλη και 4 επισκέπτες)

Να απογορευθει η εξοδος των ανδρων εως 45 απο τη χωρα;

  • Ναι, ειναι λιποταξια

    Ψήφοι: 89 25,5%
  • Οχι, δεν κινδυνει η πατρις

    Ψήφοι: 260 74,5%

  • Μέλη που ψήφισαν συνολικά
    349

emperor13

Μέλος
Εγγρ.
29 Μαρ 2018
Μηνύματα
2.764
Like
714
Πόντοι
96
Πίνουν και ξερνάνε και κατουριόντε πάνω τους και κυλιόντε στους δρόμους  :2funny:
  Για να καταλάβει ο αναγνωστης τι παίζει.Εγώ όσες φορές πήγα δεν είδα ντίσκο της δεκαετίας του '80 αλλά μιά κατάσταση όπως στις φωτογραφίες  :2funny:Τώρα αν κάποιου του αρέσει αυτό μπορεί να πάει εκεί  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

ωραιος δημητρακη,συνεχισε να λες τα πραγματα με το ονομα τους,σε αγαπαμε :rockon:
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
230
Πόντοι
86
Πίνουν και ξερνάνε και κατουριόντε πάνω τους και κυλιόντε στους δρόμους  :2funny:
  Για να καταλάβει ο αναγνωστης τι παίζει.Εγώ όσες φορές πήγα δεν είδα ντίσκο της δεκαετίας του '80 αλλά μιά κατάσταση όπως στις φωτογραφίες  :2funny:Τώρα αν κάποιου του αρέσει αυτό μπορεί να πάει εκεί  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

Για αυτο τις φορτωνεις πριν φτασουν να κυλιουνται στους δρομους
Στα 5-6 ποτα ειναι οτι πρεπει να της πεις να συνεχισετε καπου αλλου
 
Εγγρ.
25 Απρ 2016
Μηνύματα
7.757
Κριτικές
1
Like
9.938
Πόντοι
2.356
Για αυτο τις φορτωνεις πριν φτασουν να κυλιουνται στους δρομους
Στα 5-6 ποτα ειναι οτι πρεπει να της πεις να συνεχισετε καπου αλλου

Tύπε, ο μόνος τρόπος να φορτώσει ο μογγολάκης είναι αν τις ποτίσει χλωροφόρμιο

zXPlY9I.jpg


:2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:



 

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.820
Like
50
Πόντοι
16
Πίνουν και ξερνάνε και κατουριόντε πάνω τους και κυλιόντε στους δρόμους  :2funny:
   Για να καταλάβει ο αναγνωστης τι παίζει.Εγώ όσες φορές πήγα δεν είδα ντίσκο της δεκαετίας του '80 αλλά μιά κατάσταση όπως στις φωτογραφίες  :2funny:Τώρα αν κάποιου του αρέσει αυτό μπορεί να πάει εκεί  :2funny: :2funny: :2funny: :2funny: :2funny:

:headbaning1:  :headbaning1:  :headbaning1:

:dancing:  :dancing:  :dancing:

:cum:  :cum:  :cum:

Ζωάρα !!!
 

Συνημμένα

  • ang4.jpg
    ang4.jpg
    65,2 KB · Εμφανίσεις: 17

Pinoklis

Μέλος
Εγγρ.
20 Ιαν 2018
Μηνύματα
1.820
Like
50
Πόντοι
16
Μεγάλε σόρυ, αλλά έχασες μια ολόκληρη μουσική επανάσταση στην Αθήνα από αρχές 1990 μέχρι 2005 θα έλεγα.
Ποια ντίσκο κλπ. Υπήρξε μουσική εξέλιξη. Στα 90ς όλη η μουσική ήταν γύρω από το Rave.
Trance και house Parties, Jungle events, άπειρα μαγαζιά, γνωστοί DJs από εξωτερικό, πολλοί σταθμοί στο Ραδιο όλη μέρα με τέτοια μουσική,  άπειρος κόσμος να διασκεδάζει με κουμπιά και χωρίς.

Αν δεν πήρες χαμπάρι τίποτα απο όλα αυτά, λογικό να νομίζεις ότι δεν υπήρχε τίποτα ενδιαφέρον εκείνη την εποχή, αλλά δεν χρειάζεται κανεις να παει Αγγλία για να έχει σωστή διασκέδαση σε clubs.

Γι αυτο ανεφερα οτι μονο σε συναυλιες, κλαμπ, μπουζουκια, τσιπουραδικα,πανηγυρια, περνουσες καλα

Ολα αυτα ομως ηταν το 20% της διασκεδασης

Δε μπορουσες να πηγαινεις σε rave παρτυ καθε μερα.

Αντιθετα η ντισκο ειναι καθημερινη συνηθεια. Εμεις στο Λυκειο πηγαιναμε ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ανεξαιρετως. Αυτο το καθημερινο μετα αντικατασταθηκε απο μπαρακια αναγκαστικα :(

Ασε που το rave πεθανε σχετικα γρηγορα, ενω οι ντισκο ακομα κρατανε καλα στο εξωτερικο
Η rave ητανε πιο βαρια μουσικη, χορευοτανε πιο δυσκολα και επισης δεν ειχε πολλη ανθρωπινη φωνη μεσα και ηταν λιγοτερο αισθησιακη
Ολες οι ravoudes συνηθως χαπακονοτανε και ειχαν αλλοπροσαλλη συμπεριφορα

Αντιθετα η ντισκο χορευεται απο παιδια 7 χρονων εως παππουδες 80 χρονων και ειναι πιο απλο, χαρουμενο ειδος και επιπλεον μπορεις να χορεψεις σαν ζευγαρι με τη γκομενα, τη rave τη χορευεις μονος σου σαν ινδιανος
 

Kman2

Σπουδαίος
Εγγρ.
18 Ιουλ 2010
Μηνύματα
20.997
Κριτικές
1
Like
13.992
Πόντοι
2.606
Εδώ είναι τι γαμάει ο Κμαν.

GPGkmi.jpg


Jf3301.jpg


ZMzKxT.jpg


2q3Cu0.jpg


Kej0V2.jpg


noE9C4.jpg


lRY6Cj.jpg


Και τι γαμάει ο δημητράκης.

M0CY1g.jpg



Γίνετε πικεριστές,πεπονογαμιστές,αντικαπιταλιστές ή Επικούρειοι,ξεσκίστε τα μπάζα και αφήστε τους άρχοντες να καθαρίζουν.
Γίνετε ρεαλιστές.Παίξτε στα κυβικά σας για να είστε ευτυχείς.Με στόχο το μηδέν,η πιθανότητα επιτυχίας είναι δεδομένη.
 

barock

Ανώτερος
Εγγρ.
15 Μαρ 2016
Μηνύματα
62.657
Like
21.589
Πόντοι
5.506
Εδώ είναι τι γαμάει ο Κμαν.

GPGkmi.jpg


Jf3301.jpg


ZMzKxT.jpg


2q3Cu0.jpg


Kej0V2.jpg


noE9C4.jpg


lRY6Cj.jpg


Και τι γαμάει ο δημητράκης.

M0CY1g.jpg



Γίνετε πικεριστές,πεπονογαμιστές,αντικαπιταλιστές ή Επικούρειοι,ξεσκίστε τα μπάζα και αφήστε τους άρχοντες να καθαρίζουν.
Γίνετε ρεαλιστές.Παίξτε στα κυβικά σας για να είστε ευτυχείς.Με στόχο το μηδέν,η πιθανότητα επιτυχίας είναι δεδομένη.


Tύπε, το χεις κόψει και συ λίγο το καπίστρι σου.  :S :S :S
 

elite76

Μέλος
Εγγρ.
8 Σεπ 2014
Μηνύματα
108
Κριτικές
2
Like
151
Πόντοι
1
Ρε μαγκες, συγγνωμη που επεμβαινω, δεν συνεχιζετε την κοντρα σε καποιο αλλο θρεντ (σπαμ θρεντ κλπ)?
Ειναι κριμα να μπαινει κοσμος να διαβασει αυτο το εξαιρετικα ενδιαφερον θρεντ, οπως ειναι ολα που αφορουν το εξωτερικο σε ολα τα σαιτ και να διαβαζει ανουσιες κοντρες μεταξυ μελων για 10 σελιδες.
Προτεινω να κρατησουμε το θρεντ καθαρο, και να επικεντρωθουμε σε πληροφοριες για συγκεκριμενες χωρες, συγκεκριμενα επαγγελματα, συγκεκριμενες εταιριες, συγκεκριμενες πολεις, συγκεκριμενες εμπειριες, συγκεκριμενους ανθρωπους που γνωρισαμε εξω, συγκεκριμενα μονοπατια που πρεπει να ακολουθησει καποιος για να επιβιωσει.
Συγκεκριμενες τιμες, συγκεκριμενα ενοικια, συγκεκριμενους μισθους, συγκεκριμενες συνθηκες διαμονης, συγκεκριμενες γραφειοκρατικες διαδικασιες
κ.ο.κ.

ετσι ρε φιλε καλα τα λες
ειμαι Γερμανια 2 μηνες κ μπαινω να διαβασω για καμια πληροφορια κ ολο μαλακιες απο 2-3 τυπους διαβαζω...αλλα ετσι ειμαστε εμεις οι Ελληνες για το πουτσο...εδω η δουλεια μου εχει να κανει με Ελληνες εστιατορες...γαμησετα ειμαστε...στους 10 δυο με τρεις αξιζουν να κατσεις να μιλησεις σοβαρα....μπουρδελο ονομα κ πραμα το κανατε το thread...
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
ωραιος δημητρακη,συνεχισε να λες τα πραγματα με το ονομα τους,σε αγαπαμε :rockon:
Το Λονδίνο τώρα έχει +4 το πρω'ι' είχε -3 (έτσι τουλάχιστον γράφουν τα δελτία καιρού) σκέφτομαι το φουκαρά να περιμένει το λεωφορείο στη στάση γιά να πάει στη δουλειά του γιά να βγάλει της 650 λίρες τη μέρα που μας λέει  :2funny:
 
:headbaning1:  :headbaning1:  :headbaning1:

:dancing:  :dancing:  :dancing:

:cum:  :cum:  :cum:

Ζωάρα !!!
Κάτι τέτοιες ο Αλγερινός έψαχνε να βρει  :2funny:στους Αραβες αρέσουν πολύ οι Φινλανδές  :2funny:μπορεί να είναι άσχημες αλλά πίνουν πάρα πολύ και δεν πειράζει αν ξερνάνε λιγάκι  :2funny:.
  Αυτές της συχαίνεσε να της αγγίξεις  :2funny:
Εδώ είναι τι γαμάει ο Κμαν.

GPGkmi.jpg


Jf3301.jpg


ZMzKxT.jpg


2q3Cu0.jpg


Kej0V2.jpg


noE9C4.jpg


lRY6Cj.jpg


Και τι γαμάει ο δημητράκης.

M0CY1g.jpg



Γίνετε πικεριστές,πεπονογαμιστές,αντικαπιταλιστές ή Επικούρειοι,ξεσκίστε τα μπάζα και αφήστε τους άρχοντες να καθαρίζουν.
Γίνετε ρεαλιστές.Παίξτε στα κυβικά σας για να είστε ευτυχείς.Με στόχο το μηδέν,η πιθανότητα επιτυχίας είναι δεδομένη.
Μιά φορά το εξάμηνο γαμάς μία με 5.000 ευρώ  :2funny:εγώ γαμάω συνέχεια χωρίς να δίνω 5.000 Ευρώ  :2funny:
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
ωραιος δημητρακη,συνεχισε να λες τα πραγματα με το ονομα τους,σε αγαπαμε :rockon:
Το Λονδίνο τώρα έχει +4 το πρω'ι' είχε -3 (έτσι τουλάχιστον γράφουν τα δελτία καιρού) σκέφτομαι το φουκαρά να περιμένει το λεωφορείο στη στάση γιά να πάει στη δουλειά του γιά να βγάλει της 650 λίρες τη μέρα που μας λέει  :2funny:
  Εγώ σας βάζω αυτές της φώτο γιά να καταλάβαιτε πως έχει η πραγματικότητα!Δεν νομίζω ότι είναι ότι καλύτερο κάποιος να έρθει να ζει σε οικοτροφεία και να βασανίζεται!Π.Χ. το Βερολίνο έχει +2 με -2 αυτες οι θερμοκρασίς είναι ακόμα χειρότερες γιατί έχει λασπουριά!Αυτά γιά κάποιους ηλιθίους που μιλήσαν γιά καλό καιρό στη Γερμανία και την Αγγλία  :2funny:στη Ρωσσία έχεις και  :knockinb:ενώ Γερμανία και Αγγλία τον  :jerking: :jerking: :2funny:.
 Τη φώτο της Κορεάτισας την έβαλα γιά τον ηλίθιο που έλεγε ότι δε γαμάω τα τελευταία 6 χρόνια  :2funny:
  Πάρτε πραγματικές φωτογραφίες από την Αγία Πετρούπολη από πραγματικό Πορνομετανάστη όχι δούλο των Γερμανών  :2funny:
  Στην πρώτη φώτο ο γερανός σηκώνει ενα παρανομα παρκαρισμένο,οι επόμενες φώτο σήμερα!Εχει πάρα πολύ χιόνι φέτος 51 πόντους!Οταν το χιόνι μέχρι τέλος μρτίου που αρχίζει να λιώνει είναι 31 πόντους μέσο όρο.
 Και ένα ηλίθιο τρακάρισμα που έκανε μιά θείτσα  :2funny:Της βάζω της φώτο γιά κάποιον ηλίθιο που έγραφε ότι εδώ έχει όλο Lada  :jerking: :2funny:Μακάρι να είχε Lada αλλά στην πόλη είναι είδος προς εξαφάνιση μόνο εγώ έχω  :2funny:αντε και κάνας γέρος.
 

Συνημμένα

  • 1aa.jpg
    1aa.jpg
    64,8 KB · Εμφανίσεις: 19
  • 2aa.jpg
    2aa.jpg
    51,1 KB · Εμφανίσεις: 16
  • 3aa.jpg
    3aa.jpg
    39,3 KB · Εμφανίσεις: 15
  • 4aa.jpg
    4aa.jpg
    48,3 KB · Εμφανίσεις: 12
  • 5aa.jpg
    5aa.jpg
    215,5 KB · Εμφανίσεις: 57
  • 6aa.jpg
    6aa.jpg
    284,6 KB · Εμφανίσεις: 24
  • 7aa.jpg
    7aa.jpg
    303,6 KB · Εμφανίσεις: 25
  • 8aa.jpg
    8aa.jpg
    276,4 KB · Εμφανίσεις: 36

TheWolf

Μέλος
Εγγρ.
7 Ιουν 2016
Μηνύματα
90
Like
4
Πόντοι
0
ετσι ρε φιλε καλα τα λες
ειμαι Γερμανια 2 μηνες κ μπαινω να διαβασω για καμια πληροφορια κ ολο μαλακιες απο 2-3 τυπους διαβαζω...αλλα ετσι ειμαστε εμεις οι Ελληνες για το πουτσο...εδω η δουλεια μου εχει να κανει με Ελληνες εστιατορες...γαμησετα ειμαστε...στους 10 δυο με τρεις αξιζουν να κατσεις να μιλησεις σοβαρα....μπουρδελο ονομα κ πραμα το κανατε το thread...


Φιλε αν δεν εισαι γιατρος, πληροφορικαριος κλπ δεν συμφερει με τιποτα να φυγεις για εξωτερικο η τουλαχιστον για Ευρωπη/Γερμανια.

Ειτε προσπαθησε να πας Αμερικη/Αυστραλια, ειτε γυρνα στην Ελλαδα και παρακαλα κανα πολιτικο για διορισμο.
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
230
Πόντοι
86
Το Λονδίνο τώρα έχει +4 το πρω'ι' είχε -3 (έτσι τουλάχιστον γράφουν τα δελτία καιρού) σκέφτομαι το φουκαρά να περιμένει το λεωφορείο στη στάση γιά να πάει στη δουλειά του γιά να βγάλει της 650 λίρες τη μέρα που μας λέει  :2funny:
 Κάτι τέτοιες ο Αλγερινός έψαχνε να βρει  :2funny:στους Αραβες αρέσουν πολύ οι Φινλανδές  :2funny:μπορεί να είναι άσχημες αλλά πίνουν πάρα πολύ και δεν πειράζει αν ξερνάνε λιγάκι  :2funny:.
  Αυτές της συχαίνεσε να της αγγίξεις  :2funny:Μιά φορά το εξάμηνο γαμάς μία με 5.000 ευρώ  :2funny:εγώ γαμάω συνέχεια χωρίς να δίνω 5.000 Ευρώ  :2funny:

Δημητρακη τα αλογατα που ποσταρει ο Αρχηγος ειναι κλασεις ανώτερα απο την δικια σου.
 

dimitrakis29

Τιμημένος
Εγγρ.
19 Νοε 2007
Μηνύματα
14.808
Κριτικές
13
Like
2.352
Πόντοι
4.765
Αυτή τη δουλειά θα κάνω?Με όποια γκόμενα βγαίνω θα την βγάζω φώτο γιά να σας την δείχνω για να τραβάτε  :jerking: :2funny:
 
ετσι ρε φιλε καλα τα λες
ειμαι Γερμανια 2 μηνες κ μπαινω να διαβασω για καμια πληροφορια κ ολο μαλακιες απο 2-3 τυπους διαβαζω...αλλα ετσι ειμαστε εμεις οι Ελληνες για το πουτσο...εδω η δουλεια μου εχει να κανει με Ελληνες εστιατορες...γαμησετα ειμαστε...στους 10 δυο με τρεις αξιζουν να κατσεις να μιλησεις σοβαρα....μπουρδελο ονομα κ πραμα το κανατε το thread...
Γράψε μας γιά τη Γερμανία,οι εστιάτορες που είδα εγώ όταν είχα πάει ήταν από κάτι τελευταία χωριά!Και μου έχουν πει φίλοι μου τρελλές ιστορίες!Μέχρι και ότι τα διαβατήρια τους κρατάγανε γιά να μη φύγουν!Μισθός 1.000 ευρώ το μήνα!και δωμάτια στο υπόγειο ή στον πάνω όροφο από το μαγαζί που τους είχαν φτιάξει γιά να κοιμούντε.
  Πληροφορίες εδώ από ποιόν να βρεις?Από το Βλάκμαν που δουλεύει 15 ώρες το 24ωρο και μένει σε ένα χώρο που του έχουν παραχωρίσει στη δουλειά του?Από τον κλώνο το Βαλκάνιο ψευταρά? :2funny:
  Διάβασε το Thread που έγραψε ο Paralimnios για την ζωή στη Γερμανία έχει πολύ ενδιαφέρον.
 
Δημητρακη τα αλογατα που ποσταρει ο Αρχηγος ειναι κλασεις ανώτερα απο την δικια σου.
Ε,τότε να πάρω κ 'εγώ πουτάνες :2funny: να της βγάλω φώτο και να σας της βάλω  :2funny:να θαυμάσετε  :jerking: :2funny:όπως έγραψε πριν από μερικές μέρες το παιδί που τον αποκάλυψε  :2funny:κ'εμείς τα κάναμε αυτά (γαμήσαμε πουτάνες σε ξενοδοχεία :2funny:).
  Δε λέω κ'εγώ ξοδεύω λεφτά,οι λουκανόπιτες κοστίζουν  :2funny: :2funny: :2funny:
 

acapoeira

Μέλος
Εγγρ.
11 Νοε 2017
Μηνύματα
7.440
Like
230
Πόντοι
86
Αυτή τη δουλειά θα κάνω?Με όποια γκόμενα βγαίνω θα την βγάζω φώτο γιά να σας την δείχνω για να τραβάτε  :jerking: :2funny:
  Γράψε μας γιά τη Γερμανία,οι εστιάτορες που είδα εγώ όταν είχα πάει ήταν από κάτι τελευταία χωριά!Και μου έχουν πει φίλοι μου τρελλές ιστορίες!Μέχρι και ότι τα διαβατήρια τους κρατάγανε γιά να μη φύγουν!Μισθός 1.000 ευρώ το μήνα!και δωμάτια στο υπόγειο ή στον πάνω όροφο από το μαγαζί που τους είχαν φτιάξει γιά να κοιμούντε.
  Πληροφορίες εδώ από ποιόν να βρεις?Από το Βλάκμαν που δουλεύει 15 ώρες το 24ωρο και μένει σε ένα χώρο που του έχουν παραχωρίσει στη δουλειά του?Από τον κλώνο το Βαλκάνιο ψευταρά? :2funny:
  Διάβασε το Thread που έγραψε ο Paralimnios για την ζωή στη Γερμανία έχει πολύ ενδιαφέρον.
  Ε,τότε να πάρω κ 'εγώ πουτάνες :2funny: να της βγάλω φώτο και να σας της βάλω  :2funny:να θαυμάσετε  :jerking: :2funny:όπως έγραψε πριν από μερικές μέρες το παιδί που τον αποκάλυψε  :2funny:κ'εμείς τα κάναμε αυτά (γαμήσαμε πουτάνες σε ξενοδοχεία :2funny:).
  Δε λέω κ'εγώ ξοδεύω λεφτά,οι λουκανόπιτες κοστίζουν  :2funny: :2funny: :2funny:

Δημητρακη διαβατηριο δεν χρειαζεται για Γερμανία. Στα γερμανικα αεροδρομια ουτε ταυτοτητα δεν σου ζητανε, σαν να ταξιδευεις με το πλοιο ενα πραμα..

Ο παραλίμνιος πηγε να δουλεψει ψηστης οποτε πολυ διαφορετικη κατασταση απο τον ΒΠ.
Ο ΒΠ υποθετω οτι γαμαει τις πανεπιστημιακες με την ιδια ευκολια που γαμαω εγω τις αεροσυνοδους ανεξαρτητως εθνικοτητας
Τα λεφτα ειναι πολυ περισσότερα εξω για εξειδικευμένους επαγγελματίες. Εγω πληρωνομαι πολλαπλασια εν σχεσει με αυτα που δινουν οι ελληνικες εταιρείες
 

Κούλης Χρυσός

Σπουδαίος
Εγγρ.
29 Μαρ 2017
Μηνύματα
6.098
Κριτικές
19
Like
6.946
Πόντοι
3.346
Ο ΒΠ υποθετω οτι γαμαει τις πανεπιστημιακες με την ιδια ευκολια που γαμαω εγω τις αεροσυνοδους ανεξαρτητως εθνικοτητας

οι αεροσυνοδες πρεπει να ειναι πολυ μεγαλα ξεκολα  :erection:




 

Stories

Νέο!

Stories

Top Bottom